Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

zuzic1
9. okt 2009

ahojky Clea: tak teraz to už veru začína byť sranda, včera som vysávala a malý za mnou behal po celej obývačke, teda nie za mnou ale za šnúrou od vysávača 😀 strašne je zlatý ale je zž fuška ho ustrážiť 😝
tAk Kamila by vo vaničke roztrhlo od zlosti ale teraz v šporťáku je perfektný, aj celý deň by sa vozil a zaspí si tam krásne sám 😕

clea333
9. okt 2009

Matja, to vazne vydrzi aj hodinu v sportaku?Jej zlate dieta 🙂 Ja som si uz zvykla na nosenie, ale je fakt, ze odkedy zacal lozit, tak je skor unaveny a nosim ho vonku obvykle cca polhodiny, takze potom spinka v kocariku.

Pasoa, s tymi prsiami-nas maly si este cca po hodine spomenie, ze si chce cucnut, ale vypije uz len malinko. Ja neodsavam, aj ked mam obcas riadne melony, no hrce sa mi nerobia, to len teraz ako sa zacal budit rano o 4 (predtym prespal do 5.30-6), tak si este nezvykli moje ciciny a obcas ich mam kadejake (ale nie su to tie klasicke velke hrce). Na tvojom mieste, ak mas moc hrce, tak si odsaj, ale nie vela, len trochu do pocitu uvolnenia a stale odsavaj kazdym dnom menej a menej az si same zvyknu. Lebo ak mas velke hrce, ja by som to neriskovala-uz som si uzila zapal cicku 😉

clea333
9. okt 2009

Ja planujem uz dat sportak tento vikend. A od pondelka ideme na plavanie, jupi 🙂

clea333
9. okt 2009

Ta predpoved, no nic moc....uz aby sme nakupili zimne vecicky..co budete obliekat drobcom v zime?Neviem, ci ste mi odpisali, ako vyberat tie topanocky, este som vsetko neprecitala 😉

zuzic1
9. okt 2009

A RIEšITE ZIMNú VýBAVIčKU... tak my už máme pančušiek toľko že strach aj tých froté teplých aj overaly aj kombinézu aj 4 bundičky, 2 svetríky, čiapky...ale nemáme žiadne teplé podšité gate, a dnes som už stihla cez MMB objednať rukavičky a ešte chcem nejaké teplé čižmičkové capačky. A tiež veľkosti 74, 80

náš výter z nošteka je v poriadku, ale soplíkov sa nie a nie zbaviť, a to už 4 dni dávam pamycon 😠 už ma to bojovanie pri odsávaní nebaví 😝

a včera sme papali zemiačik a odstriekala som mu tam 20 mliečka a zjedol asi 7 lyžičiek 🙂 , pomaly to hádam pôjde, uvidíme dnes... a naučil sa stráášne práskať hrkálkou o zem, už len čakám kedy sused na nás vybehne 😨

pasoa
9. okt 2009

ahojki,
my sme včera - asi "vďaka" zúbkom zaspávali asi 3 hodiny. okolo polnoci sa mi to konečne podarilo - matúška uspať.n Hrooozne plakal...bože bože.
Potom som šla sa umyť a odsávať, tak spať som šla pred jednou. takže som teraz ako mechom udretá, riadne nevyspatá. Som mysella, že po papaní o 6:00 si ešte pospinká, ale prd...
Teraz ideme cvičiť, papať, odsávať-

clea333
9. okt 2009

Zuzic, my este musime nakupit vecicky, chcem velkost 80.Mame len bundicku a ciapocku a rukavicky. Objednala som cez MMB overalik a este chcem aj kombinezu 😉

Ahoj Pasoa, tak to sme dve mechom udrete 😉 ja som isla pre zmenu neskoro spat, s manzelom sme si vcera po dlho case poklabosili pri pohari cerveneho vinka 🙂 ze nech pridu tie kramose🙂 ale zatial nic

iron
9. okt 2009

zuzic...a ako davas ten pamycon...Ja som jej davala tiez a potom som ju dala hrat a vsetko vytieklo. Takze potom som to zacala praktizovat tak, ze som jej kvapla a nechala v postielke alebo na posteli lezat este 15 min...a potom sme sa za dva dni soplov zbavili.

No a zimna vybavicka:
ja mam jedny teple gate, 5 pancusiek, dva overaly jeden teply a druhy teplejsi, 3 ciapky, 2 rukavic, 1 sal. 3 mikinky. 1 vetrovku, 1 cizmicky take capacky. Topanky este neriesim nejake na chodenie...ak bude chciet chodit tak sa dokupia.

A este fusak do kocika a samozrejme deka do autosedacky. Viac nejdem kupovat. To jej bude stacit.

iron
9. okt 2009

clea...tu mas nejaky menej teply overal...tak na toto prechodne obdobie
http://www.mimiaukcie.sk/aukce.php?id=1397611
tu mas teplejsi
http://www.mimiaukcie.sk/aukce.php?id=1392090

yamahafazer
9. okt 2009

ahojte 🙂
no vcera moja nebuvala vobec poobede len satle viska no hruza sa jej to asi paci ako tarzan 😀 tak uz zalomila o pol 7 vecer inak chodi spat o 7.Dneska spala este rano ked vstala tak potom este 50 min a teraz normalne popapala mlieko a sama zalomila to sa este nestalo,ze som ju cez den nemusela uspat.Chystame sa na postu do obchodu pocasie teda nic moc vcera bolo este pekne.Som jej dnes odstavila mrkvu a jablko a dala do toho poharika s uskami a so sosacikom a tak si drzala a pila dobre to bolo 😵 .Ja mam na zimu skoro vsetko len niakte teplejsie gate a este rukavice hrube by to chcelo.

zuzic1
9. okt 2009

ja mám ten starý fusak po mne a do sedačky pôjde v overale, takže deku do nej neriešim, a botičky na chodenie takisto ako iron dokúpim ak bude už chodiť...a ešte chceme pod stromček kúpiť tú novú autosedačku a sánky s operadlom 😀 , čo je tiež nevyhnutná súčasť výbavičky na zimu 😀 , a teraz som si spomenula, že mi trreba oprať fusak od kočíka 😲 , už som to mala dávno urobiť aby mi dobre uschol keď ešte bolo teplo 😖

iron
9. okt 2009

no my budeme mat autosedacku v pondelok...a pod stromcek neviem co dostane. Uvidime ako sa vyvinie a co sa jej bude pacit. Asi nejaku interaktivnu hracku. Ale uvidime este.

clea333
9. okt 2009

Ja mam uz objednany jeden teply overalik, este zhanam teplejsi 🙂 Deku a fusak tiez mame a tak isto ideme kupit sanky s operadlom 😉 idem zehlit majte sa

kucina1
9. okt 2009

tak sme doma, tak som sa ponahlala aby sme dlho necakali a pridem do ordinacie presne o osmej a tam nikto. cakam cakam, vsade tma. potom som si vsimla, ze je daky oznam pred ordinaciu a tam, ze dnes neordinuje tak som hladala zastupujucu. tam bolo tolko ludi ze az, nikto ma nepustil a to som mala najmladsie dieta. doktorka ze sa mam postavit do fronty. tak som cakala a cakala, tomasko bol ale trpezlivy. no a verdikt lekarky, ma suchu nadchu, t. z. soplov ma dost ale stakaju mu do hrdla a nie z nosa von, tak preto nic nemozem poodsavat. dostali sme daky sirup na kasel, dake kvapky na kasel, ten pamycon do nosa a este tusim paralen keby bol daky vecer velmi podrazdeny, a ten mu mame dat aj ked nebude mat teplotu, aby si kludnejsie pospal. v utorok mame ist k nasej potom na kontrolu

pocasie je dost hnusne, som tomasa naobliekala, zakryla dekou a strcila do nanoznika, tak mile maminy deti sa vo fusakoch nebudu hybat xixi bo moje hyperaktivne dieta sa ani nepohlo xixi

nasa vybava: doma 3 starych pancuch, a 2 zimne ciapky a rukavice a z bazaru objednane 2 zateplene gate, jeden zimny overal a jedny nezateplene menzestraky. tak u nas vybava este dost mizera a to doma este ani vobec nemam. ked nekupime do utorka zimnu bundu tak neviem v com pojdeme k lekarke, nakolko hlasia uz poriadnu kosu

mona1111
9. okt 2009

ahojte

my zatial mame,termo vetrovku, teple termo nohavice na traky, mikiny ani ich nespocitam, puncosky, topanocky,dvoje zateplene puncosky,teplucky fusak z ovcieho runa ( ten nam poziciala moja svagrina )

....overal zatial neriesim lebo to co som vcera kupila tak ked ho do toho obleciem tak uz asi ani overal nepotrebuje, ale uvidime aka bude zima.....este potrebujeme kupit ciapku, rukavice, sal, sanky s operadlom.....

iron
9. okt 2009

no ja sanky s operadlom neriesim...to som dala na starost starym rodicom v tatrach....lebo tu by som potrebovala asi na kolieskach, ked nebude sneh.... 🙂

kucina1
9. okt 2009

my mame sanky po manzelovi 🙂 len ich treba troska nabrusit a musime dokupit operadlo a moze sa ist drobec sankovat xixi

munu
9. okt 2009

ahojte 🙂 no my tu sanky podobne ako Iron, jedine na kolieskach, lebo tu je sneh malokedy... minulu zimu bol trosku sneh, ale predtym co boli zimy, tak ani prd... takze toto nebudeme potrebovat zrejme.. a nejake to zimne oblecenie uz mame, nieco este dokupime... ale tiez tu nemame take mrazy ako na svk, takze extra vyteplene zase nepotrebujeme... take, ze az fusak a podobne, netreba.. tu je tak max -5stupnov..

zuzic1
9. okt 2009

Iron: ja mu vždy najprv odsajem soplíky a potom ho v lehátku nakloním tak dozadu a dám mu pamycon a chvíľu ho tak držím a robím mu opičky aby vydržal...predtým nám vždy pamycon pomohol aj na hnisavé očká aj na soplíky a teraz nič 😒 ten link čo si dala na ten overal next je krásny, no dosť vysoká vyvol cena. V tescu majú teraz krásny chlpatý za 16 eur.

tak som chcela že sa pôjdeme prejsť ale vypadá to na dážď 😢 , tak sa budeme váľať doma 😔

munu
9. okt 2009

aj som este chcela napisat, ze ja som taka osoba, ze ja stale kupujem, ked uz je to aktualne, ked to prave potrebujeme.. to znamena, na zimu sa nejako extra nepripravujem.. keby bolo nieco treba, tak jednoducho pojdeme do obchodu a kupime, hoci az v zime...nebudem kupovat zbytocne vela, ked ani neviem,ci to drobec vynosi.. radsej pockam a uvidim, co presne potrebujeme.. take veci,ze vetrovky uz mame asi 3.. sal a ciapky a rukavice tiez mame uz vela.. mikiny tiez.. oteplene nohavice, nejake mame, nejake dokupime.. akurat zhanam puncosky.. nemozem nikde zohnat, vsade maju len dievcenske 😠 tak chodim po obchodoch ako chora za puncoskami.. no a este by som chcela overal teply na zimu, aj kupit spaci vak pre Matka na zimu, lebo on sa vkuse odkopava.. a tak aspon zostane v teple.. a viac neriesim naozaj... uvidim podla potreby neskor 😉

egyptanka
9. okt 2009

kucina, to vas akoze nechala cakat??? ... to mi je divne, lebo mna zobrala prednostne. Ono je nepisany zakon, ze deticky do jedneho roka sa beru prednostne. To, ze vas nezobrala sila. 😠

munu
9. okt 2009

drobec sa uz zobudil, tak sa majte czatial, mozno poobede alebo vecer sem este skocim 🙂

kucina1
9. okt 2009

egy no hej co uz narobim, ked to nebola ani nasa lekarka, u nej maju deti do pol roka prednost a potom to je taka automaticka reakcia mamiciek tych vacsich, ze pustaju tie mensie. to sa vzdy aj tak robilo. no ale dnes sa to nestalo
moj drobec sa hraje a pozera jim jam xixi

pasoa
9. okt 2009

iron, že sánky na kolieskach, haha 😀

my máme sánky u starých rodičov, teda tak povedala svokrička Marta, tak dúfam, že sú funkčné. mohla by byť taká krásna zima, ako vlani, aj na bežky by som vybehla ojojoooojj...

pasoa
9. okt 2009

muňu, ja to robím, čo sa týka oblečka pre matúška, tiež presne tak. ak nevyhrabem zo skriniek z tých vecí po sestriných deťoch, niečo vhodné, ideme a kúpime. Ja vôbec netuším, čo bude matúškovi dobré za mesiac-dva. Čo mu bolo pred mesiacom, to už sú mu krátke nohy aj rukávy, tak nejdem riskovať radšej.

kucina, to ako u nás v MT na ORL. Tiež nás nechala sestrička v čakárni skoro pol hodinu medzi dospelými chorými ľuďmi so všeliakými zápalmi v čakárni, tak som šla na chodbu (tam prievan), dala som mu čiapočku a kapucňu a tam sme čaklai. Tí ľudia by ma aj pustili, no tam taký systém, že sestrička volá dnu po mene. a majú tam kameru do čakárne aj chodby, tak musela vidieť, že tam chodím s malým bábom na rukách.. no comment...

egyptanka
9. okt 2009

Baby mam dilemu ... dnes mi dosli z firmy este peniazky co mi preplatili dovolenku ... vobec som s nimi neratala, ale faaaakt potesili. A teraz rozmyslam ci ich priznat do rodinneho rozpoctu alebo si ich odlozit na Vianoce (aspon by som mala za co kupit darceky a vianocne dekoracie ...) ??

asandys
9. okt 2009

😀 egy priznat, ale hned odlozit bokom, na miesto, o ktorom budes vediet len ty, a pred vianocami si zrazu akoze spomenies, ze mas dakde eurace schovane 😀

Adamova vybava- jeden tensi overal, jedna kombineza s gatami na traky z ukrajiny, 2 ciapky, 3 rukavice, 2 svetre a 6 puncosky. Buduci tyzden idme do polska tak tam dufam kupim dajake saliky, teply svetrik a tak.

U nas Adam nesople, ale vkuse kycha, a dnes v noci viac prestal v postielke ako prespal, tak som ho musela vziat na moju postel, a rano otvorim ocia a on zuzle moj opasok z rifli, ktore som vecer neodlozila do skrine a zostali an posteli 😀

Jupiiiiiiiiiiiiiii zajtra pride Juraj domov, hoc len na jednu noc, ale aj to sa rata, ideme ku jeho krsnej na dedinu, tak sa tesim, len skoda toho hnusneho pocasia.

matja
9. okt 2009

pasoa, aj my sme boli v tej ORL ambulancii. Malý bol veľmi mrzutý, lebo bol unavený a hladný, tak som sa jej opýtala, či ho nemôžem ísť nakŕmiť do ich kumbálu, čo majú dnu. Vošla som tam, nakŕmila malého a potom nás aj zobrali. Keď som bola ešte v čakárni, zabávala som malého s jednou pískajúcou hračkou, zapískala som s ňou 2 x a jedna žena mi povedala, aby sme boli ticho 😠 😠 Bože, keď ja neviem reagovať na takéto hlody 😠

my máme zimné oblečko vydražené z ebayu už na ceste.

k téme BA - ja som tam veľmi chcela ísť bývať a pracovať 🙂 Neviem, či by sa mi tam páčilo aj po niekoľkých rokoch, ale túžila som po tom.

ja som dnes taká oničom, nemastná-neslaná, nič sa mi nechce, akási som unavená... Ešte že je Patrik dnes dobrý, vydržal mi v náručí pol hodinu nečinne ležať, kým som si ja čítala, pozeral von oknom, potom ho to omrzelo, chvíľočku som sa s ním pohrala a zase ho dala do takej polohy, ležal, pozeral, až zaspal 🙂 Bodaj by mu to vydržalo aj poobede. Ale asi sa premôžem a pôjdeme von. Obyčajne chodím von veľmi rada, dnes sa mi nechce.

pasoa
9. okt 2009

matja, komu by sa chcelo, že? ani psa by nevyhnal.

a milá pani v ORL čakárni... tiež by mi asi zobrala vietor z plachiet... 😠 😠 😠

lenka138
9. okt 2009

vy sa tu už sánkujete? 😀 , ved ešte včera bol letný den
my tiež máme pár vecí na zimu, ale to len vdaka svokre a nejaké veci mám p sestriných deťoch. čo bude treba tak tiež budem riešiť potom

dnes sa ani mne nechce ísť von, lebo už malému treba dať viac vrstiev a dlhšie to trvá kým sa vychystáme ako ked je vonku pekne teplo. A to si ani nechcem predstaviť ako to bude v zime 🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre