Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

matja
12. feb 2010

aj Paťko už vie jesť nepostrúhané ovocie, ale musím mu ho pridŕžať, ak chcem, aby sa napapal. Ináč by to bolo kade-tade 😀 Jablko mu ide ťažšie, to je iba chvíľu, potom už začne vypľúvať a musím mu ho nastrúhať. Ale hruška a banán - s tým nemá problém.. Tento týždeň obžúval už aj uhorku sám 🙂 Prvýkrát som mu ju dala a chutila mu.

ajka82
12. feb 2010

no ja som bola teraz prekvapena, ale kekne sedela na zemi na prdeli a tlacila do seba a ani neporiadok nerobila okolo seba 😲 🙂 tu stvrtku jablka co zostala si dava teraz popri behani, asi uz neni taka hladna ked sa zdvihla a odisla...

munu
12. feb 2010

Kubkovi prajeme vsetko najlepsie k jeho prvym narodeninkam 😵 😵 😵 a ta fotka je strasne super napad.. dufam, ze ju hodis Maci potom na konika 😉

munu
12. feb 2010

no nic, idem ja varit... Matko zaspal prave
tak sa majte zatial

lenka138
12. feb 2010

tak prvé, vlásky nefénujeme, to by ma ani nenapadlo a umývame mu ich 2x za týždeň, raz iba vodou a raz aj šampónom

ja pri malom všetko stíham úplne v pohode. Všetko si robím cez deň, aby ked príde manžel, aby sme mali čas len pre seba, resp. pre nás troch. Jediné čo robím, ked malý spí, je, že varím obed pre nás a zmývam podlahy. Lebo to sa mi pri ňom nedá. Spánok máme tiež už len jeden, ale rýchlo som si zvykla. Mám šťastie aj v tom, že drobec sa mi celkom pekne zabaví aj sám, takže podľa toho v ktorej izbe sa práve nachádzame, tak tam trochu poupratujem. Mám šťastie, že máme myčku, takže riady neriešim, to by som bola asi večene za drezom, lebo strašne veľa riadu máme, neviem prečo. A ako som už spomínala, tak nežehlím. takže aj ked sa snažím si všetko porobiť, pobaviť sa s malým, tak nemám pocit, že by som z toho mala nejaký stres, naopak 🙂

lenka138
12. feb 2010

a skoro som zabudla na to najdôležitejšie
Kubkovi všetko najlepšie 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

mgk111
12. feb 2010

dakujeme gratulantom... a ano na rade je nsocim matko myslim 😉

matja - chcela som mu davat stravu ako nam, ale prisli hnacky a nechce zatial tak papat - zjedol mi strasne malo, takze pomalicky sa budeme ucit... ved nam nic neutecie 😉 a tu fotecku potom dame k tej tatinovej 🙂 keby som chcela nechat kubka sameho tak neviem kde asi len na chodbe - inde sa ma vzdy o co postavit a stale to aj vyuziva takze to sa neda, kedze sa vzdy hodi a padol by ako gaca na cely chrbatik... ale tiez sa trosku uz zahra sam - najlepsie su auticka 😉

ajka - zlatucka 🙂

munu - budem sa snazit - a nejako zoskenujeme aj tu tatikovu aby ste videli, ze je cely po tatinkovi a mamine asi nema nic 😀

snehulienka
12. feb 2010

nsoci de si? jaaaaj. uz si preeec tusim..ok.

munu
12. feb 2010

boooze, Matko uz vobec ani nestvornozkuje.. on vkuse chodi od rana do vecera 😀 zlatusik moj.. no nic, dopozerame jeho oblubenu rozpravocku a ideme kupkat 😉

ajka82
12. feb 2010

munu, este mi povedz ze si sama doma dnes... my sice nepozerame rozpravocku ale zas pocuvame gummyho 😅 a tiez sa ide potom okupat 😀

lenka138
12. feb 2010

a my už spíme

potulka
12. feb 2010

labutka a ako dopadla druha prezentacia? opat si sa dozvedela nieco nove o frekvencii prebalovania? 😉

snehu, nsoci mala ist na kysuce. 🙂

dnes sa matejko pol hodiny v kuse (!) sam hojdal na hojdacom konikovi, ja som sedela vedla neho a vytahovala jednu ludovku za druhou, ked som si ku koncu vsimla, ze matejko chvilami drieme - normalne mal na par sekund zavrete oci. 😀

kupili sme flasku so sosacikom a ideme v noci skusit jedno kojenie zamenit za popijanie acidka. uz sme to skusili, vyzera to tak, ze sa matejkovi taketo pitie velmi paci. ide to odtial asi podstatne tazsie ako z flasky so slamkou. drzte nam palce. 😉

munu
12. feb 2010

ajka skoro sama... Mato spi po nocnej a ked vstane, tak ide zase na nocnu.. takze budem sama celu noc 😉

katka0602
12. feb 2010

Vsetko najlepsie Kubkovi!!!

Aj u nas upratujeme spolocne, a vysavam tiez s malym v manduce (vpredu). Len nezehlim ked je pri mne, to sa bojim aby sa nieco nestalo.

Potulka, no normalny mikrospanok pocas jazdy. Pozor na to! 🙂

A ked davate deturencom ovocie do ruky, tak iba tak jablko/hrusku na stvrtky? ci na mensie kusky?
ja davam Saskovi uvarenu zeleninu - fazulove struky, mrkvu,... to zje sam, ale surove jablko som este neskusala. Skusim, ale asi zacnem s hruskou, ta je maksia. Alebo nejaky melon, mango - mozem uz?

mgk111
12. feb 2010

ako som pisala na fbc - pred rokom o 20:20 hodine nam kubko obohatil svojim prichodom zivot a prevratil ho krasne naruby 😉 tak ho ideme opat zapit, aby bol zase aspon ten rocik zdravucky 😎

moncicii2000
12. feb 2010

ahojte ..
- dlhy cas som tu zas nebola lebo viliamko mal od pondelku do včerajška horucky od 38 do 40 tky tak som mu len čipky davala .. aj doktorka ho bola kuknut ale ze nema ani zapaleneho hrdlo .. nic mu neobjavila .. tak mu predpisala na teplotku lieky .. od dneska uz teploty niesu a 5 zub vonku ...
- prve 4 zubky vysli von ze sme nevedeli ze idu .. a tento nas poriadne vycerpal ...
- viliamko spi od 19stej .. (dnes mal len jeden spanok) .. zatial sa raz prebral okolo 21 napapal mliecka a spi dalej som zvedava kedy sa zas preberie .. tipujem ze este zo 2 - 3 krat to bude ..
- dnes mame u nas na dedine ples tak rodicia a segra isli na ples , dalsia segra isla s priatelom do turcianskych do aquaparku a potom na disku tak som len ja s malym doma ...
- dnes mame 11 mesiacov .. uz len mesiac a mame rok ...
- blahozelam vsetkym co maju dnes okruhle mesiace 10, 11, alebo rok ...

- uz par dni len nelozime ale konecne stvornozkujeme ... :D .. uz sa pomaly ale isto rozbiehame :D

katka: ja davam mago uz dost dlhy cas .. viliamko neni nan alergicky .. vyskusaj trosku a uvidis ci sa alex vyhadze alebo nie ...

moncicii2000
12. feb 2010

labutka: ja mam od minuleho roka kupene tieto ..

http://www.latkoveplienky.sk/default.aspx?menu_...

- modrej farby su velmi dobre ..

denkolc
12. feb 2010

Egy, s tým sedením som ostala zaskočená....to fakt prvý raz si sadla? To som nevedela, že ona ako už chodiaca ešte nehačala....to jako? Som teraz vyšokovaná....furt som v tom, že sa leží, pak sedí, pak štvornožkuje, pak stavia a pak chodí....či ee?

Labutka, tie ružové plavky podľa mňa Adamovi moc nepojdú....či riskneš to? 😀 Ja som min. týždeň kúpila podobné Táničke, hrooozne sa mi také páčia.....ale Ty si dala link na krajšie....a aj lacnejšie..uch...

Potulka, to by som chcela vidieeeeeeeeeť...ako sa hojdá sám a tie spánky do toho.....to musí byť zlatéééé......dúfam, že to nahrávaš... 😉

katka0602
12. feb 2010

Denka, Egy asi myslela ze Natalka si sadla sama z lahu bez toho aby si pomohla rukou alebo si sadla cez bok/zo stoja. Aj nas maly sa najskor plazil, potom po 4 a az potom si sadol. Tak by to idealne asi malo byt. Dokonca niektore deturence najskor vstanu a az potom si same sadnu. ale nas sa stale este neposadi rovno z lahu do sedu (bez pomoci), len cez bok.

dedde
12. feb 2010

Jakubkovi prajeme všetko najlepšie k prvému rôčiku 🙂

lubi22
12. feb 2010

Ahojte 🙂

Jakubkovi vsetko najlepsie k prvemu rocku 😵 😵 😵

denkolc
12. feb 2010

Katka, obávam sa, že aj tak tomu nejako nerozumiem....neni mi to jasné.....asi som ešte nevidela, ako sa sadá cez bok, či čo.. 😅 Alebo aké sú rôzne druhy sadnutia si...ups...

egyptanka
12. feb 2010

Labutka, tie kvetinkove plavky su nadherne ... normalne som namotana. To je jednotna velkost alebo su nejako rozdelene do velkosti?

Baby, ono sa to zda, ze toho chcem vela postihat, ale ja by som rada mala vecer klud a nie sa este nahanat.
To len dnes vecer som sa nakopla, aby som mala zajtra vikend ... zajtra len povysavat a utriet prach v detskej.
Cely byt som upratala teraz vecer vratane zehlenia.
Co sa tyka varenia ... tak ja mam pocit, ze furt som pri sporaku. Mozno som si uviazala maslu na krk, ked som sa rozhodla davat malej polievky, teda pre malu varim dva chody. Najprv polievku, ta je celkom rychlo spravena. Medzitym varim aj nam ... ano navarim tak aby bolo aj na druhy den, ale vacsinou to dopadne tak, ze sa vytesujem, ze nemusim na druhy den varit, ale muz to zje este v ten vecer na veceru ... tak mi nic ine neostava len na druhy den opat varit 😖 ... a co budem branit, aby vecer nejedol?? ... hold mojho muza radsej satit ako zivit ... a este k tomu je strasne priebercivy, takze nejakym zeleninovym jedlom ho neohurim.
Malej varim kazdy den nieco ine, nemam nic zamrazene.
A poriadok doma?? ... ono ked vidim, ze nieco je spinave tak ma to znervoznuje. A odkedy som nasla v Natalkinom kaku moj vlas sa snazim vysavat castejsie.
Ono je to trochu zlozitejsie odkedy mame jeden spanok ... este si na to neviem zvyknut.
A asi mam vsugerovane, ze zena na materskej musi vzdy nieco robit a nezahalat ... ale keby ste prisli k nam do bytu (samozrejme Vas srdecne pozyvam) tak by ste nasli kopec veci co by bolo potrebne spravit.
Ono napriklad sa neviem dokopat spravit poriadok v nasich skriniach a pretriedit oblecenie a spravit priestor.
Su veci ktore musim (bola som ucena tak, ze maj taky poriadok doma, ze keby prisiel niekto na necakanu navstevu tak aby si sa nemusela hanbit) a su veci, ktore cakaju.

Potulka, ad nosic hej aj to tu bolo, ked som vysavala ... ale zvacsa je so mnou v tej miestnosti, kde upratujem a pozera co robim, len ju niekedy rozculi, ze tam chodim hore dole ... ale dnes mala velku radost, ked som davala dole povliecky z perin a tie som hodila na zem ... jednu som hodila na nu a ona sa z nej vyhrabala, ked sa vyhrabal kukla s usmevom na mna, ze "mama tu som" ... zlata bola 🙂

Iron, ad kupovane jedlo ... hmmm tu je blok vo mne ... je to mozno aj moja chyba, ale bojim sa, ze ho zacne uprednostovat pred domacou stravou a som radsej ked ma domace. A odhliadnuc od toho, ze v tych kupovanych je kopec veci co by este nemala ... sol, cukor, paradajkovy pretlak, biele korenie, cibula a pod.

Maci, najprv vsetko naj naj naj Kupkovi, hlavne vela zdravicka ...
... ano som velmi rada, ze uz prespa celu noc, je to obrovska ulava a nemozem si v tomto smere stazovat. Mozno bol muz nerovzny z pohovoru ... mozno mu krivdim, ale i napriek tomu si dnes sam priznal, ze zlenivel ... jeho pohodlnost a pravidelna domaca strava sposobila, ze odkedy je doma pribral 12 kg a pomaly sa nezmesti do svadobneho obleku. Co sa tyka chodenia na navstevy ... tak nie je ku komu ... jedine k mame a v tejto zime som niekedy rada, ze nemusim vystrcit nos z domu a tak som radsej doma s malou. Ale uz sa tesim, ked bude teplo a to budeme niekde vonku. Aj obliekanie bude jednoduchsie ... teraz je to hotovy boj.

Diky za info ohladom fenovania ... tak som zasa mudrejsia, takze robim zle ... ja len fakt minutku na najnizsom a najstudensom stupni prejdem vlasky, lebo po kupani sa u nas hned ide spat.

Moncici, Vilkovi tak ako Potulkovie Matejovi nebudem gratulovat k 11. vymesaciu, uz sa neoplati, lebo o chvilu budeme vo velkom gratulovat k roku 🙂 😉

asandys
12. feb 2010

Jakubkovi zelame vsetko krasne k prvemu rocku 😵 😵 😵 😵 😵 😵

egyptanka
12. feb 2010

Den, presne ako Katka pise, doteraz ked nahodou lezala tak sa prevratila na brusko, dala sa na styri a potom sa dala do sedu, nikdy to nespravila tak ze lezala a hned z lahu sa posadila ...

Jaaaj a bola som s mamou, sestrou a sesternicou na odreagovanie na kave v Auparku ... len vymysleli zly cas, ze o pol piatej, ked o siestej zacina vecerny ritual ... takze manzelovi som napisala manual ako sa robi kasa a spravil kasu a nakrmil, prisla som prave ked isiel kupat takze som uz len nakojila a uspala ... ale pred odchodom som vsetko pripravila, veci na kasu, veci na oblecenie, pripravila sprchovu vanicku a hracky na kupanie ... tazke uz len mu ostali spravit kasu a napustit vanu a okupat. Ale zvladol to ... ano musim ho pochvalit. 🙂

katka0602
12. feb 2010

Den, nas Sasko si sada tak ako pise Egy bud zo styroch, alebo este zo stoja ked si sadne na ritusu alebo ked lezi na chrbte tak sa prevali na bok a rukami sa podoprie do sedu.

katka0602
12. feb 2010

Egy, no vidis, tvoj muz sa dnes dockal od teba aj pochvaly 🙂 Ono to asi tych chlapov treba k niektorym veciam viac dokopat, ale to sa tu uz rozoberalo viac krat... Ten moj je momentalne na tyzden na sluzobke :( takze by som aj dokopavala, ale nemam koho.

egyptanka
12. feb 2010

Hej, hej Katka aj zo stoja si sada ... resp. capne na rit ... no neviem, neviem keby nemala tu plienku tak by ju musela inac boliet kostrc.

baskaj
12. feb 2010

tak, máme za sebou prvé uspanie v postieľke. na rukách sa nudil a hoci bol unavený, nevedel zaspať, tak som ho dala do postieľky. tam sa prevaľoval a staval. ja som ho ukladala späť na ležato a sedela vedľa postieľky a nevšímala si ho. keď ma po hodine prišiel vymeniť muž a ja som odišla, malý sa rozmrnkal až plakal. po pol hodine som prišla zase ja. odsali sme sople, nakojila som a pokojného ho znovu dala do posteiľky. už sa nestaval, iba veľmi plakal. tak som ho hladkala, speivala mu. nepomáhalo. plakal tak, až kašlal a drhol sa. aj vygrckal trochu mrkvy z obedu. stále som mu dávala pusinky, hovorila ako ho ľúbim a hladkala. potom som šššš-kala a šúchala postieľkou až zaspal.

😢 mám z toho taký zlý pocit. že sa po mne načahoval a plakal za mnou a ja som ho nezobrala. ja viem, aj ja sa utešujem, že veď som bola pri ňom, neodišla som od neho, dotýkala som sa ho, že je to pre jeho dobro a moje zdravie, ktoré sa už pod toľkou váhou začalo kaziť (naozaj - kríže, žalúdok)... ja viem, že iné východisko asi neni... len som z toho teraz taká veľmi smutná. zajtra ho uspím iba ja, nebudeme sa s mužom meniť, možno to ho znervóznilo a rozplakalo a možno to pôjde aj podobrotky, únavou samé. moc moc prosím! 😔 dobrú noc!

katka0602
12. feb 2010

Idem zehlit! A kedze som si nedala nijake novorocne predsavzatie (ako podaktore sikovnice tu) o hromadeni sa veci na zehlenie, caka ma poriadna kopa. Takze pa a dobru noc!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre