Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

egyptanka
27. nov 2009

potulka, neviem ako v ostatnych krajinach vnimaju matky ... to by si mohla napisat tvoj postreh mas viac precestovaneho ako ja.
alebo baby co su v zahranici ... zuro, munu, brko, vladka ...

potulka
27. nov 2009

egy, s tou ikeou mas pravdu. aj my sme si to vsimli. ale akosi vo mne krivdy tohto druhu nepretrvavaju dlho... ja si pestujem zasa ine. 😀

mgk111
27. nov 2009

egy - aj ked zoxiduje da sa vycistit 😉 a moj bol zoxidovany diky kubkovym slinkam a uz je to ok 😝 ale asi nie kazdy telefon vydrzi a tento bol teda tak oslintany po 20minutovom hovore tatina s babkou (kubko sa hral so mojim pohonom) ze z neho tieklo...

dede - jasnacka 🙂 no co tamarka ma kolko zubkov? 🙂 bolestivej preco? si nespominam na nic 😒

diocka
27. nov 2009

aj nam sa na stretku velmi pacilo🙂)) videla som ze Marek je uplne nadseny z kolektivu🙂)) rozmyslam ze kde by som ho tak mohla vodit cez tyzden kde by mohol okukovat ine deticky🙂)))

ked som dnes videla ake su marcovciatka sikovne, ma to namotivovalo ze musim podporit krpcovu motoriku nejakymi cviceniami a "odbornymi" hrami, pretoze klasicka motivacia nejako nefunguje.
nasla som si par tipov ako sa s dietajom hrat a aby to podporilo jeho motoriku. tak pripajam linky ak by niekto chce: (konkretne cvicenia su na konci kazdeho clanku):

http://www.mamaaja.sk/ActiveWeb/Article/1100/ch...

http://www.mamaaja.sk/index.cfm?module=Calculat...

potulka
27. nov 2009

egy, nase cesty boli vzdy dovolenkove. ked za dva-tri tyzdne pochodis uchytkom takmer celu krajinu, taketo veci sotva postrehnes. najma ked cestujes bez dietata. k tomu sa moze vyjadrit skor niekto, kto v zahranici zil kazdodennym zivotom.

natalii6
27. nov 2009

Ahojte Davidko uz spinka skoro hodku tak som sem nakukla 😉

michaelamia1902:tak vsetko naj k tym 9 mesiacikom Ele 😉

mincicii2000:ja som sa pytala doktora na pavuka a ten mi to neodporucal tak sme radsej nekupili ze vraj pokial nechodi tak pavukom sa nici chrbtica ale kazdy ma na to iny nazor 😉

baskaj: co sa tyka mobilov tak jeden odbornik povie ze nieco vyzaruje a druhy ze nie a potom ako sa ma smrtelnik co sa v tom nevyzna zorientovat? 😠 ja v spalni mobil nemam ale moj muzicek ma lebo tam ma budika ked ide do prace ale nie je tak blizko maleho..a nedavno vtelke davali ze nie je dobre mat wifi lebo ze su z toho hyperaktine deti a ze na skolach to uz zakazuju a mi mame doma wifinu 😒 tak sa mam na co tesit 🙄

mona1111: tie napoje mu aj riedis? lebo ja som mu kupila taky z cerveneho miesaneho ovocia bol pollitrovy a bolo tam napisane ze spotrebovat do 3 dni co sa nam nepodarilo tak som ho dneska ja dopila a sa mi zdal dost kysli 😀 ale skusim kupit aj iny nastastie u nas celkom caje (granulovane) idu moj maly moc nepije ale jednu 100ml davku za den vypije obcas aj viac ale len obcas...a co si pisala o svojom malom tak moj maly robi presne co tvoj niekedy ked ho dam do postielky a pridem ho po par minutach skontrolovat tak je uplne opacne otoceny az sa musim smiat 😵 no hold su to nase zlaticka sikovne

katja78:nech ti dobre dopadne navsteva

baby a kde ste mali to stretko?

ja sa chystam zajtra na vianocne ale pojdem asi po obede hadam tam nebude tak vela ludi ako vecer lebo ked som tam chodievala vecer to bolo o drzku a to som nemala Davidka tak s kocarom to by bolo na nerva 😒 ale zase na druhej strane vecer to tam ma ine kuzlo tak to pojdem ked bude muzicek doma s kamoskami na punc 🤐

egyptanka
27. nov 2009

mgk, nooo oxidacia sa neda vycistit, len osetrit ... oxidacia na zakladovej doske sa prejavi i vmalej miere a technici ju vedia odhalit, tak ked sa ti MT pokazi a das ho do opravy tak ti neopravia a zrusia zarucnu dobu, lebo na oxidaciu sa zaruka nevztahuje. A oxidacia sa nemusi prejavit hned ale s odstupom casu. Treba byt opatrny najma ked olizuje kovove casti a konektor na nabijanie, kde su rozne zliatiny kovov. Pre nas nie su tazke, ale pre detsky organizmus ano.
To je moj nazor na tuto tematiku.

moncicii2000
27. nov 2009

ja tiez 50 na 50 niektori ludia ochotne pomozu i ked idem busom pomozu nalozit vse .. ale ked mam ist cez prechod tak na autach nie a nie zastavit to je preto ze zijem na dedine ...

natali: ja ho davam do pavuka tak tri krat do dna na pol hodky , medzi tym spi, sme dlho vonku ... takze nema byt ani kedy ...

mgk111
27. nov 2009

https://www.modrykonik.sk/album/album_add_image... zopar novych fotiek s kefkou 🙂 uspesne zoznamenie a po pozorovani aj postup zvladol 🙂

egy - no tak teda osetrene alebo co, ale mam doma funkcny telefon potom ako mi povedali, ze to bolo riadne zoxidovane... hmmm ja tomu nerozumiem, iba co mi povedali 🙂 ja som uz nemala fon v zaruke, takze to bola len oprava... a opravoval znamy manzelov... a on vlastne naslintal ani neviem cez co, ale akoby tam napustil vodu 🙂 a opdvtedy miu uz telefon nedavam, akurat manzelov, na ktorom je privesok a ten telefon nikdy nezuzle, tam ho zaujima ten privesok 🙂

natali - to o wifi som videla ale nie je to extra dokazane, hyperaktivne deti boli aj predtym, len sa o tom tolko nehovorilo... aspon podla mna... no a to ako pise egy by sme museli byvat niekde inde, aby sme sa tomu vsetkemu vyhli 😀
a uzi si puncik 🙂

dedde
27. nov 2009

baby tak si naberem síl a napisem preco som sem nechodila.

Ked som bola na stretávke marcoviek v lete som este ani netusila ze cakam druhé bábo, takze som bola asi prvá z nás ktorá ostala druhýkrát tehotná, ale bohuzial sa to neskoncilo dobre. koncom jula som bola u gynekologa bo mi meskali krámy a oznámil mi ze som v siestom týzdni, no co Vám poviem, viem ze je to radost no v ten moment mi to tak nepripadalo, sice som si na to ani nepomyslela ze by som si ho dala zobrat, ale mala som také zmiesané pocity, ved Tamarka by mala len rok ked by sa narodilo druhé ako to ja zvládnem, prvé dva dni som z toho bola uplne zmetená a nervozna no asi zvitazil materinský cit a tretí den som sa z toho uz tesila, ved by vyrastali spolu, uz sme to aj rodine oznámili, no proste sme sa tesila, práve vtedy sme malovali tak som Vám nemohla napisat.
Dlho sme sa z toho netesili, bola som v osmom týzdni ked ma jeden vecer strasne boleli kríze a rano som nasla na nohavickách krvavu skvrnu, isla som hned ku gynekologovi, kým sme tam dorazili uz som krvácala silnejsie, na ultrazvuku zistil ciastocný spontánny potrat, hned som ostala v nemocnici na infuziách a tak no uz plod nevedeli zachranit, bohuzial.

Asi nemusim rozprávat v akom som bola v psychickom stave, nechcelo sa mi rozprávat s nikým, ani Vám napísat potom prednedávnom som sem nakukla a docitala som ze kucina caka babo a zas som dostala depky a nesla som sem, nie ze by som jej nepriala, naopak, tesim sa s nou len som to nezvladla, dufam ze sa jej to nedotkne

az teraz som si nasla silu sa Vám ozvat

ale citim sa stále hrozne, vycitam si ze som sa na to bábo v prvu chvilku netesila a práve preto mi ho osud zobral a vycitam si ze som v tom obdobi dost zanedbávala Tamarku, nevenovala som sa jej tolko bola som k nej nervoznejsia, asi som zlá matla ved ona za to nemoze

asandys
27. nov 2009

ahojte baby,

dedde , vitaj spat. Cokolvek sa ti bolestne prihodilo, tu sa mozes kludne vyrozpravat 😉

ja skoro kazdy den pouzivam MHD, moj kocik vazi 15 kg bez Adama, je riadne tazky, tak neriskujem, ze mi nebude mat kto pomoct, tak pouzivam iba tie linky, na ktorych jazdia nizkopodlazne spoje, aj si radsej prestupim, ako dako´ho pytat o pomoc, lebo vtedy najradsej vsetci ludia nastupuju cez zadne dvere, ked vidia kocik 😠 Na poste, ci na urade ma nikdy nepustili dopredu, aj ked Adam jacal v kociari. Uz sa skutocn enviem docakt jari, kedy si kupim lahucky kociari, ktory sama vydvihnem.
JA by som sa uz mohla konecne dokopat urobit si vodicak, NAse auto stoji pred blokom, a sem tam ho otec ide nastartovat a nakupit mi pakle dojceneckej vody, ianc auto fakt nepouzivame. No a vlastne tez ked boli take hmly, tak ma rano odviezol s Adamkom k mame, lebo mu vysli dobre smeny v praci, iank ficim na MHD.

A samoska cakam netrpezlivo na fotky z vasho stretka 😀

Dnes som vliezla s Adamkom do vane, ze snad sa spolu zabavime vo vode, ale kdeze, jeho jedina zabava je stat na nohach a hrat sa s bateriou. Ach jaj, s vodou sa asi neskamarati 😒

Dievcata treba mi varit na zajtra pre otca aj adamka, a musim prekladat 30 stran powerpointovej prezentacie do angliny pre sefa, a mne sa takkkkkkkkkkk nechce´☹((((

A sedenie z lahu- nechcem sa dajako vychvalovat, aby to nevyznelo trapne, ale adamko si takto hopa uuz od polroka. V podstate adam uz cely den stoji na nohach a popri nabytku sa presuva, aj popri radiatoroch, ci stolickach. Popri muru vstane, ale este neruckuje, asi ma zatial strach.

egyptanka
27. nov 2009

potulka, som sa chcela spytat, ty uz davas jogurty??? a nemalo by sa kojenym detom podavat az od roku?? alebo to nieco ine?

dedde
27. nov 2009

mgk Tamarka má dva zubky, vysli jej s velkými horuckami no trvalo to len jeden den

ale je asi dost zaostala, to preto ze som sa jej nevenovala ked citam co vsetko robia vasi drobci, moja sice pekne sedi, no sama sa neposadi a nepostavi, plazit vie no stvornozkovat nehrozi, vie este tap tap tapusky a reaguje na nejaké slová ako kde je tato, kde je havo tak na nich ukáze, no to je asi vsetko aspon ze papa a spinka dobre

diocka
27. nov 2009

dedde, nevycitaj si nic, su tu deticky ktore nezvladaju ani to co tvoja sikovna Tamarka a nepresli sme si takou bolestou ako Ty.

mgk111
27. nov 2009

egy - aj ja myslim ze nielen kojene ale vsetky deti jahodky az po roku... neviem....

dede - smutne, a nemas si co vycitat, ja by som tiez nebola nadsena lebo by som sa bala... to jeprirodzena reakcia ked mas jedno malicke doma... dufam, ze sa ti dusicka skoro zoceli a stane sa ten zazrak znovu a bude to vsetko v poriadku... trosku viem ako sa citis, ale len trosku, asi podobne pocity som mala pri mimomaternicovom... vzdy su to tazke chvile na zvladnutie... hlavu hore a sup sem s prispevkami nech je ti lepsie.. a napis ake pokroky robi tamarka...

no baby zajtra ideme na nakupy, a potom presun k svokrovcom tam budeme az do pondelka, ak sa bude dat ozvem sa odtial

pasoa - dufam, ze lekari v ba boli dobri a vysledky este lepsie... drzim paste... skoda, ze tam nebyvam, by som videla vsetky marcovky nazivo 🙂

egyptanka
27. nov 2009

Dedde, to je mi luto a nevycitaj si to. Viem ake je to stratit milovanu osobu a poviem ti to takto ... proste Pan Boh potreboval malickeho anjelicka a preto si ho zobral. Vsetko ma svoju bozsku pricinu a tu sa nedozvieme. Je na nas zobrat to ako fakt, ze sa to tak malo stat a nijak inak. Takze i ked je to tazke skus nahodit usmev a venovat sa Tamarke. A kludne sem kedykolvek pridi a daj zelenu svojim emociam.

natalii6
27. nov 2009

baby vy tu pisete ako diabli 😀 nez docitam co ste tu popisali uz je tu koooopec novych prispevkov 😀 vidiet ze ste zohrana partia..co sa tyka ohladuplnosti inych voci mamickam s kocikmi tak v buse mam dobre skusenosti ale na chodnikoch je to ovela horsie auta si stoja hlava nehlava a uz skoro nie je den co by som nejakemu bezohladnemu vodicovi nevynadala 😎

dedde
27. nov 2009

mgk no na dalsie dieta teraz nechcem ani pomysliet

mgk111
27. nov 2009

egy - pijeme bavoraka a ja uz neviem citat ze jahodky - som precitala miesto jogurtov 😀

dede -a j my mame doma hnilka, ziadne plazenie, stvornozkovanie ... a spi kadejako, esteze papa dobre 🙂 myslim ze deticky sa vyvijaju dost "same"... a niektore mozes podnecovat kolko chces a prd z toho 😝

no musim ist drichmusat, bo sa v poslednej dobe budime akosi casto ô- zeby dalsi zub? ... papa

asandys
27. nov 2009

mila dedde, nemozes si sbsolutne nic vycitat.!!!! Nie kazdy clovek sa dokaze okamzite tesit zo vsetkeho, neikto potrebuje porozmyslat, neikto sa iba vyspat, niekto porozpravat. Ale to, co sa prihodilo, nema vobec nic spolocne s tvojou prvotnou reakciou:! Teraz mas TAmarku, ktora ta miluje a potrebuje na milion %. A pride chvila, kedy sa budete s manzelikom aj tamarkou tesit z druheho pokladika 😵

natalii6
27. nov 2009

este som sa chcela opytat je tu nejake dieta co sa narodilo v marci piatok 13 ako moj davidko?..idem uz do hajan dobru nocku 😉

matja
27. nov 2009

natali, renia, vitajte

mgk, keď dávam klasické štvorcové plienky, tak sa snažím malého prebaliť do 2 hodín, keď iné moderné látkovky, tak má plienku dlhšie. Toto pokladám za výhodu látkoviek, že si viem vybrať takú, akú práve potrebujem - ak sa o hodinu máme kúpať, tak nedám nočnú plienku, ale iba takú hodinovku, ak ideme von na dlhšie, tak dám plienku, ktorá viac nasaje. V noci prebaľujeme minimálne raz, väčšinou dva razy, lebo mi to nedá, keď je Paťko hore, aby som ho nechala v pocikanej plienke. Ale to by som prebaľovala tak aj jednorazovky. Keby spal, nechala by som ho v jednej plienke do rána.

bershka, dedde, vitajte späť na koníkovi

dedde, je mi ľúto, čo sa ti prihodilo. Nič si nevyčítaj, ty si to nemohla ovplyvniť. Prajem, nech sa ti boliestka na srdiečku čo najskôr zahojí 😔 A zavítaj sem častejšie, prídeš na iné myšlienky.

mgk - píšeš, že by si videla všetky marcovky, keby si bývala v BA. Prepáč, ale všetky asi nie 😉 🙂

egy, jogurty sa môžu ale aj nemusia, je to na tebe. BKM je tam štiepená, fermentované výrobky ako acidofilné mlieko, jogurty nie sú tak alergénne ako normálne mlieko..

dedde
27. nov 2009

idem aj ja, dosiel manzel z práce a v poslednej dobe som zanedbala aj jeho takze nebudem tu sediet ked je doma, moja uz spinká, ona prespáva celé noci, od pol deviatej vecer do siestej ráno spi v kuse, o siestej dostane mliecko a este si pospime taku hodinku do siedmej max. pol osmejn takze v tomto sa na nu nestazujem, zatial 🙂

lubi22
27. nov 2009

Dedde je mi to velmi luto 😔 Urcite si nic nevycitaj. Musi Ta to velmi boliet, nejake nase utechy asi velmi nepomozu. Zostava Ti asi iba sa upriamit na Tamarku, ktora je krasne a sikovnucke dievcatko. Asi to tak malo byt, Ty za nic nemozes. 😔

Filipko sa do sadu dava zo styroch, z uplneho lahu nie, ale ked je napriklad v lehatku, alebo ma co i len vankusik pod sebou, tak sa posedi tiez aj z tejto pozicie okamzite. Ale on ako sedenie skor uprednostnuje statie a bezkanie.

My sme sa dnes fotili, resp. sme sa snazili nafotit fotky do kalendara pre nasich na vianoce a na pohladnice. Samozrejme nas starsi syn vsetko sabotoval ako klasicky, ked nie je vsetko tak, ako si predstavuje on, on sa neprisposobi nikdy. Je tak neskutocne tvrdohlavy, nic na neho nezaberie, ani prosby, ani vysvetlovanie, ani podplacanie, ani zvyseny hlas, kym on sam nechce. Tak zopakneme asi v nedelu. No a dnes mi zahlasil potom, ze my s tatinkom sme stari, a ze ja na neho stale kricim a tatinko ho bije. Uzas, pritom fakt aj vsetky kamosky sa zhoduju, ze mam neskutocnu trpezlivost, ja zvysim hlas, to uz musi byt, raz za dlllhu dobu, nikdy ho neudriem, moj muz mu capol dvakrat v zivote po zadku z vaznych pricin a on povie toto. Byt v inej rodine pri jeho povahe by mal iny rezim a manevre. No snad nestretne niekho zo socialky, lebo hned ich ku nam posle 😅

egyptanka
27. nov 2009

Jeeee zajtra musim spravit nieco so zltkom ... dajte tipy devuchy.

a kde su ostatne blavacky ... nsoci, denka, iron...???

potulka
27. nov 2009

mgk, matuskovci dopadli na vysetreni dobre, ale necham pasou, aby sa vam pochvalila sama. 😉

dedde, to je smutny pribeh. ale vycitat si naozaj nemas co, niekedy to bohuzial takto skonci a neda sa to ovplyvnit. a uz vobec nie nejakymi myslienkami. priroda skratka takto riesi to, co sa jej nevydarilo. neboj sa, babatko si vas urcite najde, ked pride ten spravny cas.
a pre tamarku sa tiez skus netrapit. mame tu borcov, ktori lozia hadam uz od polroka, ale aj takych (napr. nas matejko), ktori su trosku hnilejsi a este sa ani neplazia. musis zacat tamarku porovnavat s nimi. 😀

diocka, vdaka za tie linky. 😵 cviky som si uz skopcila a zacneme praktizovat.

mgk, nie jahodky, ale JOGURTY! 😀
egy, su rozne nazory. ja sa priblizne pridrzam udajov z Dietata, kde raz bola taka tabulka o zavadzani jednotlivych potravin. podla nich sa jogurty mozu od 9. mesiaca. my sme zacali trosku skor, lebo dufam, ze sa tym upravi matejkova casta zapcha.

matja
27. nov 2009

fíha ľubi, to aj my budeme mať takých loptošov? Už sa teším 😀 😀

asandys
27. nov 2009

ja sa chem opytat, som kupila 8 tych nestle jogurtikov , co pisu, ze sa mozu od 6 mesiacov, , co boli balene spolu a podbradnik bol darcek, a mali aj lepsiu cenu. Ale ked som prisla domov,t ak som zistila , ze 4 su cokoladove☹((( Mozem ich adamkovi dat?

lubi22
27. nov 2009

Matja velmi Ti zelam, aby az taky certik Patko nebol, lebo niekedy je to uz pomaly na infarkt s nim. A to ma len dva a pol roka, som zvedava, co bude casom. Alebo snad to prejde. On ma sto certikov v tele, je bystry, inteligentny ale spravanie hrozne fakt niekedy. Uplne nechapem, ze preco robi niektore veci. No ja si stale hovorim, ze vdaka bohu, som stastna, ze je zdravucky a stastna, ze Filipko je taky pohodacik, klop, klop, lebo dve take deti by som tazko zvladla. 😅

potulka
27. nov 2009

lubi, samko je teda iny ksicht! 😀 asi si tie dve vyplaty od ocina dobre zapamatal... dufajme, ze spolu s tym si zapamatal aj to, preco ich dostal. 😉 mate to vesele. ber to ako nacvik na pubertu. 😀

egy, my sme minuly tyzden servirovali matejkovi to iste ako nam - spenat, zemiaky a vajko.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre