Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

egyptanka
16. feb 2010

labutka, ale neee nsoci za to vobec nemoze ... ono ked sa dieta neciti dobre tak netreba tlacit na pilu ... len svagrovci su bezdetni, kamoska s priatelom su bezdetni ... tak do riti ked sa slubia tak nech pridu, nemaju nic ine na praci, dieta im doma neplace ... 😠

labutka, no ale ked zaperiem okakanu plienku tak ju necham vysusit, hodim do vrecka a potom operiem?

A mame strieeeeeebro z OH ... Kuzmina zabojovala 🙂

baskaj
16. feb 2010

aljusik - proi očkovaní sa okrem teploty dáva čipok aj kvôli bolesti, čo je v nožičkách

egy - ale aj v tomto veku? alebo teda: aká je optimálna dávka MM v tomto veku?
kašu prelejem do porcelánovej misky, to stiahne teplotu a nalejem na dezertný tanierik a z krajov je už kaša akurát.
plienky periem každý druhý deň, ocikané skladujem v kýbli

egyptanka
16. feb 2010

labutka a Tiramisu je uz skoro zjedene ... 😉

egyptanka
16. feb 2010

baska, ja ti neviem Karliku ... asi nie ... neviem.
hmmmm ... s tym tanierikom super napad to mi nenapadlo 😉

labutka
16. feb 2010

hm... ruske zlato a streiebro. som si lmyslela ze ten kuzmin je cisty slovak, ale tiez nie... to je co za komedia? 😕 mne sa to moc nepozdava.....
egy, ocuranu plienku dam rovno do vrecka (kybla), pokadenu som zaprala a potom supla do vrecka/kybla.

egyptanka
16. feb 2010

a neskvasi to tam? nesmrdia tie ostate plienky? ... lebo mne stacilo, ked som prisla k mojej babke a ta bola pocikana, ze aky smrad tam bol.

egyptanka
16. feb 2010

labutka, musis mat zo mna show ... pytam sa ako debil. 😉 😔

ajka82
16. feb 2010

egy, len sa pytaj, mna to tiez zaujima 😀

egyptanka
16. feb 2010

jaaaaj a labutka, na kolkatke sa peru? ... sa vyvaraju? ci??
idem zehlit..

mgk111
16. feb 2010

ahojte, my sme boli u nasich, v obchode, spal iba dvakrat po pol hodke dnes, takze uz chrni okupkany a napapany...

labut - ju rusi nechceli nechat bojovat tak isla "ku nam" 🙂 je sice origos ruska ale ma slovenske obcianstvo a tym padom uz je "nasa" 🙂

koreniny - hmm bobkovy list, majoranka, bazalka, oregano, petrzlenova vnat a tot asi vsio co zatial davam...

este periem jednu varku, tu vyvesam, troska pozehlim kukam ordosku a v celom byte je kopa prachu a nepovysavane 😠 co uz ale ja som spokojna a kubko tiez hlavne vzdy radsej vypadnem z domu aby osm to nevidela 😀

ajka - ked robis rajcinovu polievku pre karinku tak davas rajciny alebo pretlak?

labutka
16. feb 2010

egy, nepytas sa jak debil. ja som sa pred rokom takto pytala, a teraz rozdavam rady. 🙂
dolezite je, aby ten kyybel (ked chces skladovat v kybli) mal nejake vetracie otvory. alebo ho supnes na balkon. jasne ze ked na treti den davam prat, ze to neni vona margaretok, ale ked si kupis v lekarni nejaky aroma olej, tak ho tam nakvapkas a budes mat vonave ochcane pleinky.
ked skladujes vo vreckach na plienky (kupuju sa tam kde aj plienky), tie su urobene tak, ze plienky sa tam "nezaparia". ja mam tieto vrecka v kupelni a nic neni citit.
prat treba max. po troch dnoch, preto aby ti plienky nesplesniveli.

aljusik
16. feb 2010

labut, baska - dakujem. ale ja mam doma len viburcol, to je viac na zuby, nie? a mala by som jej to dat preventivne na noc aj ked nema teplotu a tvari sa veselo? (kvoli tej prip.bolesti)

labutka
16. feb 2010

pleny peres normalne na programe na bavlnu na 60 stupnov, ziadne vyvaranie (sak zijeme v 21 storoci), ziadne zehlenie. zehlis len stvorcove v sestonedeli , ja stvorce zehlim aj teraz, lebo sa mi to tak viac paci. nsoci stvorce napriklad nezehli.
da sa prat aj na 40 stupnov, ale vtedy treba pridat Miofresh (dezinfekcia), kedze pri 40tke sa neznicia vsetky bakterie.
ocujte zeny, normalne pridite na prezentaciu, ochytate si to , okukate popytate sa... kdto to tu ma vypisovat? 😀 idem nam urobit nieco jest.

ajka82
16. feb 2010

mgk, zatial vzdy rajciny, aj do omacok... v pretlaku neviem co vsetko je pridane...

mgk111
16. feb 2010

ajka - dikes skusim zase, lebo naposledy rajciny nechutili ale potom som davala s cestovinou a cuketou a to bolo mnamky 🙂 chcem urobit iba polievku s cestovinami a tak aby bolo aj pre nas...

tak idem vyvesat pradlo hadam ja lenivec prilepeny na notas 😉

denkolc
16. feb 2010

Potulka, inak ten múdry Jano z tej rozprávky - to bol môj manžel.... 😀 😀 😀

labutka
16. feb 2010

ajka, inak som videla tvojho chlapa - tusim v nedelu vecer bol na stv2 🙂 ze? z pročkom a anďerom z le payaco. sa to volalo Smog.

baskaj
16. feb 2010

alusik - neviem, viburcol nemám, nepoznám

ináč, ani mne sa tie naše "slovenské" medaily nejak nelúbia. pripomína mi to obchod s emisiami alebo také volačo. nie moc čisté 😝

taella
16. feb 2010

hlásim sa opäť po dlhej dobe 😅

iron gratulujem k tehulkovaniu 😉

dnes sa Oliver sám postavil z kolienok bez podopretia a urobil aj sám kroky za chodítkom 🙂
Karolínka sa už plazí parádne a konečne zápája aj nôžky , už ich neťahá za sebou vystreté , ale ich aj pokrčí pod seba . Keď ju postavíme na štyri , tak sa pekne udrží a hombá sa .

čo sa týka stravy , tak papajú tiež ešte také gebuziny ako doteraz , ale zároveň už stále dostanú také 4-5 lyžičiek z nášho obedu . V nedeľu už dostali ochutnať aj segedínsky a kapusta bola poriadne kyslá , ale vôbec im to nevadilo , ani sa nezatvárili , že ich zakvasilo 😀

niečo k anketám :
krémujeme stále po kúpaní s mliekom Johnson na pokojný spánok ( krásne vonia 😉 )
ušká mala Karolínka prepichnuté v 3 mesiacoch
počet detí momentálne neplánujeme , uvidíme čo nám život nadelí ( momentálne som šťastná sa moje dve )

takže zatiaľ toľko o nás 🙂

ajka82
16. feb 2010

labutka, hej to bol on 😀 ...ja som aj zabudla ze to islo, som to chcela kuknut jak to natocili 😅

zuzic1
16. feb 2010

Zdravím vás maminy, tak aj ja čakám kým mi doperie práčka, tak mám chvíľu.

Zasa prepadám zúfalstvu kôli Kamilkovému papaniu...stále horšie a horšie...

Už sme začali chodiť a celkom mu to aj ide a začal sa všade šplhať a potom nevie zliezť dole, dnes mi spadol zo sedačky 😖

Kuci: Tak gratulujem k dievčatku, bude doma krásny párik 😀

Iron: už aj tyyy??? Gratulujem! Sa tu rozrastáte ako huby po daždi tehuľky, nestačí vám jedno dieťatko??! Pošlem vám aj to moje 😀 😀

Teším sa na stretko, lebo už nemám moc času chodiť na koníka, tak aspoň vás uvidím v reále 😉

No a dnes sme kúpili prvú zubnú kefku 😀 ...dieťa už chrápe, idem ja vyvešať prádlo a spať tiež, lebo zaľahnem a už bude hore 😒

Dobrúúú...

baskaj
16. feb 2010

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa! dnešný 5. samouspávací večer:

- zase cca 30 min
- BEZ JEDNÉHO ZAMRNKANIA!!!, úplne v pohode sa ukladal sám. pár krát sa postavil a potom zase zlahol a tak. úplne kľudný. a zaspal dokonca aj bez dudla, lebo si ho vyhodil z postieľky 😀
- jo! jo! jo! we are the BEST!!!!!! 😎
- týmto chceme poďakovať aj nášmu koníkovskému fanklubu 😀
- jasné, že máme ešte veľa práce, napr. aby maminka nemusela byť celý ten čas v spálni s ním (aj ked polhodka poležania si na posteli nezaškodí) alebo aby zaspával sám aj cez deň... to začneme nacvičovať až za nejakú dobu. ale aj toto je veľký krok! teším sa! (hmmm... aj keď mi je trošku smutno z toho, že ma už na večerné upávanie nebude potrebovať ☹ )

egyptanka
16. feb 2010

Dozehlene, vyvesene vyprate pradlo ...

denkolc
16. feb 2010

Bašenka, teším sa s Tebou....podľa mňa ste nič lepšie nemohli urobiť, ako ho naučiť zaspinkávať samého - aj pre Teba, aj pre neho... 🙂 🙂 🙂
Ja by som tiež chcela takéto pokroky, čo sa týka napr. nočného spánku...ale všetko chce svoj čas...dosť, že teraz sa vie posadiť z ľahu na chrbátiku hocikde, vie sa presúvať, trošku aj na štyroch a postaví sa jedna radosť tá moja Tanulienka...

Dnes sme na terapiii síce neboli, lebo som mala bolesti v podbrušku a neviem, z čoho....že by kontrakcie? 😅
No nič...hlavne, že všetko dočítané, dnes som neurobila voooobec nič, len jedny špagety a hotovo...hehehe

denkolc
16. feb 2010

Taella, super, že sa detičkám takto darí....skvelééé......

Ajka, podľa mňa by kľudne stačilo kúpiť tú stoličku z IKEA, však sú to len štyri bakule a kúsok plastu...ja som tiež jednu takú kúpila ku svokre a dobre slúži, neni problém.... http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/0006...

Labutka, môžeš spraviť dáku prezentáciu...dojdem.... 😉 Ak budúci týždeň, tak skôr doobeda...

egyptanka
16. feb 2010

baska, super ja sa s vami taaaaak tesim 🙂
labutka, och jo ... prezentacia by bola fajn, len cas od cca 12 do 16 ... a kolkokrat prebalujes denne? 3 krat?? xixi ... ale nie len rypem.

egyptanka
16. feb 2010

Babyyyyy ja maaaaam hroznu depreeeeeesyyyy alebo s makkym iiiii

potulka
16. feb 2010

egy, my perieme kazdy druhy den, lebo nie sme fanusikovia flisu a inych syntetickych vlakien a bavlna dlhsie schne. kybel s otvormi?? my mame normalny a nie je to az taky smrad. mozno preto, ze ho obcas zabudame zavriet, tak sa to tam prevetra. 😀 nezabudni dat namiesto avivaze slusnu davku octu - ja davam po maximum.

denkolc
16. feb 2010

Včera som nechala malú mojej mame, lebo sme šli s manželom na oslavu kamoškiných narodenín.....ale zvládli to....aj sa síce furt stavala v postieľke a nechcela spať (čo je u nás akože prevrat, keďže doteraz vedela len ležať), ale nemala ju mama ukladať o siedmej, keď krpec zaspáva až o pol deviatej...hehehe

A na párty si nás velice fotili ľudia, lebo sme sa v isté okamžiky s manželom túlili k sebe, tak to tam baby (ničnetušiace o našom externom vzťahu) zvečňovali o dušu... 😀 😀 Ale sranda bola, lebo miesto darov oslávenkyni sme nosili veci do tomboly, tak si viete predstaviť - starý polaroid, šašo-bába z roku 1976, solvína, sada umelých nechtov (vyhral chlap), ihelníček, prelet nad alpami (dve Alpy na zemi) a môj manžel poskytol do tomboly nečakaný bonus - klietku s Osmakmi troma.....tak to bola strašná show...dúfam, že to tie zvery prežijú... 😀 😀 😀

egyptanka
16. feb 2010

Potulka, ocot??? A to naco? 😲
ty uz pises ako keby som doma zasobu latkoviek ... a doma mam len obycko stvorce, co sa pouzovali ked bola mala mimi pod hlavu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre