Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

aaluska
10. sep 2009

Ahojte, ako sa majú Pasojčatá? Nevieme?

denkolc
10. sep 2009

Iron, Ninku som dlho nevidela, tak preto mám asi taký pocit....že je to nenormálne hentak krútiť chodidlami vkuse...a nebojsa, ako by som bola rada, kebyže malá spí vo svojej postielke...ale každú hodinu ju vyberať, to sa mi akože váááážne nechce....Ty ju ako často vyberáš na kojenie? ☹

taella
10. sep 2009

no posledné noci spíme aj my všetci štyria v jednej posteli 😀 ešteže máme velikánsku posteľ 🙂
Oliver sa budí skoro každú hodinu s plačom , ale dáme dudel , pohladkáme a spinká , nechcelo sa nám zakaždým vstávať s postele , tak je pri nás . A teraz sa začal budiť aj Karolínka , tak sme aj ju šupli ku nám a to ranné prebúdzanie je najkrajšie , keď detičky začnú džavotať , kopať , búchať do nás 😀

Pozerali ste dnes Ordináciu ? Normálne som plakala 😢 , čo ja nezvyknem pri filmoch , ale to mŕtve dieťatko ako ho ukázali , mi prebehol mráz po chrbte 😔 😢

iron
10. sep 2009

no ako kedy....niekedy 2-krat za noc, niekedy 5-krat. Ja mam postielku hned vedla postele, ale je pravda ze musim vstat. A u nas aj tak nemoze byt v posteli, tam spinka havuch. No vlastne nespi, ale tak okolo polnoci taky polomrtvy k nam vybehne a nechceme riskovat aby skocil nahodou na nu...

Boze, co mu ta dnes robila. V kuse ho tahala za chlpy. A trdlo chlpate, prisiel k nej a vyvalil sa na chrbat, nech ho skrabka a nosi jej lopticku...No musi si este pockat. Inak nam vobec netreba hracky, staci ked na neho pozera, usmev od ucha k uchu, vykecava, natahuje rucickami...no stastna prestastna.

potulka
10. sep 2009

taella, u nas v bratislavskom terne (= jednota) maju Sabi biele jogurty a ja veru jem len tie. rajo sa moze strcit. 😀

denka, matej je kojene babo a so spanim je to tak, ze ho vecer okolo 9. nakrmim, on pri tom zaspi, muz ho prelozi do postielky a tam spi rozne dlho. niekedy v kuse do 6., niekedy sa raz-dvakrat zobudi a vtedy mu davam zasa jest. ak je to zobudenie uz tak nad ranom, povedzme o 4.-5., uz ho neprekladame naspat. lezi pri nas a v zavislosti od toho, na ktorej strane papal, sa ja bud lepim na muza, alebo balansujem na okraji postele. 🙄 😀

aaluska, na minulej strane som tlmocila pasoin odkaz. 😉

baskaj
10. sep 2009

taella - aj ja som kukala ordináciu 😢 som z nej celý večer strašne smutná. tiež som mala slzy na krajíčku, ale stavila sa tu u nás mama, tak som sa držala. ináč, dnešná časť bola aká hustá...

denka - skús táničku na pár nocí dať do jej postieľky. môže byť, že fakt cíti tvoje mlieko, tak by stále cucala... a sestreničku má veľkú fešandu 😎 !

matja - tá AIO fluffle je akože kapsovka? aby som vedela, bo ja neviem, ako kapsovky vyzerajú, ale vyzerá tak. ináč, je straaašne super! som z nej totál namäkko. fakt si asi jednu kúpim aj pre seba 😀

aaluska - trochu odveci, ale prčo si sa rozhodla pre manducu?

brú kočky!

nsoci
11. sep 2009

No bre ranko holky....

mam dilemu.... dnes o 12tej odchadzame na Makov, na chatu..... a vcera neskoro vecer zacali malemu sopliky.... Ajka pytala si sa ci uz bol chory vcera, tak tusim uz je... take riedke, vodnate, v noci som mu 3xodsala adala morsku sol v spreji, teraz jak je na brusku mu vytekaju same, obcas zakasle, asi jak ich ma v ustach, inak je v poho, v noci spal, dobre papa, teplotu nema, usmiaty, hra sa.... tak neviem co teraz... zavolam doktorke, ale co ste robili vy ked to takto bolo? A aky to am priebeh? Tam kam ideme su klimaticke kupele a les, tak tam by bolo fajn, ze vlhkost a tak, lebo my mame brutal suchy vzduch aj ked otvorime okno v noci....hm...

ajka82
11. sep 2009

nsoci, my sme par dni odsavali, aby mohla mala dychat, a tyzden sme davali kvapky do nosa a preslo to, tak isto iba soplila, teplotu nemala, bola ziva a hrala sa ako keby nic, samo to preslo
na kvapkach aj odsavacke bolo pisane, ze ak sa nadcha nezlepsi do troch alebo styroch dni, tak treba lekara...
ono teraz asi staci, ze v tieni troska fukne vietor a sopliky su tu (kedze na slniecku je pekne teplucko)

zuzic1
11. sep 2009

nsoci: na Makov??? Tu hore k nám? 🙂 A ako sa tá chata volá?

iron
11. sep 2009

bre ránko...V noci sme boli hore dva krat plus toto ranne. Dnes ideme k lekarke na poradnu, neboli sme tam uz mesiac a pol. Takze idu zmerat parametre a preockovat. Potom hodim infosky...tiez som zvedava kolko moze vazit toto moje drobciatko.
No minule som sa stazovala ze Ninka nerozprava len vrci. No a od vcera vykecava v jednom kuse...to je take krasne...Sice vedie u nas AAAAAA a to pekne nahlas, ale hlavne ze keca... 🙂

mgk111
11. sep 2009

ajka - veru pojdem ku nim aby som bola na tom trochu lepsie, takto som priserne unavena ked je v noci kubko hore a cez den mam vsetko robit... vazne klobuk dole pred vami ostatnymi co to takto zvladate...

kubko je upistany jedna radost ☹ idem uspavat... po pol hodke placu to vzdal a zaspal na mne, len som mala cele tricko od mlieka... upsss konecne ranajkujem... ked sa zobudi ho zababusim a pojdeme asi von, lebo ak bude taky mrzuty stale tak to bude dnes vesele...

taella - a to davas jogurty? a nie je to tak, ze do roka sa jogurt nesmie davat? aspon ja v tom zijem...

nsoci - no nam zase soplil a prerastlo to do kasla, takze sme museli ist k lekarke...

mgk111
11. sep 2009

aa nech zije videohovor 🙂 videla som svojho manzela nazivo v nemocke - uzasne aspon sme si zakyvali 🙂

mgk111
11. sep 2009

a aby ho neoperovali na 2x tak cakaju kym vybavi primar hystologiu pocas operacie priamo, takze operovany bude asi az v pondelok - tolko dni bez tatinka zbytocne...

potulka
11. sep 2009

dobre rano
moj syn ma asi nejaky skodoradostny radar... vcera vecer som tu pisala, aky ma system spania - a pre zmenu tuto noc to bolo uplne inak. zaspal vecer po krmeni o osmej, muz ho prelozil do postielky. o deviatej plakal, tak som mu dala cucnut. zaspal, muz ho prelozil. o desiatej to iste a ked sme sa zberali pred polnocou do postele znova. 5 minut po prelozeni do postielky mrncal opat... 😲 tak sme ho nechali medzi nami celu noc. potiahol to bez dalsieho zobudenia do siedmej. taketo nieco este nikdy neurobil. dufam, ze to bol len maly ulet a nie novy rezim... 🙄 zeby to sposobila ta mrkva? 😅

taella
11. sep 2009

mgk ja som našla , že od ôsmeho mesiac už môžu biele jogurty a naši už budú mať budúci týždeň .

kucina1
11. sep 2009

dobre ranko, tak uz asi tretia noc rovnaka, okolo druhej poriadny vrestkot a krmenie, potom pol hodinove knucanie az sa zaspi a vstavanie az o pol osmej xixi. ma to za nasledok zaspavanie manzelika do prace. ale ked sa da spat dlhsie tak radsej to vyuzit xixi. som zvedava ci nam dieta dopraje dlhsie spat aj cez vikend.

vcera sme mali prijemny den, krpec je obrovsky betar neostane na jednom mieste a vsetko zhadzuje, na vsetko sa natahuje, a stale sa odplazi kam chce, ked ho prasuniem, veci mu zoberiem tak sa vie uz riadne jedovat xixi. ale pracujeme na mojej autorite xixi. strasne sa mi nechcelo ist von, ale nakoniec som sa o piatej rozhodla, ze to moje spokojne dieta von zoberiem. evidentne sa nechcelo von ani jemu, bo 2 hodiny boli len o knucani a placi :(

no ja urcite kupim ochrany na rohy, tie zamky na suflicky aj na skrinky. bo mi bude stacit ze budem po krpcovi upratovat stale tie iste veci, ktore nebudem mat ako zabezpecit na vyssie miesta 🙂 nakolko byt nemame este poriadne zariadeny nebude tych veci vela xixi. rohy maximalne 4 🙂 suflicky max 10 a skriniek max 6 🙂

baby vigantol kupim v lekarni aj na volny predaj? v stredu sme ho na recept od lekarky kupili v lekarni a vcera mi ho dieta cely vylialo na koberec :(

juj ako som si zelala mat uz aktivnejsie dieta a uz ho mam jupiiii je to parada. dnes sa schoval pod maly stolik a pobral z neho komplet vsetko co sa dalo xixi.

kucina1
11. sep 2009

potulka u nas su 3 dni zatial rovnake, o siedmej v kociku zaspi, o pol osmej do postele, lebo sa priserne mrvi a prebudza. v postielke uplne ozije, zase do kocika, tam zaspi az kym ho neprelozime do postielky. potom spi do takej jednej druhej, ked cestuje po postielke a konecne najde dierku medzi 2 tyckami aby na mna kukal a ked sa nekuknem tak zacne vrestat. tato nebehne urobit mlieko, krpca dame medzi nas do postele, zlupne papu a zase pol hodinu poknukava a mrvi sa, kym si najde flek. no a ked zaspi tak spi do tej siedmej pol osmej. dnes to bolo take mlie. pozeral sa na jedneho, potom na druheho a ked sme oci poriadne otvorili tak sa zacal rehotat xixi.

ajka82
11. sep 2009

kucina, myslim, ze vigantol bez predpisu nedaju, pamatam, ze raz mato chcel kupit, este ked bola krpata mensia a nepredali mu, ze len s receptom...

nsoci
11. sep 2009

Mne uz predali 2xbez receptu. Ale vzdy som bola s kocikom.

lubi22
11. sep 2009

Dobre ranko 🙂

Kucina asi zavisi od lekarne. Ja som si pred dvoma tyzdnami zabudla v BB, a boli sme u nasich na dlhsie a v lekarni mi bez problemov Vigantol predali 😉

Ja som do roku nedavala klasicke jogurty, davala som speci jogurty upravovane pre babenka Nestle a Hami. Su od ukoncenych 8 mes. Maju viacero prichuti a Samkovi chutili. Vyhodou je, ze nemusia byt v chladnicke a preto ked ich clovek aj potrebuje zobrat von, tak sa nemusi bat, ci sa neskazia.

http://www.lekarna.cz/hami-jogurt-svacina-banan...
http://www.mojalekaren.sk/nestle-baby-yogo-bana...

lubi22
11. sep 2009

My mame rohy oblepene chranicmi stale, este sme ich nedavali dolu. A v zastrckach mame chranice tiez. Na sufle nam netreba mame tam taky mechanizmus, ze nejdu len tak lahko otvorit, tak to ani Samko nedokaze otvorit.

Inak dnes som Filipka polozila k celu postele, ze iba sa sikovno ocesem, obratila som sa mu chrbtom a hned splazil dozadu, postavil sa na nozky a sadol si na zem. Som len tak skocila k nemu, za sekundu a uz je dole, este ze vie stat na nozkach a hacnut si, inak by to bol drzkopad 😅

atemi
11. sep 2009

Ahojte, mam uz len 5 minut kym sa Kubco zobudi 🙂
Ked o jogurtoch, odporucam domacu vyrobu 🙂 Liter mlieka (nie trvanlive) zohrejete na 40st., pridate jeden biely jogurt (plnotucny s jog.kulturami, napr. Zvolensky, Madeta, Sabinovsky, atd), nalejete do flasiek a date bud do jogurtovaca, alebo zabalite pod periny, alebo na radiator do deky, alebo do termosky nalejete,... proste aby sa udrzala co najdlhsie teplota 40st. Po 5-6 hodinach je paradny jogurt, cely liter! 🙂 Vydrzi v chladnicke niekolko dni. Ale u nas ani den 😀

lubi22
11. sep 2009

Nsoci ak nema Matko teplotky a mate ako odsavat sopliky, nebude tam zima ani prekurene, tak by som vylet nerusila. Mozno mu cerstvy vzduch pomoze, len budete to mat naorcnejsie s tym odsavanim v kuse.

atemi
11. sep 2009

Babule, nejdete niektora na plavanie s krpcom na pasienky? Od utorka otvaraju. Maju nejaku super technologiu na cistenie vody, menej chloru. Odborny pristu slubuju 🙂 Zacinaju skratenym kurzom - 4 lekcie za 60EUR. Vcera som nas prihlasila a este nas zobrali. Este som nezaplatila, tak dajte vediet ak ste o tom poculi nieco nem-dobre 😉

atemi
11. sep 2009

Nsoci, mne osobne vzdy presiel zapchaty nos v horach. Chladnejsi vzduch stahuje cievy a potom niesu sliznice take opuchnute. Soplik odtcie a bude dobre. Len ho teplo obliekaj. Ja by som isla...

lubi22
11. sep 2009

Atemi to mate dost drahsi kurz ako u nas - tu sa plati 50 eur za 8 lekcii. BA prirazka 😅

atemi
11. sep 2009

A to je este akoze uvadzacia akcia. V alve stoji 8 lekcii myslim 135,- 😝

kucina1
11. sep 2009

tak asi pojdem pozriet dnes koniky s tomaskom sama, ziadna kamoska v pezinku nejde :(
mame tu zase dalsie preteky na rozalke. tomi uvidi aj ovecky 🙂

iron
11. sep 2009

lubi..je to tu strasne predrazene s tym plavanim. No co uz, ina moznost nie je ked chces chodit plavat. Ja chodim do alvy a som teda velmi spokojna. Bambulka je stastna, len bije vsetky deti a kradne im hracky... 🙂

lubi22
11. sep 2009

Atemi tak to je fakt riadna cena 😕 Ale to ako ked som pozerala ceny sukromnych skolok v BA, nedajboze anglickych, tak menej ako 400 eur na mesiac v BA som nenasla. A niektore ze 600 eur, paneboze, to co tam to dieta cely den nosia na rukach?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre