Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

taella
2. jan 2010

kucina možno skús Tomáškovi ubrať z mlieka a nedávať mu také množstvo . Naším som tiež dávala na ráno 210 ml mliečka zahusteného kašou a potom mi nechceli jesť . Bolo to veľmi sýte .

Naši najnovšie papajú 5x denne :
o siedmej mlieko 180 ml.
o jedenástej zelenina s mäskom ( množnostvo neviem , jednu misku majú obidvaja )
o druhej jogurt ( vianočka , chlebík )
o štvrtej ovocie
o siedmej večer mlieko 180 ml ( niekedy kaša )

odkedy môžem dávať bravčové mäso ? A čo také ako ocot , cesnak , cibuľa ?

a Karinke všetko najlepšie k meninám 😉

munu
2. jan 2010

Taella, ja som Matkovi uz davala bravcove maso, ale len parkrat.. lebo som si vsimla, ze ked kupim raz za cas hotovy zeleninovomaskovy prikrm, tak v niektorych je uz bravcove maso a je to prikrm urceny od 7.mesiaca.. takze ja som skusila a nic mu nebolo a velmi chutilo..

ocot asi tazko.. este podla mna je skoro a cesnak tiez.. a cibula sa da nahradit myslim tou mladuckou cibulou.. ako sa to vola.. nemozem si spomenut.. vies urcite co mam na mysli..

matja
2. jan 2010

munuuu, ale veď aj tvoj Maťko je šikovný 😵 Každé dieťatko je šikovné v niečom inom. Paťko do včera ukazoval všetko, čo sme ho naučili a od včera neukáže a nespraví vôbec nič 😀 😀 Nechce sa mu, beťárikovi jednému 😀 Jedine tak, ako robí auto, "zaprdí" ústami v štýle brrrrm. Ale neukáže papa, ani aký je veliký, ani ako sa má 😀
A vieš, ako sme ho to učili? U nás nefungovalo to, že by sme mu to ukazovali a on by to zopakoval. To fungovalo iba pri aktivitách, čo sa robia s ústami. Ale ak sme chceli od neho, aby urobil niečo s rukami, museli sme vyčkať chvíľku, kým náhodou dal ruky nad hlavičku a vtedy sme vytešene zvískli: Taký budeš velikýýý. A hneď na to sme sa ho opýtali: Aký budeš veliký? A on tým pádom, že sme boli natešení, dával stále ručičky nad hlavu... A takto sme to opakovali ako verklík.
Tak isto sme ho naučili kývať papa. Detičky radi mecú ručičkami a tak mi raz napadlo, keď sa tak rozkýval, že mu to aj ja ukážem a poviem papa. Tým, že som sa pritom veľmi tešila, tak sa mu to páčilo a stále dookola to opakoval a ja som stále dookola hovorila papa a kývala len jednou rukou. Neskôr prešiel aj on iba na jednu ručičku.
Raz si zase obzeral ručičku a bol pri ňom manžel, ktorý si to všimol. Hneď zareagoval: "len tak-všelijak. Ako sa máš? Len tak-všelijak" A tak nejak si to dáva ten náš drobček do hlavičky.

matja
2. jan 2010

taella, ja budem dávať bravčové najskôr až po takom roku a pol. Ale môže sa aj skôr, podľa tabuliek od roka.
Ocot, cibuľa, cesnak - tiež s tým ešte počkám... Postupne, keď budem privykať malého na našu stravu, tak budem pridávať aj takéto potraviny, ale to ešte potrvá...
...lenže každý má na príkrmy iný názor... 😉

Karinka, všetko najlepšie 🙂

diocka
2. jan 2010

matja, my verklikujeme ale zatial bez efektu🙂)) uz mam niekedy "penu" okolo ust z toho vecneho papa, tapi tapi a nic🙂 tak skusime tvoju metodu.

inak nam sa marek vyvija nejako v skokoch. akoze skoro 2 mesiace nic a potom za 2 tyzdne sa naucil plazit, stvornozkovat, stavat sa popori nabytky, chodit za rucicky a teraz by uz len chodil🙂 ale este ho musime drzat lebo rovnovahu ma takmer ziadnu🙂

pasoa, dik za ukludnenie ohladne toho mm, len ked som si kukala ostatne stravovacie rezimi som si prisla nejak mimo...

egyptanka
2. jan 2010

namiesto cibule by som dala por 🙂

egyptanka
2. jan 2010

moja nevie davat pusinky ... ani ako sa ma. Vie paci pacicky a dnes, ze aka je velika. A este nepovedala mama ☹
Furt tata, dada, afto, vava ... a prska o dusu.

diocka
2. jan 2010

egy, to mate bohaty repertoar🙂
my iba eeeeeeeeee, aaaaaaaaa

ani pusinky nevieme davat

ale uz ma nic netrapi. viem ze to raz dobehneme🙂

matja
2. jan 2010

diocka, čím viac MM, tým lepšie. Pokiaľ nezanedbávaš iné príkrmy. Príkrmov máš dosť - 3 chody denne je na váš vek akurát 🙂

ajka82
2. jan 2010

my uz sme mali cibulu aj kusok cesnaku v obede, dokonca to zjedla rychlejsie ako som sa rozkukala ako pekne papa, ale ziadne osmazene, pekne uvarene v masku alebo v polievke...ocot a kvasene veci este nie...

egy z toho mama si nic nerob, to pride...jak som sa ja nedavno vytesovala ze mi hovori mama... normalka mama povedala a stverala sa mi na ruky a teraz hovori mama a stvera sa na tata 😠

ajka82
2. jan 2010

jaj a mne najnovsie vravi am-am/ham, ham 😅 🙄

egyptanka
2. jan 2010

diocka a tym, ze my mame 4 chody tak my sme vynimka... ja som to dostala prikazom, aby mala nabrala, kedze vahou zaostavala ... inac tipujem, ze uz ma okolo 6,5 kg ... kto ma menej? 😀 ... nikto. Natalka si drzi liniu 🙂

egyptanka
2. jan 2010

no idem sa trocha povenovat muzovi ...
a cakam tie tipy na nejaku dobru knihu 🙂

taella
2. jan 2010

pór dávame už dosť dlho .
Mne ide o to , že o dva týždne už budeme mať rok a rada by som postupne prešla na našu stravu a tam idú niekedy tieto veci .

matja
2. jan 2010

egy, ja podporujem slovenských autorov - vybrala by som si autorov ako napr. Maxim E. Matkin, alebo ak chceš trošku romantiky Táňa Vasilková-Keleová (slovenská Steelová 🙂 )

diocka
2. jan 2010

egu neviem aky styl mas rada, ale ak detektivky, tak by som ti mohla pozicat Dominika Dana, to je slovensky spisovatel a opisuje realne krimi pribehy z prostredia bratislavy. fakt dobre.

inak, teraz v decembri sme zariadili krpatemu detsku izbu, a dala som si tam aj kreslo, ze v nom budem sediet, citat knihu, popijat cajik a kukat ako sa maly pekne hra🙂
haha, aka naivita... vsak krpaty sa len vsade stavia a stale musim byt za nim lebo drizne vsade. a teraz si vymyslel super hru - ze stoji, pridrza sa niecoho a potom zrazu zakloni hlavu, pusti sa a ja ho chytim a to je akoze straaaasna svanda. a sa na tom kosi. ja teda uz menej, dufam ze ho to skoro prestane bavit.

ajka82
2. jan 2010

taella, cibulaa cesnak su "podla tabuliek" vhodne pridat od jedneho roka a je medzi tym aj kysla kapusta(ale napr. aj bylinky nejake, ktore napr. uz ja davam tiez)
tak myslim ze kludne mozte zacat 😉

diocka
2. jan 2010

hej, Matkin je super🙂)) aj toho mozem pozicat🙂))) taka Mexicka vlna nema chybu. a POlnocny dennik, jaaaaj to su ine story🙂

taella
2. jan 2010

dik ajka 😉

matja
2. jan 2010

diocka, ten Dano znie dobre, detektívky nemusím, ale ak sú to skutočné príbehy, tak skúsim jednu knižku 😉

diocka
2. jan 2010

matja, mam precitane vsetky okrem poslednej Muchy, tu mi doniesol jezisko a setrim si ju na dovolenku aby som ju mohla zhltnut za 3 dni 🙂

http://www.martinus.sk/?uMod=list&uTyp=search&u...

matja
2. jan 2010

popri koníkovaní robím tiramisu jednohubky a akosi stále olizujem z toho krému, kde je 10 PL vaječného likéru, až ma začalo z neho v bruchu hriať 😝 😀 Ešte chvíľu a bude sa mi aj hlava točiť 😀 Myslíte, že môj malý pochopí, že v noci nedostane mliečko? 😕 O chvíľu sa prvý raz zobudí... 😒

pasoa
2. jan 2010

kucina, iba otváram ústa v nemom úžase.

knižky - ja momentálne som nažhavená na 4 knižky, ktoré som šľohla Potulkiným svokrovcom (s Potulkovie dovolením) v nemčine. Všetko kriminálky (dúfam), lebo ja mám krimi rada.

Diočka, reálne krimi, to akože podľa skutočných udalostí? Také mám najradšej (ako napr. Mesto tieňov alebo Súdna sieň 🙂)

egy, my máme čerstvých 6,5kg (vážené 22.12.)

tallea, ajka, veď vás už čakajú prvé NARODENINY.. ja som z toho úplne paf!!!

cibuľu, ocot a podobné vychytávky nedávam a do roka isto neplánujem.
Bravčové dávať nechcem a nebudem.

diocka
2. jan 2010

hej realne krimi a autor je dokonca nejaky pan ktori robi kriminalistu tuto v ba. takze opisy sa zdaju byt dost realisticke🙂)) a meno Dominik Dan ma ako pseudonym.
vsetky jeho knihy su fajn akurat "cerveny kapitan" mi prisla tak trochu mimo - taky slovensky Da vinciho kod🙂

matja
2. jan 2010

ja momentálne čítam dosť zložitú psychologickú novelu v nemčine. Už som ju začala čítať asi 4. raz, najďalej som skončila na 60. strane, ale teraz som začala už posledný krát odznova a idem ju dočítať prvý raz do konca 😀 Využívam polhodinku dva razy denne, keď Paťka uspávam. Dala som si ku postieľke taburetku, jednou rukou ho držím a druhou držím knižku 🙂

matja
2. jan 2010

aj Maxim E. Matkin je pseudonym. Len škoda, že sa prišlo na to, kto to v skutočnosti je 😅 Bolo by to také záhadnejšie, keby som to nevedela.

lubi22
2. jan 2010

Ahojte 🙂

Vsetko dobre zelam vsetkym v novom roku 😵

Karinke blahozelam k meninkam 😵 A aj Saskam 😵

Maci my tu autosedacku od 9-18 kg vyuzivame pri Samkovi stale, ma este len 12,5 kg, cize to je uplne v pohode, nie je to len na taku kratku dobu.

Matja golfac preto, lebo je to lahsi kocik ako sportovy, skladnejsi, ja tiez rozmyslam, ze predam trojkombinaciu a bude uz len golfac.

My sme silvestrovali nakoniec bez deticiek. 31 sme podvecer sli na Moravu do vinneho sklipka s kamosmi a na druhy den sme na obed prisli. Varovali ich nasi, bola to nasa prva noc bez deticiek, zvladli to uplne bez problemov, ale nam hrozne chybali, bol to taky zvlastny pocit, ze bez deti 😨

matja
2. jan 2010

pasoa, čítala si knihu od Patricka Süskinda - Parfum? Mám ju v nemčine a dobre sa čítala. Ak chceš, požičiam. Odporúčam. Mám ešte jednu "akože" kriminálku, ktorú napísal môj kamarát z Nemecka (z Freiburgu 😉 ), ale nič moc... No na precibrenie nemčiny sa to dá zvládnuť 😀

katja78
2. jan 2010

Ahojte 🙂

knihy - keby som stíhala, tak diabetologické 😅 ale Paolo Coelho sa mi páči 😉

Karinka - dúfam, že už spinkáš, želáme Ti, aby si maminke robila stále radosť a ona Ťa stále zahŕňala láskou a starostlivosťou, nech si zdravučká a veselá 🙂 🙂 🙂

Diocka - k tomu MM, Hanka tiež si chce cucnúť bárskedy cez deň, nebránim jej, tiež m to príde normálne. Môj otec poznamenal, že je jak cigánske decko 😀 Ozaj, pozerali ste finále MiniTalet Show? Vyhral ten zlatý cigánsky chlapček, čo hral na saxofón 😎

katja78
2. jan 2010

Idem pomaly do peliešku, možno otvorím nejakú literatúru a hne´d sa mi bude chcieť viacej spať.
Dobrú nocku 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre