Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

iron
28. jan 2010

ja prebalujem vzdy ked sa pocika, okrem noci..v noci neprebalujem....lebo to by som ju prebrala a mozem sa s nou zacat tri hodiny hrat....
my uz spime, som zvedava ci potiahne celu noc alebo nie....
inak zacala som jej davat na noc take ze kasu s mlieckom, brutalne to ma rada.

egyptanka
28. jan 2010

ja v noci tiez neprebalujem, prebali sa hned rano, potom pred spanim, po obede, ked ideme von, po olovrante, a pred vecernym spankom ... samozrejme ak citim, ze sa pokakala tak hned a zaraz ... takze je to tak 6-10 krat ... zalezi od stolice.

iron
28. jan 2010

labutka...rovno domcek, super...a nie nahodou skrucaneho byvaly barak

egyptanka
28. jan 2010

no muz sa doholil ... budem musiet prepustit mu pocitac, som mu to slubila ...

egyptanka
28. jan 2010

a ako vas poznam tak sa teraz rozkecate.

labutka
28. jan 2010

dieta zaspalo, dufam ze bude spat aspon do siestej do rana.
ideme vecerat a potom nieco pokukat a spat.
u nsoci vam poviem o baraciku, budete chodit k nam na navstevu,len neviem kam dame kociky. 😕

potulka
28. jan 2010

labutka, do siestej bude spat urcite. otazne je len, s kolkymi pauzami... 😉 super s tym fusakom, aspon nieco. no ale nie su trupici? drzali ta v sachu tolke mesiace... co sa vlastne stalo? stratil sa na poste? ci ho ukradli mimozemstania? 😠

dnes ste tolke trpeli, ze detiska cez den nespia, az sa hanbim povedat, ze u nas uz par dni matej dava 1.40 doobeda a 1.40 poobede, niekedy aj dve. 😅 🙂 nechapem, ze este donedavna fungoval na troch polhodinach. zrejme ako sa rozlozil a rozstál, potrebuje nabrat viac energie. tak sa z toho vytesujem, az sa obavam, ze to just coskoro skonci. 🤐

uz par dni sa zberam odmrazit mraznicku, prave som pozerala na teplomer (lebo som chcela vylozit veci na balkon) a ze + 1. 😠 vazne bolo este vcera -12?!

pasoa
28. jan 2010

dala som pár fotiek sem:
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

a trochu viac (tých istých 😉 ) sem:
http://www.facebook.com/album.php?page=6&aid=91...

potulka, novodobé mrazáky sa vraj nemajú už rozmrazovať... 😕 ale keď tak kukám do toho nášho na tú vrstvu námrazy, tak ako inak sa toho zbaviť, že? 🙄

denkolc
28. jan 2010

Zlatúšikovia, taká som rada, že som to dnes tak dobre prežila...cesty boli príšerné, ešteže mám ABS....Zajtra posledné plávanie, ďalšia terapia, potom smer pošta pre nejaké šatičky k meninám a to odrážadlo k narodeninám...čas veľmi rýchlo letí.... 😕

Matúško má tie vlasy nenormálne..aj Nsocin Maťko nosí taký účes.... 😀 🙂 Rozkošníci jedni....

Toto životné obdobie je fakt nádherné a bude mi za ním veeeeľmi smutno.... 😔

potulka
28. jan 2010

pasoa, tak asi mame nejaky staromodny, lebo uz sa pomaly neda hybat suflikmi, kolko je tam ladu. asi by som ho mala gruntovat castejsie ako raz za rok, ale kam popcham v lete tie zmrazene potraviny?

pasoa
28. jan 2010

potulka veď to, že aj ja mám už na tých špirálach toľko námrazy... hmm.... ale čo s chladničkou?
bohvie, kde mám návod, že ako sa to odmrazuje a kam sa podeje tá voda, čo z toho odtečie...
ak si dobre pamätám ešte z čias montáže, tak vzadu bola akási hadička, ale sa mi zdá, že nikam neústila (= na podlahu)

labutka
28. jan 2010

dobru noc, nech vsetky deti spia po vzore lii a ninky celu noc.. 🙂 a ked nie, tak im toto date rano povinne precitat!

lenk30
28. jan 2010

no cesty dnes boli strašné, tak dúfam, že všetci v porádku.
inak včera som v noci robila a len ako podmaz som mala pustenú Novu - majú tam taký spot ohľadom bezpčnosti dieťaťa, že nasadli do auta a mama držala dieťa v náručí /tak ako aj ja, ked ideme len niekde blízko/ a otec sa jej opýtal, či ho nepripúta a ona povedala, ved idú len za roh. z poza rohu vybehla na nich dodávka, narazili a dieťa vyletelo z rúk a rozpľaslo sa na okne a potom už len mama na psyche hojdajúca sa s vankúšom........vám poviem, že to celé malo možno 7sekúnd, ale tak strašne to na mňa zapôsobilo. Lebo ked ideme niekde spolu aj s mužom, že nešoferujem, tak to niekedy podcením.

lubi, drahá podprda? hlavne, že ty ok

Pneomatiky a ostatné smeti porátané!!!!!Ani som nestihla, že stihnem hlásenia v termíne. Za odmenu muž otvoril vínko.

My sme mali dnes prvú sááááánkovačku!!!! Filipkovi sa páčilo, ale tato pri ťahaní musel utekať a ešte k tomu erdžať..........sme dopadli 😀

matja
28. jan 2010

že erdžať 😀 😀

ja som si práve písala s tehotnou kamarátkou. Joj, ako som si zaspomínala na obdobie pred rokom. Baby, ja by som tak chcela vrátiť čas späť a zažívať to všetko znova. Vtedy som brala tehu-čas ako niečo úplne normálne, každodenný život plynul, ale teraz spätne si veľa vecí/aktivít spájam s tehotenstvom. Ak si napríklad pomyslím na dobrú knihu, napadne mi tehotenstvo. Ak si spomeniem na kurz AJ, napadne mi tehotenstvo. Ak si spomeniem na pekné chvíľky s manželom, napadne mi tehotenstvo. atď, atď... vtedy som si myslela, že si tehotenstvo nejak extra neužívam, ale teraz po roku si všímam, ako sa mi vryli všetky aktivity do pamäte a vynárajú sa mi v pekných spomienkach. Neviem, či sa v túto nočnú hodinu vyjadrujem tak, aby ste to pochopili, čo tým myslím, ale stručne povedané, takto pred rokom som netušila, že tehotenstvo zanechá u mňa takéto spomienky 🙂 Vtedy som to brala ako každodenný obyčajný život, iba s trošku väčším bruškom.

dievcatko84
29. jan 2010

jej labutka a domcek! Tak nech sa vam tam dobre byva 😉

len30 som sa zasmila pri tom erdzani 😉 muselo to byt zlate 😉

matja..tak druhe babo 😉 ja tuzim akosi stale viac a viac po druhom..nie je to lahke aj s miskou, ved clovek sa stale musi venovat a nema tolko casu ako by si prial na seba..ale akosi znovu citim, ze chcem velmi byt tehotna...a mat malicke babatko a surodenca ku nasej kocke..hm...no ved uvidime 😉

pasoa matusko je uuuuzasny!!

egyptanka
29. jan 2010

zase prespata noc, ale Naty sa nejak nechyta na doobedny spanok ... uz som tak vytocena ... tak som ju nechala v postielke a nech si robi co chce ... je mi zle, boli ma hlava, som neskutocne unavena, nic sa mi nechce ... dnes ani varit nebudem a bude mat Naty i napriek mojim vycitkam kupovany prikrm.

nsoci
29. jan 2010

Hej hou

drzte nam palce na ceste do BB 😉
Lenk aj mnou to video pred necelym rokom otriaslo, hned som zaviedla autoseacku (vtedy sme vo vanicke vozili)

lenka138
29. jan 2010

pasoa matúško je veľmi zlatý. To video som videla aj ja už dávnejšie, to som bola asi len tehu a mala som čo robiť aby som to rozdýchala 😝

nás tiež čaká cesta na chatu, do kelu najradšej by som nikde nešla, ale musíme, lebo robíme zabíjačku a to sa v byte nedá 😅

noc bola v pohode, iba raz hore na vodičku a hned spal

dievcatko84
29. jan 2010

nsoci stastnu cestu 😉
to video som nevidela,ale otec mi o nom vravel...od vtedy tiez som si bola ista, ze chcem vajicko a neskor sedacku...
egy ako si ju naucila samu zaspavat? Ja ked necham misku samu v postielke to jč kriku!! A plac az sa zadusa, bud spi,alebo sa musi hrat,ale sama by nezaspala urcite..hm...ako to robite??? ja bud na prsniku,alebo ju tak vystavim, ze zaspi na rukach po ceste do postielky 😉

pasoa
29. jan 2010

oné video som nevidela, ale práve pre to, že nie len vaše auto je účastníkom cestnej premávky, ale aj ix ďalších vozidiel a nikdy neviete, čo za blbca sedí za volantom, resp. aká debilná náhoda sa môže pritrafiť, nedám "povolenie k štartu", kým matúška nezapnem vo vajíčku bezpečnostným pásom.
Niekedy to síce robím už za jazdy - pri pohýnaní sa z miesta, ale naposledy (konkrétne pri ceste z Kramárov) som jednoducho povedala mužovi, čakaj, kým ho nepripútam, lebo (blaváčky isto vedia) to je otrasná cesta tam, milión áut valiacich sa hore-dolu a ďalší milión snažiacich sa dostať na niektoré z parkovísk alebo von z neho.
Takže pekne najprv pripútať dieťa, potom seba a môžme ísť.

Aj cestou domov z BA toho už mal matúško vo vajíčku dosť a mrnčal a muž hovorí, tak ho vezmi na ruky (boli sme na diaľnici) veď predo mnou ďaleko nič, za nami ďaleko nič...
a ja mu na to, keď by sa za nami niečo zjavilo, valiace sa napr. 160-tkou, tak kým by sme to zaregistrovali, nestihla by som si ani uprdnúť, nieto ešte matúška vrátiť do autosedačky a pripútať ho tam... a keby sa niečo nedajboh stalo, by si si to do konca života neodpustil....

nšoči, a kam do bb sa zberáš?

dievcatko84
29. jan 2010

Pasoa s tym uprdnutim to nemalo chybu 😉 ale pravdu mas inak 😉

lenk30
29. jan 2010

ahoooooooj. dítko práve zaspslo. som otvorila okno v spálni, nech spí vo vyvetranom......do riti, čím to tí ľudia kúria? keby som zavrela dvere na spálni, tak sa na tom čerstvom vzduchu asi priotrávi.

......už aby sme mali dorobený domček pod horou - bez susedov - s medvedíkmi 🙂

idem si urobiť kávičku a vychutnávať voľnú chvíľu , hlásenia odpadov odovzdané, tak idem čítať vás 🙂

od kedy sa môže bielko? rozmýšľam, že by som urobila cetoviny s vajkom a porom.........to by sme mohli spolu, nie? či ešte eee?

dnes mi volala kamoška, že sú 5.deň v nemocke na infúzkach. malý stále grcká a kaká.....že jej nikto nič nepovie, tak sedí s ním na posteli celý deň s infúzkou v hlavine. musí to byť strašné. inak že jej doktorka vynadala, že s malým dieťaťom treba ísť do nemocnice hneď ako grcká 3xpo sebe...............som nevedela

mona1111
29. jan 2010

pasou matusko je rozkosny a ake pekne dlhe vlasky uz ma 🙂 🙂 🙂

Ja som zvedava ked nasmu narastu taketo dlhe vlasky uz sa na to nesmierne tesim....

My maleho priputavame vzdy aj ked ideme len par metrov, nikdy nevies co sa moze stat.... a malemu zatial sedenie vo vajicku nevadi, on rad cestuje autom, ved ked sme isli do Zvolena 4 hodiny tak v pohode to zvladol...

Teraz vo februari by sme chceli kupit autosedacku, ale ked je ich tolko na trhu ze teraz si z toho velkeho vyberu vybrat jednu, je dost tazke...

egyptanka
29. jan 2010

och konecne spi ... fuuuu toto co bolo?? normalne nechapem o 9 zivala ako fras, idem ulozit, zavrete oci, a po ulozeni okale dokoran a nie a nie spat ... mne isla hlava prasknut, zaludok som mala v hrdle, hnacku na zakrute ... tak som chuda na nu nakricala, ze by mala spat ... prisiel manzel, ukludnil ju, zjedla obed a po obede opat rev, lebo som si ju hned po obede nezobrala na ruky zo stolicky, ale dovolila som si este umyt lyzicku a ked som jej umyvala tvar tak hotova pohroma ...
idem ju prezliekat tak sa zvijala ako vretenica ... som jej musela capnut cez plienku, lebo si vobec neuvedomila, ze jej drzim nohu a obliekam pancusky a ona sa zacne pretacat a robit mostiky ... koza jedna, ved som jej nohu mohla zlomit. Kurnik sopa antilopa ...
Tak som ju doobliekala, hybaj do overalu a do kocika a sup na balkon ... ani tri minuty som nebola na balkone a uz spi.
Takze dnes doobeda moje spankovy trenning zlyhal ☹

lenk30
29. jan 2010

Matja, úplne ťa chápem. Ja neviem čo sa to vo mne tým dítkom prebudilo. Ja som nikdy nebola takáto.....čo to zo mňa urobil?
Dnes ráno som spomínala so slzami v očiach - že takto pred rokom som už bola prvý krát dohodnutá s tým pôrodníkom, len im prišli spontánne pôrody, tak ako sme sa s taškou ráno s mužom fotili, tak sme sa za hodku vrátili domov.............

Veď Filipko už má o týždeň rok! to tak letí! keď mne niekto povie: za chvíľu bude väčší a už bude dobre! ja toto nechápem. Aj keď je čert, každú sekundu od jeho narodenia by som vrátila späť!!!

mona1111
29. jan 2010

egy nebud na seba az taka prisna,ved ti krasne spinka celu noc..... co by som ja dala za to aby mne spinkal celu noc, ale mozno sa to dostavi ked ho prestahujeme do jeho izbicky...

egyptanka
29. jan 2010

mona, ja nie som prisna ... ja len, ze som si potrebovala este lahnut a dat si par desiatok minut, nech sa mi hlava a zaludok ukludni a ona just nechcela spat ... tak som znervoznela, vykypela, ona zacala byt nervozna ... no cele to bola moja chyba, podlahla som emociam. ☹ ... a to ma mrzi.

egyptanka
29. jan 2010

... no a kedze som nestihla navarit ... tak s muzom budeme mat na obed parky s rohlikmi a parizsky salat. ... uzasny obed cooo??

pasoa
29. jan 2010

egy, nič si z toho nerob, ja som práve prišla z mesta a včera som dala rozmraziť filé, ktoré sa teraz váľa v kaluži v špajzi na zemi (našťastie v sáčku) a to idem robiť až teraz... ale zemiaky sa mi robiť nechce ani za svet, tak budem mať na obed filé na neviemakýspôsob (asi najrýchlejší 😀 ) s chlebom. Polievka žiadna 🙂

moncicii2000
29. jan 2010

ahojte ...

- dakujem za priania ... ten vek je premna taky nezvyk .. nikdy som neplanovala mat 22 dieta .. a este byt aj bez muza (bez priatela) ... no ale co uz zivot ide dalej .. tak dufam ze niekedy sa mi podari najst spriaznenu dusu .. mozno sa i niekedy dam zas s byvalym s kt. som chodilia 3,5 roka od mojich 17stich do 20t a pol .. sak cas uvidi ..

- viliamko vydrzal spat od pol deviatej vecer 4 dni .. vcera uz isiel spat az od 22 daco ...
- dnes este poriadne ani nespal a tak to vyzera ze sa ani nechysta .. spal asi 5 min aj z cestou ...
- stale snezi hroza .. uz nemam ani kde odhrnat sneh take kopy su pred domom .. sankovat sme sa dnes uz boli zas ... chodime kazdy den aj dva krat aj tri ... este sa poobede chystame .. spravim i dalsie foto i pri tych kopach sak su vecsie ako on :D D:

egy: ani ja som dnes nevarila mame od vcera porobene chlebiky a polievky su urobene dve kapustova a vajickova takze dnes sa dojeda a zajtra sa vari ...

- malemu som urobila dnes na obed : brokolica + cestovinka + kuracie mäsko rozmixovane a do toho normalnu cestovinku (bez rozmixovania ..) spravila som tolko ze som myslela ze mu to vynde i na zajtra ale on to cele zmastil tak ze mu mozem zajtra varit znova .. najcastejsie mu navarim na dva dni aby som mu nemusela kazdy den vyvarat .. aby sme stihali ist von ...
- mame spravene v dedine klzisko tak pojdeme kuk . ako sa budu korculovat a hrat hokej ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre