Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

marcovky2009
12. mar 2010

Ajka - my máme 2 "stroje", zdedili sme po tom mojom bratrancovi (on bol vytúžený jedináčik), sú už jazdené, ale na tie pestvá okolo domu úplne postačia.

Alline - Hanka väčšinou zaspáva okolo 20-20,30 a vstáva medzi 6,30-7,00, čiže tak podobne. Spáva terza 1x, ale dala by aj viac

matja
12. mar 2010

ajka, my máme inú trojkolku - darovanú po druhom dieťati, asi dáku neznačkovú, neviem...
denka, akurát včera som aj ja písala, ako sa Paťko v čakárni zabával s 10-ročnými chlapcami. Kopec srandy 😀

alline - Paťko vstáva ráno medzi 6 - 7 hod., spať chodí medzi 19. - 19.30, cez deň spinká dvakrát.

pasoa
12. mar 2010

ajka, my nemáme žiadnu trojkolku
práve dnes mi sestra ponúkla odrážadlo, takže zdedíme
ale trojkolku... matúšik ešte ani 100%-tne nesedí (ale ide mu to deň za dňom lepšie a lepšie), takže teraz riešiť trojkolku by bolo ako sci-fi,

aline, môj matúško vstáva o 7:00 alebo aj skôr a spávať chodíme okolo 20:00, cez deň dva spánky - po desiate dlhší a po olovrante kratší.

katja78
12. mar 2010

To som bola ja 😨

alline
12. mar 2010

Dakujem za odpovede a este ak mozem otazku, davate drobcom veceru a potom este UM pripadne kojite? Ja ako kedy, ale ked veceru tak okolo pol siestej a potom uz len kojime...

pasoa
12. mar 2010

katja, si tam zbierala údaje do svojej "matriky"? 😀
si to rýchlo skopči pod vlastné meno, lebo ti to prísne adminky vymažú hihi

taella
12. mar 2010

konečne nám dnes došli opravené striešky z kočiara , tak sme po dlhých dvoch týždňoch boli kočíkovať 🙂

boli sme na kontrole na gastre a Karolínke vyšli výsledky výteru , že Salmonella typu C 😕 😨 to bolo vraj aj príčinou krvy v stolici . Ináč ten výter jej brali pred mesiacom , mala vtedy iba hnačku aj to iba takú miernu . Dnes jej zobrali opäť výter a budúci týždeň máme isť opäť na výter . A je anemická , takže máme dávať maltofer a už druhýkrát sa nepotvrdila alergia na bielkoviny kravského mlieka , takže môžme v pohode prejsť na obyčajné detské mlieko , žiadne tie hnusné horké mlieka 😝 😝 😝

katja78
12. mar 2010

Pasoa - čo si má skopčiť? A prečo by ma adminky mazali? Sedím si na kábli 😕

alline
12. mar 2010

Taella aj moja mala je anemicka, my berieme Aktifferin 2x25kvapiek co je dost, ale kedze malej uz davali-vymienali aj krv tak to je asi potrebne :O)

katja78
12. mar 2010

Munu - jaký veselý superman 😀

denkolc
12. mar 2010

Pasojka, šak to.... 😅 😉 🙂

Matja, hej, čítala som.....ale som si myslela, že je Paťko asi "vyspelejší"..... 🙂 Ale dnes som Táničku fakt že nespoznávala, jak sa po tom chalanovi vešala, vyprávala mu....musím spracovať fotky a dať sem, lebo to stálo za to... 😀

Taella, to fakt, že salmonela? Koksoooo....a to samé prejde a nič akože? Nechááápem....hm...ale hlavne, že sa polepšilo...

pasoa
12. mar 2010

katja, no, ak si prihlásená v nicku marcovky2009, tak si kukni IP, adminky tam svojho času písali, že tento nick je iba na fotky a nie na prispievanie do fóra, takže budú všetky príspevky pod týmto nickom mazať z diskusií

preto som písala, že ak chceš ten svoj príspevok zachovať, tak si ho skopči a vlož pod svojím menom, nie ako "marcovky2009", lebo ak budú adminky akčné, tak ho máznu ;)

katja78
12. mar 2010

Pasoi - jaaaaaaaaaaaaj, dík za upozornenie, ale to by ma asi niekto musel nabonzovať 😨

mgk111
12. mar 2010

xixi - ja davam UM trikrat - rano, vecer a v noci jednkrat - po 180ml...

potulka - my mame taky kde musis aspon 5sekund drzat kym sa zapali takze to nie je u dietata mozne - ani som nevedela aky dobry sporak sme kupili 😀

labutka - aj mne by sa pacil rezim vstat raz v noci a potom o 8 😉

aarwen - pekne meno ma tvoj syncek, ak budeme mat druheho tak aj nas sa tak bude volat 😝

Ninke, Vilamkovi, Jasminke a Saske vsetko najlpesie zelame a kubinko posiela vela bociek 😉

ajka - my nemame ziadnu 😝

alline - momentalne spinkava do 5,30 a mna to moc netesi a zaspi okolo takej 20 - 20,30... a cez den doobeda pol hodku a poobede sa uz polepsil a da aj hodku... a pre nas je UM vecera 😉

taella - fiha ze salmonela - tak nech uz sa u vas neukaze 😉

mne dnes volala svagrina tak som na obed isla ku nej, predtym sme este povysavali a trosku upratali s kubkom... v tescu som kupila mikinu pre kamoskinho maleho, ku ktoremu sme mali zajtra ist a padlo to 😒 ale neva, aspon pre golface si ku nim skocim - aby som mala jednoduhsie kubkove uspavanie doma...

kubko je prestahovany v izbicke a uz spinka... som zvedava ako to dopadne, dohodli sme sa s manzelom ze skusime tyzden a uvidime, ci bude zmena alebo nie.. ak to nebude lepsie, tak to vratime naspat - ale kazdopadne to bude lepsie minimalne pre mna, lebo sa budim na kazde kubkove ine nadychnutie, suchnutie a podobne... uz som poriadne nespala ani napamatam... taaaaak sa tesim kazdopadne na noc 😎 nech dopadne akokolvek....

novinka u nas - kubko zlieza z postele zvlastnym stylom, nie aby isiel ritkou, ale pride na kraj postele, da nozicky dole z postele a zosuchne sa dole rovno na nozicky, dnes sme na to cumeli s manzelom ako matohy, ze co to dokazal 😀 raz sa dokonca rozbehol a urobil par krockov z takeho zoskoku a raz trosku isiel do kolien 😀 ale krasny bol 😎

katka - ty mas iny prehlad o detoch 😉

denkolc
12. mar 2010

Jaj a čo sa nám dnes stalo...vyberiem dieťa z kočíka a kukám, že má fľak na nohaviciach.....vyzlečiem nohavice a mokro na pančuchách...dám dole pančuchy a ono si to precikalo látkovú plienku.. 😅 Hups! Takže asi to bude zložitejšie ako to vyzerá, ale však my na to dojdeme... 🙂 🙂 🙂

taella
12. mar 2010

no neviem , tá salmonella asi aj sama prešla , lebo nemá žiadne príznaky . Sama sa v tom nevyznám , čo to má znamenať . 😲
možno katja by nám mohla k tomu niečo napísať .
😉

katja78
12. mar 2010

Maci - hmmm, len to, čo by som mala čítať, zaoadá prachom 😔

Den - vy látkujete? tak naozajsky?

katja78
12. mar 2010

Taella - u dospelých sa tiež nepodávajú liekyy hneď, aj keď hnačkujú a vracajú. Preliečuje sa tzv. nosičstvo, čiže ak sa opakovane salmonella zachytí v stolici. U detí neviem, či je to tak isto.

egyptanka
12. mar 2010

alline, Natalka spi od 19 a do takej 6,30-7,00

pasoa
12. mar 2010

maci, aký šikovníček ten kubinko! držím paluchy, aby takto pekne opatrne zliezal aj naďalej, a nepúšťal sa po hlave napred.

den, noveď neboj, raz na to prídeš, dúfam, že ešte pred nočníkovaním hehe

egyptanka
12. mar 2010

Katja, mozno preto, zeby som mala pocit, ze som zradila svoje ciele ... ale teraz sa rozpravame o tom s muzom ... dam vediet ako sme dopadli.

matja
12. mar 2010

taella, fúha, aspoň, že nie sú príznaky... Snáď to bude na najbližšom výtere už OK.

denka a dala si na plienku vrchné nohavičky?

taella
12. mar 2010

no tak dúfam , že nebudeme tými nosičmi 😒

katja78
12. mar 2010

Egy - ale veď 11 mesiacov je nádherný výsledok 😵 😵 😵 ja mám tiež cieľ, že čím dlhšie. Ale som si vedomá, že každý deň sa môže niečo stať 😔

potulka
12. mar 2010

den - zakladna otazka: vrchne nohavicky si dala? 😀

pasoa
12. mar 2010

tallea, juj, držím palce, aby to odišlo ako prišlo, nech vás to netrápi, Karolínka mačiatko maličké... ☹

mgk111
12. mar 2010

pasoa - skor sa obavam ze to je iba nahoda,lebo toto sme ho neucili - proste to dnes ukazoval... ale my sme ho vzdy ucili ze musi ist dole ritkou a to siel hlava nehlava - teraz ked je blizko kraja tak vzdy povieme ze nesmies tam je bo a aspon zastavi... ale najviac sa mi paci, ked sa skusa stverat hore na postel - jedna noha na zemi, druha na posteli - to je roznozka 😀

den - uz sa do teba pustaju chichi 😀

denkolc
12. mar 2010

Kati, však nie naozajskyyy...dnes sme to skúšali....nedalo mi to, tak som ju ráno zalátkovala a šla na plávanie....ale ešte musím podoťahovať pár vecí....chcela by som trošku zmeny..a krpatá to mala prvý deň na sebe a veľký záujem okolia to vzbudilo....začína sa mi to páčiť... 😀 😀 😀

Mati, jaska, že mala som tie nohavičky....to jej spod stehna premoklo..možno ich musím nastaviť na menšiu veľkosť..uvidíme veru...či ju to nebude moc tlačiť... 😎

Tie chorôbky u detičiek sú fakt hroznééé.....sa toho bojím jak čert kríža.... ☹

mgk111
12. mar 2010

ozaj a pre mna najdolezitejsia info tohto dna (okrem toho ze je kubko ten najdolezitejsi samozrejme ) ze matejko je prelozeny na novorodeneckeeee a dycha krasne sam a ma nadherne kuky, konencne nebuval a poslali fotecku aj s otvorenimi ockami 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre