Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

diocka
1. dec 2009

potulka:
"chvali chvali" (tak ma chvali manzel 🙂))))

a ked uz si rozbehnuta, ja byvam na namesti hraniciarov 🙂)))))

pasoa
1. dec 2009

POTUL, CHVáLIM ťA. JA SOM PRELOžILA IX STRáN... FAKT NEVIEM KOľKO A Už MI HRABKá, IDEM SPAť...

prepla som caps lock omylom...

brú brú

ajka82
1. dec 2009

potulka, u nas sa zehli uz priebezne, takze max 15 minut a je to 😉
a podaktori o takomto case ukladaju svoje dietky spat... idem teda hoditi sprchu a idem do rise snov za krpcom 🙂

katja78
1. dec 2009

Ahojte,

prsia.....no, ani nebudem hovoriť 🤐

posielam "řád usilovnej gazdinky" pre Egy a Potulku

Egy, si zabudla dať rpívlastok k dnešnému dátumu (teda neviem, či si si ich vymýšľala 😕 ), ale dnes je skutočne Deň boja proti AIDS 😔

želám, nech sa papaníčka a spaníčka našich detí čím skôr upravia 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

neunikla mi poznámka o antibiotikách, ehm, ok na zápal pľúc, alebo močového mechúra si pokojne dajte homeo 😖

Baby, tak sa mi zdá, že Hanke by sa zišlo také chodítko, za ktorým sa učí chodiť. Viete poradiť?

vybrala som takéto:

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6941362

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5711233

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5324168

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=7027154

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6111872

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5917105

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6508633

potulka
1. dec 2009

dakujem, dakujem, ano, som uzasna. 😀
ale aj ty, pasoa. ze preklad... aka intelektualcina. 😉 hoci, nedavno som uvazovala, ci si vo februari pojdem vypytat do roboty nejake projekty na hodnotenie. hmmmm. v tom pripade ale asi budem najblizsie zehlit, az ked pojde matejko do skolky. 😀
ajka, v tomto som velmi nevyspytatelna. niekedy zehlim pekne pravidelne a je to v tom pripade polhodinkova zalezitost a potom si dam strasne dlhu pauzu a idem sa v tom utopit. napr. teraz je tam este plny obrovsky kos, lebo som davala stranou veci, ktore sme vtedy nutne nepotrebovali. a ani teraz ich ocividne nepotrebujeme, ked nam nechybaju. zeby som cely kos rovno venovala na charitu? 😝

asandys
1. dec 2009

Sice je uz neskoro a nikoho tu niet, aj tak Vam napisem.

Sedim za pc a je mi uplne do placu. V pondelok rano som musela ist na dvojdnovu sluzobku do smolenic, tak o 5 rano prisla sestra, malicky este spinkal. Tak som nakukla do postielky, pohladkala a sla. Sestra maleho nakrmila ked sa zobudil a a odniesla ku babke. Ked prisla poobede po neho ku babke, maly zacal strasne revat, ze ho nevedeli ukludnit. Potom ho vzala von, ale nechel sa ani hrat, ani byt v kociku. Tak dajako spolu bojovali do vecera. Ale noc sa zmenila na cisty 3,5 hodinovy vreskot, az tak , ze mu modrali pery. JA som bola na telefone, vsetko som pocula, islo mi srdce punkut, ze som nemohla nic urobit. Nakoniec som sestre kazala mu dat polku diazepanu, tak odpadol od vycerpania. Boal 1 hod, v noci. ALe o 4 zase sa zobudil, papkal, povrieskal do pol 6 a od unavy zaspla do pol 8. A od rana zase strasny vreskot. znovu siel ku babke, tam bol uplne apaticky, nic sa nehral, len sa skrabal an ruky a spal. Tak a v utorok o 9 vecer som prisla domov, maleho som kazalaa nedavat spat, elbo by len vrestal. No a ked ma zbadal, tak asi 10m chodbu prelozil za 5s, vyskrabal sa mi rovno na ruky, a drzal sa jak kliest, aj na wc mi musel sediet na kolenach. Vobec sa nedal odpojit, lebo vrieskal. Isla som si ku nemu lazkat na moju postel, tak do 10 sa ma nepustil, vkuse sa ma dotykal, valal sa po mne, taky bol unaveny, ledava oci drzal otvorene, ael nepustil sa ma. Az nakoniec som ho uspinkala na fit lopte. Takze tak.

Z toho vsetkeho mam pocit totalneho zlyhania, ze som ho nechala na noc sameho, ze chudacik on mi nic neurobil a ja som mu takto ublizila. Totalne je zavisly, a to som si myslela, ze ked ho uz 2 mesiace 3x v tyzdni nosim k babke, ze to zvladnu v pohode, ale holt den je den a noc je noc. Teda cela moha sluzobka bola o nicom, kedze som vedela, co sa doma deje a tri hodky som ho pocula v mobile zufalo plakat ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

Chcela som sa iba niekde vyrozpravat, citim sa totalne o nicom, a opat som sa presvedcila, ze mi dieta este vobec netrebalo, a ze druhe naozaj nezvladnem ☹ Mohla som si nieco vymysliet, aby som nemusela na tu sluzobku, ale ja som to neurobila, proste som sla, bez rozmyslania, uprednostnila som seba pred adamkom, a to matky nerobia, aspon nie tie, ktore miluju svoje deti 😒

baskaj
2. dec 2009

asandys - ja som ešte tu, prišla som len nakuknúť, ale keď čítam ako sa máš... ☹

to muselo byť hrozné, taký strašný plač a nemôcť nič robiť! 😔 chudáčik adamko!! a chúdiatko ty!
asandys - jasné že ťa to trápi! veď ktorú by nie? ale ja si myslím, že aj keď ťa to trápi, čo sa stalo, si nemusíš vyčítať, že si ty pochybila! veď keď vravíš, že adamko bol na babku zvyknutý a na to, že ty si od neho preč... kto by to bol predpokladal, že takto zareaguje? (zvlášne, ako to tie deti vedia vycítiť... ja som bola od malého v noci preč 2x - raz na svadbe a raz v meste a vtedy spal ešte lepšie, ako keď som s ním doma 😒 ) a veď ty si si nešla robiť wellnes víkend, ale išla si z povinnosti.
ako si kedysi písala, že ho babka naučila na pravidelný režim, tak si asi presne zapamätal, že potom po neho chodíš ty a keď zbadal, že nie, tak mu to "zaplo" (- hold, veď je clever!). a aj keď teraz máte obidvaja nejakú tú ranku na srdci a na citoch, ono sa to časom zabudne... neboj!

ja si myslím, že každej z nás sa stávajú nejaké menšie či väčšie prešľapy z našej "nevedomosti" alebo "hlúposti". ja som išla včera kvôli internetu neskoro spť - nevládala som ráno k malému vstať - ráno som ho na posteli radšej ešte zapchávala prsom a pri tom som tak zaspala, že mi dami zase spadol z postele. a to IBA MOJOU VINOU!! lebo ja som bola lenivá spolu s ním vstať! 😔 takže to som potom aj ja zlá matka 😔 a boli by sme nimi asi všetky... niekedy...

natalii6
2. dec 2009

ahojte a dobre ranko 😉 noc bola dobra ako vzdy len davidko je teraz nejaky uplakany neviem ci je to tym ze sa vcera buchol do hlavy alebo ma zly den ☹ idem mu spravit mliecko tak sa zatial majte 😉

lubi22
2. dec 2009

Ahojte 🙂

Nasla som temu az na duhej strane 😕

Asandys, je mi to luto, az mi zovrelo hrdlo, ked to citam. Muselo to byt hrozne, pre vas oboch. No nemohla si to vediet, ked si si myslela, ze Adamko je zvyknuty na babku, ze to zvladnu v pohode. Nie si za to zla maminka. Teraz uz vies, ze Adamko este nie je pripraveny byt na noc bez Teba, tak sa zariadis, nabuduce ho zoberies so sebou aj s maminkou, aby Ti pomohla. Neboj sa, za chvilocku to Adamka preboli 😉

Deticky su fakt velmi vnimave, a je rozdiel den a noc. Napr. aj moj starsi syncek moze byt cely den so starkymi, alebo babinkou a deduskom ale vecer chce maminku a nikoho ineho. Ja som bola od neho prec jedine v porodnici, a to zvladol super, ale po mojom navrate bol ako kliestik, tiez ma nepustil ani na vecko. A Filipko je tiez taka moja prisavka mala, vecer ho tiez musim ukladat ja.

Katja tie odrazatka-choditka mi pridu take podobne. Ja by som kupila asi to posledne, kedze sa to da prerobit na odrazatko na sedenie. My sme taketo nic nekupovali, znami mali to chicco, ale velmi rychlo to uslo samkovi spod rucok, takze by nasledoval drzkopad. Lepsie sa naucil bez toho.

Potulka, pasoa no sikovne ste, co s vami 😀

Dnes mi prisli cizmicky Liliputi pre Filipceka, vytesujem sa, pekne mu sedia na nozke 🙂

potulka
2. dec 2009

ahojte
asandys, verim, ze sa citis hrozne, ale skus to brat ako skusenost. ako si mohla vediet, ze to takto dopadne? netrap sa. kazda obcas slapneme vedla, to je prirodzene. hlavne, ze sa z toho vieme poucit. 😉

baskaj, presne takto isto aj nam spadol matejko z postele. lezal vedla mna a ja som upadla do tvrdeho mikrospanku. zobudilo ma az zadunenie. 😅

egy, dnes idem dat matejovi prvy raz kuskus. uvidime, ci bude po mamicke a bude mu chutit. 🙂 som rada, ze aj u vas sa ujal.

mona1111
2. dec 2009

ahojte 😉

Asandys- netrap sa uz nad tym, co sa stlalo, stalo sa treba ist dalej-..... aspon si to vyskusala a uz vies ze na noc ta Adamko nikam nepusti......

Dnes som chcela s manzelom vyskusat mlieko co sme dostali na predpis ci sa nechyti, chcela som vyskusat ci by lepsie spinkal, alebo dlhsie potiahol spanok, ale dopadlo to nie velmi dobre, ked videl flasu tesil sa , ale ked chytil cumel, ochutnal tak zacal flasu odstrkavat prec, a pri tom robil riadne grimasy..... takze ani to mlieko mu nejako velmi nechuti...a to som si myslela, ze ked nebude vrackat z neho tak vyskusame na noc ale nula bodov....

dedde
2. dec 2009

od ktorého mesiaca mozu drobci strukoviny?

katja78
2. dec 2009

Pekný deň prajem 😎

asi si užívate slniečka na vzduchu.

Sasi - zlá mamina určite nie si, ja by som zasa nevydržala 3 hodiny počúvať plač svojho dieťaťa v telefóne 😔 to by som radšej stopom šla domov. Neboj sa, Adamček na to už zabudol, je šťastný ako blška, že si opäť s ním 🙂

Lubi - veď to, potrebovala by som ich vidieť v akcii, teda ako by na tom Hanka vedela "jazdiť". Včera sa pustila do tlačenia stoličky a stále sa jej páči byť na nohách. Chcela by som sa vyhnúť tomu, aby ju niekto naučil (najskôr moja maminka) na chodenie za ruky. To som si už zažila, reprízu neprosím 😖 Ozaj, aké ponožky s protišmykovou podrážkou kupuješ pre Filipka???

Potulka - aj u nás sa kuskusuje 😉 vyprázdnila som chladničku, na panvicu som capla pór, šampióny, fenykel, cuketu, brokolicu, rajčiny, ochutila som provensálskym a ešte kečupom, zmiešala s hotovým kuskusom a mňáááááááám.

Dedde - tak sa mi marí, že od 10-ho, ale holky tu dávajú aj skôr, červenú šošovicu 🙂

lenka138
2. dec 2009

asandys až mi slzy vyšli do očí, ked som si predstavila Adamka ako si mu veľmi chýbala a potom ako sa ťa držal. Ale nemôžeš to tak brať, že si zlyhala. Ved si si myslela, že to zvládne, určite by si nešla na služobku keby si vedela, že bude len plačkať. Neboj, aspoň to bolo také malé ponaučenie a teraz mu to všetko vynahradíš.

baskaj
2. dec 2009

dedde - mne dokina hovorila, že strukoviny už môžem dávať, ale len mrazené, lebo že surové by ho movc nafukovali. tak mu občas šupnem 2 strúčky fazule a 2 bobky hrášku do zeleninky... a tá červená šošovica vraj nenafukuje.

baskaj
2. dec 2009

...nikde nikto?

matja
2. dec 2009

ja dávam občas do jedla trošku hrášku a už bežne dávam zelenú fazuľku a červenú šošovicu.

matja
2. dec 2009

asandys, je mi ľúto, čo sa stalo, ale nevyčítaj si to, nie si kvôli tomu zlá mama. Nemohla si vedieť, že Adamko tak zareaguje. Ja by som s takým plačom tiež nepočítala, zvlášť, keď je s ľuďmi, ktorých dobre pozná.

munu
2. dec 2009

Asandys, ako tu uz popisali mamicky, nevycitaj si nic.. nemohla si predsa vediet vopred ako to dopadne.. si dobra mamka a si na Adamka uplne sama, kedze manzel je v Nemecku, robis vsetko ako najlepsie vies... netrap sa, Adamko si to uz urcite ani nepamata a je rad, ze ta ma a si prenho jedina najlepsia mamicka na celom svete 🙂

munu
2. dec 2009

ale je tu vcelku prazdno dneska.. 😕

lenka138
2. dec 2009

dnes je tu riadne pusto...
čo dávajú deťúrence zabrať?

pasoa
2. dec 2009

ahojki,
asandys, joj, až mi smutno prišlo, čo ste si zažili. ale máš o skúsenosť viac. možno bude teraz adamko naviazanejší na teba, než predtým alebo možno to nebude mať žiadny vplyv. to uvidíš sama časom.
a asi si 2x rozmyslíš takýto krok v budúcnosti.
ideálne by bolo, ako písala Lubi, zobrať ho na SC so sebou aj s maminou. Ja však viem, že napr. v mojej práci by to nebolo reálne.

potulka, mne ten kuskus v čajovni vôbec nechutil, dá sa to pripraviť aj nejako inak? chutilo to ako piesok (a ešte to bolo aj straaašne slané) 😖

katja, to bola asi irónia s tými homeo na zápal pľúc, že? 😉

mgk111
2. dec 2009

asandys - to sa mohlo stat hocikomu tak sa neobvinuj... malicky ze zvyknuty na babku, takze je uplne samozrejme co si urobila... asi je ine ked je s nou cely den a ine asi v noci - ale to by ziadna z nas nemohla tusit ako sa babo zachova v noci... a take reci, ze s kvoli tomu zla matka... zla matka by sa nestrachovala a netrapila tym, cim sa teraz trapis, vies? 😉 zlej matke by to totiz bolo jedno...

baby tie odrazadla maju vyznam? mne to pride tak, ze ak dieta nebude stihat, tak si nabije hubinku.. 😖

idem k druhemu kompu docitavat a pisat 🙂

denkolc
2. dec 2009

Dnes vstávala Tánička okolo šiestej ráno. Pozerala dáke rozprávky na BB TV, potom sa hrala, potom desiatovala jabĺčko, ale moc jej nešlo. Potom spinkala pol hodinku, zase sa hrala a obedovala domáce - brokolicu s mrkvičkou a kuriatkom - to jej vôbec nešlo. Obliekla som ju a šli sme MHD (!!!) do mesta. Nakúpili sme nejaké vianočné darčeky a šli sme na vianočné trhy. Tam Tánička spinkala, zobudila sa, až keď už boli prítomní skoro všetci: Maťko (Nsoci), Natalka (Egy), Adamko (Labutka), Davidko (Natali), Karinka (Ajka) a Matejko (Potulka). Olovrant jabĺčko zase nemal úspech.
Papalo sa, popíjalo, potom prechádzka po Hviezdoslavovom (celá tlupa kočíkov, až sme vyzerali ako atrakcia) a smer domkov. Tánička dostala MM a hrali sme sa. Tak sa zašpinila, že putovala rovno do vane. Po okúpkaní chvíľku zase pozerala rozprávky, potom si ju vzala babka, spravila som jej kašu a zamiešala tam jabĺčko - už úspešné papanie a o pol siedmej zaspinkala, po kojení.

A vy? 🙂

potulka
2. dec 2009

ahoj opat
boli sme s dievcatami na vianocnych trhoch, tak aj preto tu bolo pusto. deti statocne vydrzali, kym sa maminy napchavali, potom sme si dali kolecko po starom meste, cestou sme stratili denku, obzreli sme drevene hracky v novom obchode a zakotvili sme na francuzskych palacinkach, kde deti svojim hurhajom kazili rande mladym dvojiciam. 😀 adamko, matejko, natalka a adelka mali olovrant v tom istom case a v pravidelnych (castych) intervaloch sa odvracali od prs a lyziciek, aby skontrolovali, co robia ostatni. 😀

pasoa, ja robievam kuskus tak, ze podusim nejaku zeleninu s bylinkami, do toho svacnem kuskus a zalejem dvojnasobnym mnozstvom horucej vody. pockam, kym sa vstrebe, odstavim a potom na dalsich 10 minut pod pokrievku. soli, korenia, oleja, byliniek si das, kolko chces. mne to tak chuti. potom ho mam este velmi rada samotny poliaty vypekom z peceneho kurata. a k tomu samozrejme aj to kura. 😉

dedde, ja davam zeleny mrazeny hrasok uz dost davno, v Dietati pisali, ze sa moze od zaciatku prikrmov. do jedneho jedla davam za taku mensiu hrst. a vzdy preistotu pridam aj fenikel, ktory je protinafukovaci.

ajka82
2. dec 2009

karinka sa stihla napapat pred tym ako ostatni zacali 😀

no myslim ze by sa karinke akurat hodila vana...ked uz nalozila do plienky 😀 to bude zase boj ked ju odtial budem vyberat

katja78
2. dec 2009

Čavte,

som mala takého tušáka, že ste si dali rande na tých vianočných 😎 to som rada, že vám višlo počko 😎

francúzske palacinky, mňamky-mňamky, dajte nejaký tip na plnku, v piatok idem piecť 😵

Potulka - no, môj kuskus sa neujal, z veľkého hrnca vyjedám len ja sama 😲 nevadí, aspoň mi viac ostane 😅 mňžme založiť klub kuskusových fajnšmekrov 😉 ja ho robím podobne, akurát že kuskus si ešte samotný zalejem dvojnásobným množstvom vriacej vody, premiešam, dám pod perinu (to ako naozaj) tak na pol hodinku a do tohto vmiešam udusenú zeleninku a dochutím 🙂

Pavli - tak nejako to bolo myslené 🙄

Ajka - ak s asmiem spýtať, koľko rokov má Tvoja prababička? Ja si pamätám len jednu moju prababičku, umrela, keď som mala 4 roky 😔

mgk111
2. dec 2009

hmm aj vam deticvky tak zhrbia nozicku ked ich idete obuvat? alebo len to nase male zlate neobutelne? 🙂

dede - myslim ze strukoviny sa mozu od roka, vynimkou je cervena sosovica ktora je bez supiek tak nenaduva deticky..

tak a zakony schvalnosti funguju, kubko malokedy spi dlhsie ako do pol siedmej - dnes sme boli objednani na 8-mu u lekarky tak jasnacka ze spinkal do 7 10 🙂 to bol ranny maraton, dat mu rychlo papat nieco lyzickou (lebo potom prislio len mliecko) obliect, zbalit, umyt seba, obliect, nasukat do auta a este pre odporucaci listok k nasej dokine a potom az na krcne... ale prisli sme tak akurat, zobrali nas hned - ja som nemala odvahu ist s kubkom dnu, siel tatino, ten ho drzal, ked mu prestrihavali pod jazyckom.. ja za dverami - kriku ako na .... ale tatinko povedal, ze krical len ked mu to merali a pozerali, samotne strihanie ani nemrkol - trosku krvicky pritom a potom na poradnu... cakali sme dlho, lebo jedno babo bolo vnutri a kopec ludi v cakarni - az sa otvorili dvere a ja som povedala, ze prideme na poradnu inokedy - doktorka sa divila, ze preco - a ja ze tam stoji pani, ktora bola objednana na osmu a uz bolo skoro 9 a ona ze - no a co, deticky maju predsa prednost, ona pocka... takze sme vybavili aj to - meranie sme zabudli 😒 ale mame o 10 dni 10mesiacov a 10240g 😝 povedala je ze krasny, ciperny - ze mame davat chlebik s maslom a syrom k ostatnym jedlam... a na ockovanie v januari...

dnes som spala s kubkom - nemohla som ho zlozit zo seba, vzdy zacal mrncat po uspani - takze uz to poznam aj ja 😀 povinny oddych 😎 a poobede sme sli von na dve hodky ...

teraz je okupany, napapany a trieska nozickami v postelke - skusam ho nechat zaspat sameho... ale asi to nepojde a pojde na chvilu za mnou do velkej postele... tatinko je na vianocnych nakupoch - uz mi volal, ze prvy darcek uz ma pre mna kupeny 🙂

v piatok mi manzelik vybavil zubarku, kubka necham svagrinej na tie dve hodky, tak som zvedava aky bude a potom ma odvezie tatino ku svokrovcom a on pojde na pohovor... a zostaneme tam, lebo na druhy den je mikulasky jarmok pre deticky, takze sa pojdeme vyblaznit s kubkom ak nebude prsat... a predpokladam, ze ma
svokrovci nepustia domov skor ako v nedelu 😀

denka - mozno nechcela papat, ked jej bolo zle z toho zltka... inak peknu zurku ste mali 😎 skoda, ze tam nebyvam... ale chystam sa aspon ku kajuske z tn... a potom tam pribudne aj vladka .. takze bude tu uz viac marcoviek na okoli 🙂

v byte mame ako po zapase ale neriesim... vsak aj zajtra svitne... dnes som proste bola s drobcekom, lebo som si myslela, ze ho musi boliet ten jazycek hlavne ked chcel iba mliecko...

bershka
autor
2. dec 2009

ahojte kocky. chcem vas poprosit, tie ktore mam na facebooku, dajte si prosim niekde do info ake mate tu prezyvky, lebo uz mam z toho bordel.

mgk111
2. dec 2009

hmm kubko zaspal sam ale nie v postielke ale v nasej posteli..

boze akurat su spravy o tom ako ta studentka vyhodila dietatko dievcatko z okna... jezis mne je zle... ako to niekto moze???? ako si mozu nevsimnut ze je tehotna, nevstimnut, ze sa cosi deje, na vecku vela krvi a nikomu nic nebolo divne... ludske vztahy... a ja sa trasem s kazdou kubkovou "chorobou" alebo cimkolvek a modlim sa aby bol zdravucky a nic sa mu nikdy nestalo...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre