Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

potulka
6. jan 2010

kuci, aj ked nasa generacia koncila s plienkami ovela skor ako ta dnesna, 10 mesacni sme ich urcite nosili aj my. to je prilis skoro. ak je dieta ochotne sediet na nocniku, nevidim dovod, preco by sme ho tam nemali davat, ale ocakavat, ze vie, co sa tam robi, je blbost. matejko sa dost casto vykaka na nocniku, ale je to preto, ze ho tam davame po prebudeni, kedy vacsinou zvykne nalozit. urcite to nerobi vedome.
ak tomasko nechce obsediet, nemali by ste ho nutit, moze to mat celkom opacny ucinok. casu mate habadej. aj ked s teoriou, ze prilis skore posadzovanie moze viest k problemom, nesuhlasim. to by sme potom my vsetky mali nejake traumy. 🙂 skor si myslim, ze sarapatu moze narobit to nasilne nutenie.

dievcatko84
6. jan 2010

munu vsetko naj k narkam!!! 😉 A Matusko vsetko naj k vymesaciu 😉

egyptanka
6. jan 2010

Tak dvojo jednohubiek nachystane, chlebiky nerobim, je dost ineho slaneho a sladkeho, stol s obcerstvenim nachystany, byt povysany, uz sa len caka na svokrovcov a svagra ... a ja si idem spravit caj a obliect Naty na uspavanie v kociku na balkone ... som zvedava ci budem uspesna.
... boze ja sa citim ako keby som mala vrtulu v zadku ...

diocka
6. jan 2010

egy, a nechces dojst aj k nam ked si taka cinoroda🙂 doveziem aj odveziem ta🙂
akoze ako to vsetko stihas???

katja78
6. jan 2010

Ahojte,

teeeeeeda, deťom sa menia režimy 😒 ale veď prežijeme
Hanka od rána, od 8-mej, vyčíňala, o 11-tej prišiel muž z vychádzky s plačúcou Hankou na rukách. Teraz zalomila posediačky v kočiari. Takže aj u nás budeme spávať len raz denne. A od pondelka, keď pôjde Maruška do škôlky, asi ich budeme budiť naraz, okolo 6-tej, aby sa im nejako zosynchronizovali režimy a pritom nechodili spávať po 21-vej.

Lubi - následky nemal, mama mu obarené miesto hneď dala pod studenú vodu.

Pasoi - ja čítam všetko a všetkých, teda v marcovčatách 😉

Matúško - veľa zdravíčka a lásky 😀 😀 😀

Dušanka - Happy birthday 😀

Egy - nech sa vrtuľka neprehreje 😉 a akú masť na hemoroidy máš? Vyskúšam na tie kruhy pod očami 🙄

ANKETA: kúpeme sa každý deň, obe hoky spolu (kooooooonečne), strašne sa tomu tešia, hrajú sa spolu, s hračkami. Používam gélik na celé telo a vlasy, na atopickú kožičku. Ale vlásky tak každý až tretí deň umývame.

Ja mám tiež 2 otázočky, už dlhšiu dobu:

1/ Ako a koľko-krát striháte drobcom nechty? To je náš najväčší kríž, momentálne. Používame veľkácke nožničky, otočené špicom von, musím jej držať rukou dosť silno a trvá to neuveriteľne dlho, kým ostriháme všetky pazúriky.

2/ Skúste opísať konzistenciu kakiny. Hanka má stále takú polokašovitú, 2-3 x denne, žiadne bobky. Keď sa také podarilo, bola zapečená a natrápila sa vtedy. Tak myslím, že terajší stav je oki. Len či ešte niekto má takú mliečňacku kakinu?

kucina1
6. jan 2010

no ved ja si tiez myslim, ze je dieta vhodne dat na nocnik az ked je na to zvyknuty a citi sa na to. kamaratka ma 3 rocneho syna a vsetko robi do plienky stale nechape co ma robit na zachode a toboz na nocniky. dalsia kamaratka mi tiez povedala, ze mala svetlanka narodena v marci 2008 si zacala uvedomovat v 16 mesiacoch ze sa pocikala a sama sa takto rozhodla pouzivat nocnicek. tomaska na neho davam len posedkat ked je obleceny tak sa tam hraje s hrackami chvilocku ale ked je holy uteka a vresti. tak nocniky nebudeme pouzivat este dost dlho

mam chut na poriadny kolac babovku, prip. slivkovy s posypkou alebo ceresnovu bublaninu. ale nechce sa mi 🙂 mame kopu vianocnych kolacov ale tie mi vobec nechutia mozno skoncim len na pudingu ale ked ja mam taku chut

katja ja striham nechty ked ma tomas zacne skriabat ale je to strasny boj. a mam strasne sproste noznicky take tie detske zaoblene a ked konecne schmatnem s uspechom nechtik tak mi to ani nic neodstrihne

najhorsie revy su pri tom strihani nechtikov a cisteni nosteka

konzistencia kakiny, tomas papa vsetko mozne a kaka 2-3x denne, konzistencie su vzdy ine, raz uplne riedke, raz take kasovitejsie a uz nemava skoro nikdy bobky. nikdy sme s kakanim problemy nemali

u nas je rezim uz uplne iny ale vastne to uz asi ani rezimom nenazyvam. ale mame rezim v pravidelnom podavani papkania, ale spankovy rezim cez den je uplne zly 2x denne 35--40 minut a zaspavanie vecer medzi 21.00-22.00 je to strasne. a zaspava sa iba v kociku za kocikovania a ked chcem aby si pospal troska viac musim stale kocikovat a byt pri nom, lebo sa z nicoho nic prebudi pozrie sa a ked nie som pri nom tak sa uplne preberie a je po spanku

nsoci
6. jan 2010

Kuci katastrofalne vyledky? Fuha.
Munu a matusko vsetko naj.

Boli sme po troch dnoch vonku so sankami, to talcenie je super, lepsie nez tahanie. Aj sme sa sankovali, teda mama bola pod kopcom a ja som utekala dole a drzala sanky za rucku a maly s rehnil. potom sa vratil muz zo zrubu tk sme hodili prechadzku a teraz vegetime.

Nechtiky striham nasimi noznickami tak, ko nam, takym systemom myslim. Matko sa snazi vymanit si rucicku, ale ja s nedam. Ale prebalovanie je vacsi poblem nez strihanie.

A kako? Na zaciatku bobky, za tym take normalne plastelinove.

mona1111
6. jan 2010

Ja davam samka na nocnik a on sa tam pekne aj vykaka, kebyze nechcel tam sediet tak ho tam nedam, ale on je spokojny, nozickami si kopka alebo bucha s ruckami po bokoch nocnika.....A to uz vieme odhadnut kedy by mal kakat lebo vacsinou to je po prebudeni ked sa napapa tak do pol hodinky vieme, ze sa vykaka tak ho dam na nocnik a je to....

Kaky mame niekedy bobky, inokedy plastelinove a kaka tak 2-3 krat denne, ale minule to bol rekord az 5 - krat...

U nas momentalne poprchava takze nikam nejdeme ked sa bude dat tak zajtra pojdeme vonku... Nerada chodim so Samkom po dazdi....on uz len sedi v kociku a pozera takze strieska je stiahnuta lebo inac by nic nevidel....

Nechtiky striham s nozicami pre deticky so zaoblenym koncom, a jedine pri rozpravke vtedy sedi a ja mozem strihat nevadi mu to zatial....
Strihame kedy treba ked ma chyti a zaskriabe tak chytim noznice a uz sa ide strihat. 🙂

U nas je rezim stale rovnaky vobec sa to nemeni.... definitivne sa rano zobudime bud o deviatej alebo o pol desiatej to sa napapa, pohra sa, ideme obedovat potom spinkat, ale stale spinkame dvakrat do dna, lebo inac je mrzuty ked si poobede neschrupne.... a nocne spanie bud o deviatej alebo o desiatej niekedy o pol jedenastej zaspava.... lezim s nim na posteli on sa kruti , vrti, rozprava a potom zaspi na boku....

Munu vsetko najlepsie k narodeninam 😎
Matusko vsetko naj k vymesaciu🙂

pri cisteni nosteka boli revy ked bol chory vtedy mal aj vela soplikov ,ale teraz ked vidim, ze ma nieco v nosteku tak to vysajem a bez nejakeho revu niekedy sa aj smeje......

pasoa
6. jan 2010

katja, ja strihám nechtíky, keď ich už má dlhé a očividne zavadzajú. Strihám detskými nožničkami s tupým koncom. Niekedy v pohode, niekedy mu je dlho a vytrháva mi ručičku.

kaky voláme výlísky, lebo tak vyzerajú. Ako mäkká plastelína s presným odtlačkom riťky 🙂, ale sem-tam sa zadarí aj redšie, asi podľa toho, čo papal. Ale nejako som nevypozorovala, po čom konkrétne je tá kaka redšia.

kucina, asi v minulej Mama a ja bolo o učení dieťatka na nočník a bolo tam jasne napísané, že do istého veku ešte nemajú vyvinuté zvierače a tiež nechápu, čo sa od nich chce.
Takže možno naše mamy chodili v tomto veku už bez plienok, ale bývali aj častejšie pocikané a museli ich prezliekať. Aj to tam píšu.
A egy ti to dobre napísala - ty si mama, nenechaj si kecať 😎

pasoa
6. jan 2010

no.. moje dieťa sa dnes pri Vojtovke smialo. nechápem. Mali by prepísať príručku o Vojtovke. "Deti pri Vojtovke plačú, Matúško Somora pri tom spí alebo sa smeje..."
🙂

a ďakuje všetkým za gratulácie 🙂

baskaj
6. jan 2010

čafte!

mgk - dík za info ohľadne autosedačky. my sme sa asi už rozhodli pre babypoint zenith a potom prejdeme na podsedák iba. a tú maxi cosi tobi si cez akú českú stránku našla takú lacnú? to je voláke podozrivo lacné...

munu, matúško - gratulujem!

egy - rešpekt! 😔

katja - nechty sú moja nočná mora! spomínam na bábatkovské obdobie, kedy to nebol problém. damián sa mi hneď prudko vymršťuje. niekedy strihám na postupno aj dva dni. ani telka vtedy nezaberá. a bojím sa, že ho pri tom vymršťovaní pichnem, bo strihám normálnymi ostrými nožniičkami, bo oblé detské sú na prd a štikátko u nás tiež 🙄
a kako záleží od stravy. poslednú dobu je to tuhšie a má problémy sa vytlačiť, aj keď dávam úplne riedku stravu a už konečne aj pije tekutiny... kaká mi viac krát denne (aby sa mama látkarka náhodou nenudila 😠 )

diocka
6. jan 2010

co som dnes videla (ja viem ze vy vsetky ste starostlive maminy a vam sa to nestane, ale lepsie je vystrihat dopredu):

sla som autom, cakala som tuto pred barakom na krizovatke, stala som na cervenej. kukam z okna auta a vidim jak jedna maminka si taha dieta male na bobach po chodniku. take male dietko to bolo, mozno starsie jak nase ale asi este nevedelo chodit. no a ta mamina sa rozhodla prejst cez cestu. pekne cez prechod. a ako tak tahala, tak sa jej male z bobov na CESTE vykydlo, ale ona si to nevsimla, tahala dalej a uz presla cez ostrovcek a sla cez dalsi prechod. a dieta vykydnute na ceste jak bolo. som zacala buchat na okno (akoze dobra blbost, ale to bola moja prva reakcia) ale potom sa ta mamina obzrela a videla ze boby prazdne a potom videla to svoje dieta lezat na ceste tak sa za nim rozbehla a zobrala ho.

tak treba tie nase detvaky asi aj do sani a bobov dajako privazovat.

nsoci
6. jan 2010

Este dva napady na darceky, co su nsoci po chuti

1. prve topanocky na von - su sakra drahe ak chcete mat oriadne
2. pernamentka - moj otec nam kupi do ZOO
3. plavanie, cvicenie s detmi predplatit

Pre mna bude naj darcek ak sa nejakym zazrkom stretne cela rodina - tj. pride na oslavu moja mama aj moj otec.

baskaj
6. jan 2010

fuuuuuu! tak to bolo strašné! dobre vedieť, aby sme si aj my dávali pozor!

ináč, ja som sa včera pohnevala s mužom, lebo večer ležal na posteli a malého si posadil na brucho, ale ho dobre neistil a ako to on neusedel, tak padol nabok a celou silou si narazil bok hlavičky do rohu čela postele. chudáčik, tak plakal! som potom myslela na to, že nedajbože by si tak nešťastne narazil spánky, že ... ja neviem, čo by som robila! ale ma potom celý večer tak bolelo srdce z toho a aj z toho, že ako málo stačí a môže sa stať veľká tragédia! 😢

pasoa
6. jan 2010

diočka, teda, iná nočná mora, doprčic...!!!

nšoči, u mňa už vopred jasné, že taký darček, ako si ty želáš, je v našej rodine absolútne NEREÁLNY....

munu
6. jan 2010

Dakujem vam vsetkym v prvom rade za gratulacie a Matuskovi tiez prajem vsetko najlepsie k 10.mesiacikom 😀 😉

necitala som dozadu, co ste popisali, len tak letmo.. este som nestihala, az teraz som sa dostala k pc od rana..
Diocka, strasne..... mna by natiahlo zo soku..
Baskaj, inac, chudatko Damianko ☹ tak skaredo sa musel udriet.. veru, staci chvilka nepozornosti a co vsetko sa moze stat 😒 stale treba byt v strehu.. my tiez na Matka dohliadame ako oko v hlave vzdy a vsade..

egyptanka
6. jan 2010

Tak svokrovci odisli, poriadok spraveny ... mala spala v kociku na balkone od 14 do 15,40 tak som sa im mohla venovat, ale akosi debata o socialnom zivote a vymahatelnosti prava a svojich penazi zo statu bola nad moj unaveny mozog ...
... mala by som vecer este zehlit, varit obed na zajtra pre Naty a nas ... ale asi bude mat Naty zajtra nejaku Alnaturu (ale ako sa poznam tak mi to neda dat jej kupovany prikrm a nieco jej ukuchtim)

Inac ja tomu nerozumiem, ked jej varim obed tak zje aj s malickymi kuskami ... ked tam je ryza, dnes v spenate som nechala malicke kusocky zemiakov, kuskus, sosovica ... ale ked som jej uvarila jablcko a roztlacila vidlickou tak to ju napinalo. Zeby to bolo jablkom? Kupenske ovocne vyzivy tak tie moze ... 🙂

ajka82
6. jan 2010

matuskovi vse dobre k vymesaciu
munu vsetko najlepsie k narodeninam, nech ta matko nehneva 😉 (som zistila, ze si ma dobehla 😎 )

egyptanka
6. jan 2010

Hovna ... plastelina ... dnes normalne, ze hnede ako dospelacka a smradlave ... fuuuj zacnem predavat do Afganistanu ako biologicku zbran
Strihanie nechtov ... vystihnem chvilu ked je v stolicke v klude a striham kliestikami, niekedy sa tak zadiva, ze ani nestiha protestovat a ostrihane obe ruky za dve minutky ...

egyptanka
6. jan 2010

Diocka, vrtula uz sa pohybuje ovela menej ... este ma caka vecera pre malu, ale to len obycko kasu s vodou ... na ine sa nezmozem.
Katja, mam Aviril H, ale kludne mozes pouzit hocijaku ... zabera to. na 100%

egyptanka
6. jan 2010

diocka, fuj s tym babom ... az mi zle doslo ... kosko 😖 😖

katja78
6. jan 2010

Juuuuuuj, Diočka, to je strašidelný príbeh so šťastlivým koncom, chvalaBohu. Skoro ako keď v Austrálii jednej mamine ušiel kočík s miminom pod kolesá práve prichádzajúceho metra 😲 😲 😲 A zázrakom to dieťatko prežilo 🙂
Nie je mi jasné, že či v BA máte sneh aj na ceste (bo u nás sa topí a chodia aj odhŕňače), alebo tá mamina ťahala boby po asfalte? Asi už bola unavená z bobovačky, keď si hneď nevšimla, že boby sú zrazu nejaké ľahké 😕

Pasoi - to je zlaté, že Matúško sa smeje pri cvičení 😀

Baška - tak aj u nás je to s tými nechtíkmi tak ☹ Najhoršie je, že Haňa ľúbi škrabať po tvári, a nie seba 😅
Je to síce ešte ďaleko, ale k tým sedačkám a podsedákom. Maruška mala po vajíčku klasika takú 9-18 kg. Toto leto sa v nej už potila, tak na jeseň sme kúpili 15-36 kg, Romer, neviem aký, ale dá sa prerobiť na podsedák. Tiež sme chceli ušetriť, ale zistili sme, že podsedák nie je vôbec vhodný pre 15-kilové deti, aj keď tuším Chicco pridáva k podsedáku taký regulátor na bezpečnostný pás, aby ho neškrtil. V crash testoch sú ale následky pre takto malé deti veľmi zlé, pretože dítko nemá žiadnu bočnú ochranu, ani ochranu hlavičky.

katja78
6. jan 2010

Egy - Aviril H? To je mastička? Aviril je tuším aj púder na baby riťulu 😉 A vraj dobrá masť na hemoroidy je aj Factu, ale asi aj drahá.

egyptanka
6. jan 2010

katja, hej masticka ... hej aj Factu je dobra a to som ju pouzivala aj priamo na hemeroidy, ale sem tam spm ju supla aj proti opuchom oci ... a nie je vobec draha ... vtedy stala cca 60-70 Sk.

... Naty dnes zacala hovorit ... A BUUU A BUUU 🙂
a vypila dnes 95 ml cajiku ... pre nas je to dost. 🙂

egyptanka
6. jan 2010

A dnes ten bulshit Viburcol malej nedam ... s nim ci bez neho je to jedno spanok utekal po dialnici. 🙄
Ja som si kupila homeopatika Sedatif PC a mozno nimi je mi uplne jedno, ze som nevyspana a ze meliem z posledneho a nie som nervozna.

egyptanka
6. jan 2010

Dala som si dole svoj kraaasny ziarivy belasy make-up ... dlho som nebola tak pekne namalovana.
😔

mgk111
6. jan 2010

katka - my striháme tak raz za tri dni na ručičkách, zväčša keď sa hrá a na nožičkách raz za týždeň alebo keď si skrátka spomeniem a to tak, že posadím pred seba dám mu nejakú hračku - ale najnovšie aj tak len pozorujeme nožničky a chce ich chytiť tak musím byť rýchla 🙂 a ešte to celkom ide 😉

kako 🙂 nooo dnes teda trikrat a dvakrat polokasa a raz riedke - asi idu zubky, maval tuhe bobecky ale uz pije dostatok cajikov tak sa to upravilo na kasovite a ako som to ja raz nazvala - kakava take trojuholnicky ako plastelina to vyzera este to je aj na ritke otlacene 🙂 ozaj vas som nezaregistrovala ci date hromadne stretko??

kuci - ja davam kubka na ten rovnaky nocnicek - ale len vyzleceneho aby mu nieco do tej hlavky vliezlo ze to nie je hracka ale na nieco to je... casom hadam cosi pochopi - davam ho tam pred kupanim v kupelni, nozicky da na studenu dlazbu a mozno to raz "ovplyvni" a cikne si 🙂 kakanie sa u nas podchytit neda - to je kedykolvek, kdekolvek... obleceneho tam nedavam lebo si myslim, ze ho to moze pomylit... ze nech sa nauci ze len holaty tam bude sedkavat... neviem za pokus to stoji 😉 mama mi hovorila ze mam skusat aj rano, ale to je kosa aj mne, nie tak jemu chudatku takze to ignorujem...

diocka - uhaaaa ja by som asi cez to okna aj vyskocila 😠 ved musela citit vahu ktoru tahala ze sa zmenila?!!! boze ja viem ze vzdy sa stane nieco co si myslime ze nam sa to nikdy nestane ale dieta vykydnute z bobov na ceste!!!! ooooo zimomriavky po mne behaju si zober ze by slo auto ktore by si to nevsimlo - bozeeeeeeee

nosci - tie pernamentky to je dobry napad 🙂 thanks🙂

ajka - uz som hovorila marekovi ze planuje ist aj martin ze sa moze rozprudit ich debata o fotakoch 🙂 lebo uz riesil ze aky fotak a aky blesk zoberie a tak 🙂 ja sa tak tesim 🙂 viem ze je to daleko a nemala by som, lebo zakony schvalnosti funguju ale aj tak 🙂

katka - u nas momentalne v navrhoch vedie sedacka concord... po ukazkach, crash testoch a je to 9-18 cize na chvilku 🙂

boli sme na navsteve - kubkio bol uzasny aj matejko samozrejme 🙂 vsetky hracky mu nosil a rodicia nechapali, ze doma je taky, ze nikomu nic (je jedinacik zatial trojrocny) a vsetko je jeho... a zrazu takyto obrat.. ale ked ho kubko chcel hladkat a tak, tak mu pleskol vzdy po rucicke - uz je zo skolky nauceny sa branit a postupom casu aj kubkove hracky ktore som zobrala z domu chcel si pozicat a trhal z ruky ale rodicia razne zakrocili, vysvetlovali, pleskli po rukach a tak takze vychova v pohode 🙂 my sme pokecali, dali si vinecka a jedli muffiny 🙂 kubko ukazal matejkovi ako sa ma papat - matko s tym bojuje o dusu - ja ze matko co to papkas a kamoska - ze to ma obed... 🙂 no a ked sa matejko pritulil za prve bol lahky - ma okolo 18kg a tri rocky a za druhe kubko ziarlil ako besny 🙂 normalne skakal tatinovi z ruk, ze chce ist ku mne.. dlho vydrzal nebuvat - akosi nemohol, vsetko ho rozptylovalo, zaujimalo tak zaspal az po ceste domov v atue, co potme vzdy preplace a teraz chrni... neviem dokedy a ani ci ho budit prezliekanim alebo co... tatinka som pustiála hrat na poker (dobra manzelka) 🙂 a ja by osm mala zehlit a dusevne sa pripravit na zajtrajsi prvy den osamote s kubkom ☹ obedik sme mu nachystali dnes pre istotu a uvidime ako to bude, dufam, ze aspon pocko bude priat...

no idem zatial zehlit alebo co - to je privolavac zvacsa na kubkove prebudenie 🙂

pasoa
6. jan 2010

egy, Sedativ PC? To ako "sedieť pred PC"? 😀 😀 😀

pasoa
6. jan 2010

...ja na to ani homeopatiká nepotrebujem.... 🙂

mgk111
6. jan 2010

egy - my sme ten sedacif dali krpcovi ked isiel zubok a bol kludnucky... povedali mi ze moze byt aj pre deti tak neviem... ale fungoval...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre