Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

lenk30
21. sep 2009

egy, určite sa riaď tvojimi pocitmi., aj keď váhu má dobrú,nie?......ja som tiež začala skôr, lebo mi to nedalo, keď som videla ako sa po všetkom jedle sápe

denka, aj my sme mali dnes pád......síce asi šetrnejší ako Tánička, lebo zo sedu, prevalil na seba hraciu deku a padol do zadu, ale zadunelo to riadne...........a to dávam za neho plyšovú ťavu, aby si neublížil.......ale spadol za hrb......

iron, hlásim sa na parochňu pre mňa - len farba nesedííííí

egyptanka
21. sep 2009

lenk, hej vahu ma dobru ... aspon ju vladzem nosit 🙂

lenk30
21. sep 2009

egy, ved je dievčatko

inak naposledy som obdivovala Filipkovu kamošku Natálku - ona má 6mesiacov /čo sú spolu na fotke v albume/, že oproti nemu takému valibučkovi je ona taká jemnučká, drobnučká princeznička.......ja som bola z nej hotová.......a na poslednej poradni ju doktorka zhúkala, že dieťa je podvyžívené 😒 A tá kamoška jej povedala, ale veď je spokojná, kľudná........no to už sa jej stiahol žalúdok. tak teraz mesiac dieťa riadne štope.

egyptanka
21. sep 2009

lenk, ona v sebe nezaprie mojho muza, ten na ranajky prazenicu zo 6 vajec, o polnoci je schopny zjest stvrt kila slaniny a napriek apetitu je chudy.

drozdik78
21. sep 2009

diocka a z ktorej casti oravy 🙂 ja Tvrdosin 🙂

aj ja mam rada satku len moja sa obcas jak paragraf v nej vykruca a vsetko chce vidiet 🙂

ja si myslim, ze ked je babo hladne tak to da patricne vediet.... pokial dieta pribera to je zaklad horsie b bolo keb chudlo...a kojene deti su zvlast kategoria...a pocula som aj tak nazor ze niektore babatka v lete moc nepriberu a na jesen to dozenu takze jesen nam zacina v stredu ci dnes 😀 ? tak sa uz nebojteeeee

diocka
21. sep 2009

a ako sa stope dieta? to by som teda chcela vediet. ja do mojho neviem dostat ani kvapku ked sa rozhodne ze dost.
na zaciatku sept. sme mali 6200 g, ale asi sme schudli... tiez mame asi stiahnuty zaludok...

drozdik78
21. sep 2009

diocka mne sa parkrat osvecl opacn postup najprv mliecko a potom zjedla aj prikrm a to predtm usta mala na dve zamky.. 🙂

egyptanka
21. sep 2009

drozdik,preco kojene dieta cez leto nepribera? to je pre mna nova informacia.

drozdik78
21. sep 2009

egy nemyslim, ze kojene v lete nepribere, asi som to zle napisala..ze niektore babetka v lete priberaju menej a ked mna vplasila moja doktorka, tak som volala s jednou pani / robi poradknu na dojcnie / azdravu vzivu a ona mi povedala ze kojene deti su samostatna kategoria ... zaklad je aby babo priberalo a v polroku znasobilo svoju vahu 🙂 a v roku by malo 2x - ale to sa ani mi zatial nechytame 🙂 ale nestresujem sa , lebo moja emmka by len skakala a skakala ked ju chytim pod pazusky

lenk30
21. sep 2009

diocka, tak to neviem......len viem, že jej doktorka dala aj striekačku a UM jej strieka do pusiny....ale čo so zelkou......to neviem, lebo aj tú začali

som sa nepochválila.....haha.........včera sme boli korčuľovať na hrádzy s kočíkom. síce som sa pár krát z nich vyzula, čo sa malý z toho vôbec neradoval a jačal, tak som to vzdala a išla čakť do pizzérky, kým dojazdia a on mi medzi tým zaspal na pleci, tak ho dala do kočíka, obula a fujaaaaaaaaaaaaaaazzzzzz. škoda, že som to neskúsila skôr....super pocit, bohvie či aj lyžovať takto pôjde

lubi22
21. sep 2009

Baby - ktore mate odsavacku na sopliky na baterky, aku znacku a kde ste to kupili? Mne teraz soplikuju obaja, tak nemozem v noci zapinat vysavac, aby som nezobudila toho druheho, co prave zaspal 😖 Tak by sa mi hodila ta odsavacka na baterky, snad daco odsaje.

drozdik78
21. sep 2009

lenk vskusaj a potom sa pridam aj ja 😀

drozdik78
21. sep 2009

lubi aj my soplikujeme ja pouzivam klasiku a citam ze ty mas tu do vysavaca- ked som to pocula skoro som odpadla / ze do vysavaca / ale pocula som fakt na to sme chvaly je naozaj taka dobra 🙂 ?

potulka
21. sep 2009

ahojte opat
dnes som mala podobnu napln dna ako minule kucina, len s tym rozdielom, ze som nehladala mole ale tie malinkate mucne chrobaciky. zavolala som si na pomoc maminu, ktora sa venovala matejovi a ja som snorila po potravinovej skrini. nastastie bola misia uspesna. najviac ich bolo v starom suchom chlebe, ktory odkladam pre kolegove sliepky. 😀 ale pacilo sa im aj v cajoch a v koreninach. 😠 no hlavne, ze som to odpratala, mam zo seba dobry pocit. 😵
nsoci, vyborny kupel! 😀 aj u nas sa nedavno cosi podobne podarilo, nastastie bol matej vo vanicke sam.
denka, tanicka ze sa malo hybe? vsak ona len tak kamufluje a ked sa otocis chrbtom, sup ho z postele. 😉 drzim palce, aby bolo vsetko OK.
egy, riad sa svojim pocitom. ved ak lia nebude nachystana na prikrm, urcite ti to da najavo. 😉 matej mal dnes spenat so zemiakom v polievkovitej podobe a pekne popapal. stale sa vsak mam dojem, ze prikrm berie ako divadielko pred riadnym obedom (mliekom). 😀

egyptanka
21. sep 2009

drozdik, presne aj moja ... hopiky, hopiky ... ako keby pila gumimlieko 😀
co sa tyka odsavacky do vysaca tak aj moja pediatricka ju schvaluje, ze je omnoho lepsia a setrnejsia ako tie manualne. A menej stresujuce pre dieta.

drozdik78
21. sep 2009

hej ja jej hovorim ze hopsadielkoooo hopsave 🙂)
ale mne to nejak nejde dokopy odsavacka a vysavac 🙂 zda sa mi to prilis hlucne a akosi mi to nejde dokopy ale asi je fakt dobra ked ju tolki schvaluju 😀

egyptanka
21. sep 2009

drozdik, ano je to hlucne ... ale kaslat na hluk ked ma dieta sople ... ja som odsavala aj o tretej v noci. Ale odsaje sople do minuty max. dvoch, mala si ani nestihne uvedomit, ze sa nieco deje a je po odsavani. Pri rucnej sa namahas aj 10 minut (odhliadnuc od toho, ze sople dietata mozu skoncit v tvojich ustach) a dieta je nervozne a v strese, ze sa mu tak dlho sparas v nose.

drozdik78
21. sep 2009

ja mam taku ze susnik nemozem zjest 😀 ale inak suhlasim s tm co pises 🙂

egyptanka
21. sep 2009

potulka, udivime ako to nakoniec dopadne ... sama som zvedava.

drozdik78
21. sep 2009

potulka pozeram ze aj vy ste satkovy 🙂 kolko uvazov vyuzivate 🙂 ?

lubi22
21. sep 2009

Egy kaslat na hluk sa da, ak nemas dve soplave deti. Ja som rada, ked jedno konecne zaspi a vysavacom by som ho zobudila. Aj teraz je hore Filipko, neda sa mu dychat. Pred chvilou Samko. Fakt na vysavac je odsavacka super, az na ten hluk 😠

mapa
21. sep 2009

caute mamky,

gratulujem vsetkym malym aj velkym oslavencom, baskaj, damianko, matejko, urcite som na niekoho zabudla.

vitam nove mamky.

chorusikom skore uzdravenie.

denk, fuu pad, toho sa bojim... ja som mala 14, ked mi spadol synovec z postele a vtedy som nevedela do seba den dostat jedlo, tak som sa zlakla... nastastie je ok a okrem toho, ze pubertalne vytaca svoju mamcu, tak aj vyhrava olympiady v anglictine 😀

nsoci, pekne! sebavedome vystupenie 😉

egy, jasne, ze sa riad svojimi pocitmi.

asandys aky sikovnik adamko!!! ze sam sa posadit, vidis, ta neposednost ho taha do sedu 😀 a nech sa stavba kuchyne podari!!! sa na ten kolac tesim 😀

ja sa tak tesiiim, karle velmi chutia zeleninove prikrmy, bala som sa, ze bude problem, kedze tak malo a pomaly priberala a ona sa az hadze po miske s prikrmom, kazdu lyzicku okomentuje nieco na styl mnam,, mnam 😵 a je bezodna... spraska prikrm a este vytaha obe cici, potom grcka az to z nej strieka, ale riadi sa heslom... ked davaju, ber!!!

dnes sme boli na baby telocviku, ja viem, ze sa nemaju deticky porovnavat, ale nasa bambulka jedina nechce byt na brusku, strasne pri tom krici, z chrbatika sa pretaca len na bok, nie na brusko.. ked tu citam, ako vasi sikovnici lezu, tak si poviem, ze kajka to dobehne, ale dnes som videla rovnako stare deticky, ako su akcne v priestore a veru trosku ma chytila depka.

jo a k spaniu... cez den dokopy max 2 hodky.... teraz zaspala pred hodinou a uz bola 2 krat hore ☹ bolo tyzden lepsie a zas sa to serka... a ja som ten tyzden bola najakcnejsia od jej narodenia a zasa nezvlaadam vlaadat... 😖

egyptanka
21. sep 2009

lubi, hej ten hluk je jedina prekazka ... ale ja som sa nesrala a ako som pisala odsavala aj o tretej v noci, ved co si mam dieta nechat trapit len kvoli nocnemu hluku? radsej minuta hluku vysavaca ako diskoteka od pubertiaka.

egyptanka
21. sep 2009

no a cas udelat detem papa ... a spinkat sa ide. Dobru noc, nech vas stipu blsky celu noc. 😉

lubi22
21. sep 2009

Egy susedia ma netrapia vobec. Ked treba, tak treba, nech si mysli kto chce, co chce. Ale ak zapnem vysavac, tak to je hluk na cely byt a zobudim druhe tazko uspane usoplikovane dieta ☹

denkolc
21. sep 2009

Mapka, neva...my taky tak - môžeme založiť Klub lenivčekov.... 😉 😉 😉

drozdik78
21. sep 2009

Prajem Vam vsetkym DNAKS 🙂))

iron
21. sep 2009

maminky lenivcekov, nebojte, sak oni to potom zoberu takou rychlostou, ze nebudete stihat...Drzim palce nech je to cim skor.
Idem chrnat, zajtra ideme plavat, tak nech to dietatko neutopim.

baskaj
21. sep 2009

lenk - že pchať do dietata striekačkou mlieko? no, mne to nejaké divné príde... super, že ste sa pokorčulovali!

egy - ja si myslím, že 2 týždne hore-dole je jedno. veď natálka je zdravé aktívne dieťa. ani jedným rozhodnutím jej nemôžeš ublížiť. ja som si to rozumovo rozmyslela, že kedy začneme (začali sme tou vyvarenou vodičkou po 5,5 mesiaci). nejako pocitovo som to necítila, len som sa tak rozhodla na základe všetkých rád a môjho úsudku. už jeme 2. deň prepasírovanú uvarenú mrkvu a celkom v poho...

mapa - ďakujeme! karla zlatá s tými príkrmami 😀

drozdik - vysávačová odsávačka je super, až na to, že my máme strašne hučiaci vyávač. robím to tak, že ho zapnem v obyvke a potom tam s malým prídem. bo keby ho zapnem pri ňom, tak sa moc ľakne. ja robím tak, že najprv noštek vytriem nastriekaným mliečkom, aby sa šušne odmočili a potom ich vysajem za asi 1-2 sekundy. takže super! len sa to nemá vysávať naprázdno, aby sa nepukli cievky v nošteku.

ja balóny v detských rukách eee-eee! bojím bojím...

diocka
21. sep 2009

baskaj, to ako robis ze vytieras nos nastriekanym mlieckom? ja som to skusala, ale maly kukal po mne ci mi sibe ze mu pcham bradavku do nosa a nie do ust 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre