Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

matja
4. jan 2010

egy, pokiaľ ti uznajú materskú na SP, tak po pol roku dostaneš vyšší rodičovský príspevok z UPSVARu.

matja
4. jan 2010

hm... ja som bola doteraz v tom, že nárok na materské pri druhom dieťati je aj po skončení rodičovskej dovolenky do troch rokov veku prvého dieťatka

potulka
4. jan 2010

ani ja nechapem, kde sa im tam vzali tie dva roky... no nic, takto o rok sa ich preistotu spytam znova. ved tu poznamocku, ze toto plati za sucasnych pravnych predpisov, aj alibisticky podciarkli. 🙄

xixi7
4. jan 2010

Potulka
a ako znela tvoja otazka, na ktoru ti odpovedali..pytala si sa na pripad, ze chces nastupit na MD po 3 rokoch veku prveho dietata?

ajka82
4. jan 2010

akuratsom strihalamoju dceru...a to som sama doma 😅 usi ma obe cele 😀

bosorka33
4. jan 2010

ahojte maminky ked citam vase clanky o vysom rodicovskom prispevku aj ja rozmyslam nad tym lebo som to videla v tv ale vraveli tam o niecom ze si treba podat niaku ziadost uz ste si to niekto pisali ci sa pojdete este len informovat

baskaj
4. jan 2010

potulka - ináč, tá cena chlebíka, čo ti vyšla z domácej pekárničky je potom v poho 🙂 a ty si na matejka nedostávala materskú, keď sa tak pýtaš?

ajka - nezabudni karinke vlásky odložiť na pamiatku 😉

iron
4. jan 2010

bosorka...pokiaľ chceš dostávať zvýšený rodičovský príspevok je potrebne podať žiadosť na USPaR, priložiť kópiu rodného listu a potvrdenie, že ti bola priznaná materská.
ak žiadosť nepodáš budeš naďalej dostávať týchto 160 Eur /ci kolko to je/. O zvýšenie môžeš podať aj neskôr, bude vyplatené najviac však 6 mesiacov dozadu.
Zvýšený rodičovský príspevok sa vypláca to dovŕšenia dvoch rokov dieťaťa, potom sa bude vyplácať ten pôvodný až do dovŕšenia troch rokov dieťaťa.
Ak však dáš žiadosť o zvýšený rodičovský príspevok, nemôžeš popri tom pracovať na dohodu ani nijak inak pri tom pôvodnom je práca na dohodu možná. Otázne je čo sa tebe viac oplatí

xixi7
4. jan 2010

Iron a to kde po tebe chceli kopiu RD a potvrdenie o materskej?
Ja mam ziadost podanu a nic take po mne nikto nechcel. Vsak to vsetko dostali uz pri ziadosti o priznanie rodicovskeho prispevku.

katja78
4. jan 2010

Pekný večer 🙂

Ajka - moja mamina dostala bojovú úlohu - dať ostrihať Marušku. Nejako sa už nechce dať česať, toľko vláskov, čo sme jej už vyšklbali, ako sa bráni ☹ Tak pekne na chalana 🙂

katja78
4. jan 2010

A aj ja poškuľujem po krátkych vlasoch, Haňa mi tých mojich 5 chlpov pekne preriedila, tak možno vás onedlho prekvapím, alebo nastraším? 😕 😅

nsoci
4. jan 2010

Chrrrr

Bola som sa vyvetrat, zas ceky den doma, sopliky ustupuju, klop klop.
Na Upsvar musim veru aj ja ist uz, ach jo.
Potulka mne tie chleby chutia rovnako co mam pomylene chutove pohariky? Zohnala som dnes celozrnnu muku tak podam hlasenie co a ako. Nasypala som tam aj sezam a slnecnicu, o tretej v noci bude piect... tak som zvedava.
Zajtra ma caka ten moj zub, au au.

Karinka jaka lahka vaha ste... 😉

baskaj
4. jan 2010

mgk - a cez čo idete tú autosedačku z čiech kúpiť?

nsoci - a akú pekárničku máš ty? bo ja že to ty v tých kvetináčoch pečieš, ale keď píšeš, že o tretej v noci... 😀

ajka82
4. jan 2010

baskaj, zatial vlaskysu naumyvadlle, musim ich niekde odlozit
katja aka bojova uloha 🙂 ty nestrihas marusku doma? nas mama strihala doma kym sme boli mali...
karinke uz to liezlo do oci 😒 nechcem aby kvoli tomu skulila

nsoci 😀 ...ale na nasu novorodenecku vahu 2340g je to pekne si myslim 😉

lenk30
4. jan 2010

ahojte, hláááááááásiiiiiiiiim, že Filipko sa nám dnes večer postavil v strede obyvky a urobil k nám 4 kroky. páčilo sa mu ako mu tlieskame a tešíme sa, tak to opakoval do 22hod. 😀

katja78
4. jan 2010

Ajka - aj nás mama strihávala, ale napr. mne nechala prvý-krát narásť dlhé vlasy v 10-tich. Dovtedy stále na chalana. A Maruška má už dosť dlhé a relatívne husté vlásky, tak to radšej nebudem ani skúšať. neznášam schody 😖

katja78
4. jan 2010

Leni - fíííhaaaaa, šikovný Filipček 😉

ajka82
4. jan 2010

katja ja som mala kratke vlasy len ked sa im podarilo nakrivo zastrihnut, otec chcel vzdy aby som mala dlhe vlasy...a ked som raz dosla domov a vlasy ostrihane nad plecia a povodne boli pod zadok, tak ho skoro vystrelo 😅
keby ti maruska vydrzala pekne sediet, tak by sa ti to isto podarilo bez schodov 😉 ...neviem aka je ziva

katja78
4. jan 2010

Ajka - momentálne sa nechce dať ani očesať poriadne 😠 a mama mi dnes hlásila, že ani strihaniu nie je veľmi naklonená 😖

diocka
4. jan 2010

lenka, super🙂 blahozelam.

mna by len zaujimalo ze co nuti deticky vsade stat - my sa borime s tym ze sa krpaty vsade stavia a stoji - na zemi, v postielke, v jedalenskej stolicke, vo vani... a napr. aj v postielke uz by vecer aj spal ale on len stoji a stoji a nelazka si. musim prist a polozit ho a potom zaspi. ale preco stoji???

katja78
4. jan 2010

Diocka - podľa mňa ich už ležanie nebaví 😀 Hanka sa taaaaaaaak rada plazila. a teraz len chidiť za ruky.Keď si zmyslí, posadí sa, preskúma terén a hajde ďalej chodiť. Ale ako inak by sa to naučila? Len trénovaním 🙂

diocka
4. jan 2010

no vsak ale ked chcem spat tak si lahnem, nie?
ale uz ma tesi to ze uz troska zrozumnel. ked stoji napr. pri posteli a rozhodne sa ist k postielke, tak si uz pekne sadne zna zadok, dokolenackuje k postielke a tam zase stoji🙂 predtym sa len tak krizom krazom vrhal zelanym smerom.
jaaaaj, ako tie deticky rastu... 🙂 🙂 🙂

potulka
4. jan 2010

baskaj, ale ano, dostavala som matersku. mna len zaujimalo, ci nieco nepokaslem, ked si teraz neplatim dobrovolne to nemocenske poistenie. ci sa to nejako nezaratava do buducej materskej.

xixi, moja otazka znela presne takto:
V sucasnosti som na rodicovskej dovolenke a viem, ze nemam statom hradene poistenie v nezamestnanosti a nemocenske poistenie. Zaujimalo by ma, co by sa stalo, ak by som plynulo, bez nastupu do prace, presla na matersku dovolenku s druhym dietatom - povedzme o dva roky. Kedze by som nemala hradene nemocenske poistenie predpisanych 270 dni za posledne 2 roky, znamenalo by to, ze nebudem mat narok na vyplacanie materskeho? Pomohlo by, ak by som si hradila nemocenske (a aj poistenie v nezamestnanosti) sama?
no a oni mi odpovedali, ze do dvoch rokov veku dietata (evidentne prveho) mam narok na vyplacanie druhej materskej.
ale ako som uz pisala vyssie, o rok sa ich preistotu spytam znovu. nieze pred porodom Hanky zistim, ze som si mala sama platit nemocensku a ze nebudem mat narok na matersku.

nsoci, neviem... aky chlebik si piekla ty? bo my skoro furt len celozrnny a to je teda fest ine. (slovo fest sa mi do slovnika priplietlo po troch dnoch s pasoou. 😉) je pravda, ze nedavno sme skusali francuzsky a to sa dost podobalo na tie dlhe bagety.

lenk, to je teda iny sikovnik. a ja sa tu chvalim, ze matejko UZ stvornozkuje... 😅 ale aj tak som pysna! 😉

mgk, aj my sme kupovali autosedacku z ciech. dali sme si to poslat k svagrovi.

xixi7
4. jan 2010

Diocka,
Marek si vychutnava ten pohlad z vysky do poslednej minuty 🙂

potulka
4. jan 2010

diocka, spomen si, ako si tusim este pred mesiacom vzdychala, ze sa marek neplazi. 😉 inak, napr. koniky spia postojacky. 😀

diocka
4. jan 2010

hej, ja som matka stalenespokojna🙂))) ale nie, len je to vecer trocha narocnejsie ho presvedcit ze poleziacky sa mu bude spat lepsie🙂

xixi7
4. jan 2010

Potulka,
tak uz je to jasnejsie..ty si sa ich rovno spytala na dva roky, tak oni zacali odpovedou, ze ked chces ist o dva roky na MD tak je to takto. Inak je to tak ako pisu, ak si na rodicovskej dovolenke,ktora je do 3 rokov veku dietata, mas prerusene povinne poistenie. A ked chces poberat materske musis splnit podmienku byt 270 dni poistena 2 roky pred porodom. Zakon vsak vyslovne hovori, ze na tych 270 dni sa zapocitava aj obdobie prerusenia z dovodu rodicovskej dovolenky. Teda nemusis sa dobrovolne pripoistovat. Nikde sa vsak nepise, ze by sa to malo vztahovat len na dva roky z trojrocnej rodicovskej dovolenky a preto mi to neslo do hlavy.

katja78
4. jan 2010

Baby, tak teraz som už úplne dopletená 😝

xixi7
4. jan 2010

Z coho Katja?

xixi7
4. jan 2010

Katja,vsak ty to mas absolvovane ked pozeram vek tvojich deticiek. Materska-rodicovska-materska. Ci tie ziadosti o zvysenie ta doplietli?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre