Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

denkolc
1. dec 2009

Pasoi, tie psačie uši - tak tomu hovorí moja kamoška po troch deťoch....tak ešte si nezúfajme... 😉 😉

Diocka, to fakt? NEchce nič????!!!!! A čo mu to zase preletelo cez nos???My tiež nič moc, zase vrackáme....ale akože čo je s tými našimi deťmi? ☹

mgk111
1. dec 2009

diocka - a co sa deje???

kubko ma prerezany 4.zubok, tak dnes kakal ze som len cakala kedy to pride, ale kedze su to tie horne, cakala som neskor... uz len "vyliezt"... teraz ideme uspat a dat si s manzelikom fernetik aj ked trosku zimprovizovany lebo nie je citron, takze pomaranc to isti 🙂

natalii6
1. dec 2009

ahojte...chcem sa vas opytat co mam robit maly ako sedel tak neudrzal rovnovahu a spadol dozadu a udrel si hlavu o dreveny labirint ☹ plakal ale za chvilu ukludnil ale teray keh som ho dala spat stale place a ked si ho zoberiem na ruky prestane tak teraz neviem ci ho boli hlavicka alebo co je snim ☹ mam ist na pohotovost?

denkolc
1. dec 2009

Natali, ja som Táničku po páde z postele sledovala.....či sa jej nemenia zreničky, neni jej na vracanie alebo tak....ak padol zo sedu, to sa mi nezdá až taká výška....ale ak plačká - robí to aj inokedy? Možno sa len zľakol..ťažko povedať.....vraví sa, že sa nemá robiť panika a utekať hneď na pohotovosť....aj tam môže bárčo dostať a aj sa tam brutálne dlho čaká...ale ak chceš mať pokoj na duši - choď......

natalii6
1. dec 2009

denkolc:uz sa ukludnil a zaspava tak hadam bude dobre ...necham si ho radsej pri sebe v posteli..nasla som mu hrcku tam kde sa udrel asi tiplik ☹ nie on ked ide spat tak sa v postielke najprv santi a potom zaspi

pasoa
1. dec 2009

natali, pozoruj ho dobre. Zmeny - či nie je spavejší než obvykle, rozrušenejší než obvykle, rozšírené zreničky, vracanie, nechuť do jedla, zmeny rovnováhy atď...
zajtra byť tebou by som s ním skočila k dr. ... a tá by ťa mala poslať na neurológiu.
Ja by som to neriskovala, ale ja som ja. 😉

iron
1. dec 2009

baby ake mate pekarnicky na chlieb...ktore su dobre, chcem pod strom...ale neviem vybrat...
A da sa v tom piect aj bagety, resp ine tvary ako chlieb...hilfe bitte

egyptanka
1. dec 2009

iron, ja nemam ... ale skus pozriet tu
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

denkolc
1. dec 2009

Potulka, čo sa týka tohto depkoidného stavu - aj ma vytočila profka, ktorá mi vrátia prácu, že prerobiť (to neznášam - už keď som na tom makala a snažila sa, poslala to a mala pocit, že je to z krku)...okrem toho do soboty ďalšiu prácu - prípadovú štúdiu, tak to sa mi tak chce, rozmýšľať jak drak...

Domácnosť jak po bombe....nič sa mi nechce, som totálne apatická, bez energie a motivácie.....a do toho prcek, čo reve a reve, nedá mi spať poriadne (ale však to už všetky viete, nebudem sa opakovať)...a cítim sa tak sama na to všetko....nemám muža, ktorý by ma objal, že bude to ok, neboj....proste klasické kraviny, čo ma vytáčajú.....väčšinou teda nie, ale toto počasie vonku na mňa určite velice zle vplýva.... 😠

Nechcem nič viac, len sa zobudiť a mať v sebe tú silu na prekonávanie týchto kravín..hehehe......
A nemala by som toľko jesť, hlavne nie to sladké, z toho je človek ešte viac down... 😅

pasoa
1. dec 2009

iron, my máme tuším Moulinex do 1000g chlieb, bagety sa v tom nedajú. ja som plne spokojná. nahádžeš a pokoj. 😉

egyptanka
1. dec 2009

Och mala by som nas ist zbalit na zajtrajsie plavanie ale sa mi nechceeeee.

potulka
1. dec 2009

lubi, si tu? prosim ta, ako sa volaju tie homeopatika na podporu tvorby mlieka? jedna znama ma problem a ja mam deravu pamat. 😉 dakujem.

natalii6
1. dec 2009

iron: ja mam pekaren moulinex s 2 hnetakmi alebo ako to nazvat a je super a da sa tam spravit vsetko 😉

ajka82
1. dec 2009

potulka, nie som lubi ale...ricinus communis 5ch

egyptanka
1. dec 2009

potulka, Ricinnus communis 5 ch

egyptanka
1. dec 2009

jaaaaj ajka uz pisala ... potulka, ale tie homeo su na prd. Odporucam orientovat sa na bylinky ... senovka grecka, benedikt lekarsky, jastrabina lekarska, alfalfa.
V com ma problem??? V tvorbe mlieka som macher 😉

potulka
1. dec 2009

dakujem, baby. vidim, ze nie kazdy ma taku sklerozu. 🙂

iron, my mame tiez moulinex s jednou vrtulkou, cize na max. 1 kg chleba. uplne to staci. bagety to nevie piect, len vymiesit. ale je to uuuzasna vec, uz ani neviem, ako chuti kupeny chlieb. 😉

potulka
1. dec 2009

egy - fakt? lebo ak sa nemylim, lubi spominala, ze jej velmi pomohli. aj ktosi dalsi. no, babizna ma pocit, ze ma malo mlieka, tak sa len pytala, cim ho zvysit. mozem jej dat na teba kontakt? je to mamina tuto z kona, s dvojtyzdnovym synom, ktora nema kedy velmi hladat v diskusiach dobre rady. 😉

pasoa
1. dec 2009

potul., mne ani ricinus, ani vinea, ani pivo (nealko) ani nič nepomohlo, keď som prichádzala o mliečko. až keď som prestala denno-denne revať a trápiť sa a stresovať, tak sa začalo robiť samé.
takže recept na laktáciu = pohoda. ale to som zu už 100x písala.
a je to môj subjektívny zážitok, nie objektívna pravda 😉

natalii6
1. dec 2009

ajka82:dnes som spravila papanie podla tvojho receptu co si minule pisala recept maly to najprv jedol ale len 5 lyziciek a potom nechcel uz otvorit usta ma zneho raz svihne ci skor z jeho jednia 😠 mam s nim problemi co sa tyka jedenia domacej stravy niekedy ju zje a niekedy nie ale tie obchodne tak to zblajzne jedna radost 😀

pisali ste o uspavani deti ja som mala tiez z malym problem co sa tykalo spania zo zaciatku spaval so mnou v posteli ale potom som si povedala ze naco som ti kupila tu postielku tak som ho donej davala ale to bol plac hned ako som odisla z izby tak som ho uspavala zase na posteli a potom ked uz spal tak sup do postielky potom mal obdobie kedy zaspaval sam a teraz to robim tak ze on je v postielke ja som vedla neho na posteli pozeram tv a on do pol hodky zaspi on je spokojny a ja tiez 😉

denkolc: ty si sa pytala kolkokrat davaju UM..ja davam iba rano lebo vecerne mi bojkotoval tak teraz neviem ci mam skusit zase vecerne mlieko alebo nechat to uz tak

labutka
1. dec 2009

potulka, porad aj castejsie prikladat a neyabudaj na VINEU!!

ajka82
1. dec 2009

natalii, no to ma mrzi, a neskusala si mu jedlo zmiesat, domace s kupenym a postupne kupene uberat?... nevim
no moja zje vsetko okrem mrkvy-alnatura...tak my s tym problemy nemame...

egyptanka
1. dec 2009

potulka, aspon ja som nemala ten pocit, mne pomahalo caste prikladanie, potom som sa dozvedela o senovkea ta mi laktaciu tak nastartovala, ze homeopatika, vinea a zaprazene polievky sa mohli strcit. Senovka a nealko pivo to mne pomahalo a vela tekutin. Ale u kazdeho je to individualne.
Kludne nech mi napise IP alebo velmi dobre poradi Annag. Mne vzdy perfektne poradila.

potulka
1. dec 2009

dakujem za oprasenie kojacich rad. napisala som jej vsetko, na co som si spomenula (a co ste aj vy spominali), akurat ten nazov homeopatik som si nepamatala.
natali, tieto cirkusy s jedenim boli aj u nas. niekedy matej zjedol celkom fajn, inokedy 5 lyziciek a dorazne si namiesto toho pytal mlieko. teraz - musim si zaklopat - uz asi 5. den papa pekne. na desiatu cely jogurt, na obed za mensi poharik zeleniny/cestovin/ryze s maskom alebo vajkom a na olovrant nejake ovocie alebo zasa jeden jogurt. mam pocit, ze sa to zlepsilo, odkedy som mu zacala ponukat jedlo skor, nez si sam pytal. ked bol uz velmi hladny, nic okrem mlieka za jedlo nepovazoval. a tiez som sa donutila netrapit sa s tym, kolko zjedol. hlavne, ze nieco dal. mozno aj to pomohlo. drzim vam palce. aj diocke.

baskaj
1. dec 2009

potulka - mne vinea ani pivo nezaberali. zaberali mi husté múkové prívarky a sladké teplé sirupové malinovky 😀 a veru - po kojení z pravého prsníka zase začať nachvíľu pravým a až potom pokračovať normálne ľavým.

a keď o tých prsiach - ja som čítala, že pri deťoch sa prsia ani talk nezničia kojením ako samotným tehotenstvom 😕

natalii6
1. dec 2009

ajka82: ale skusala som aj miesat..ako on mi zje aj cisto domacu ale nie vzdy 😠 a ten recept mal byt taky polohusty alebo riedky?ak mas este nejky dobry recept tak mi kludne posli pleas..ja nemam daku fantazii 😀

natalii6
1. dec 2009

potulka: ako jogurty ovocie a kase s tym nemam problem ale obed to je niekedy hrozne ale zaujimave ze obchodne tak to hej 😀

ajka82
1. dec 2009

natalii, take medzi polohustym a riedkym... neviem ci poposielam nejake recepty, lebo ja varim podla toho co je momentalne v chladnicke 😉 $

natalii6
1. dec 2009

dievcata ja koncim idem do hajan..peknu nocku vam zelam 😉

potulka
1. dec 2009

no toto, kde su vsetky ukecane matky na materskej? 🙂 zeby zehlili ako ja? (prosim si pochvalu, dokopala som sa k tomu po niekolkych tyzdnoch...)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre