Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

munu
2. jan 2010

clea nas Matko vypije denne tak 200ml cajiku, niekedy aj 250ml

munu
2. jan 2010

KARINKA vsetko najlepsie k tvojim dnesnym meninkam 😀 😉

mgk111
2. jan 2010

clea- u nas bolo dlho pitie hotovy boj a potom bojoval s kakanim ale zrazu akoby utal a teraz vacsinou mi "exne" 100ml len taky fukot... a vypije okolo 300ml cajiku... viac ako to nie, a teda este mliecko... a aj to sa zrazu zlepsili davky teraz posledne dva dni - dovtedy pil po 120-150ml a teraz mi dal na veceru 220ml a v noci 180ml... my mame tiez 4 zubky ale to sme starsi - stale cakam kedy co vylezie a nist...

karinke tiez gratulujeme, zelame krasne meninky a posielame pusinku 🙂

sme u nasich, s kubkom sa hra sestra a mama a manzela stale boli zaludok... pocasie dost na figu papada sice sneh ale s dazdom - hnusnoooo je ☹ takze dnes von nejdeme a to nemal ani teplotku, len vcera nastastie zvysenu... ale uz to preslo,len sopliky ma a zistila som, ze pre kubka je lepsie do nosika ten "sprej" ako kvapky, s kvapkami sme bojovali a ten sprej ked mu streknem dak sice hadze ksichtiky ale drzi 😀

munu
2. jan 2010

my mame krasne pocasie dneska, bez jedineh mracika, slniecko, no ale zubate, lebo je dost chladno inac..ale boli sme v meste dneska s Matkom a Mato je v robote, tak len my sami dvaja.. musela som odbehnut do banky, tak preto..takze uz aj prechadzka je dneska za nami, uz len hrat sa a vegetit doma a cakat vecer na ocinka 😀

egyptanka
2. jan 2010

Fuuuuj .... som sa normalne musela vratit z prechadzky, pockala som kym mala zaspi a hajde domov ... vonku tak fuka vietor, ze som mala strach, aby do kocika nenafukal nejaky sajrajt a normalne som mala problem manevrovat s kocikom , ked sa vietor do neho oprel. A medzi domami, ked sa tocil to bolo este horsie.
Tak mala je teraz na balkone ...

egyptanka
2. jan 2010

Ajka, Karinke vsetko najlepsie k meninam, nech poslucha rodicov 🙂 ... prvy oslavenenc v novom roku

renia
2. jan 2010

ahojte babulky.prajem vam,aby tento rok bol este krajsi,ako ten minuly.

Juj,vase deticky akosi vela krat papaju,nasa miska takto:
8.30-mm-nukam jej ho asi od 7.00
11.30-obed-masko,atd
15.00-ovocna vyzivka
19.00-20.00-riedka kasa z flase,ale nukam jej ju od 18tej
V noci
1.00-mm
4.00-mm
V priebehu dna kukuricne chrumky
Takze papa len 4x denne,spapa vsetko,a vyzera,ze jej staci.lebo ked jej nukam rano mm,a vecer kasu s mm,tak nechce,az ked vyhladne..
Je tu aj take dietatko,ktore papa len 4x denne tak ako miska?

Jeej,

Denka,som rada,ze aj ty si bola na vianoce s muzikom.nech vam to vide.

munu
2. jan 2010

nas Matko papa takto:

08.30-09.00 - ovocna vyzivka alebo niekedy cerstve ovocie postruhane, popucene 200-250g
11.30-12.00 - zeleninka, masko, ryza, cestovinky, zltok 200-250g
okolo 15.00 - krupicka z 200ml UM
okolo 16.30 - 2 jogurtiky 100g dokopy
okolo 19.30 - UM 200ml a ide spinkat
okolo 22.00 - UM 200ml zobudi sa a vypije mliecko a spinka alebo sa este pohraje a zaspi po hodinke
a v noci vacsinou 1x zase UM 200ml, to je okolo 03.00 a potom spinka do rana a zase dookola ten isty kolotoc

cize vlastne pred spanim dostane mliecko a potom stale len mliecko v noci

Renia, takze Matko tiez papa kym pojde spinkat na nocny spanok tak 4x cez den.. no on pije aj dost mliecka, od tej 19.30 3x, niekedy aj 4x..

ked tak pozeram teraz na to, co som napisala, tak sa az cudujem, ze on toho vlastne spapa do bludu za 24 hodin 😝 😀 😉 ale dobre, nech papa a rastie 😉

munu
2. jan 2010

no lenze Matko je aj dost neposedny, vkuse lozi, vstava na nozky, neposedi chvilocku kludne, takze on aj potrebuje tolko papat, aby nechudol, ale rastol a priberal primerane.. a to ked som ho bola vazit pred dvoma mesiacmi, tak vobec nieje tucko, ale taky akuratny.. je vahou presne v priemere, takze on to vsetko vybeha pocas dna 🙂

munu
2. jan 2010

a teraz spinka uz 2.5 hodiny 😕 no vlastne sa necudujem.. od rana nespal a zaspal az o 12.30.. uz bol strasne unaveny

munu
2. jan 2010

este stihol spapat obedik a zaspal hned..

aaa uz sme hore.. tak sa ideme hrat 😀 majte sa super zatial

clea333
2. jan 2010

Karinka, aj ja sa pripajam ku gratulacii!!!!

Nas drobec dnes vypil 140ml cajika, normalne cumim 😉 tak som este dorobila, ale zato nespapal polku obeda, to tie zuby ho bolia.Ale co sa tyka premocenych plienok, tak ich ma dost a s kakanim sme zatial este nemali problemy. Neviem, ako do neho dostat viac tekutin, musim len skusat a skusat 😉

Egy, aj ja som sa vratila z prechadzky, strasne snezilo a fucalo, maly vobec nespal a chcela som ho dat na balkon, ale marna snaha, tak sme bez spania ☹

egyptanka
2. jan 2010

Inac ja mam niekedy pocit, ze sa furt krmime ... munu tebe dobre papa ovocie ... u nas ovocie moc ee (surove si mozem strcit za klobuk, banan moc nesmakuje), oblubuje tie Hami vyzivky co su balene po 4 ks v umelohnotnych kelimkoch. Jeden kelimok ma 100g a jeden zje doobeda a druhy poobede. Tak neviem ci je to dost a bud do doobednej alebo poobednej davky niekedy rozdrvim jednu dve baby susienok Nestle.
Baby a kedy davate chrumky detom? Lebo ja na to nevidim priestor, tym ze vacsinu dna sa motame doma a ked ideme von tak to ked ma spat a po zobudeni idem domov.

A mixujete jedlo? Lebo ja si uz pripadam ako dement, zeby som mala davat uz menej mixovane jedlo a obed uz do ruky (kusky mrkvy, brokolice, zemiaku, ...). Ja ked mixujem tak to ma taku konzistenciu tvarohu (uz nie uplne hladka kasicka, ako v tych kupenskych prikrmoch). Kuskus davam do jedla cely, cestoviny ked mixnem tak ostavaju take malicicke kusocky, ale aj tak mam pocit, zeby uz mala jest vacsie kusky. Alebo sa mylim?

A ako ponukate ostatne tekutiny? Ako sa vam chce? Resp. po akom dlhom case po jedle? Alebo hned po jedle?

Inac poradte nejaky tip na dobru knizku, mam potrebu citat nieco dobre a nenarocne, aby som nezakrpatela len pri citani detskych casopisov.

clea333
2. jan 2010

Egy, myslis Frutapuru v tych kelimkoch asi-ja som to tiez kupila, ze vyskusame.Davam prevazne cerstve ovocie, najviac chuti banan. Kupujem vyzivku akurat marhulovu a broskynovu.Tiez tam najnovsie pridavam 1-2 tie Nestle susienky.
Chrumky davam pomedzi jedla, ale to vacsinou, ked sedi v stolicke a potrebujem napr. umyt nieco alebo tak a maly uz nemoze vydrzat, tak ho zabavim chrumkou, ale niekedy aj cely den nedam, lebo nie je cas a pred papanim nechcem davat, aby mi potom neodmietal prikrm.
Jedlo uz davnejsie nemixujem, jedine masko, ked si ho robim tak na tyzden do mraziaku.Ostatne vsetko popucim vidlickou.Aj ryzu necham dlhsie povarit, aby sa maly nezadusil.
Tie tekutiny davam vzdy popri jedlu a potom pomedzi hranie, lebo on je strasne akcny, stale lozi, stavia sa vsade a rad si cucne cajika, lenze nikdy nie vela.

egyptanka
2. jan 2010

clea, u nas banan nie ... som si vsimla, ze jablcko je celkom oblubene. A aj hruska 🙂

kucina1
2. jan 2010

ahojte u nas sa asi od decembra tomaskove jedenie totalne pokazilo, nic nechce jest !!! dam mu dve tri lyzice a potom otaca hlavu ze nechce a uz ani usta neotvara. dnes vypil iba 200ml mlieka rano o siestej a okolo druhej zjedol pol chleba s maslom a rajcinou a odvtedy nic, ani nic nevypil okrem mrkvovej stavy s ananasom cca 150ml

ale taky klasicky rezim jedla mal este do nedavna tento:
5.00-700 mlieko cca 100ml, odkedy sme mu ho zacali zahustovat kasou tak zje 250ml tohto mlieka
10.00 desiata ovocie, vyzivky, prip. chlebik so syrom, maslom, lekvarom alebo milacik ci puding (jogurty mu teraz nedavam, lebo mi z nich grcia)
12.00- 13.00 maso so zeleninou, cestoviny, ryza
15.30- 16.00 olovrant taky ako desiata samozrejme s obmenami
18.00-19.00 posledne jedlo a to kasa ale tu tiez uz zacal odmietat tak mu z tej kase robime zahustene mlieko

dala som prave do albumu moje rastuce brusko tak kuki kuk

silvester sme stravili u svokrovcov, taka pohoda, rehotali sme sa na tomasovi ako vymysal a predvadzal svoje huncutstva, az okolo desiatej vecer zaspal v manzelskej posteli pri mne. spal az do druhej ked sme isli spat my. ale prelozila som ho do cestovnej postielky a tam nechcel spat, tak asi po hodine casteho vstavania k urevancovi som to vzdala a spal s nami az do rana. vcera sa nam nechcleo ist domov, tak sme isli az dnes poobede

teraz nam zaspal tak ideme kuk jeden filmik tak krasnu sobotu. juj a tak som si zvykla, ze sa o tomasa nemusim stale starat, mam uz strach z pondelka ked mi ide uz muzik po dovolenke do prace

denkolc
2. jan 2010

Diocka, diiiiky...🙂)) Už nám chýbate... 😉 😉 😉

Reni, ďakujem pekne.....veru, aj Vianoce, aj Silvester s manželíkom....ako rodinka....je to nádherný pocit....ďakujem za podporu....

Naša Omrvinka papá podobne. Keďže je celú noc na MM, neraňajkuje.....ale potom desiata ovocie, obed klasika, olovrant jogurt abo ovocie a večera kaša...

egyptanka
2. jan 2010

vytvorila som podla mna celkom zaujimavu temu ... kto bude mat chut a naladu tak si ju precitajte...
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

clea333
2. jan 2010

Baby, mate choditka pre drobcov?My nemame a zatial sme ani neuvazovali o kupe 😔

nsoci
2. jan 2010

ahojte

tak sme maleho nalozili do nosica a tulali sa po lesoch, koopec snehu (na Blavu), hladali sme jeden zrub a aj sme nasli... tak nam fajne vytravilo... 😉 Matkovi sa v novom nosici pacilo, az stiahnem fotky z mobilu nahodim, dnes urcite nie...

tomasko nepapa? to su novinky
anketa tekutiny - malinko, mozno tak 60ml denne... ale cura teda riadne, tak asi ma dost

matko zahajal o iatej v aute a furtom spi, cez den spal tak 2x10 minut, tak mozno uz nocny spanok?

ja uz poctivo chudnem... vcera som mala 71.7kg, dnes rano 69.0... ine ohyby, ale to prve som bola po silvestrovskom hodovani a to dnes rano hladna 😉

pasoa
2. jan 2010

ahojte. hlásim príchod z Potulkovie chalupy na kysuckých lazoch. bolo veľmi veľmi dobre, škoda, že tak krátko. Matúško sa cítil rovnako dobre ako jeho rodičia.
Keďže nám sa cestovaním (a samozrejme zablúdením) posunula desiata o hodinu, a obed o ďalšiu hodinu, lebo prcek sa rozhodol akurát vtedy zalomiť, tak mu večera vyšla na 23.30 hod.
Takže tiež polnocoval s nami, ale v sekunde zaspal manželovi na rukách, vyniesli sme ho hore do izby a s potulkovcami sme rečnili a pili (chlopi víno, my s Potulkou dealkoholizované šampanské 😝 ) a rečnili a pili a rečnili.... spať sme šli o 3:30 ráo.
Neviem, kedy presne vstávali úbohí Potulkovci s Matejkom, nás Matúško nechal vyspať do 9:00 🙂

Poobede sme zalomili čo všetci šiesti na nejaké 2 hodiny a večer sme zas rečnili (a pili) do 1:30...

Matúško spal prvýkrát na rovnej ploche, t.j. bez "antirefluxného" vyvýšenia a v pohode 🙂

Dnes tam celý deň krásne sniežikovalo, ešte jeden taký deň a dalo by sa ísť aj na bežky... aaaach...

A ešte sranda... keď Matejko Potulko mrnkal, plakal alebo nespokojne pišťal, pripadalo to Pasojčaťu Matúškovi veľmi vtipné a smial sana tom popod fúzy (poza cumeľ) 😀

nsoci
2. jan 2010

Kuci pekne rastiete... mas vacsie brusko nez pri Tomaskovi?
Ahoj pasojkovci
Clea, nie nemame, len odrazadla, ale ani tie nechce...

nsoci
2. jan 2010

kopirujem z diskusie o rodicovskom prispevku

ahojte... ja len chcem pridat, pred Vianocami som bola na Urade prace, a tetuska mi povedala, ziadne tlaciva na zvysenie prispevku nebudu, staci bud doniest alebo poslat postou Ziadost, jednou vetou napisanu, ze ziadam o zvysenie rodicovskeho prispevku... a to je cele, ziaden rodny list dietata ani kopiu OP, ani nic podobne prikladat nemusime...

matja
2. jan 2010

ahojte, napriek počku sme všetci traja na podvečernej prechádzke boli 🙂 Malý bol zababušený a ani sa nehol 🙂

tekutiny-vodičku núkam iba po desiate a/alebo obede, vypije takú malú presso šáločku, niekedy iba polovicu z nej. Viac pitia neriešim, malý ciká veľa a pije stále dosť MM.

ja som nikdy nemixovala, iba keď som sama chcela, aby to bolo hladké. Malý zje sám aj polku banána, hrušky, jabĺčka, potom sa mu už nechce hryzkať. Ak je ešte hladný, tak doje nastrúhané. Takisto je schopný zjesť aj takmer celý nenakúskovaný konček chleba - kôrku aj striedku. Je pravda, že zo začiatku sa dusil, keď si odhryzol väčší kúsok, ale už sa naučil.
chrumky dávam iba výnimočne, určite to nie je každý deň a tiež iba vtedy, keď ho potrebujem zabaviť. Väčšinou je to, keď pripravujem obed/olovrant a nestíham, malý je hladný, tak ho oklamem nejakou chrumkou.

diocka, ja si nemyslím, že by ste mali príliš veľa MM. Však máte nahradené tri chody.

clea - malého nedávame ani nikdy do chodítka nedáme 🙂

pasoa
2. jan 2010

kucina, prajem Ti viac asertivity. Nemusíš ukazovať brucho ani vyťahovať materskú knižku. Stačí povedať: "Dovolíte prosím? Som tehotná." 😉
Viem, že to nie je vždy jednoduché, ale stáť vo fronte a dúfať, že si niekto všimne tvoje bruško.... na to sa asi moc nespoliehaj.

Diočka, MM nemôže byť veľa alebo priveľa. Všetko je v poriadku.

kucina1
2. jan 2010

nsoci to brusko mam urcite vacsie ako pri tomaskovi, vsetko mam ine aj sa uplne inak citim 🙂
a to tomaskove papanie ma velmi hneva, fakt nechce nic, prave sa zobudil a davame zahustene mlieko tak uz dva dni nemal vobec nic ine okrem mlieka a vlastne dnesneho chlebika

pasoa ja to takto budem riesit

baby a priznam sa, ze u svokrovcov a cez cele vianoce tomasa jeho tatko a svokrovci napchavali uplne vsetkym aj arasidovymi chrumkami, tycinkami, ananasom, kiwi, normalnou stravou, kapusnicou. a on len taketo maskrtky chcel a mozno ani preto nechce poriadne teraz jest, som sa na to poriadne hnevala, lebo hodinu pred poriadnym obedom mu dali vianocku a takto cely jeho rezim jedenia sa pokazil

nsoci a ty si teda rodicovky na urade prace uz vybavila? sa mi nechce verit, ze nic poriadne k tomu netreba

ajka82
2. jan 2010

karinka vam dakuje za blahozelania 😵

mala vypije okolo 400ml caju denne (kojenie len rano a vecer)

choditko nemame (ak myslis take jak pavuka), mame len take coho sa pridrza a chodi stym... ine nechceme 😉

k rodicovskemu, vraj by sa to malo doniest osobne, staci napisat ziadost jednou vetou, ze ziadas o zvysenie rodicovskeho prispevku, ale podla mna tak jak sa ziadosti pisu oficialne, aby tam boli vsetky tvoje udaje.
ja tam mozno s tym skocim v stredu, hadam nebude chaos na uradoch...

mgk111
2. jan 2010

egy - ja mixujem tak napoly - masko mixnem a zeleninu pucim, ak je jej moc tak polovicu tak a polovicu pucenu... niektore jedla zje bez problemov cele kusky a niektore nie... ale netrapim sa tym, ved on sa to nauci skor ci neskor... chrumky davam po jedle - ked potrebujem aby sedkal v sedacke a spracem aspoon kuchynu a tak - to spapa tak zo tri a potom ho to uz nebavi... a potom ked vidim ze sa niekedy nudi ale papat by este nemal... tak dam chrumku... cajik po jedle priamo nie, to u nas nejde, ale tak pol hodku hodku pockam a potom, alebo ked viem ze je unaveny a ma spinkat, tak vtedy dam a on sa tym asi ukludnuje a vtedy vydrula aj celu flasku - tu malu 125ml... teraz uz v priemere vypije dve male flasky a niekedy mrkvovu stavu este... kedysi bol problem dostat donho 100ml tekutin, ale asi aj tym, ze sa "nabeha" a tak, je viac smadny...

clea - my mame choditko lebo inak by som bola uplne sediva a na psychine uz 😀 kubko je z tych co nelozia, ani nebudu napriek akymkolvek snaham takze aspon v choditku sa vysanti ako drak a je "kludny"... dnes sme boli u nasich takze chodil len za rucicky ale dost mrncal, lebo na brusku akurat reval a zuril - jeho snahy o lozenie znamenaju ze ma cely ksichtik cerveny od koberca 🙂 a ked prisiel domov (inokedy je nervozny ked je vecer ide sa kupat papat a spat) tak bol cely stastny ze ma svoje choditko... nazory su take, ze to nie je pre deti vhodne - ale uz som sa zmierila s tym, ze moje dieta skratka lozit nebude a inak som to vymysliet nevedela...

nsoci - zavidim chudnutie - dnes u nasich sa vsetci snazili do mna nieco napchat a este mi svkora doniesla kapustnicu 😠 takze zacinam od zajtra, ale aspon cvicim ked uz som zrala 😀

kucina - ked to tak citam tak mozno preto ti odmieta stravu aku mal, ked uz ochutnal inu... a divim sa cim vsetkym sa napchaval... hmmm ja som z tych co neriesia bio a sladke nejako striktne ale toto by bolo na mna prilis a keby som videla to co ty, skratka by som ho vzala od nich na ruky a povedala ze takto teda nie... nic ma do toho nie je, ale preco si neriesila ked si to videla ako ho krmia? si si mala dupnut... ale kazdopadne drzim palce nech zase papa normalne ako doteraz - ved bol prikladom pomaly vsetkym detickam 😉

ajka - prosim hod potom info, ze ako sa ma teda vybavovat ten rodicovsky a ci su uz na to "pripraveni"... pls 🙂

munu
2. jan 2010

ucila som dneska Matka tap tap tapusky aj ukazat aky bude velky, ale tapkat sam nechcel, lebo to este nevie,len ked som mu ja chytila rucky, tak vtedy tapkal so mnou a ked som mu ukazovala aky bude velky, tak sa len smial, ale vystriet rucky nechcel, aj ked som to skusala robit s nim.. chcela by som,aby vedel aj on uz take vecicky ako vedia vase deticky, tak preto som ho to zacala ucit.. no chce to trpezlivost..
on vie robit ine veci zase, dava pusinky ked opytame,aj ked sa pozera na seba do zrkadla a poviem mu, daj pusu, tak hned da pusu na zrkadlo sam sebe.. alebo vyplazim jazyk,tak po mne opakuje.. zacnem napodobnovat a a a a a, take akoby som isla kaslat, on to zacne hned robit tiez... alebo tak naspulim usta a zacnem vydavat zvuk akoze auto, tak on tiez tak robi.. ked niekde chce ist, kde nemoze, tak urobim, ze hiiiiiiiiiiiiiiiiii a on este rychlejsie sa vrhne na to miesto naschval 😀 tiez vyjde hore po schodoch uz velmi isto a rychlo ako raketa (ja som stale s nim, keby nahodou padal).. zacnem hovorit mama, tata, papa, baba, tak aj on zacne blabotat take hlasky, hoci pomiesane.. vie robit kopu takych veci, no chcela by som ho naucit aj take tie veci ako vy ucite svoje deticky.. tak som sa na to dneska dala.. taktiez ma ten hovoriaci hrncek, kde sa ukladaju kocka to tvaru kocky, hviezdicka do tvaru hviezdicky atd, tak ja mu tam vlozim kocku a on zastrci prstekom dnu a potom to cele zase vysype von a odznova ideme.. je sikovny, no niekedy mam vycitky, ci ho ucim dost veci, ci by nemal vediet uz viacej..
hovorite, ako vase deticky, ked opytate nejaku hracku, tak vam ju donesu alebo na nu ukazu, ked poviete papa, tak zacnu kyvat a tak.. Matko take nerobi este.. co ja viem.. ako na to, aby sa to rychlo naucil? chce to len ukazovat a ukazovat asi, kym mu to nedojde? vidiet, ze je chapavy, tak len dufam, ze sa skoro take nauci..

dneska som citala taku temu, kde deticky su take zaostale, ze nevedia take robit, no je pravda, ze tam islo o starsie deti, ako 2-rocne a tak.. ale ma chytila asi taka depka alebo ja neviem, tak preto som sa do toho akosi tak obula a zacala ho viac ucit.. niekedy mam pocit, ze mi Matko nerozumie a inokedy, ze az prilis.. ale to zavisi aj od toho, ci ma vnima vobec alebo ma svoje hracky a je do nich zaujaty...

a teraz som este chcela odpovedat na egyne otazky..

Chrumky - ja Matkovi nedavam.. bojim sa, ze sa s nimi bude dusit a ked som mu ja drzala chrumku a davala mu do pusy, tak sa skeril a nezjedol ani celu chrumku a uz nechcel, tak asi mu nechutia.. alebo ho to nebavi, ked ju nedrzi v rucke on? 😕 neviem..
Mixovane jedlo - ja mixujem stale, lebo este nemame ani jeden zubok, tak aby sa nemusel trapit s dasienkami.. a prave ma napadlo, ze aj chrumky vyskusam az ked bude mat nejake zubky.. ked ma v jedle kusky ryze, alebo cestovinku, tak spapa bez problemov, no kusky zeleninky nechce, zabehuju mu a vjaka sa mu akoby na vracanie, lebo ich nechce prehltnut a chce ich vratit naspat do pusy..
tekutiny - ponukam hocikedy ked som ja smadna pocas dna, tak aj jemu hned ponukam.. a niekedy vypije vela, inokedy nechce..ale pocas dna stiahne ako som uz pisala okolo 200-250ml..aj pocas jedla ma flasu v rucke a zapija niekedy alebo aj pred jedlom trosku a po jedle mu tiez dam zapit..
Knihu - neporadim, neviem.. kedze som v anglicku, anglicke knihy necitam a slovenske sa daju sice zohnat tu v knizniciach, mozno sa pojdem zaregistrovat do kniznice a budem si nejake poziciavat.. ale uprimne, neviem, ci budem mat na nich cas, lebo ked Matko spinka radsej si poupratujem, navarim, pokonikujem 😀

tak to je vsetko.. prepacte za dlhy prispevok, no chcela som sa poradit ohladom toho ucenia Matka, ako na to, aby vedel este viac veci robit, aby ich pochopil a tak.. 🙂 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre