Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

mgk111
1. dec 2009

ajka - ahaaa tak to ja uz nemam... len kubko ma prababicku, ale ta fotka je 100bodova 😎

malu flasku si kubko chyti a pije, ale musime mu ju dat, velku nie - vie to, ale asi sa mu nechce alebo mu je tazka ked je plna... neviem... apriznavam, ze som brzda, lebo tatino sa ma pytal, ze preco ho to neucim, ze nech drzi sam - takze mi to dnes chlapi predviedli... som kubka brzdila - inak by to mozno uz robil uplne sam ...

ncosi - matko je asi klon alfa 😀 hlavne ze mu chuti... na inom nezalezi, vies akoby si sa trapila, keby nepapal?... sikulka je ze od 5.mesiaca a inak sa mi pacila tvoja teoria o indianoch... aspon vies kto si a ako sa mas spravat... ja velaktrat tapem, ci robim dobre...

pasojka - hmmm uz neverim ze je matusko v niecom pozadu, ked citam co vie, tak to kubko je riadne za nim... 😕

dede - aspon vies co mas varit casto 😝

pierkoooo - heeeej nazdaaar 😅 kucina je kinderko... ja veru tento rok neupratujem, nepeciem, mozno o rok spolu s kubkom 🙂 ja som kubka prave uspala v lahu na sebe... tiez chcem najst nejaky system bez placu - ale to asi nepojde... uvidime ked vyjde zubok, co uz vidno ciarku, jazycek podstrihnu a bude v klidku tak skusime asi aj placucu metodu - teda nie asi ale isto, lebo uz mi chrbat odchadza 😖

baby - mam v mrazaku jedno mliecko ktore je jeden den "po termine" - 3mesiace a 1 den - myslite ze mu ho mozem dat alebo ho mam vyhodit? neviem nakolko zavazi ten jeden den...

baskaj
1. dec 2009

baby, ja len kukám, koľko novostí je tu! ja som vás ešte od vášho stretka nepočítala... nedojde mi niekto postrážiť dieťa aby som vás mohla dočítať? teraz konečne zachrnel, idem aj ja, a hádam budem mať zase niekedy čas aj na vás... 😝

pierkkko
1. dec 2009

bianka spinka tak si vas idem uzit ..po tolkom case..

dede: no to je az sa niekedy nestiham divit. a betarstvo jej z oci priam syci. a ukecana asi po babci 😀
a vy sa mate ako??
..ale ty so svojimi hlaskami si ma nahradila takze baby sa urcite nenudili 😀

maminy : kolko krat denne uz davate tuhu stravu? ja len 2x je to asi malo ze??
a co take im varite?? lebo teraz budem po 7mesiacoch sama (v kuchyni)tak dajte typy ..

dievcata neuverite ale nemozem tu zohnat na bianku topanocky ktore by jej sedeli ako uliate a nevyzuvali sa jej..

a na vianoce by sme chceli bianke kupit autosedacku lebo v tej uz co ma sa puci ak jej dame bundicku..tiez ak mate neake typy nedrahe tak ma potesi..

pasojka: tvoje prianie je mi rozkazom 😉

mgk111
1. dec 2009

egy - jasne ze by sme ta nenechali padnut... sice mne sa tazko nieco hovori, ked ma ani nepozas a si daleko ale aj tak... a big mac - posli aj mne 😝 a este k tomu tvojmu clanku tiez mi napadlo, ze ked mne je tazko, tak dam maleho muzovi a idem upratovat byt, kupelku, zaniest nieco do pivnice, vyniest smeti - kratka nerozmyslat nad kubkom ale vyprazdnit hlavu a pomaha mi to statocne... tak sa drz... ale neprehanaj s pracou aby si mala dostatok fyzickych sil potom... vsetko s mierou 😉

idem ja do sprchy kym drobec buva, a pride segra takze potom mozem pozehlit dve varky pradla 😒

egyptanka
1. dec 2009

mgk, kludne daj ... ono MM vydrzi v mrazaku 6 mesiacov. 3 mesiace je doba, kedy este mrazaky neboli nastavene na teloplotu -18 stupnov. Takze bez obav.

potulka
1. dec 2009

pierkoooooo!!!! 😀 😀 😀
mozem ti este tykat? 😉

ideme von, hoci prsi, matejko zavyja. ktovie ci aj pod prsiplastom nebude... no, treba skusit. asi pojdem na strudlu. 😉

pierkkko
1. dec 2009

potulka :to este musim porozmyslat 😀 no dobre..ja som pierko pre teba pierecko.. 😀 tesi ma 🙂

potulka a u vas co noveeho?? teraz sa asi velmi nepotulkujete ak je taka zima ze?aspon tu su uz mrazy..brrr

nsoci:ty si uz v novom byte?? gratulujem cin-cin 🙂 a uz si si zvykla ?

egy: ja ak mam take stavy tak idem na nakupi do sekacov kde nakupim vela za lacny peniaz z coho sa potom tesim este cely tyzden 😉

mgk111
1. dec 2009

egy - dikes tak dam...

pierko - my davame vlastne olovrant, obed a desiatu - tuhu a zvysok zatial mlieko... tu je relativne teplo, lne prsi brrr takze lofime doma... a rozne kombinacie zeleninky masko, zltok, cestoviny, jogurty, kase...

pierkkko
1. dec 2009

uz moze zlltok?? hmm a som znovu o nieco mudrejsia.. a este stale to robis take kasovite? ci uz len tak jemne popucene?

pierkkko
1. dec 2009

potulka: zhrni mi pokroky nasim malych marcoviek.. som dost pozadu tak nech som aspon trosku v obraze.. 😵

baby: ale nedozvedela som sa najdolezitejsie :ci uz tu mame neaku maminu s bruskom 🙂

dedde
1. dec 2009

pierko niektorá tu uz písala ze kucina je kinderko a ja som bola prvá no bohuzial som potratila

denkolc
1. dec 2009

Pierko, mgk to už prezradila....že Kucina čaká bábo.. 😉

Baby, my žltko asi nemôžeme...zase grciame... ☹

dedde
1. dec 2009

este sa chcem opýtat, kolkokrát dávate drobcom mliecko ktorí su na UM? Moja nejak odmieta mlieko, vypije ráno o šiestej takých 200 ml, potom poobede 200 ml a večer pred spaním 200 ml to je všetko, myslíte si že to stačí?

dedde
1. dec 2009

denkolc moja mala hnačku zo zltka na zaciatku, tak som jej tri týzdne nedala a potom kedmsme vyskusali uz to bolo o.k.

pierkkko
1. dec 2009

dede tak to mi je luto. ale dufam ze ta neodradilo..

dendolk:

kucina: GRATULUJEM to je super . ake mas pocity? je to ine tehotenstvo?lebo vravia ze druhe je vzdy uuplne o inom. a ake mas citak chlapcek ci dievcatko??

dedde
1. dec 2009

no neviem pierko, dost ma to zlozilo psychicky, teraz ani pomysliet na dalsie tehotenstvo

katja78
1. dec 2009

Ahojte,

hanka ešte spinká vonku, keď sa zobudí, pôjdeme po marušku do školky.

Peti - tak mi napadlo, asi Ti moje slová prišli ako ešte skľučujúcejšie a deprimujúce 😔 to ma mrzí, ak je to tak, ja som len napísala ako to vnímam pri dvoch deťoch. Keď som mala len marušku, tiež som bola vyčerpaná, fyzicky aj psychicky. V jej 10-tich mesiacoch som jej s malou dušičkou dala UM, ale ono to bolo ešte horšie. O moje mlieko nemala cez deň záujem skoro vôbec a v noci ma budila každú hodinu až hodinu a pol. Vydržala som 2 mesiace, potom som s kojením sekla. A pritom to bola vec, na ktorú som sa počas tehu veeeeeeeľmi tešila.
Pri Haničke som sa netešila na nič (nemala som ani veľmi kedy) a až teraz si vychutnávam to, o čom som mala veľmi ružové predstavy.

BTW - som si spomenula, prečo sme maruške znova vrátili fľašu, keď sa už naučila zaspávať sama. keď mala asi 1,5 roka, musela som ísť na stáž, mesiac sme bývali u mojich rodičov a poobede ju ukladal spať dedko. Lenže Maruška v cudzom prostredí nevedela zaspať, tak dede sa s ňou nepáral, dal jej fľašku a vybavené 🙄

Moja naj kamoška, spriaznená duša, mi dnes poslala SMS, že sa jej narodilo tretie baby 😵 druhý chlapec, tak sa z toho vytešujem 😀

katja78
1. dec 2009

Egy - to najdôležitejšie som zabudla 😒 keď tak píšeš, aké gramáže spapká Tvoja Natálka a že ju pri tom musíš zabávať....hm, nemôže ju bolieť bruško, lebo toho zje neúrekom???

pierkkko
1. dec 2009

dede: cas to zahoji.. ale viem co si prezivala ver mi.

baby:ake topanocky su najlepsie ? na viazanie na suchy zips alebo... poradte

denkolc
1. dec 2009

Dedde a ako ste s manželom? Pohodička? Poslúcha? 😀

denkolc
1. dec 2009

Kati, že tretie? Ideš aj Ty do toho?? 😀 😀 😀
Moja kamka má tri a túži po štvrtom, ale to už s novým priateľom.....mala by som jej zavolať, či náhodou už nečakajú... 😅

mgk111
1. dec 2009

pierko - uz len popucene konecne... vela deticiek tu papa pucene od zaciatku... takze my az teraz sme sa k tomu dopracovali - mame doma hnilka 🙂 a vobec ma necitas, dolezite info ti davam a kasles na mna - to uz nie je ako za cias tehu 😠

dede - isto to staci podla mna - kubko pije sice viackrat ale ovela menej - to ja mozem snivat ze 200 - u nas davka tak cca 120-max 150ml... bud stastna... a mame mliecko rano, desiata je jogurt alebo kasa, obed klasicky zeleninka masko, olovrant ovocie, vecer mliecko asi dve hodky po ovoci a vecerne mliecko... a v noci ako kedy - jeden-dva krat... a to chce cas... neboj, teraz je dolezita tamarka a ty aby si sa dala psychicky dohromady...

denka - a po nicom inom negrcka?... zeby vazne vajko?... ak nezabudnem opytat sa zajtra na poradni ci je to mozne..

katja - ze tretie 😀 to ja uz by som asi neeeee... 😝

dedde
1. dec 2009

manžel poslucha, stoji pri mne, strasne vela mi pomáhal ci uz s malou alebo v domácich prácach no bohuzial teraz uz skoro mesiac tahaju dvanástky takze moc si ho neuzijeme, ked má dennu, odchádza ked este spíme a dojde tak akurát na kupanie a ked má nocnu, celu noc pracuje a potom cez do dospáva, tiez nic moc, som teraz na vsetko sama a ze vraj to tak bude este do Vianoc ☹

renia
1. dec 2009

pierkkko- aj ja davam len 2x tuhu stravu.na desiatu ovocie,na obed zeleninku s maskom abo zltkom.vecer taku riedku kasu z flase,a niekedy banan mixnuty v mm.ale neviem,tie vecere rozmyslam,ze dam um,lebo miska mi zacala 3x v noci papat,a predtym papala len 2x.
Baby-trocha mam vycitky,ale vcera som vymyslela toto-miska mi zle papa ovocie,tak som jej donho dala tie safari susienky od hami,su od 6mesiacov,ale obsahuju cukor.ale fakt uz som nevedela,ako dalej s ovocim,a toto pomohlo.robim zle?predtym som jej davala do ovocia zemiak,ale prestalo to fungovat.muz mi povedal,ze radsej taketo ovocie ako ziadne.
Este mi poradte,co malej na noc,aby lepsie hajala.nemam odvahu dat jej um,a kase dako nepomahaju,skor banan v mlieku.
Egy-ja som si kupila homeopatyka sedatif pc,je to dobre na nervy,bo niekedy mi doslova hrabe a mam depky,tak toto je dobre na nervy.

denkolc
1. dec 2009

Ozik a počuli ste už tú teóriu, že homeopatiká sú horšie ako lieky? Na mňa sa minule osopili, že to malej nemám v žiadnom prípade dávať... ☹ To už čo je...

Renia, aby lepšie hajala, ja poznám len, že ryžovú kašu...ale zas na každého iné platí a u nás nefunguje absolútne nič..........................

mona1111
1. dec 2009

aj ja zatial davam len dvakrat tuhu stravu, obedik a olovrant.....

renia myslim, ze tolko cukru jej neuskodi.... ja davam malemu piskotky, do vyzivky a sme tu, ja si osobne myslim, ze az tak sa obmedzovat nemusime.... ved je to na tebe co malej das, urcite jej zle nechces tak sa vobec ale vobec nad tym netrap 😉

mona1111
1. dec 2009

denkolc to fakt? Ja osobne som zasadne proti nejakym antibiotikam, ked som este nebola tehu a bola som nachladena, tak som sa liecila bylinkami, a mastickami som sa natierala..... nebrala som lieky mozno pat alebo aj viac rokov do zadu..... preto ked mam nieco brat pravidelne tak na to zabudam ako teraz sa napchavam zelezom.

mgk111
1. dec 2009

renia - nam pomohli kase vo flasi take riedke aby sa nebudil stale... ale ako pise denka, na kazde babo plati cosi ine... hmmm co sa tyka ovocia, ja by som asi urobila to iste co ty, ale vela bab nesuhlasi s cukrom... ale aby zjedla aspon nejake ovocie, tak by som to davala asi - alebo este inak - davam ovocie popucene do kase alebo jogurtu... este to je varianta ze zostanes bez cukrovych veci... lenze mne kubko ovko sprasi v pohode, aj na zeleninu si zvykol... kase moc nemusi, tak preto do nich davam ovocie...

denka - to je riadna haluz ... to som este nepocula... mozno zase nejaka fama...

denkolc
1. dec 2009

Moni, antibiotiká som nemyslela....skôr vraveli, že malej mám dať paralen do zadočku radšej ako homeopatikum...mi to povedali dvaja, nezavisle od seba....pričom tej jednej dcéra je vyštudovaná chemička, či čo to...tak možno preto bola taká múdra....ja už neviem.....všetko, ale absolútne všetko je aj dobré aj zlé...ako pre koho.. 😀 😀 😀

Mgk, grcia len po žltku...ale nekupovala som tie špeciálne...len obyčko...tak dám zase pauzu dva týždne a kúpim tie z výbehu....

egyptanka
1. dec 2009

Katja, uz aj to mi napadlo a tak skusam skresat davky ... na obed max. 200 g a na olovrant max. 125 g. Dnes jej nedam kasu a len odkojim a na vecer dam Viburcol. Ako Nsoci pisala (alebo niektora z vas) tak skusat ... kazdy pokus sa rata a ked bude mylny tak sa aspon poucim.
No dnes to skusam s flaskou a nic, mama nejako nechcela verit ze nevie pit z flasky (ved kazde dieta to musi vediet), tak som jej to dnes predviedla a kukala aj s mojou sestrou ako puk, ze ona fakt ten silikon okusovala a ked som jej to tak stlacila, aby jej tieklo do ustociek tak sa zacala rozculovat. Mam aj taky cumel, kde sa da regulovat tok a ani pri jednej polohe sa nechytila.
No budem skusat tak som zvedava ako dopadneme.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre