Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

kucina1
24. sep 2009

tak nespi, zase som rezignovala a zobrala ho po 10 minutovom vrestkote na ruky a hned chichichacha a to dnes nespal okrem 30 minut rano. uz tolkokrat som ho ukladala lebo chcel a nic z toho. ach jo mame dnes daky zly den, som ale stastna, ze taketo dni mam malokedy.

ale tomaska aj tak lubim ved sa na mna aj teraz rehoce 😀

mgk111
24. sep 2009

kucina - no ja si nikdy nemozem nic naplanovat - kubko si vyzaduje neustalu pozornost a to sa neda 🙂 takze vsetko robim akurat vecer ale velakrat som totalne unavena... co uz ved oni nam podrastu a bude lepsie... aspon myslim🙂

lubi - ked neviem do neho moc dostat, vypije cca tak okolo 100ml a viac je umenie a aj tych sto je niekedy problem... ako aj dnes ☹ hami som nevidela ale nestle som kupila - uvidime ci pomozu... ked mne nevadi ze sa puci, ale ked kaka "bobky tvrde ako ..." a este k tomu strasne velke - aj mna by to bolelo...

michaelamia - som nepostrehla co sa udialo tebe alebo drobciatku ked spominas stychy? drz sa

atemi - nam kubko tak trieska nohami stale zo zabavy ked ide spat alebo sa zobudi 🙂 a vsetko naj k polrocku 🙂

iron - aj ja davam tak hodku a pol na jednu prechadzku akokedy ale aby boli aspon dve za den alebo tri... rano jedna poobede druha a ak sa da tak este pred vecerom...

nam kubko dnes predvadza dobrucke babo - neveriiiim rano spoal hodku a stvrt (prvykrat v zivote) a potom som sla do tesca - po ceste zalomil - klasika pol hodka a teraz po obede zase zalomil - ja som normalne v soku... este som hovorila babke ked ho davala do kocika ze on isto spat nebude a hajaaaa 🙂 jupiii uz viem ake je to mat dobre babo 🙂 ale asi je to vynimocny stav predpokladam 🙂

iron
24. sep 2009

tak nejde nam velky vytah, tak sme boli len v nosici...a som utahana na totalku...Idem k nej na hraciu deku, nech sa tam nedodruzga

egyptanka
24. sep 2009

joooj tak mala spinka, my s muzom sme sa v pokoji naobedovali. Dnes som stihla navarit na dnes a na zajtra tak som rada, ze zajtra bude volnesie, dala prat jednu varku ... muz mi velmi pomohol, zvesal suche pradlo, umyl riad a bol s malou tak ja som sa mohla realizovat v kuchyni.

boldy ... ze aka haluz??? ... ty chces deti davat na gril??? ... "jasmin mala vcera poradnu a ockovanie a mame 9kg takze urobime ramboo gril club :ß) " 😀 😀 😀

kucina1
24. sep 2009

mgk ani ja si uz nemozem planovat, lebo ked si naplanujem a nevyjde mi to tak som nahnevana

iron vytah? vcera som si uzila tento rok dost. vcera bol maly vytah na prizemi a velky u nas na 12 poschodi, chcela som ist ale nedali sa otvorit dvere. maly mi nesiel vobec privalat, lebo hlasilo, ze velky je predsa na tom mojom poschodi. kamaratka ktora ma cakala vonku s 3 mesacnou dcerkou zavolala daku tetku nech pride pre mna s malym vytahom a konecne som sa dostala na prizemie. no fakt si s vytahmi dost uzivam

potulka
24. sep 2009

prave mi doslo, po kom sa ten moj syn nerad oblieka... mame stvrt na 3 a ja som este v pyzame!😀 som si povedala, ze sa prezleciem, az ked pojdeme von no a zatial sme neboli. matejko totiz dnes vela spi (sorry, atemi, provokujem... 🤐).

egyptanka
24. sep 2009

potulka, a hybaj sa prezliect. Ja som si zvykla, ze rano i napriek mrncaniu malej musim bezpodmienecne urobit tri veci ... WC, umyt zuby a vyzliect pyzamo. Inac sa citim mizerne.

atemi
24. sep 2009

Babule, dakujem za rady, moc, ste zlate... uz aj to, ze mi niekto da nadej na zlepsenie pomoze 😉
Hladom to nebude, kojim minimalne kazde 2 hodky, kedze sa ho pokusam uspat kojenim... Niekedy uz uplne odmieta, co ma fakt dost.
Potulka, je to mozne, ze su to podnety, lebo vzdy ked sme mimo domov na vikend, tak je to uplne najhorsie. Ale ako tlmit podnety, ked je nervny a stale chce nieco robit? Ale aj tak je to brutal na to, ze by to bolo len prepodnetovanie...
Mgk... ze bude lepsie? Ja uz som sa tejto iluzie vzdala... Prve mesiace som riesila koliku, potom nekakanie a plac s tym spojeny, potom zubky a nocne nespavanie, teraz sa zase nezastavavim ako sa rozliezol (odidem na sekundu a uz olizuje kolieska na kociku, alebo dnes "vyumyval" vysavac a najnovsie zuje vsetky elektricke kable a vie ich najst aj pod gaucom a vytiahnut si ich,...)... Vzdy bude nieco, necakaj, ze vyrastu k lepsiemu. Kym prejde puberta, bude to len a len horsie 😉 Musime sa naucit zvladat to s laskou a usmevom. Ale nic som nepovedala, prepac... 😕

atemi
24. sep 2009

A este vam musim napisat o nasom prikrmovani... teda skor mojom vareni... Je to tyzden aj s cestou co prikrmujeme a mne sa uz 3x podarilo prihoriet hrniec, ked naparujem zeleninu!!!! 😀 Celkom do ciena... Nepytajte sa ako. A to som pri vsetkej skromnosti celkom dobra kucharka.

egyptanka
24. sep 2009

atemi, ja som sa uz zmierila ze sa uz nikdy nevyspim ... teraz nespime lebo su malicke babatka a ked bude puberta tak nebudeme spat z obavy ci su v poriadku.
Ja budem asi ako moja mama, ta zaspala az vtedy ked sme buchli dverami a ona vedela, ze sme doma. 😉

michaelamia1902
24. sep 2009

Tak kocky uz sme doma od doktora, som o tom nepisala ale min. tyzden sme boli zase na operacii, uz druhej to to ten hemangiom co ma tak jej to zacalo znova rast a museli to vyberat, ale nepodarilo sa cele, tak uvidime co bude dalej dufam ze uz nebude ziadna dalsia operacia a narkoza. Mala to zvladna super v nemocnici sme boli len jednu noc a hned ako sme v piatok prisli domov mala zacala sama sediet stale sa otaca, snazi sa dat na styri a cestuje po celom byte - pregula sa uplne vsade-.
Dnes u doktora - tie stichy jej zatial nehnisaju, minule s tym bol dost problem tak dufam ze teraz nebude klop, klop, klop.
No a potom sme isli do hrackarstva kupit toho havka, co dala Lubka link - mala je nim fascinovana. V hrackarste chcela vsetko chytat, oci jej len tak ziarili, skuste to aj vy s detmi, a potom ze kedy vznikaju zavislosti v nakupovani.
Tak sme kupili hracku sli rychlo prec, lebo keby sme sa zdrali este chvilu, tak by som odysla s plnym nakupnym vozikom 🙂 .

michaelamia1902
24. sep 2009

A este som chcela jednu vec, tym co im deturence zle spavaju v noci, casto sa budia , maminy skuste spat v inej miestnosti.
Mne mala spavala super ked mala tak 2-3 mesiace, ja som vtedy spavala vedla v izbe lebo som sa budila na kazde jej zasuchotanie a nemohla som spat. Potom sme sli do nemocnice na tu prvu operaciu , a ked boli potom tie komplikacie tak som bola stale snou, posielku som si dalu ku posteli a mala sa stale budila, niekedy aj 10 x za noc niekedy aj viac. No a teraz som sa o tom bavila s Lubicou , lebo ona musela spat so starsim syncekom, ktory bol chory, kedze spala vedla mladsi Filipko jej spal az do 5-tej . tiez sa zvykol budit castejsie. Tak sme to v sobotu tiez skusili. Spala som vedla v izbe a mala sa zobudila len 2x, potom dalsiu noc, 4x a teraz uz len raz. Takze to asi fakt funuje, len ja som si to nikdy takto neuvedom
Treba vyskusat. Potom dajte viediet ako sa vam to osvedcilo.
Dufam, ze tato metoda pomoze.

michaelamia1902
24. sep 2009

mgk - skus si dat to acidko ak este kojis, malej to fakt pomaha, potom kaka normalne nie take tvrde bobky - aj ona to mala - tiez nechce pit.

egyptanka
24. sep 2009

no mala nakrmena, cas ist von ... 🙂

iron
24. sep 2009

michaelamania...no ja som uz o tom uvazovala, ze krpatu hodim do inej izby.....ved k nej na papanie musim vstat tak ci tak. A mame monitor, takze ju budem pocut...
Hm, za pokus to stoji.

atemi, moze to byt aj tymi vikendami. My ked niekde ideme prec na vikend, tak ju davam dohromady tri dni po nom. Tak som povedala, dost. Ja sa s malym babom nikam tehnit nebudem (nehovoriac o tom, ze uz mi vobec nechce byt v autosedacke, takze musime cestovat v noci). Ked ju niekto chce vidiet, nech sa paci, dvere su otvorene, prespat je u nas kde....

iron
24. sep 2009

teraz ideme k svokre na oslavu, ale potom sa chystam az na vianoce....a k mojim rodicom az na vianoce.

drozdik78
24. sep 2009

atemi dufam ze som sa ta nedotkla ze hladom, napislala som ze moja kamoska mala malu presne taku istu ako opisujes zaspala po skakani na fit lopte a malo spala cez den aj ona kojila a mala pocit ze maa taha a nakoniec zistila ze to mliecko co vpila jej zial nestacilo tak pevne verim, ze bude pravda v tm co ti potulka napisala...

michael nam nepomolo ani spanie v inej izbe 🙂

ja som sa dnes bavila s kamoskou co sa zaobera zdravou vyzivou tak to co vam napisem co mi teda ona poradia berte mozno ako pomoc 🙂 alebo ako inspiraciu 🙂
moja mala emmka ma 7 mesiacov a mame pokracovat ovocie zelenina a pripadne kasa 🙂 zeleniku najma zelenu teda spenat , zelenu fazulku, tekvicu- najma kvoli zelezu a k tomu bud zemiack alebo ryzu a ovocie klasika
deticky plne kojene / podla jej nazoru / by nemali jogurt do 1 roku a uz vobec nie pribinacika ci aktiviu ak tak tak stredne tucny jogurt doplnit ovocim ziadna cokolada alebo vanilka vysvetlila mi to tm ze detickam crievko dozrieva do 1 rocka a teda co nemoze dietatko v 8 mesiaci uz lepse znasa trebars v 10...
ani cestoviky nie ani bezvajecne najmakvoli lepku ak tak tak radsej ryzove cestovinky a ovsene vlocky tiez nie kvoli lepku 🙂 a pardajky su vraj alergen 🙂 takze uvidite sami ako sa rozhodnete 🙂 treba pouzivat svoj zdravy sedliack rozum 🙂 a dufam, ze som sa nikoho nedotkla ..

idem aj m vonku na vikend hlasi dazd :( tak ideme uzit este slniecka

baskaj
24. sep 2009

baby, ja nič nestíham. ani jesť, ani upratovať, ani čítať vás ☹

dnes mi malý spadol z postele. napikoval si to na čelo. a keď ste vy o tom písali, tak som si hovorila, že mne sa to nemôže stať. som ho mala na manželskej. z jednej strany ja, z druhej poduška. ja som zadriemala. on musel nejako cez tú podušku preliezť alebo čo, alebo ju odkopať. nechápem jak to dokázal. zobudila som sa len na rachot a plač. ale nič mu neni, iba malá hrča na čele a trošku uderené nad očkom. lepšie ako keby padl na temeno - vraj... by s mohol z toho zajakávať či čo... ach jaj. roztrasená som bola teda. 5 min poplakal a už je dobre. len má takú blbšiu náladu trošku. šak ho budem sledovať...

kucina1
24. sep 2009

no tak nam padmi naozaj pribudaju, acj jaj deturence neposedne 🙂

mne krpec spal o druhej presne 16 minut :(

baskaj tak tomasko mi padol asi na temeno, dufam, ze nebude ziadny nasledok :(

mgk111
24. sep 2009

kucina - my vytah nemame ale byvame len na tretom 🙂 a kocik nechavam dole, takze vynesiem len drobca... a potom budem musiet sa ucit trpezlivosti ked bude chciet sam chodit po schodoch 🙂

atemi - aspon nestracas zmysel pre humor 🙂

michaelamia - vzdy ti dokomolik nick tak si robim svoj vlastny - prepac 🙂 kojim ale podla mna uz dost malicko, lebo s prikrmami uz moc nechce mlieko potom ☹

dala som na desiatu jogurtik od nestle a kubko sa krasne poserinkal - inak sa to neda napisat 🙂 🙂 normalka ze ako keby mal len MM a nic ine - prazenicka ako vysita 🙂 juupiiiii

iron - to nas maly je teda stale v okoli vsetkych moznych ludi, z kocika sa usmieva na cudzich, deticky zboznuje a stale je hromadala ludi okolo nas a v pohodicke ked ho uspavam este sa mi stava, ze sa aj nahlas smeje zo spanku - to je nadheraaaa 🙂

drozdik - ja som skusila jogurtik od nestle a zostanem pri nom ked bude problem, lebo vidim, ze to ucinovalo...

baskaj - uz sa vyse hybu tie deturence, takze toto si tu budeme pisat asi castjesie... inak aj ja mam nazor, ze mne sa to nestane 🙂 potom vam poviem 🙂

boldy
24. sep 2009

🙂 jaj egy vidis ani som si nevsimla, ked mala mi tu po klavesnici tiez tapka... girl girl 😀
baby aj vam deti strasne kricia moja cely den spieva, ale dlho uz to je :ß)

kucina1
24. sep 2009

mgk u nas je len maly vytah ( zazitky pisem vzdy z rodiskoveho bytu kam vzdy idem, ked mame stretko) a aj to na medziposchodi, tak si musim kocik vlacit hore aj dole schodmi, ja cakam hlavne na to, ako sa drobec uz udrzi na nohach, postavim ho, pridrzi sa zabradlia, a ja vynesiem kocik a potom znesiem jeho. to ucenie chodenia po schodoch si uzijeme 🙂

iron
24. sep 2009

no vyzera to tak, ze zase musim ist von s nosicom....lebo vytah furt nejde...to je bordel

kucina1
24. sep 2009

no nic dieta mi nespi, tak ho idem nalozit do kocika a sup von. tam si snad odpocinie :(

mgk111
24. sep 2009

kucina - a nemas ho dole kde nechat? nemate tam nejaku kocikaren alebo co?

pekne prechadzky babule, ja som okupala tata teraz idem na radu ja a maly vecer 🙂

atemi
24. sep 2009

Drozdik, jasnacka, ze si sa ma nedotkla 😉 Ja sama som mala dlho dilemu, ci mam dost mliecka, ale fakt je, ze Kubco papa casto a niekedy uz ani nechce a odtahuje sa... a ma 8,5kg, co tiez nie je najmenej na pol rocne babo. Takze mliecko uz neriesim.
Iron, tak to cestujete ako my, parada co? 😝 A ked mi niekto povie, ze nastartuje auto a babo mu v tom momente spi... ☹
Baskaj, ja maleho davam spat tiez do manzelskej, lebo tam ho kojim a ked mi zaspi, tak s nim ani nepohnem radsej 🙂 Oblozim ho potom perinami, ale viem, ze sa blizi ten moment ked ich zdola... Minule ho moj chlap prelozil do postielky a mne nic nepovedal. Prisla som do izby ho skontrolovat a tie 2 sekundy, kym som ho hladala na posteli, tie boli nekonecne... stihol sa mi odkrvit mozog aj vsetky koncatiny od stresu, som sa nevedela chvilu nadychnut. To bol naintenzivnejsi stres v mojom zivote.
Mgk, nam na upravenie kakania pomohli kvapky BioGaya. Vsade ich vychvaluju. Len ich treba brat pravidelne, nezabudat a hlavne to stoji love...

lenka138
24. sep 2009

ahojte, ja len tak na skok

chcem sa pochváliť, lebo malému som včera dávala už prvú mrkvičku a vyzerá to tak, že mu celkom chutí. ani som mu ju nejako extra nepasírovala, riadne som to roztlačila vidličkou, potom ešte dopučila lyžičkou a papkal, normálne sa mi ťahal za lyžičkou, tak som rada, zajtra mu už chcem dať aj zemiačik

síce má pol roka až v sobotu, ale ja som sa rozhodla takto skôr, lebo už som to nevydržala a aj sa mi zdalo, že už by sa mu zišlo aj niečo viac ako len mliečko

a keďže sme na chate, tak musí vyskúšať úplne všetko, takže má za sebou už aj hruštičku a jabĺčko, ale to len tak, pocuckal šťavičku, ale taký bol zlatý a ovocie mu teda chutí, riadne sliny mu tečú ke´d to cucia

tak vás ešte budem priebežne čítať, ale nejako nestíham, užívam si radšej vzduch a krásne slnečné dni
trak sa majte pekne, zatiaľ 🙂

mgk111
24. sep 2009

atemi - my musime ist vyssou rychlostou ako je 40km/h a potom zabuva 🙂 a kolko stoja tie kvapky? ja davam akurat sab simplex...

lenka - tak si uzivaj a je super, ze nemusis mixovat a papa aj pretlacene 🙂 jurko je sikovny 🙂

bosorka33
24. sep 2009

ahojte maminky chcem sa poradit mam trosku depku vcera sme boli v poradni a doktorka nam povedala ze nasej male sa rychlo uzatvara fontanela ma ju len na velkost malicka ale hlavicka jej rastie dobre som trosku vyplasena lebo nas poslala na sono mate s tym niake skusenosti alebo viete mi poradit ci sa mam obavat lebo citala som roznee strasidelne veci o tom ma to aj vase babo nasa je narodena 1.4 tak mame priblizne velke deti poradte mi prosim dakujem Lenka

kajuska111
24. sep 2009

ahojte,
lenka138 super, ze maly ti tak dobre papka, mne Lucka nechcela roztlacene, musim mixovat, ale postupne chcem skusat aj popucene...

bosorka, neviem ti poradit, ja som si nevsimla, ze by malej doktor skumal fontanelu, ale ved to je dobre, ked zrasta, nie?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre