Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

munu
3. okt 2009

novy album (Matko od 7.mesiacov) s novymi fotkami 🙂

munu
3. okt 2009

Vladka to ma mrzi........

vlalu6it
3. okt 2009

munu,,nadherny je maly a ake okale ma,,,a sibalik tiez,,a velikansky aspon sa mi stzrasne zda,,aku znacku cumla to mate???

munu
3. okt 2009

Vladka, mame avent cumlik 🙂 a je strasny sibal.. aj velky dost..nosime oblecenia velkost 6-9 mesiacov a su mu akurat.. zaraz budeme kupovat uz asi vacsie 🙂

munu
3. okt 2009

vlastne niektore tricka a nohavice ma velkost 9-12 mesiacov.. takze to zalezi asi aj od strihu a tak.. neviem

munu
3. okt 2009

a akosi ma pobolieva hlava, idem si lahnut.. tak zatial

vlalu6it
3. okt 2009

som myslela ,ze to je od TOMMEE TIPPEE lebo to je novinka na tvarovanie zubkov a zahryzu,,,a kupila som od 6mesiaqca,,ale su dost velke,,vlastne obrovske a mala ich nechce,,vypluva ich,,,hmm,,,

matja
3. okt 2009

diocka, aj my sme robili hruskove vyzivy. Ale kedze tam mamina dala trochu cukru, tak ich budem davat malemu az od roka. Inac by som mu ich davala bez problemov aj teraz. Mojmu malemu hrusky nevadia.

zajtra ideme na Strbske Pleso, dufam, ze pocko nam bude priat, sa tesiiim 🙂

Patrik si vychutnava caro lapania vzdialenych veci, vyzera ako taka husenicka, ked sa plazi vpred 😀 zadocek hore, hlavicka zaborena do postele a odraza sa na spickach

vydrazili sme si na ebayi tuto nextovu bundicku: http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem... - tu uplne dolu, aj za tu cenu 🙂
a este sa chystame na overal a oteplovacky, tak snad sa drazba vydari 🙂

vlalu6it
3. okt 2009

matja,,pekna bundicka,,nechapem ako to vydrazujete,,,hmmm,aj ja ceeem nieco pekne pre moju malu loptosku

matja
3. okt 2009

lubi, nech ti babske recepty pomozu a zapal sa vytrati

Patka natahuje z marhule. Raz som mu dala cisto marhulovu vyzivu a tak ho natiahlo, ze vygrckal aj obed (spenat). Teraz som mu dala kupenu jablckovo-marhulovu vyzivu, ale pre istotu iba na spicku lyzicky a zase ho natiahlo, ale negrckal, viac som mu nedavala.

vladka, citala som o tvojom vcerajsom probleme. Mrzi ma to, verim, ze sa to coskoro vysvetli a budete opät stastna rodinka.

iron
3. okt 2009

munu...krasne okale ma krpec...a bistu on normalne sedi..musim ukazat Ninke. Lebo ona zatial pada ako mech zemiakov na kazdu stranu.
Vlalu...dockaj casu ako husa klasu....este nie je koniec dna...drzim paluchy
Inak to drazenie tiez nechapem, no neva.

matja
3. okt 2009

vladka, na to treba embosovanu kreditnu kartu, ktoru ja nemam, tak musim otravovat sesternicu a ona to za mna drazi. Tieto veci sa tam fakt oplatia, niektore su uplne nove alebo iba minimalne nosene a super lacne.

munu, ake okanca je tvoj maly 🙂 Zlaty je 🙂

vlalu6it
3. okt 2009

dakujem babulky,,uz dojde teraz manzel,,tak ja idem,,som zvadava ako to pojde,,co sa bude diat,,myslite na mna,,cmuk

pasoa
3. okt 2009

vlalu, tuho na teba myslím, cmuk cmuk cmuk

pasoa
3. okt 2009

muňu, ako ten váš maťko už sedí! ja padám na riť 😕 . Šikuľka je to veľká! a tie okále! no nádherný chlapček 🙂

asandys
3. okt 2009

vlalu, juj zajtra sa snad porozpravate, drzim palce, nech sa to vsetko urovna, kvoli vam trom 😵

teraz adamko papal, trosku vygcal a tak reku ze ho poutieram, a prisla som na to, ze mame prereyanu spicku zubka 😵 😵 😵

nsoci
3. okt 2009

Nasleduje povinne vecerne hlasenie od Nsoci:

Doobeda sme zvladli nakup v Tescu, ale muz dal zle vrchne nohavicky, Matko sa nejak pajedil, tak reku dam ho sediet do nakupneho vozika jak je ta sedacka a on bol cely, komplet prestany!!!! aj podlozka v kociku padla za obet... hruuuuza... Inak aj v noci cika ostosest... nechapem odkial sa to v nom berie.

Asi mu teda idu zubky, jest nechce, to sice nechcel nikdy, ale teraz obzvlast, to vecne ajajajajajaj.... slinta priserne, zle spi.... zeby uz horne?

Poobede sme boli so snehulienkou na vylete v karpatoch.... mlady mi pospal 3x30 minut.... snad z toho nebude pravidlo... druhykrat mi zaspal pri papani na parkovisku v autosedacke 😕

Pasoa aky papkos! Asi uz mu fakt to MM nestacilo.... alebo chce dobehnut Matka - ten ho solidarne caka a papat odmieta 😀

Hrusku som uz cistu davala aj ja, ale je pravda, ze moc nesmakovala... tak miesam s jablkom a bananom.
Vyzivu riesim... mozno az moc... vsetko bio, vyzivky len bez cukru a soli, vsetko bez lepku (okrem tej nestastnej ovsenej kase)... ako papal uz baby susienky s cukrom, kusok chlebika, oblizol vrchnak z piva a obal z horalky, ale to neriesim zas az tak.

nsoci
3. okt 2009

Munu ktory myslis?
http://www.hero.cz/SUNAREK/Produkty/264/

Vallu drz sa.
Lubi je uz lepsie?

nsoci
3. okt 2009

Munu krasny drobcek... neviem sa rozhodnut an koh sa viac podoba... na Teba ci Tvojho muzika?

matja
3. okt 2009

nsoci, ty si mi dala chrobaka do hlavy s tym zakuklenim ditka v manduce do deky a vymyslela som to nakoniec tak, ze som na manducu navliekla nanoznik z kocika. Vyzera to fajn 🙂 Mame taky oranzovo-cierny nanoznik s nasivkou krtka z rozpravky 😉

drozdik78
3. okt 2009

nsoci tak ked si taka poctivka na vyzivy prid nam na oravu pojdeme na vlet na PL tak su o polovicu lacnejsie 🙂)) a mozme vlastne spravit stretko na oraveeee u nas je uz jsen v plnom pruuude 😀

lubi tak ako zapal snad uz lepsiee 🙂
vlalu drzim palceky.

matja
3. okt 2009

ja si tiez davam bacha na to, co Patko je, studujem aj vyzivy a mojim vyberom neprejde hocico 😀
nsoci, kedy zacnes davat cestoviny?

a este nieco- dnes bola detska burza u nas v MT a kupila som malemu pekne mencestraky za 0,50. parada 🙂

drozdik78
3. okt 2009

matja ja rozmyslam nad tou celorocnyn vakom mam....nanoznik je tiez dobr apad, ale ten nemam 🙄

mozes davat ryzovee tie su bez lepku 🙂

nsoci
3. okt 2009

Matja cestoviny zacnem ked sa prestahujeme. Tak o mesiac, nevajecne.

nsoci
3. okt 2009

Co robit, ked as dieta dusi

4 questions about: Choking

Will I know it when I see it?
Yes. Choking means that your baby is trying to get air or dislodge something that's partially obstructing his airway. Your baby may be choking if he has trouble breathing, is making unusual sounds, or is gagging, coughing, or wheezing. His skin may turn red or blue, and he may lose consciousness.

What should I do if my baby starts choking?
If your baby can cough, cry, or speak and appears to be breathing adequately, then his airway isn't fully blocked. He'll probably be able to clear the obstruction on his own, and the best thing a parent can do is stay calm and reassuring. But if your baby is gasping for breath, turning from red to blue, looks panicked (wide eyes, open mouth), or appears unconscious, then yell for help and ask someone to call 911 immediately while you try to clear his airway:
If (and only if) you see the obstructing object, do a finger sweep to clear it. If you don't see the object, don't put your finger in your baby's mouth, as it may push the object further back in his throat.
Hold your baby facedown over your forearm, supporting his chin in your hand. Keep his head lower than the rest of his body.
Give him five back blows: quick, firm-but-gentle thumps with the heel of your hand between his shoulder blades — remembering that a baby's internal organs are fragile.
If your baby starts coughing, let him try to expel whatever is making him choke rather than inserting your fingers in his mouth to remove it. If he doesn't cough up the item, carefully turn him over and apply two or four of your fingers to the middle of his breastbone and give five chest thrusts (about one-half to one inch deep).
If the item causing the choking doesn't come out, check again for visible obstruction. Lay your baby flat on his back, hold his tongue down with your thumb, and lift his jaw up to look at the back of his throat. If you still can't see the object and have been instructed in rescue breathing or CPR for infants, start the process. Otherwise repeat steps 2 and 3. Continue to do the best you can and get help as quickly as possible.
What are good ways to prevent choking?
Give your baby age-appropriate food (mashed or strained foods and safe finger foods such as teething biscuits and O-shaped cereal), supervise him during feedings (don't feed in a rush or in the car), and always have him sit upright when fed. Don't let him play with small objects, toys that have small parts, or containers of baby powder. Follow the age guidelines on toys — they're based on safety, not just educational value or developmental skill. Also use caution giving teething medication, as it could interfere with your baby's gag reflex. Choking is one of the most common causes of death in children, so every parent and caregiver should take a class in infant CPR.

lubi22
3. okt 2009

Dakujem krasne za podporu 🙂 Nastastie teploty uz nemam, ale hrcu v prsniku stale velku. Chvilami sa mi zda, ze sa zmensuje, ale teraz to zase dost boli. Tak kapustny list v podprde to isti zatial.

Asandys dakujem za Filipka 😵 Dnes sa zacal posuvat po styroch dopredu, ale takymi skokmi srandovnymi 😀 Adamko je sikovnucky, ked sa stavia v postielke. To fakt radsej dat na najnizsie, aby si neublizil.

Vladka, to ma mrzi, drzim paste.

Munu Matko ma krasne ocicka 😵

Matja pekna bundicka 😉 Ked kupujes cez e-bay, ako vies, ze ktori posielaju aj na Slovensko a za kolko? Lebo ani pri tej tvojej ponuke som to nenasla.

egyptanka
3. okt 2009

Natalka este nespi ... neviem co sa deje, ked sa nevie ulozit k spanku. Ja uz v poslednej dobe nicomu nerozumiem, ... problemy s jedenim, spanim, nic ju nebavi ... som zufala.
Esteze mi dnes manzel velmi pomohol, tym ze si rano malu zobral a priniesol mi ju az ked mala jest a ja som zatial spala. Takto s prestavkou na jedenie o 9.00 som spala do 12.00 (ale nebol to tvrdy spanok, skor take driemanie, ale aj to pomohlo...)

egyptanka
3. okt 2009

... no a Natalka sa najnovsie zacala staviat na styri 🙂

iron
3. okt 2009

egy a co zuby..skusali si gelik?

egyptanka
3. okt 2009

nsoci!!! a fcil to preloz ... sak jaaaa english elementary 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre