Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

potulka
16. sep 2009

ahojte
vcera sme boli u kamaratov vo vinohrade, zbieralo sa hrozno a hned sa aj presovalo. prvy raz som videla, ako sa vlastne robi vino. vsetko spracuvanie sa odohravalo u jednej panej, ktora je vinohradnicka do spiku kosti - kamarati to robili po prvy raz, takze ona nas instruovala a dala k dispozicii svoju pivnicu, kde ma preš a sudy a vsetky mozne dalsie pomocky a nastroje. pili sme cerstvo vylisovanu stavu a na rok vraj dostaneme aj nejake vinko. perfektny den.
matejko kazdy den po troske sedi v novej stolicke (nsoci, ak si necitala dozadu - obchod sa podaril, dakujeme! 😵), ma coraz silnejsi chrbatik, tak sa celkom pekne drzi. hlavne v nej nema kam odkvacnut. 😉 sedi si v nej, pred sebou na stoliku ma hracky a zabava sa tym, ze ich po jednej zhadzuje na zem. 🙂
pasoa, nech vam ten pobyt rychlo ubieha a hlavne, nech pomoze. a blahozelame k zubu, u nas este ani nechyrujeme. 🙂

lenka138
16. sep 2009

vlalu tak to je super, že sa takto dá spraviť rozbor, kebyže si to dáš urobiť u nás, tak by ti možno ani nepopvedali pravdu, ale výsledky predsa len mohli byť aj trochu skreslené, lebo kým ste ju dopravili do talianska, tak je jasné, že sa tam nejaké tie baktérie namnožia. Iné je ked je odobratá priamo

potulka ja som z vinárskej rodiny, od malička som každoročne na oberačke a vždy sa na to veľmi teším. Akurát tento víkend ideme oberať. Teším sa na mušt, len budem musieť opatrne kvôli malému lebo to je hádam horšie ako všetky strukoviny dokopy 😅

kajuska111
16. sep 2009

ahojte,
my dnes oslavujemeeeeee pol rocika ;)

a ktosi sa tu pytal na kakanie...no my obcas nekakame aj 7 dni, ale doky povedal, ze ked ju kojim, tak to nie je problem, ze moje mliecko je stravitelne a pokial mala nema problemy s bruskom, teda bolesti, tak to nemam riesit...tak neriesim 😀

a idem kuknut co ste popisali dnes....

atemi
16. sep 2009

Ahojte,
tak to stretko dnes nic? ☹

Assandys, no nemam slov, to co za tyran ta dr? Ja by som ju udala. Ty koki... Ved prave neurologicke studie hovoria o stresovych hormonoch a ich vplyve na vyvoj babatka. To mi pride, ze nie ze nevie co hovori, ale zamerne chce skodit. Fuuuuha, normalne predychavam. Keby bola z BA, tak by som ju asi navstivila a par peknych slov povedala...

Baby, ja som nevydrzala a dala som vcera prvy raz mrkvicku... o par dni skor. Ale nem-chuti 😝 Vsetko islo von a aj ho z toho natahovalo. Tak som to nesilila. A dnes zase rovnaky scenar ☹

atemi
16. sep 2009

Kajuska, vsetko najsamlepsie 🙂

atemi
16. sep 2009

No s tym plavanim... tiez mam zmiesane pocity, co vsetko moze chytit, ake cuda tam plavaju, ale nas maly sa vo vani tak jasi, ze som mu to nemohla odopriet. Vodu zboznuje, este aj pod sprchu sa otrci tvarou a rehoce sa. Povedala som si, ze ked mohol oblizovat podlahu, papuce aj kolesa na kociku a nepolozilo ho to, tak toto zmakneme. Vcera sme boli prvy raz a bola to fakt parada. A dokonca potom pospal skoro hodinku namiesto tradicnej 10-15 minutovky 🙂

egyptanka
16. sep 2009

atemi, hej to plavanie malo jedinu vyhodu v tom, ze mala mi po nom pospala aj tri hodiny 🙂

denkolc
16. sep 2009

Toľko hodín sem nikto nepíše, že už mám pocit, že to tu vypnem... ☹

Tánička hajá, ja už mám navarené, veci do školy prichystané a zábava žiadna.....inak, dcéru mám už chorú tiež, takže učím sa odsávať soplíky, dostáva sirupky a streky do nosa....to zas bude noc.... ☹ ☹ ☹

A keď už píšete o tej vode - sledujete novú reklamu: Pijem zdravú vodu, nápoj z vodovodu..........odporúčaná Ministerstvom zdravotníctva SR... 😉

asandys
16. sep 2009

ahojteeeeeeeeeeeeeeeee

prave som doletele z prae, uspala maleho a letim do vane kym je tichooooooooo. Rano som bola jak mrtvola, 3 hodiny spanku a aj to s 2 kojeniami, slak ma raz trafi, potom pocitam, popisemmmmmmmmmm

egyptanka
16. sep 2009

asandys, ze z prace??? ... ako divno to znie. Ale zasa trosililinka zavidim, ze mas inu cinnost ako servis babatka a trocha vypnes.

potulka
16. sep 2009

a dnes malo byt nejake stretko? tato informacia isla tentoraz nejako pomimo mna... 😅 uz tusim fakt dementniem.
s tou vodou je to tak, ze na vacsine uzemia slovenska ide z vodovodu naozaj velmi kvalitna H2O. su vsak oblasti, kde je zdroj horsi, no netusila som, ze tam patri aj TN. 😕 mozno ju kazia nejake blbe rozvody v dome...? hmmm.

egyptanka
16. sep 2009

no ta nasa piskotka je dnes uplne desna ... sa s nou trapi manzel. Od rana od 10.00 pospala tak mozno dokopy 40 minut a je mrzuta.
Zajtra ak nebude teplota tak pojde von (tak ci onak ideme na pohreb tak vonku bude), lebo jej evidentne chyba spanok.

kajuska111
16. sep 2009

atemi, dakujem 😉

denka, aj ja som bola doteraz off, bolo tu ticho, tak som sa venovala malej, ale teraz ju manzel zobral von, tak sa tlacim syrom a relaxujem...pri konikovi, samozrejme 😀

nasa mala bukvicka nechce cez den vobec spavat, uz skusam vsetky mozne finty...ledva drzi ocka otvorene, ale zaspat ani za svet...dnes spala za cely den 40 minut, dufam, ze teraz aspon vonku pospi...

kajuska111
16. sep 2009

egy, nemame my rovnake dieta???

kajuska111
16. sep 2009

egy, krasne fotecky 😉

iron
16. sep 2009

ha a my mame von dva zuby. V noci sa prerezal druhy. Dnes tlacila do hlavy mrkvu so zemiakom a chutilo. Vyzerali sme sice ako po riadnom suboji vratane kuchyne, ale hlavne ze papkala.

kajuska111
16. sep 2009

iron, gratulujem k zubkom 😀

aj my sme dnes mali mrkvu so zemiakom, tiez celkom chutilo a zaprplana bola len Lucka, aj to len light 😀

egyptanka
16. sep 2009

tak vecerna muciaca procedura za nami ... calciovy sirup, vitaminove kvapky, odsavanie nosa, MM do nosa a nakoniec Fenistil.
Ona ked uz vidi lyzicku tak zatvara usta ... a to vzdy tak krasne otvarala ked som isla davat Vigantol. Joooj dufam, ze ked zacnu prikrmy tak ich bude znova pekne otvarat.

ale uz sme odsali len par kvapiek soplikov ... tak sa tesim. Na tom MM nieco musi byt, ked uz je taaak malo soplikov.

Manzelik kupe a cochvila bude papat a ja asi vecer skocim do Tesca pozriet nejaku bluzku na ten zajtrajsi pohreb.

egyptanka
16. sep 2009

kajuska, zeby???
... ona by vonku v kociku zaspala, ale dnes som este nechcela riskovat ist von i ked je ovela lepsie na tom.

vlalu6it
16. sep 2009

kajuska-lucke gratulujem k pol rocku,,, 🙂

iron,,a vam k 2zubku 😀

nam mango velmi chutilo,,,
inak boli sme na poradni takze mame 5mesiacov a 3tyzdne,,vazime 7300 a meriame 67cm,,, 😉 celkom fajn miery,,ale na zuby to nevypada,,vraj ani tie piskoty bez muky co mellyn propaguje uz od ukjonceneho 4mesiaca,,davat nemam,,,vraj su sladke a to neskor nebude robit fajn na zubky,,, 😔 skoda,,,malej tak chutili,,
a ani karfiol vraj nemoze,,ze fenkel hej,,,ale malej karfiol ide,,nechapem co za keci,,,,

leni 138..dali nam speci nadobu na vodu kde sa bakterie nemnozia,,takze je to iste ☹

iron,,malu chcem dat ostrihat,,vasa mala to v poho zvladla,,uz ich ma take dlhe ,,ze jej zakryvaju ocinka

kajuska111
16. sep 2009

egy, no este sa nevratili, tak aj moja mala asi vonku zaspala 😀

kajuska111
16. sep 2009

vladka, dakujeme 😉

k tomu karfiolu...ja uz tiez neviem, cim sa riadit, zatial frcim na brozure Mama a ja Special o vyzive, teda ake potraviny mam resp. nemam davat, ale napr. dnes som len tak nahodou chytila do ruky taku zelenu knizku Happy baby (bola v tom kufriku, co som dostlala od gynekologa na zaciatku tehotenstva) a tam uz pisu ze od pol roka davat okrem maska aj rybu...a ryba (len sladkovodna) sa ma davat az od ukonceneho 10 mesiaca...a to je len taky maly priklad...

nsoci
16. sep 2009

Tak my uz chrnime, dnes chrnel vacsinu dna, ako vzdy ked sa vratime z ineho prostredia, a aj mna dnes tak bolela hlava, len som mala kopec prace, som dead.

Potulka supis, tesim sa stolicke.

Dnes som kupila odsavacku na vysavac, lebo tou ustnou uz tie huste sople nesli.... a je to parada. Raz dva vsetko von.

Vo vinohradoch som sa ilegalne nabastila hrozna, mnam.

Skoda stretka, ale co uz. Bola by to len vymena soplov jak tak pozeram. Labutiakovci sa dovalili a nas nikde 😉

kucina1
16. sep 2009

ahojte tak krpec mi spinka, tato je na domovej schodzi a ja som si konecne sadla. nase zaciatky s nocnikom zatial neuspesne. treti den pred kupanim opat na nocnicku, celkom sa mu pacilo ale nic nevytlacil. len co siel do vane tak tam aj kaka aj cika hned urobena. dnes to iste. len co som ho dala do vane, zacal tlacit a len co mu vysiel prdik nachystala som nocnik ze ide. ale nestihla som a vykakal sa do vody, ale co este kusky v sebe mal, pustil po celej kupelni, lebo nocnik mi utekal aj s nim 🙂

fiha hemzi sa to tu s choruckymi deturencami a maminkami. my zatial v vsetko v poriadku a dufam, ze to tak aj ostane este velmi dlho a co najdlhsie.

juj baby ja niekedy niektorym zavidim ako vam manzelia alebo rodina vezme dieta na prechadzku a vy si mozte odpocinut. ja som toto este nikdy nezazila a asi ani nezazijem

egyptanka
16. sep 2009

no moja nejako skoro zalomila ... teraz rozmyslam ci je to na par minut alebo idem do teho Tesca.

egyptanka
16. sep 2009

baby prave hladam nejaky teplomer do uska, lebo ten do ritky je hrozny, mala sa mece a neviem to dobre odmerat, ale vsetky tie usne teplomery su tak drahe ... stoje okolo 30 € ☹ ... a rozmyslam aj nad elektrickou odsavackou soplou. Ona ta vysavacova je super, presne ako nsoci pisala, raz dva sople prec, ale v noci je to trocha hlucne.

kajuska111
16. sep 2009

fu, vam dnes deticky ako skoro spia, ked tak pozeram na tu nasu...hmmm to vidim tak na desiatu najskor

egyptanka
16. sep 2009

a tie co prikrmujete tak v com podavate detom jedlo??? ... nejaky detsky riad alebo obycajne misky? rozmyslam ci mam na tento ucel nieco kupit.

kucina1
16. sep 2009

egy ja chcem kupit taku daku misku do mirkrovlnku lebo co sme dostali sa do mikrovlnky nemoze davat. ale misku chcem taku neviem dojst na spravne slovo ale taku termoskovu co udrzi teple jedlo a aj pohar chcem taky, lebo ked idem von tak uz bude aj tomaskove pyre velmi studene. tusim nsoci ma taku misku

kucina1
16. sep 2009

ale inak mu davam jedlo z hociakej misky co doma mam

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre