Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

atemi
5. mar 2010

Jaj a som zabudla napisat, ze my mame tu Romer King Plus, nemam s cim porovnat, ale zda sa dobra...

atemi
5. mar 2010

Kubino uz konecne vie ukazat, ze chce mliecko, jupiiiii 🙂 Horsie je, ze ho teraz chce o to castejsie... My sme uz blizko k tomu, aby sme sa vratili k vylucnemu kojeniu 😒 ☹ Normal strava nist, stale by len cucal...

iron
5. mar 2010

no ja som mala raz...pred porodom mi nic nebolo a teraz som musela den lezat na ibuprofene...takze u mna k horsiemu. Uvidime ako to bude po druhom babu.

katja78
5. mar 2010

Atemi - aj Hanka ostala po tej chorobe takáto, keď ma vidí, tak mlieko aj každú 1-2 hodiny. Pokiaľ je čas normálnej stravy, snažím sa jej to dať prv, než si spomenie na mlieko a nenútim ju jesť viac, keď už nechce.
A keď chce mlieko, dám je ho. A neustále jej ponúkam tekutiny. Obľúbila si piť cez tú striekačku od Nurofenového sirupu, 5 ml vcucne, len sa tak zapráši. A tiež potom nechce toľko MM.
Neboj, podľa mňa je to len dočasné. 😉

Xixi - a čo je to ten ovulačný mikroskop? hoď dáky link 🙂

mapa
5. mar 2010

baska, ja davam aj zrniecka... su take malinke, a ked sa rozvaria, tak ich necitit.. ani kajke nic nebolo a to baklazan papa od 7-8 mesiacov

u mna ostala aj bolest, aj neprevidelnost ☹ 😒 😠 😖 🙄

potulka
5. mar 2010

ahojte
matejko sa prechrchlal nocou pomerne statocne, bol hore 2x, co je aj ked je zdravy. rano bol ale trocha otapeny, teplota 37,9 a ide vikend tak sme radsej skocili k dr. hrdielko aj dychanie ma ciste, takze len nadcha. dostal pamycon do nosa, fenistil a ak by bola teplota vyssia ako 38, dat daco proti horucke.
a dr. nam okrem tipov na homeopatika pri zuboch tiez odporucala jantarovu retiazku. hmmmm...

baska, keby si z baklazanu dala prec supu aj zrniecka, uz by ti pomaly nic neostalo. 😝

ja este mrchu nemam, takze neviem, ako to s nou bude po porode. predtym som mala 45 dnove cykly, myslim, ze za to mozem podakovat 7 rokom HAK. predtym 35 dnove. bolesti len velmi mierne.

xixi7
5. mar 2010

Katja,
http://www.tehotenske-testy.net/ovulacny-test.html
Dole su obrazky, co by som na sklicku mala vidiet, ale ja tam nic nevidim....
Druhe babo chceme chlapa a zevraj tesne pred a po ovulacii je bud dievca ci chlapec...no a ja vobec neviem, kedy ovul. dni mam, tak si to chcem odsledovat.

katja78
5. mar 2010

Potulka - my sme mali podobnú "výbavu" od doktorky: Pamycon kvapky (lokálne ATB, tie isté účinné látky ako Framykoin mastička) a Trifed sirup (2 účinné látky, ktoré majú za cieľ zmierniť opuch, podobne ako Fenistil).
Aj Trifed, aj Fenistil majú spoločnú jednu látku, tzv antihistaminikum, ktoré má tlmiť alergický zápal, čiže opuch, svrbenie a iné sprievodné znaky alergie. Ale takáto obyčajná nádcha predsa nie je alergia, nerozumiem, prečo to pediatri tak radi predpisujú, podľa mňa to nemá logiku. Ja som Hanke ten Trifed veľmi nedávala, lebo som po 2-3 dňoch nevidela nejaký efekt. Musím sa jej to pri nejakej príležitosti spýtať 😕

potulka
5. mar 2010

katja, nam hovorila, ze fenistil zmiernuje opuch sliznice. ta predsa moze byt opuchnuta aj z nadchy, ci nie? a pamycon budem matejovi davat tolkokrat, kolko mi dovoli. trufam si povedat, ze 5x denne to asi nebude. 😅

katja78
5. mar 2010

Xixi - o tom som teda ešte nepočula - na základe zmien v slinách sledovať svoju plodnosť pod mikroskopom. Mne príde najľahšie sledovať kvalitu hlienu. Netreba nič samovyšetrovať, stačí sa sledovať. Ale u každej je to iné.
A koľko stojí ten Lady-Q?

potulka
5. mar 2010

xixi, chlapec sa castejsie pocne v den ovulacie alebo tesne po nej, lebo Y-spermie rychlejsie kapu. 😉 my sme tak (nevedomky) pocali mateja. v ten den som ocakavala, ze uz dostanem mrchu, ale mala som este dlhsi cyklus ako obvykle a namiesto mrchovych priznakov som mala ovulacne. myslela som, ze je to blbost, ale bolo to tak. 😉

katja78
5. mar 2010

Potulka - hej, lenže opuch pri nádche nevznike pôsobením histamínu (látka zo žírnych buniek), zato opuch pri alergii áno.
Nemyslela somto tak, aby si Matejkovi nedávala to, čo Ti kázala doktorka. Len tak nahlas uvažujem a píšem našu skúsenosť.

iron
5. mar 2010

katja napr. mojej potulkina kombinacia pomohla...ale u nas to aj tak boli zuby. 😀

matja
5. mar 2010

u nás to nesedelo, podľa ovulky sme mali mať dievčatko 🙂

pasoa
5. mar 2010

matja, poď von. písala som ti SMS.
ja už vyrážam ;)

egyptanka
5. mar 2010

ahojte ako sa mame? Naty mrnci a nie a nie zaspat ... ale aspon som pri nej stihla navarit.

egyptanka
5. mar 2010

Potulka, ja to rikala ... jantarova retiazka dela divy 🙂 ... az se nesnazis divit 😀

iron
5. mar 2010

jaj s tou ovulaciou a chlapcekom a dievcatkom....no je zahada. Mne to teda zatial sedi a podla toho by sme mali mat teraz chlapceka. Ale ja mam vnutorny pocit ze budeme mat chlapceka.....aj mi je inak ako pri Ninke. Viem ze to nic neznamena, ale pocit je pocit....uvidim ...

iron
5. mar 2010

no moja by nemohla mat tu retiazku, ona by sa snou bud uskrtila alebo udusila

baskaj
5. mar 2010

dík za rady s baklažánom... takže aj so šupou? waw. vyskúšame...

xixi - ja som si ten mikroskop kúpila cca pred 2 rokmi, ale v lekárni mi dali taký, že "made in czechoslovakia" 😀 😀 😀 - mal aj taký dizajn... 😝 a podľa mňa je tá vec úúúplne na prd. ale možno, že niekomu inému by to fungovale 😝 tiež som tam videla furt len to neplodné obdobie...

nám chalan z ovulky vyšiel... a ďalšie chcem tiež chalana - hups, šak vlastne ja ešte ani neviem, čo chce MM 😅 aale veď uvidíme... tento mesiac ideme aj tak skúšať naplno.

dievcatko84
5. mar 2010

ahojte neda mi nenapisat...baskaj, kamoska mala taky mikroskop...urcite zaruceny vysledok a ma tretie dita behom dva a pol roka..tak ver tomu.. 😉

egyptanka
5. mar 2010

Prave bol muz na obede, najedol sa, vypil kavu a utekal do roboty a kedze mala este nespi tak som z neho nic nemala ... ☹

egyptanka
5. mar 2010

Zeby zaspala? ... akosi je uz ticho ... nevidane, ze som musela ist dvakrat za nou ... z toho raz prebalovat, lebo sa pokakala. Idem omrknut ...

ajka82
5. mar 2010

tak anas obed, zeleninova polievka(karinka mala brokolicovu -kremovu s vajcom) a druhe dukatove buchticky(karinke urobeny zvlast 1dcl pudingu bez cukru), len sa tak zaprasilo 😵
teraz spinka, ale niekto nieco trieska na chodbe v baraku 😠 neviem ci prerabaju niekomu dvere, alebo co, dufam ze malu nezobudia, lebo uz sa mi na zem ukladala spat, co bola unavena...
okolo tretej by mala dojst matova mama...tak este nieco popracem (teda dlazku by som uz mohla spon umyt, vsetko ostatne sme spravili s karinkou doobeda) a mame premieru manducovania na chrbte, kym som cistila zajaca, som ju tak musela mat, lebo by mi vsetko poroznasala a vysypala 😅 ...a taka bola vyrehotana tam, no najviac sa smiala, ked som ju na chrbat davala 😝
baby aj tak tu je vacsina co sa neupravilo...sak to je dnes len 5ty den, tak este tri a uvidime, co mi zas telo blbne 😝

baskaj
5. mar 2010

dievcatko - heeeej? tak ho teda oprášim? ok, dávam mu poslednú šancu tento cyklus... 😀

egyptanka
5. mar 2010

Jaaaaj ajka, dobre ze ta vidim ... ty mas ten rucny vysavac ci sa mi to mari?

ajka82
5. mar 2010

egy, keby ti manzel chodi inde do prace, tak by si ho ani nevidela na obed, nie to este nieco z neho mala...

potulka
5. mar 2010

s tou ovulkou - nemyslela som to tak, ze v den ovulacie nemoze byt pocate dievcatko. iba je vacsia pravdepodobnost, ze to bude chlapec.

katja, neboj sa, ja som to nebrala tak, ze ma navadzas nedavat matejkovi predpisane lieky. 🙂

k retiazke - mam z nej podobne obavy, ako iron.

kvoli matejovej nadche presuvame oslavu narodenin na buduci tyzden. aspon uz bude mat naozaj rok. 🙂

dievcatko - si to ty? maskujes sa pred niekym? 😉

ajka82
5. mar 2010

egy, hej, a fici u nas kazdy den, kedze sa mi nechce velky stale vytahovat ked krpec natrusi

egyptanka
5. mar 2010

ajka a co to je za znacku? mas nejaky link?
no jo ... ale aspon pusu som dostala od neho 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre