Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

munu
2. okt 2009

babyyyy, ja som tu dneska pisala, ze nas Matko zatial nestvornozkuje, len cuva dozadu ako rak... ZMENILO SA TO 😀 dneska sa zacal plazit dopredu.. normalne da kolienko pod seba a odrazi sa, takze zacina stvornozkovat 😀 ja sa tak tesiiiiiiiiiim 😀 len keby uz vyzdravel moje sladucke ☹ akurat kaslal, tak som mu bola dat napit sa cajiku 😒

munu
2. okt 2009

Vladka mysli na Angelicu aka je zlatucka a nie na skorpiona 😉

yamahafazer
3. okt 2009

ahojte 🙂
tak my sme od 4 hore no dneska je hrozna noc 😒 mala spi v kuse takych 5 hod a potom sa zacne kazdu hod budit a mrvit a mrncat a potom je uz uplne hore a ja ju uspim na rukach a dam do postielky a hned je hore a potom si debatuje a bucha s dudlom o ticky no sila.Ale som ju este uspala v kociku a ja som sa terz najedla a idem nachystat veci lebo ideme na cely den svokrovcom tak dufam,ze to mala zvladne.Vcera ma tak strasne bolela hlava no hruza sm bola hotova.Malu som skusala dat na nocnik cikat a tak sa jej tam pacilo sa vyskerovala a potom aj dva krat cikala a raz sa aj vykakala a sa jej to pacilo lebo to hra ked cika tak pocuvala co to.A to som ani nevedela,ze chce kakat len som ju dala nech ide cikat a ona zacala kakat ako keby vedela,ze moze 😀 taka bola podarena 😀
Len som vas v rychlosti precitala

kuci maly je total zlaty 😉 😵

vlalu neboja sa vsetko sa vyriesi teraz to nieje len ovas dvoch,ale uz ste traja a musite myslet aj na vasu dcerku nie len na seba neboj sa uvidis,ze si to vyriesite a dobre to dopadne 😉 hlavne klud a nerozculovat sa.Neviem co sa medzi vami stalo,ale vsetko ma riesenie neboj sa a ked sa tak lubite tak to nemozete len tak skoncit.

dobre baby tak ja idem chystat tak sa majte a krasny vikend vsetkym 😵

nsoci
3. okt 2009

No som sa na to vyspala a dosla k zaveru, ze to je hovadina. Asi yb tie yvsledky sedeli vsetkym... to je ako s horoskopmi, kazdy si tram nieco najde.

Tahame sa na rukach, pomedzi to sa davame na styri a skokmi zasa na brucho a po cely cas pretiahnuta pusa a AJAJAJAJAJAJAAAAJ... (sa stazuje ceyl den)

nsoci
3. okt 2009

No anase aktualne rozmery - domace meranie - 9.7kg a 79cm... 🙂

nsoci
3. okt 2009

Matko mi prave pobozkal nohu 😀 😀 😀

kucina1
3. okt 2009

nase domace meranie v 6 mesiacoch a 2 tyzdnoch: 70cm a 8,5kg

asandys
3. okt 2009

jejjjjjjjjjjjjj tak to tomasko a matko su poriadni chlapici, pravom patria do rambo klubu 😵 😵 😵

clea333
3. okt 2009

Ahojte babule,
nas maly sa po dlhom case zobudil UZ o 4.30 hod, dufam, ze to nebude uz takto, bol strasne precikany.Ked uz spominam to cikanie, nasla som dobru stranku na plienky http://www.webareal.sk/najlacnejsieplienky
som hned nejake objednala. Zistila som, ze ked ma maly na noc pampersky, tak lepsie spi, ked dam ine, tak sa budi na mokru plienku.
Ja som k.o, zacalo ma boliet hrdlo, mechur, som sa nahrievala vyhrevnym vankusom, pijem caj...no des, asi som prechladla-boli ma cele brucho.A to este ocakavam kramy, pomoc 😖 ☹
manzel v praci, ma nam prist navsteva a v byte ako po vybuchu-tak rozmyslam (lebo maly prave zaspal v manduce, hadam pospi aspon hodinu):mam ist upratovat, alebo nieco navarit,nakupit alebo na vsetko kaslat a pripravit radsej malemu na obed zemiacik s mrkvickou a potom ist von?Asi vyhra posledna moznost...

Asandys, ja som chcela aby maleho zaockovali najskor do jednej nozicky a potom az do druhej, ale nedalo sa. Ja nie som proti ockovaniam, ale vadi mi, ze sa ockuje naraz take silne davky. Ja som totiz alergik a velmi zle reagujem na injekcie, preto som sa tak bala o maleho.Aj v mojom okoli sa stali dost neprijemne veci po ockovani....inac by som sa nad tym mozno ani nezamyslala...ale zvladli sme to a zatial sme ok.

Vlalu, baby ti dobre popisali, ze najlepsie sa je na to vyspat, rano mudrejsie vecera a preto dufam, ze uz je to lepsie, isto sa to vyriesi. Ja by som sa s nim v klude porozpravala, lebo uz mate aj malu, tak sa veci musia riesit s chladnou hlavou a hlavne racionalne 🙂 zelam ti vela stastia.

Egy, dufam, ze si sa uz lepsie vyspala tuto noc. Nas maly tiez ked obcas nespal cez den (cely den bol hore nonstop), tak bol unaveny, ze ani papat nevladal. Mne pomaha najviac manduca, v nej vzdy zaspi.

My ideme do poradne buduci tyzden, tak napiseme potom rozmery 🙂

kucina1
3. okt 2009

my sme sa rozhodli, ze ideme na vikend ku svokrovcom, tak balim majte sa a pekny vikend

egyptanka
3. okt 2009

☹ ☹ ☹ ☹ ☹
des a hruza ...

labutka
3. okt 2009

egy aj vy ste kazde dve hodiny hore? 😕 😖
ja uz som dala na noc adamovi kasu, sice klen stvrtku davky (dnes dame polovicu), jedine "pozitivum" (dufam ze zatial) je, ze vecer pri dokojeni skor zaspi. nemam pocit ale, ze by prespal dlhsie........

egyptanka
3. okt 2009

labutka, hej niekedy aj hodinu aj pol a cez den je nejeka umrncana ...
labutka, presne volakedy nam trvalo vecerne zaspavanie ani nie hodinku, teraz si dudlje a ked jej vyberiem prsnik z ust tak furt hlada, hlada a hned sa preberie ...

ideme sa vyvetrat do Stupavy.

pasoa
3. okt 2009

ahojki, ja som dnes k mrkvozemiaku prihodila patizón, neodolala som a frkla som tam trochu MM, dokopy toho bolo cca. 130g. Matúškovi to tak chutilo, že normálne skákal v tom lehátku čo to dslo, kopal nohami, rozhadzoval rukami, otváral psta, no som sa šla pocikať z neho! 😀 a potom vycucol ešte cca. 70ml MM..no aký papkoš!!!

Manžel kúpil umývačku riadu, tak sme robili rachot - vŕtali otvory do steny medzi kuchyňou a kúpeľňou a ja som držala vysávač, aby nebol ten jemný prášok v celom byte a náš pekne napakaný macko pri tom rachote zaspal!!! 😀

munu
3. okt 2009

Pasoa no super, kolko spapal.. a aky zlaty, ze pri rachote zaspal 😀 aj Matko ma radsej, ked hraje aspon hudba, alebo ked sa s muzom rozpravame a pritom zaspi lepsie, ale zaspi aj ked ho dam do postielky... trosku sa pohraje, lebo tam ma hracky, take natahovacie, co hraje hudba a parkrat mu dam cumlik a potom pekne kludne zaspinka 🙂
ja som dneska Matkovi dala na obedik cisto zeleninku a bolo v tom cvikla, trosku zemiacika a pastrnak.. tiez bastil a zbastil plnu misticku okolo 180g.. otvaral pusinku, ze som nestihala naberat na lyzicku.. takze cvikla tiez uspesne chutila 🙂 zajtra mu spravim na obedik nejaku polievocku a v pondelok mam na plane spenatik s maskom a este nieco prihodim, este porozmyslam, co... 🙂
Matko akurat teraz spinka.. napapkany, poobednajsi slofik 😉 a ja mam trochu cas pobehat na internete.. obed navareny.. muz bol doma z prace, lebo mal hodinovu prestavku, tak sa bol najest aj na kavku.. tak sme trochu pokecali, vypili kafe a najedli sa spolu.. vecer o 20tej pride domov z prace, tak pobudeme hore s Matulkom, pohrajeme sa a potom pojdeme spat, lebo zajtra zase muz ide do prace na 12 hodin.. a zase pride asi na obed domov.. a na buduci vikend zase bude tak robit ako tento, tak mi tu pride kamoska do nas na sobotu aj nedelu, pohrajeme sa s Matkom, pokecame, pojdeme na prechadzku (dufam, ze uz budeme vsetci zdravi) a bude nam fajn... 🙂
dneska tu nikoho niet, typicke, vikend 😀 ako vam je super, mate urcite pekne pocasie a ste zdravi, tak ste niekde vonku, na chatach a podobne.. my sme chori a pocasie otrasne, akoby malo kazdu chvilu prsat.. tak sedime doma a max sa hrajeme.. Matko sa uz krasne plazi dopredu 😀 je rozkosny.. a ked ho postavim na nozky a drzim ho len za rucicky, tak normalne chodi.. robi krociky, muz ho to naucil 😀 tak teraz je frajer.. ked ho davam sadnut, tak sa cely narovna a nechce sadnut, len stat a chodit 😀 je taky sladky medik nas 🙂
tak nic, idem ja este pointernetovat chvilu a mozno pokecam s mamou cez skype kym sa drobec zobudi a potom sa budeme hrat, bude papat jogurtik a neskor krupicku 🙂 tak sa majte super zatial.. papa

pasoa
3. okt 2009

muňu, matúško je chorý, takže sme dnu, muž robí vodorozvody (inštalujeme umývačku) a ja som robila obed (takto neskoro - polievka bola o jednej, druhé teraz 😀 obed na dve etapy) a už aj ideme s matúškom cvičiť vojtovku a zas papať.. deň letí ako divý a to som chcela vygruntovať kuchyňu.. no neviem kedy to urobím, musím aj prekladať, denne aspoň 5 strán, aby som to do Vianoc stihla....

diocka
3. okt 2009

ahojte po dlhom case. dufam ze si nas este pamatate🙂))) boli sme na stretku v medickej🙂.
no nocne vstavanie kazdu hodinu sme riesili aj my, kamoska mi poradila nech ja spim na noc v inej izbe ako drobec a odkedy tak robime, tak sa maly budi 2, max 3x za noc. ked som spala s nim tak to bolo aj 8x... poradila som aj kamoske a u nej to zabralo tiez, dnes v noci to skusili prvy krat a mala sa zobudila iba raz.

chcem sa opytat tie co prikrmujete - u nas na zahrade mame kopu hrusiek, tak ja robim ako diva hruskove vyzivy - ale cisto hruskove bez jablk. a dnes mamina dosla s tym ze jej niekto povedal ze deti nemozu cisto hruskove vyzivky, ze tam musi byt prevaha jablk a iba zopar hrusiek pre ochutenie... lebo ze z toho deti boli brusko... a ja mam iba cisto hruskove vyzivy...

inak, chodim s malym - ukazovat ho rodine, a bola som aj u mojej tety (este neprikrmujeme, chystame sa na buduci tyzden zacat) a maleho som musela branit pred tym, aby mu dali LYZICKU MEDU... alebo ze ked nie tak aspon cumel namocit do medu a mam mu dat.
a ked si vypoculi co vsetko mu nechcem dat tak mi povedali ze som mudra jak polovicna doktorka...

poradte co s tymi hruskovymi vyzivami... mam ich dalej robit alebo nie???

egyptanka
3. okt 2009

diocka, fuuu ja mam spravene dve tiez cisto hruskove vyzivy ... tak som zvedava co odpisu ine baby, tiez ma to zaujima. Fuuuu ... 😲
a s tym medom ... hroza. A s tou polovicnou doktorkou mi to niekoho pripomina.

Baby inac ako je to s tym lepkom?

iron
3. okt 2009

diocka...co som kukala tak fakt firmy robia prikrmy hrusku s niecim. Tak ja neviem...Sak prinajhorsom to zmiesas napr. s rozpucenym bananom.

iron
3. okt 2009

lepok, lepok...co ja viem...a kde vsade to je?. Ja som to predtym nikdy nejako neriesila. Mam tu jednu kasu s lepkom ... to ideme na vec buduci tyzden, to uz budeme mat skoro 7 mesiacov. Ja by som v tom problem nevidela.

lenka138
3. okt 2009

my sme dnes mali prvýkrát mäsko, rozmixovala som mu ho s mrkvičkou a veľmi mu to chutilo, potom sme ešte aj mliečko pili a ďalšie papanie sme mali po 4 hodinkách

a včera sme zbadali, že už máme prerezaný zúbok, joj tak som sa potešila

rozprávali ste sa o očkovaniach, my nedáme asi nič navyše akurát, ked bude starší, tak chcem dať proti hepatitíde A

vlalu kedže je už druhý deň, tak pevne verím, že je všetko v poriadku. Držím palce aby bolo všetko dobré. Určite to už dnes nebudete riešiť, tak impulzívne ako včera

munu
3. okt 2009

diocka a egy - hruskove vyzivky - moj Matko papal uz x-krat cisto hruskovu vyzivku uz ako 4.5 mesacny a nic mu nebolo.. ziadne bolesti bruska nemal, len poprdkaval 😀 smelo do toho 😉

lubi22
3. okt 2009

Ahojte 🙂

Prednasku aj cvika na pondelok uz mam nachystane, sedim za pocitacom s prsom natretym slivkovym lekvarom, ze vraj by malo vytiahnut zapal. Potom nasleduje tvaroh a kapustne listy, dnes som na zjedenie 😀

Diocka s vyzivami neporadim, netusim 😕 Mam pocit, ze vsetky vyzivy, alebo vacsina je vzdy zaklad jablko plus dalsie ovocie, ci uz hruska, marhulky, slivky, ap.

Lenka blahozelam Jurkovi k prvemu zubku 🙂

Lepok - doteraz som nedavala, akurat asi dvakrat slatinsku piskotu, ale dnes mame 7 mesiacikov, v rodine nemame nikoho, co by mal alergiu alebo neznasal by lepok, takze myslim, ze pomalicky mozeme.

munu
3. okt 2009

ak pojdete do obchodov na slovensku, tak tam sa daju kupit vyzivky SUNAREK a maju aj cisto jablkove alebo cisto hruskove.. Matko ich papal ostosest ked sme boli aj teraz doma.. a inac, uz predtym ich papal tu v anglicku, ale od HIPP 🙂

munu
3. okt 2009

a lepok, podobne ako IRON, aj mna to velmi netrapi.. uz papame detsku vyzivku, uz mal aj riadnu piskotku na ochutnanie... nic mu nieje..ani nebolo.. v rodine taktiez nemame nikoho s alergiou na lepok, takze to neriesim... Matko je silak a papa vsetko co mu dam 😉

munu
3. okt 2009

teraz na veceru spapal krupicku z 200ml mliecka 🙂

munu
3. okt 2009

kurnik, teraz citam co som napisala.. prispevok o 19.01.. tam malo byt, ze uz papame detsku krupicku a nie vyzivku...chichi.. vyzivky papame od 4.5 mesiaca 😀

asandys
3. okt 2009

lubi , filipkovi vestko najjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjjj k 7 mesiacikom.

Vlalu, dufam, ze vsetko sa urovnalo a das nam aspon v kratkosti vediet🙂))

My sme dnes cely den doma, zajtra sa chystame pokukat na Maraton, Adam mal nes prvykrat polievku, chutola mu, len kaleraby vypluval🙂) Zajtra asi dajaka kupena hipp, kedze pojdeme doobedu vonku.

Ja lepok vobec neriesim, ja ani necitam zlozenie v obchode, vsetko co je napisane od 4 mesiacov abo od 6 mesiacov kupim. Aj tie keksiky od Sunarky, take ruzove, su sladke jak fras, ale ked pisu od 6, tak ich Adamko papka, jeden keksik denne ku ovociu. Cistu hrusku uz mal viackrat a nic som nepozorovala ine.

asandys
3. okt 2009

kedze Adam zase v noci viac casu prestal v postielke jak prespal, tak z bezpecnostnych dovodov uz dal dedko postielku na najnizsiu polohu. O chvliu uz bude spat na zemi 😀

vlalu6it
3. okt 2009

AHOJ DIEVCATA,,nic sa nezmenilo,,nic ☹ chcela som sa porozpravat,,,ani sa neozval,,, 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre