Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

lubi22
24. feb 2010

Egy ja uplne v pohode, ved kojila som kvoli Samkovi a nie kvoli sebe, tak ked uz nechcel, tak som sa prisposobila 😉 A nasledne sa mi ulavilo, opadla zo mna velka zodpovednost. A tesila som sa, ze budem moct cvicit, a pit a taaak. Az kym som o dva tyzdne nebola tehotna zase 😀 Ale to som zistila az neskor 😉

egyptanka
24. feb 2010

Den, mozno aj my spachame zajtra Aupark ... chcem pokukat malej nejake veci.

egyptanka
24. feb 2010

Den, len tot pri kanali ... sedela som anjprv hodinku a nieco a vyhrievala sa na slniecku a citala knihu ... ale neboj mala som pod prdelou taky podsedak, takze som bola chranena a potom sme sa este prechadzali, nakrmila som malu a hybaj este do Albertu na nakup 🙂

lubi22
24. feb 2010

Egy - prepac, ale nechapem - preco ked mas pocit, ze Natalka uz nema o kojenie zaujem, sa ju snazis do toho dotlacit? Preco to nenechas na nu, nech sa rozhodne sama?

egyptanka
24. feb 2010

Lubi, lebo som hlupa a nechcem si to priznat, ze ma uz nepotrebuje.

renia
24. feb 2010

ahojte babulky.aj nasa miska uz da 2 sem tam aj 3 kroky,potom sa hodi na mna alebo padne na plienku.a dnes som mala vo vlasoch pukacku,ked ju zbadala,dalA sa na styri a s pokrikom utekala mi ju vybrat.uplny puk je.tak sa na nej nasmejem.a vase deti vsetky davaju pusu?ja to misku neviem naucit.a ani indiana robit.ked poviem urob indiana,urobi si na pery prstekami brm brm.

Mgk-drzime matkejkovi palceky,panbozko neni fer,ze necha takto trpiet male deticky a mamicky.ruham sa,ja viem.ale take neviniatka by nemali pocitovat take utrpenie a bolest.

Ja uz misku odstavujem,celkom rychlo to ide,dojim sa uz len raz denne,vcera som odsala 220ml,a dnes uz len 130ml.hm,mam zmiesane pocity z toho.viem,ze som este mohla par mesiacov potiahnut,...ale co uz.hadam som miske dala zaklad.teraz papka sunar.

Denka-uz aj mi mame doma tu injusu ale car,motorku nemali,miska sa tomu velmi tesi.dobry napad to bol.diky.

A miska dnes prvy krat haja pod paplonom,doteraz bola v spacom vaku.

lubi22
24. feb 2010

Egy ale ona ta potrebuje, ale uz inak ako zdroj potravy 😉

ajka82
24. feb 2010

ja by som asi nekojila uz ani rano,ani vecer, keby to neni pre nas pohodlnejsie...sice rano uz je onicom, lebo aj tak ju dotlacam nejakym rozkom nech neni hladna a vecer je to o tom, ze pekne rychlo zaspi ked si 2x cucne a potom par minut este dudlekym zaspi
som zvedavakedy sa odhodlame na zaspavanie v postielke samej, ked je hento take rychle a ucinne 😀

ajka82
24. feb 2010

egy tak ako pise lubi, aj ked nebudes kojit, tak ta bude potrebovat 😉

egyptanka
24. feb 2010

Lubi, zacinam mat pocit, ze som sebecka ... neviem sa s tym vyrovnat. Budem sa pokusat jej davat pokial uz aj rano povie nie, zatial rano taha ... ukaze sa cas a mozno aj ja dozrejem na to, ze zistim, ze uz je cas. Boze myslela som si, ze ked som posledna porodila, posledna aj dokojim ... mne je tak do revu. 😢

katja78
24. feb 2010

Egy - myslíš, že keby si Natálke cez deň neponúkala mliečko, nestačilo by jej iba ranné a večerné kojenie?
Teda spýtať sa jej môžeš, ale nenútiť ju a ani nejako neprejavovať, že si z toho nešťastná, že od prsníka uteká. Aj podľa mňa si proste zvykla, že na zahnanie hladu a smädu jej vystačia príkrmy, vie dosť spapať, na to aký je drobček. Pokiaľ budeš kojiť ráno a večer, mliečko bude. Či už 250 ml, 360 alebo 520, to nie je až taký malér. Toto si vôbec nevyčítaj 🙂

iron
24. feb 2010

my tiez nechodime.....Ninka sa len postavi a pohybuje okolo nabytku, ale sama nie...my mame cas.. 🙂

Egy co si pipi, cely cas tu do nas tlacis, ze deti su najmudrejsie a vedia co je pre ne najdolezitejsie. Aky mas mat pocit prosim ta, ked uz nechce....sorry ale ja tomu nerozumiem.
Podla mna ty si sa na to kojenie strasne upla. Mas to vsugerovane v hlave. Takze tam treba zacat..... 🙂
Neboj vsetko zvladnete.

Den, no normalne nebude chciet pit. Zo zaciatku bude pit menej, ale potom sa rozpije inych tekutin. Ja som to riesila polievockami na obed zo zaciatku. Potom to uz islo. Ale napr. caj, dzus atd mi nechce vela. Ale UM vychlasce dost.

potulka
24. feb 2010

ahojte

citili ste dnes jar? uzasny vzduch, vonal potulkami po horach, hradoch a malych fotogenickych mesteckach. 🙂 som strasne nazhavena niekam vyrazit. najblizsie 2 vikendy uz mame zadane, ale na ten treti sa urcite niekde vyberieme, aspon na cerveny kamen.

obliekanie - vcera este v zimnom, dnes som vymenila overal za tensiu bundicku (lubi - cervenu 😉) a nohavice bez pancuch. myslim, ze to staci, ked matej sedi vo fusaku.

problem s pukajucou perou mame my. dr. radila dat mu cmulat kusok masla. nemam pocit, ze by to pomahalo, lebo maslo cele zje a na pery sa mu nic nedostane. 😅 radsej mu skusam dat castejsie pit a dufam, ze ako sa oteplilo, to uz bude lepsie.

mgk, aj ziadne spravy su hadam dobre spravy. casto sa pristihnem, ze podvedome myslim na babo tvojej kamaratky. drobatko male statocne. :-*
teba gynekolog nikdy neposlal na sono prsnikov? 😕 ja chodim kazde dva roky.

baskaj, dami to vzal riadne hopem! 🙂

egy, matejko este nechodi. ma cas, ved len pred dvoma mesiacmi zacal stvornozkovat. ale stavia sa velmi rad a vsade. 🙂 a k stretkam - podla mna sa nebudeme vobec mat cas rozpravat, lebo deti sa rozprchnu kazde inym smerom a my ich budeme nahanat. stretka budu len na prevetranie a na konverzaciu ostane MK. 😝
s tym kojenim ta chapem. je to fajn, ked sa babo k tebe prituli...

egyptanka
24. feb 2010

katja, ona ani vecer netaha ... je nasytena kasicky a to jej ju davam hodinu pred spanim. Ono je to skor taky ritual na ukludnenie ... jedine kedy taha je rano a este ako tak pred doobednym spankom.

egyptanka
24. feb 2010

Potulka, dobry napad ... mozno sa pridame 🙂

iron
24. feb 2010

potulka..k tomu sonu. Ja som tiez este nebola. Robi sa to od nejakeho veku a moja mi tiez hovorila ze az ked dodojcim, inak to nema velmi zmysel.

Jej este pukajuca pera...ja som krpatej kupila v DM normalne balzam na pery a tym jej stale potieram. Mali to medzi detskymi blbostickami.
Inak mi hovorili, ze kalciovou mastou nic nepokazis.

katja78
24. feb 2010

Egy - možno by mliečka bolo večer viac, a Naty by sa naň viac tešila.Neviem, tak uvažujem. Ale v žiadnom prípade z tohto nestresuj.

Potulka - cítili sme 😵 😵 😵

potulka
24. feb 2010

(este pokracujem)
... ale co sa da robit, ak uz nechce. treba zatat zuby, tajne si poplakat a ide sa dalej. to som sa ti snazila naznacit pred par dnami - kojenie by malo vyhovovat obom zucastnenym stranam. ak mamina, alebo babo, alebo idealne obaja uz nechcu, bolo by lepsie prestat. takychto situacii bude v nasom zivote este strasna kopa. ked vyrastie z prvych topanociek, ked pojde do skolky, ked sa bude chciet hrat radsej s kamaratmi ako s rodicmi, ked sa zacne zatvarat v svojej izbe... byt mamou je krasne ale zaroven tazke. mozno prave preto je to krasne. 🙂

potulka
24. feb 2010

iron, kalciovu mast na pery? to sa moze? viem, ze bradavky bolo treba pred kojenim umyvat.
sono prsnikov - ano, robi sa to od urciteho veku, ja som bola prvy raz v 28. teraz som sa este neobjednala, ale vraj sa mam. pri mojej suchtavosti dovtedy asi naozaj dokojim. 🙂

katja78
24. feb 2010

Dnes mi môj muž hovorí, že on by chcel ísť do Prátru, že tam eše nebol. Tí chlapi tuším do smrti ostanú deťmi 😀
Potulka - aké sú ešte fotogenické mestečká? Červený Kameň je aj môj tip.

denkolc
24. feb 2010

Egy, tie sú úúúúúúúúúúúúúžasnéééééé...jaj, keby boli na predaj, už ich záväzne objednávam... 😀 😀 😀

Iron, však to...však to...keby sme my chceli UM....mám doma Sunar, Nutrilon, Bebu, Millupil, Babylove....a z niektorých aj viac krabíc.....a zbytočneeeeeeeeeeeeee....ona to piť nebudeee... 😅 😀 Ale neva, len keby ma to tak nebolelo...neviem, prečo ma to bolí...či silnejšie ťahá abo čo...nechápem... 😒

Červený kameň my radi máme..... 😉

Reni, to je super, že sa malá vytešuje....a skúsite to aj po vonku? Ja už sa neviem dočkať....aj keď to má dosť nízky podvozok.. 😅

egyptanka
24. feb 2010

Co dame stretko 13 alebo 14 na Cervenom kameni?

iron
24. feb 2010

Den skus to UM po nejakom case zase. Mozno tomu pride na chut. Vies ako drasticky som moju naucila. Drzala som jej flasu v ustach kym nepolkla, potom som vybrala. Ono zamlaskala ze nova chut a potom uz chcela.

Katja...no Prater a tie vylke husenkove drahy, juj, ked krpci vyrastu pojdeme na to spolu...ja som tiez vecne dieta.

lenka138
24. feb 2010

my tiež ešte nechodíme

denka mne sa odstavil sám, už jednoducho nechcel, ale u nás zohralo rolu asi aj to, že som mu začala dávať UM ešte kým som kojila, lebo som mala pocit, že mu moje mlieko nestačí. No a on bol asi taký pohodlný, že rýchlo zistil, že ťahanie z fľaše je jednoduchšie a začal ma hrýzť. Ja som to nijako extra neriešila, chvíľu som sa snažila ešte aj odsávať a tak mu dať,ale toho mliečka som už aj tak nemala veľa, tak som sa na to vyflákla

egy ty si všetko zbytočne komlikuješ, veď už nechaj nejakým veciam voľný priebeh, uvidíš, že to bude v pohode

egyptanka
24. feb 2010

neviete aky je kurz libry a dolara?

potulka
24. feb 2010

den, mozem ti este venovat do zbierky pasoino UM hami. 🙂 mala som to odovzdat nsoci, ale oni ficia na bebe. my mame pohotovostne prichystany sunar, zatial neotvoreny.

katja - nemyslela som na nic konkretne, mozno podvedome nieco na sposob bardejova. a v Dietati su vzdy nejake tipy na vylety a tolko zrucanin hradov tu na zapadnom slovensku mame, ze sa az hanbim, kolke nepoznam. 😅

iron
24. feb 2010

No zrucaniny milujem. To mame dost pochodene. Lebo to mozem zobrat aj havucha. Pacilo sa mi na Dobrej Vode. Tam sa ide najskor cez cintorim a potom okolo stareho zidovskeho cintorima....no brutus, ako v horore.

potulka
24. feb 2010

nejdeme uz spat? o sedem hodin zacina hokej. 😝

iron
24. feb 2010

A o stvrtej nebude niekto vstavat ze kukne stav cechov. Ze ked tu dojdem bude vysledok.? 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre