Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

ajka82
15. jan 2010

jaaaj egy, este som zabudla, ked krpata zaspi nahodou o deviatej tak o tretej-pol stvrtej je vyspata...mozeme nezazinat, uspavat ju, ale beha medzi nami, hrasa, taha nas za vlasy atd. ... takze to skorchce nieco... ze ako predlzit dietatu nocny spanok?

ajka82
15. jan 2010

nam sa bohuzial od posledneho zhrnutia spanok este viacskratil.. uz nie 10-11 hod denne, ale menej 😖

asi mala ta nasa doktorka pravdu, ze je jedna z tych co nepotrebuju tolko spat 😅 🤐

katka0602
15. jan 2010

Ajka, podla toho co pises je to u nas podobne, len s tym rozdielom, ze nas maly zaspava skor ako Karinka, ale sa aj skor budi (zaspi okolo 9.00 a budi sa okolo 5.30). Takze tiez v noci spi iba okolo 8-9 hodin.
Snazim sa dodrzat rezim, len nie vzdy sa to da.

katka0602
15. jan 2010

Ale musim povedat, ze na to ako posledne 3 mesiace vela cestujeme a casove pasme menime len taky fukot, tak to velmi dobre znasa. Minimalne sa mu narusil rezim.

egyptanka
15. jan 2010

Ajka ... napad ... vytrvalost, trpezlivost a pevne nervy ... ono bolo tam aj hovorene, ze cim starsie dieta tym tazsie a zlozitejsie bude spankovy treng aplikovatelny.

katka0602
15. jan 2010

Konecne som vas po asi 2 tyzdnoch aspon zbezne docitala.
Dost vela marcovciatok je chorych, tak prajem skore uzdravenie.
Moj maly ma uz 2.krat zapal uska, tak ma antibiotika. Je to ale zvlastne, lebo vypada uplne v pohode, je hravy, nema teplotu ani nic. Len sme isli na beznu 9-mes. prehliadku a tam mu to zistili. A rovnako aj 1x, tiez ziadne priznaky. Neviem, niekedy mam pocit ze to nie je az tak vazne aby mu dali antibiotika, ale snad doktor vidi ten zapal a vie. Mate niektora podobnu skusenost?

ajka82
15. jan 2010

katka u nas to je cas aj s dennym spankom, nie len nocny ze 8 hodin

egy tak by som potrebovala niekoho, kto by sa nebal moje dieta nechat plakat s tym ze sa ide zadusit...som zvedava ci niekto taky existuje, pokial je aspon trosku ludsky a neni to nejaky psychomaniak, tak myslim, ze taky clovek neexistuje...
a ta posledna otazka..."ako predlzit dietatu nocny spanok?" na to ma niekto odpoved? 😒

katka0602
15. jan 2010

ajka, jaaaj, tak nas si trochu pospi aj cez den. Nie vela, ale som vdacna aj za to...

Tak to ti prajem len vela trpezlivosti! Kazde babatko je ine a co plati a pomoze 9. detom, tomu 10. nemusi. Tak to plati o vsetkych radach a mudrych knizkach. Neexistuje jedna metoda ktora by pomohla vsetkym.

egyptanka
15. jan 2010

ajka, ked vidis ze je zle tak zobrat na ruky ukludnit a odznova to iste ...
predlzenie nocneho spanku?? ... stereotyp ... my sme mali tiez take obdobie, ze sa budila okolo 4-5 a tak sme zacali uspavat ... i ked zaspala o 6-7 stalo to za to, lebo po necelom tyzdni sa to dostalo do normalu a vstavala o 6-6,30 ... co je jej cas.
Ale tazko sa radi, kazde dieta je individualne.

egyptanka
15. jan 2010

Idem zehlit ... ☹

ajka82
15. jan 2010

egy bohuzial, ked je zle tak na rukach reve este neviem ako dlho a mohli by sme to opakovat do neviem kedy...a cim viac opakujes, tym skorej zacne tak vrieskat...
boooze 😖 vsetko co uz sme skusali... ☹

u nas zaspatie pri kojeni alebo na mojom bruchu ked lezime, alebo tatinkovi na rukach...ale napr. jej nevadi ked sa prebere v postielke, tak ked nespi tyych jej 6 hodin tak spi dalej...ona sa zobudi, len ked sa prevaluje na brucho alebo z brucha na chrbat a zasekne sa jej niekde ruka...
potom po tych 6 hod uz ma den... na ranajky ked sa koji, tak este lezime a pospi max na 20-30 minut, potom uz ani bohovi ju tam udrzat

asi tak jak katka pise, sme asi to 10te babo 😒

a dnes bol spanok asi tak ze 6,5 hod v noci, 25min este rano sa podarilo a poobede asi 45 minut a este stale teraz neni unavena... uz len najst kde sa jej tie duracelky strkaju, nech ich na den vytiahnem 😀

taella
15. jan 2010

dnes vyšiel Karolínke prvý zúbok 😉 ale sme sa naňho načakali 😀

pasoa
15. jan 2010

katka, matúškovi zistili na MRI a pri laryngoskopiii pozápalové stavy,keď mal 3,5 mesiaca.
Prekonal zápal celého nosohrtana a ucha a vôbec sme o tom nevedeli. Žiadne teploty, zmena správania, nič....

preto som sa radšej teraz, keď mal soplíky, pýtala aj na ORL, nech nás radšej kuknú.

lenk30
15. jan 2010

brý večer.
hurááááááááá. už sme OK! Filipko síce váži 8,2kg, čo je v pohode, ale kto ho videl tak do 7.mesiaca, viete, že bol pucko. ešte že mal dobrý základ z maminkinho mliečka, lebo odkedy papáme, tak teším s každého kilečka.

v jedecej stoličke sa postaví, papáme len na kuchynskej linke a on trepe tlčikom na mäso, alebo po stojačky pri hrnci, alebo pri mikrovlne a kukáme ako sa pohárik kolotočuje 😀 . No proste kultúra stolovania!

egy, super, že si to rozpísala o tom spinkaní

Filipko spáva za deň iba 1x od 12 do 13,30.

Baby a všetci nespavkovia, predstavte si, že kľudný nočný spánok nám ostal aj po chorobe. takže choroba mi ho naučila spávať! Tak ako písala egy, aj mne doktorka povedala, že on je šajo a celú noc ma reset tá hlavička, tak že nech má menej podnetov. ale ako menej podnetov? on je sám o sebe akčný.

teraz máme režim - už 6.večer ideme do spálne, to si sám namieri. Ja sa ho len opýtam, že kde máme knižky? /to normálne tvrdé, papierové. o vláčiku. a cez deň ich nenosím do obyvky, tam máme reporelá a detské, tak hentie sa mu rátajú./ Ja si sadnem do postele, on mi podá knižku zo stolíka a 40min. si čítame, potom zhasnem, spievam dookola tú jeho Kukulienku a zaspí.
Tak tomuto sa hovorí život!!!!!!!!!!!! Tie prvé noci, čo spinkal bol ešte chorý, tak som v noci nad ním bdela, ale už 2.noc si to UŽÍVAM. takže 100 x hurá a nech aj ostatné dietky prídu na to, že v noci sa spinká.

ajka, myslím na teba.........všetko som si to preskákala, tak len dúfať, že aj Karinka vás jednej noci prekvapí

ajka82
15. jan 2010

karolinke blahozelame k prvemu zubku 😵

ono ja sa inaknestazujemze by nespala alebo co...len som zacala asi moc vrtat do toho, ze by mala karinka spat viac ako spava...ale ona vyzera uplne spokojne, ze jej ten zvysny spanoknechyba... nervna je akurat vtedy ked ju chceme ulozit skor a ona spat nechce, lebo neni asi podla nej natolko unavena

teraz sme sa napriklad hrali a ukazovali si tani, tani, tap-tap atd...sedela mi na bruchu a ona zazyvala, oprela sihlavu omoju hrud a uz je tuha v postielke...celkove zaspavanie 2 minuty
ale ratam s tym, ze o tretej bude cerstva...takze idem pozehlit pri dracom srdci a spat...mato isiel hrat do meduzy, tak neni s nami v noci doma dnes

denkolc
15. jan 2010

Teraz vám napíšem niečo NEUVERITEĽNÉ..... 😲 ....Tánička Kolcovie práve spí v detskej postieľke, prvý raz v živote, odkedy nie je novorodenec prinesený z pôrodnice... 😀
Poobede som ju premontovala, prirazila k mojej posteli a dala za ukrutného revu poobede tam spať....boli to boje....ale teraz večer žiaden plač!!!! Tak toto je výnimka potvrdzujúca pravidlo alebo je možno v tom pokračovať??? 😅

denkolc
15. jan 2010

Taellka, že vítame nový zúbok na svete!!! 😉

Ajka, ona asi viac spať nebude...a pokiaľ to neprekáža ani Tebe (možno lepšia noc 6 hodín spať vkuse ako u nás), tak to nechaj tak...netráp sa zbytočne... 😉 😉

Lenka, Teba obdivujem....mať takéto dieťatko vyliahnuté z tých divošských vajec, to sranda neni...tak aspoň tá noc bude fajn....teším sa... 🙂

denkolc
15. jan 2010

Jaj no a toto som chcela....že v pondelok máme poradňu, tak tam preberiem s dokinou aj hypermobilitu a Táničnikne nelozenie, nesadanie, nestátie a zvyšok aktivít.. 😅

Ďalej - už konečne viem, kto je to Čanaky a Podhradská....to je taký chlapček a taká žena, čo spievajú náboženské pesničky....zaujííímavééééé..... 🙂

A ešte totok - včera som randila s manželom svojím, boli sme v kine....držali sme sa v Auparku za ruky (teda, ja som sa ho držala ako kliešť) a opierala som si o neho počas filmu hlavu, ako za starých časov... 😉 A v nedeľu - aby som vás ešte troška poštengrovala - ideme kupovať Táničke do izbičky koberec... 🙂 Toľko šťastia naraz????!!!!!! To ani nezvládnem....ale je to tak - raz si hore a raz dole....takže z tých nechutných sračiek rovno do nebíčka... 😅

lenk30
15. jan 2010

denka, super. dúfam, že aj Táničke to vydrží a že si uvedomí, že mať svoj kľud je fasa. ja som toto urobila asi pred 2mesiacmi. predné čelo z postiľky preč a prirazená k našej posteli - ale tým pádom má na druhej strane môj písací stôl a kancelársku stoličku a to aj keď som ho spiaceho preniesla z našej do tejto. tak v priebehu noci som sa zobudila ako stojí a búcha po stole, krúti stoličkou - ak som niečo nechala na stole. do rána som mala v papieroch inventúru. takže v potieleke máme teraz hračky.
tak držím palce.

matja, už ste ok?

taella, gratulujem. tak už ťa aj ona môže kuskať 🙂

denkolc
15. jan 2010

Takže som tu sama???? 😀 Nevadí...tak pre vás prichystám takúto dilemu....

Čím prikrývate na noc detičky? Dekou? Perinkou? Spací vak? Periete to? Aj hniezdo???

A tie, čo dávate v noci čaj...to ho idete v noci urobiť, či to máte v nejakej termoske? A to pijú z fľašky? Po sediačky, či ako? Ja to zatiaľ absolútne nechápem....ale poďme teda bojovať.... 🙂 🙂 🙂

munu
15. jan 2010

kurnik sopa a vytacate (ale v dobrom zmysle slova) vy, ktore tu zahlasite, ze vase deticky sa naucili prave krasne spinkat same v postielke 😠 😉 zeby som to aj ja skusila na Matka? Ked ja nevydrzim pocuvat ako on place.. ja som taka slaba v tomto 😔 on zaplace a ked vidim, ze place zalostne a uprimne, nie ze sa len sali so mnou, tak mi to trha srdce a proste ho nedokazem tam nechat sa vyplakat... 🙄 😒 proste nedokazem a hotovo.. basta fidli!!!

Karolinka gratulujeme ti k prvemu zubku 😀 my sme stale este cakatelia na tie nestastne zubky 😅 a stale nic 😠

Vcera sme mali otrasnu noc.. Mato mal cely tento tyzden nocne smeny, takze cele noci sama s Matkom doma... co ten navystrajal pocas noci.. ach jo.. vcera bolo asi najhorsie.. no je pravda, ze stale ma sopliky a plny nostek, dost ho to rozculuje, celkovo aj pocas dna je mrzutejsi.. mozno uz fakt nejaky ten zub coskoro vyjde von, lebo on vobec taky nezvykne byt... no a k tej noci vcerajsej.. zaspal vecer ako dneska o 20tej.. spal do 22.00.. zobudil sa sviezi a vyspaty a ze on sa ide hrat.. no tak sme sa hrali a zaspal zase az o 01.00 😕 ja cela stastna o prenasam do postele o 01.30 a on sa mi o 5 minut lezania v posteli zobudil totalne.. mlieko nechcel pit ani za ten svet a len lozit a lozit, az zacal plakat, tak som ho zobrala dole do obyvacky a dala som ho do kociarika.. stale plakal, tak som ho vzala na rucky, ukludnila som ho, pohladkala, vypusinkovala, pritulila a ked bol kludny, zase som ho dala do kociarika, zapla som telku, hudobny kanal a pocuvali sme pesnicky.. a naraz pozeram a jemu sa zatvaraju ocka, v klude, bez placu.. to uz bol taky unaveny, tak preto.. ked som kukla na hodinky, myslela som, ze ma natiahne na mieste.. prosim pekne zaspal o 4tej rano....!!!!! U nas to uz teda zacina riadne naberat na obratkach, tie jeho buntosenia v noci, takze preto rozmyslam, ako ho naucit kludne zaspavat v postielke a zostat spinkat.. kedy pochopi, ze noc je na spanie a hrat sa bude cez den??? 😕 a to som este chcela dokoncit, ze rano sme vstavali o 08.30... takze som spala 4 a pol hodky.. parada.. ale zato som bola akcna.. spomenula som si na EGY a tak som vyzehlila vsetko pradlo, upratala a navarila obed nam aj Matulkovi..
trapi ma ten jeho spanok, ale ked mi je najtazsie, ked buntosime a ja nemozem spat, tak si stale spomeniem na EGY, AJKU, DIOCKU, MATJU.. ze aj vy mate podobne problemy, ako my.. a trosku ma to podpori, aby som vydrzala, snad sa nieco zmeni k lepsiemu coskoro alebo sa da nahovorit Matko na postielku nakoniec...

ajka82
15. jan 2010

deni ja zehlim popri TV a mam pri sebe NB, tak vim co sa tu deje 😀
karinku som do nedavna prikryvala dekou, ale vzdy sa lahko odkopala, tak ma perinku taku tensiu, u nasich je v spacom vaku...obliecky, spaci vak sa peru...hniezdo(obliecka) len ak moc uslinta alebo je nejaka nehoda, inac len vyprasim
caj vzdy urobim rano cerstvy na cely den, nie do termosky, ale do tej nadoby co bola kedysi k sunquick-u, potom uz en do flasky dolievam...a v noci pije z flase po leziacky...

diocka
15. jan 2010

DEN (vsimni si to oslovenie🙂)))))))),
tak ak my bojujeme, ma tie egyne poznamky k spanku nastartovali, od siestej sme mali doma zapnute iba male lampy, to som navodzovala malemu akoze vecernu atmosferu (jeho to ale nevyviedlo z rovnovahy a bol jak z divych vajec ako vzdy). aj muzovi som hovorila ze musime teraz vecer na neho potichu rozpravat - no ti poviem vyzerali sme jak dvaja blazni, len marek vyzeral najnormalnejsie🙂))
no ale vecer klasika, v postielke jacal odusu, musela som ho par krat (asi tak 20x) pridrzat poleziacky. muz uz za mnou dosiel ze to asi neni normalne ale naraz marek zalomil.
tak uvidime aka bude noc.

a nad tym cajom som aj ja romyslala ze ci ho uvarit vecer a mozem mu dat studeny alebo jako.

mgk111
15. jan 2010

ahojte - tak u nas boli zase boje aby zaspal, jeho krasny rezim pol osmej je davno vcudu a stava sa z toho 9 hodina ☹ to potom nemam cas zehlit, varit, a podobne a este si ist lahnut a dobre sa vyspat 😖 no uvidime co bude zajtra, ideme navecer kamoske aby mi pozicala kocik kym ten nas vyreklamuju..

celou cestou domov od svokrovcov som mu musela spievat inak plakal - a to baby keby ste ma poculi, to by ste radsej zdrhli 😀 ale na kubinka to funguje... kubinko bol neznesitelny dnes - neviem ci kvoli tomu choditku co sme mu zobrali alebo preco, skratka verim, ze bude lepsie...

ale zase ma brutal prekvapil, lebo nikdy nechcel ukazovat ako sa ma a aky je velky, a vecer sme boli v spalni a ked nechcel spat, tak som sa ho pytala a ukazoval jedna radost 🙂 len to "tak vselijak" musi kukat na moju ruku a napodobnuje ju 😉 zaspal zase na brusku ale uz sa stihol aj hnevat, tak som ho pretocila...

denka - my davame perinku ale on sa aj tak odkope... spaci vak bol pre nas nanic, lebo bol strasne spoteny... perinku budem prat tak raz za pol rocka inak nie... ved periem obliecky... a cajik som mala nachystany vo flaske - a ked som prebalovala, tak som mu po leziacky davala caj ale potom som prestala, lebo sice som chcela docielit, aby nemal mliecko a prestal sa budit okolo polnoci, ale budil sa aj tak, lebo nieco dostal a bol na to zvyknuty... odkedy som mu nedala o polnoci nic, len prebalila zo zaciatku, tak uz sa budi okolo pol tretej na mliecko... takze asi je to vazne dost o zvyku...

taella - bacha teraz uz bude kusat ako diva 😉

lenka - vy ste inak akcni 🙂 som rada, ze ste uz ok...

ajka - karinke by cosi uslo keby spinkavala dlhsie, ale aspon sa v noci v kuse vyspis... to ti mozeme ostatne zavidiet 🙂 a ja by som tiez nemala to srdce nechat kubka vrestat a zadusat sa placom... ked sa neda, tak sa neda... lahko sa hovori mudrym kniham a ludom, ale nemoze to platit na vsetky deti... to by boli vsetci spokojni 🙂

no idem ja hajat, uz som stihla oprat a vyvesat a navarit kubkovi zajtrajsi obed...

bru nocku...

potulka
15. jan 2010

ahojte
dnes som bola na upsvare, bez problemov som pred tetou vyplnila nimi vypracovane tlacivo, teta nasla moju zlozku, pridala tam ziadost a vysvetlila mi, ze to bude trvat take 3 tyzdne a ze peniazky dostanem vo feburari alebo v marci. normalne prijemny zazitok. 🙂 potom sme boli s matejkom u tehotnej kamaratky, rodit ma v aprili a ma krasne brusko. 😵

nsoci, tak to daka chyba musela nastat pri peceni, nie? robila si to na tom rychlom programe, co trva asi 1h 20? a mala si 42 g drozdie (z neho polovicka)? čudo...

citam egine postrehy zo seminara. zaujimave. som rada, ze aspon nieco splname - a sice cas nocneho ukladania. u nas je to o 20. ale je pravda, ze pred posuvanim casu to bolo o 21. este neviem, co urobime v marci.
a co sa mysli tou spankovou deprivaciou? akoze spanie v aute nie je plnohodnotne spanie, ci ako? a ked spi na prechadzke v kociku? ci take sa nema robit - spat sa ma len doma?
zaujalo ma to presunutie decka do inej izby. je to presny opak vztahovej vychovy, podla ktorej deti spavaju spolu s rodicmi. niezeby som bola jej velky fanusik, len som si uvedomila, ze su to dve totalne opacne veci.
ked sa matej v noci zobudi a ani po nakojeni nechce spat, veru nevstavame. niekedy to trva hodinku, podavame si ho s muzom a kazdy skusa nieco ine, az sa nakoniec mladenec rozhodne, ze teda pojde spat. 🙂

egy, a ako si sa dopracovala k tomu jednemu nocnemu kojeniu? co ste namiesto toho robili?

a ze upokojenie pocas kupania... haha. co s takym hopsadlom, ako je matej? ten najradsej vo vode skace. 😅

clea, kuskus je genialny vynalez. ked si v case varenia uvedomim, ze zemiaky boli vcera a na ryzu nemam cas, svacnem do vyvaru kuskus a kym ma jedlo teplotu akurat na jedenie, je hotovy. takisto ho pridavam do hocicoho, coho som uvarila akosi malo - nadstavim hmotu. 😀 alebo aj vtedy, ked je jedlo prilis riedke, dobre to zahusti. podla toho, co som citala, sa moze kuskus aj varit spolu so zeleninou a masom, aspon chyti dobru chut. ale ako pise egy, moze sa len zaliat (dokonca aj studenou vodou).

ajka82
15. jan 2010

karinke ani moc teply caj nechuti...tak vlazny alebo izbova teplota

lenk30
15. jan 2010

munu, ja som ho nikdy nenechala plakať. mne to srdce nedalo a ten môj jašo ani nevie plakať, on hneď začne oduševnene jačať /napr.v autosedačke/ a má popraskané cievky po celom tele. no tak ho nechaj plakať!
a aj bez plaču prišiel na to sám. bože, viem že vás teraz musím serkať, ktorým prestali spávať. ale Filipko zle spal od 2.týždňa, tak sa tak strašne vytešujem, že už nebude zo mňa mátoha.

Ono je to až neuveriteľné, koľko maminy vydžia. po nespaní ráno normálne fungovať. Príroda je silná! 😀

denka, Filipko spí pod mojou perinou, tak spolu sme prikrití. ale najradšej nohy hore kopcom na nej a ešte si v priebehu noci 5xvyzuje ponožky a už si vie dať dolu aj punčochy, keď som myslela, že s ním vybabrem. ked zaspí na perine a prikryjem ho len dekou, tak ju odšmarí. vak sme používali asi do 4.mesiaca, potom už v ňom zúril. v noci je studený, tak ho prikrývam a on sa dookola odkopáva.....

vlalu6it
15. jan 2010

ahoj zlaticka...
tak konecne opat madzi vama,,uz ani pisat neviem,,a ani neviem co pisat,,,
babule,,,tak aspon o nasej krpani,,nemame stale ziaden zubok,,ale zacalo obdobie mrzutosti,,asi sa to us tlaci,,stale nieco obhrya....uz 2krat sme nakratko ostrihany a kucierky nam miznu,hmmm
angelica pekne cika a kaka na nocniku a stoji vsade tade 4den co stoji asi 5sekund sama bez ruk a opary a potom cap na zadok,,pekne s nami kracxa a rychlo ako diablik,,je to certov chvost,,,vyvadza a stale skreci,,
mam stale nevie povedat a vola ma dada.vie robit papa a dat tapi tapi,vie napodobnit traktor na pericky a vie napodobnit drakulu,,to ju tatik naucil,dnes na urade to napodobnovali a vsetci curali oid smiechu je to priserne,,,sa musim hanbit,,

cely system sa nam zmenil na sr,,spanok a papkanie inak ako v tally,,a sme spokojnejsi,,pije len cistu vodu,,mliecko uz pomenej,,odmieta,,len rano a vecer,,,,nastastie stale nam prespi celu noc,,len skor vstava okolo pol 7rano,,predtym do pol 8 a tak sla spat dalej,teraz sa musime ist hrat do detskej,,,

takze asi tak,,uz mame zmeneny pobyt sme trencania a uz mam novy pas a obciansky,,a vypoadam ako striga,,,vraj prsalo,,hi,,,co uz,,,
a co sa& tyka mna,,ja nist nove,,sme sa urobili ako draci,,vsetko hotove a zariadene,,akurat so spalnou mali meskanie,,dnes nam dosla a v pondelok ju dovezu,,takze zabavka,,,inak sviatkovali sme v tn,,ale ked vypli kurenie a teplu vodu na par dni tak sme odcestovali mimo,,silvester sami v trencine a bolo fajn pohodka,romantika,,,,
pribrala som dalsie 3kila,,,a tak som dnes 1krat sla na zumbu,,som nevladala a som znicena,,vau,,to je zatah,,nemam kondicku,,,
so stevkom od stvrtku ideme do tanecnej skoly kurz,,,10tyzdnovy po 2hodiny,,,len tak pre potesenie tak sa tesim,,
caka ma vsak este operacia 28februara v blave v narkoze mi budu sekat zuby zadne,,mudrosti,,a pobudnem tam tyzden,,strasne sa bojim,,ale mala som strasne bolesti,,nemaju miesto,,,,dost sme sa natrapili,,ale antibiotika mi to na cas ukludnili,,,,
ja neviem co este napisat,,,,zatial sa tesim slovensku,,a je mi fajn,,len skoda ,ze namem ziadnych priatelov,,,,hmmm

potulka
15. jan 2010

pokracovanie potulkinho sumaru 😀

pasoa, matusko tusim bude musiet naty odovzdat predsednictvo. 🙂
a s tym prekladom sa netrap. nabuduce si to po sebe s odstupom par dni (ak budes moct) precitaj, mozno vychytas nejake stylisticke muchy. alebo to daj hned precitat manzelovi. tak sme to robievali aj u nas v robote, ked sme prekladali. ten, kto na tom nerobil, to vie potom lepsie ucesat.

moncici a to nie su take tabletky, po ktorych strasne zltli zuby? 😅 viem, ze za nasich mladych cias sa take rozdavalo, ale nasi mi to nedavali aj z tohto dovodu. radsej viac dbat na to, co dieta je, ako ho pchat tabletkami - moj nazor.

denka, blahozelam k postielkovemu uspechu. 🙂 vidis, tanicka na nu musela skratka dozriet. uz davno tvrdim, ze vacsinu nasich problemov s detmi deti casom same vyriesia. nehovorim, ze ich mame nechat diviet, ale postupne nenasilne vselico skusat, raz sa chytia. samozrejme, neplati to na uplne vsetko.
a super aj s tym manzelom. take randenie... to je mile. dufajme, ze sa mu takto zapaci aj kazdodenny zivot s vami. tam asi tiez treba postupovat pomaly a nenasilne, aby sa nevyplasil. 😉

matejko spi prikryty nasou perinou. 😅 (mame taku jednu velku pre dvoch. ako vidno, uzivi sa aj treti.)

vlalu6it
15. jan 2010

mgk,,tak co ta slubena navsteva,,beries????dojdete??? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre