Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

potulka
2. dec 2009

ajka, tie veky zien vo vasej rodine su zaujimave. moja prastara mama by mala 113 a stara mama 85, ak by tu boli s nami. mamina ma 59 a ja 31. za storocie je nas o generaciu menej ako vas! 😅

katja78
2. dec 2009

Ozi, šak jasné 🙂

ajka82
2. dec 2009

potulka asi sa moc snazili... teda mama sa ani moc nesnazila 😅

a mala by som ist spat, lebo zajtra sa stretnete s chodiacou mrtvolou, ak sa ku mne priznate ovsem 😀

ajka82
2. dec 2009

bolo mi tu dobre vecer 😉 bru noc vsetkym a hlavne nerusenu

katja78
2. dec 2009

Dobruuuuu

baskaj
2. dec 2009

hmm... tak ja som práve naložila jabĺčka do sušiaka a kukám, že tu už nikto... ale dobre tak, aspoň idem hneď spať... tak dobrú prajem!

(ináč, len tak mimochodom, mne sa práveže to ajkine "kraken" strašne páči... 😅 😝 )

yamahafazer
3. dec 2009

ahojte 🙂
uz moc net nestiham lebo mala da zabrat uz nemozem pri nej nic spravit stale sa stavia na nohy vsetkeho sa chyti a uz je hor len musim davat pozor aby nespadala a aj v postielke hned na nohy uz len by chodila a tak sa tesi ked stoji 😀 a ako sme mali 8 mes tak jej vysiel prvy zub dolny a uz ma aj druhy vcera som zbadala tak jej to ide teraz rychlo ked stale nic som zvedava kedy vidu vrchne,ale nemala ziadne priznaky,zeby jej zuby isly aj v noci dobre spi sem tam zamrnci,ale malo.Cez den stale len na rukach uspavanie.Teraz sme ani vonku neboli lebo som bola chora ma chytila nadcha som mala aj antib..ale uz je dobre som len lezala cely vikend a muz sa staral.Konecne som uz zacala vcera upratovat pomaly lebo uz to tu bolo ako po vybuchu.Ja chcem zo sladkym zacat co najneskor.Ja som mojej spravila adventny kalendar z nesolenych chrumiek a hotovo.Ja nie som za sladke veci hoci sama ich mozem za vagon 😀,ale nechcem aby si na to zvykla zakedy nevie co je to tak nepyta a akurat sem tam jej dam cajik granulovy.Najviac jej chuti zeleninka a maso za sladkym sa ani netrha.Uz som jej dala aj ovsene vlocky.Ozaj je toto najhorsie obdobie lebo vsetkoho sa chyta a taha sa hore a ked este nevie poriadne chodit a potom sa pusti a drzi sa s jednou rukou a vyskerena 😀 .Ani vas nestiham citat len tak letmo prebehnem.A od rana nasa hovori len tata 😀 a ked tata pride z roboty tak uz tolko netatuje vtedy povie aj mama sem tam,ale najviac len tata a potom si tak blaboce.je to take podarene ake su uz tie nase deti velke a ked si spomenem ake to bolo babo a ni pesticky otvorit sme nemohli take zatate ich mala tak drzala 😀 tak to uteka treba si to ozja co najviac uzit lebo uz sato nikedy nevrati.Idem uz tak sa majte a vela zdravicka vsetkym 😵

renia
3. dec 2009

ahojte maminy.dost ma mrzi,ze sem nemozem pisat castejsie,nemame net,len muz ma v mobile,takze tak.boli sme s miskou vcera na kontrole u neurologicky,a zmienila som sa,ze miska mi pomykava-trasie hlavkou,hocikedy.povedala,ze ak sa to do 2mesiacov nezmeni,pojdeme na vysetrenia,aj nejake eeg mozgu.nemate niektora s tymto skusenosti?dost sa bojim.
Este som sa chcela opytat,stale varite jedlo v lucke,bo mne sa stava,ze sa minie a varim vo vode z vodovodu.a na pitie tu ruzovu lucku treba prevarat,ci nie?
Majte sa mi tu pekne,ja vam sem takto sem tam napisem.
Trochu ma hneva,ze miska mi spinka doma 3x polhodku denne,ale vonka v tej kose spinka aj 3hodiny.sila,co?
Drzim vam vsetkym palce,aby deticky boli zdrave a poslusne.papa

mgk111
3. dec 2009

katka - kubko este spavatak 3x za den a doobeda raz, na obed raz a poobede znovu... takze neviem, ale ved detske telicko vie, ze chce spinkat, tak asi mu to staci...

renia - ja uz prevaram iba klasicku vodu z vodovodu... dokonca sme tu mali od ajky prispevok o vode z pet flasi... dost huste a v podstate najzdravsia je voda z vodovodu resp. filtrovana... a pasoa ma skusenosti z eeg...

ajka - mne sa tiez ten kraken strasne lubi 😀 a aka ste mlada "generacia" 🙂 u nas by som musela teda pridat... ja 30, mama 50, babicka 77 a prababicka umrela skoro ale pradedko umrel ked mal 92 - teraz by mal uz 100 🙂

kubko sa vcera zobudil o polnoci na papanie a bol vyspaty - sme mysleli ze nas svihne - nejako sme ho unosili a ked stale nefungovalo jeho zatvaranie ociek, tak uz som nevladala a supla ho do postielky, chvilu sa hneval ale nakoniec zaspal s kopou vankusov okolo seba... jasne ze ich potom dam prec 😉 ale je po mame, ja som spavala s hlavou pod vankusom 😝 no a o piatej rano taky rev 🙂 leteleo som pre mlieko ako strela , dala som ho medzi nas a po pol hodke este zaspal do siedmej... teraz idem urobit ranajky, umyt dlazky den, pobalit, elbo rano skoro odchadzame a navarit cosik...

pekny dnik sa ukazuje tak dufam, ze pojdeme aj von... zatial papa

taella
3. dec 2009

Karolínka sa na ľavom líčku vytvoril taký ružový fľak . Najprv som myslela , že to má iba zležané , lebo na tej strane spáva , ale nechce jej to zmiznúť . Môže to byť alergia na niečo ? 😕 Nové mala sladký zemiak a detské ovsené vložky z DM-ky 😒

natalii6
3. dec 2009

dobre ranko 😉 dnes mame nejak hmlisto 😒 noc bola dobra a chystame sa do materskeho centra a potom na nakupi.. idem este nieco upratat a uvarit..zdravime vsetky deticky a ich mamicky 😉a zelame pekny dnik..este ma napadlo vcera som kupila ten kuskus tak som zvedava ako to bude chutit malemu

clea333
3. dec 2009

Ahojte maminky,
hlasim sa po 100 rokoch - nemam moc cas sem chodit pisat, bo nas drobec uz vsade vylezie a to statie sa mu ohromne paci, tak sa pusta a snazi sa stat bez drzania. Tak ho musim stale strazit 😉 ale obcas si vas precitam cez mobil pri dojceni, aby maly nevidel, lebo inak keby ma videl s mobilom, tak prestane jest 😀
Na poslednej poradni sme mali 8,3 kg a 73 cm.V tu noc ako sme mali 8 mesiacov, sa nam vytlacil prvy dolny zub a na druhu noc druhy-ale take male zarodky su to iba.

Chcem sa vas spytat ohladom prikrmov, ake davate cestoviny-myslim z tvrdej psenice alebo obycajne?A co ovsenne vlocky?Nam to uz kazala lekarka zaradit, tak chcem s tym pomaly zacat. Ta strava mi pripada stale rovnaka-doobeda ovocie, na obed masko so zeleninou a ryzou alebo zemiakmi a najnovsie mu robim ako prvu veceru kasu nemliecnu ryzovu z materskeho mlieka.

Jej, vitajte nove maminky Natalii a Renia 🙂

clea333
3. dec 2009

Nikde nikto...este sa spytam, odkedy ste zaradili lepok?
Prajem vsetkym krasny den, uz musim frcat, lebo maly vstava 😀

mona1111
3. dec 2009

ahojte

precitala som vas ze uz davate poniektore syrecky, no zajtra skocime do kauflandu tak skusime( dnes som sama manzel je v sluzbe pride az zajtra rano), ale ja mu este skusim pred tym jogurtik ako bude reagovat....

no mna by tiez zaujimalo ake ovsene vlocky a cestoviny bezvajecne? napiste mi prosim nejaky receptik s cim by som mu mohla dat cestoviny, nejaku omacku alebo take nieco....nemam fantaziu, ako pise clea tiez sa mi to zda stale rovnake.... no ale my sme minule spapali cely rohlik s masielkom, joj jak mu chutilo, aj malo mu bolo....

topanocky mame na suchy zips, lebo tie na snurovanie su mu uz male..... ale nevyzuva sa, aj Samko ked sa dostal k snurkam tak ich rozviazoval....

renia - ja od zaciatku nevarim vobec v lucke ani som malemu nikdy nedavala ziadnu dojcensku vodu...Ja varim vo vode z vodovodu, a mame tiez filter na vodu....

cokoladku by som tiez este nedavala, ved on este nevie co to je tak na co mu to budem davat.... ved sa este tych cokolad naje ked bude vacsi myslim, ze teraz o nic nepride,....

Inak ked my jeme tak mayl sa nas tak pozera, prehlta chudacik tiez by papal s nami, tak mu musim dat nejaky rohlik, alebo mu dam piskotku..... tak papa s nami.... Minule som musela ist jest do druhej izby lebo som nemohla z toho ako sa na mna pozeral....

potulka
3. dec 2009

ahojte

matejko sa na deke hra s mojimi PApucami a komentuje to: "pa! pa! pa!" 🙂

yamaha, tak to mate vesele. 🙂

renia, my od zaciatku davame len prevarenu vodu z vodovodu. na pitie, aj na varenie. lucku vobec nekupujeme, zda sa mi to zbytocne a navyse je v plastovych flasiach, co mne ako ekoteroristke (manzelovo "nezne" oslovenie 😝) nevyhovuje.

clea, ja som zatial davala celozrnne cestoviny. a parkrat z nasho taniera matejkovi do rucicky nejake biele zo semoliny, cize tvrdej psenice. tym som vlastne zacala aj s lepkom. bolo to, ked mal asi 8 mesiacov, ale moze sa aj skor.

taella, moze to byt zo vselicoho. matejkovi sa obcas vyhodi taky lisaj na nozicke alebo na ritke. netusim z coho, len mu to obcas natriem sudocremom. ved aj dospelym sa podchvilou nieco zvykne vyhodit. ako napr. mne teraz vyrazka na bradavke. 😠

baby, ako donutit dieta pit? matejko uz len ked vidi hrncek, dorazne sa odvracia. 🙄 pritom kedysi bolo pitie celkom sranda. hmmmm. a potom, ze dva dni nekaka. ani sa mu nedivim.
a este jedna otazka: kde ste kupili detom nejaku loptu? bo v dracikoch take vari ani nemaju, aspon som nevidela.

lubi22
3. dec 2009

Ahojte 🙂

Katja prepac 😅 Tie protismykove ponozky kupujem obom chlapcom v HM-ku. Mam nejake aj z nextu, ale tie HM su uplne v pohode 😉 Myslim, ze HM mate aj v Nitre 🙂 Inak si ma inspirovala nakoniec s tym choditkom. Asi idem kupit aj ja pod stromcek Filipkovi to posledne Playskool, co sa da zmenit na odrazatko. Lebo ja mu mam dake prkotiny nakupene, ale ziaden taky vacsi darcek, lebo kedze mame spustu hraciek po Samkovi tak som nemohla nic najst, co by sme nemali este po nom. Mame sice take Chicco odrazatko 4 v 1, na tom vozime Filipka teraz, to ma sluzit aj ako choditko, ale v tej funkcii sa mi to zda nestabilne.

Kidiboo ma cely program pre deticky - tie syrove lizatka co spominala Katja - syrove, vanilkove a jahodove, rozotieratelny syr a aj tvrdy syr. Nie su slane.

Ajka vy mate riaden korienok, silne generacie 😉

lubi22
3. dec 2009

Potulka maju lopty aj v Dracikoch, ale velmi nevidno, aspon vo vacsine je to zastrceny taky velky sietovy kos dakde vzadu. Spytaj sa 🙂 A maju aj take perfektne lopty s gumennymi vlasmi a nakreslenymi ksichtikmi, minule som to drzala, ci to nezoberiem, dalo sa to lahko chytit. 🙂

ajka82
3. dec 2009

taella, karinke sa tiez nejaky flak urobil na pravom licku, viac pri usku, tiez som myslela ze to ma otlacene ked lezi, ale raz to ma tmavsie(hlavne vtedy ked lezi na tej strane) raz slabsie a nic to nerobi ale zase ked niekto o tom nevie ani si to nevsimne... ked pojdeme na odber buduci tyzden tak sa opytam na to...ale vobec mi to nepride ako alergia na nieco...ked sa jej to objavilo, tak vyse tyzdna nemala nic nove v strave...

karinka stoji pri balkonovych dverach dverach, trieska na ne a krici pa pa ...neda si vysvetlit, ze az poobede pojdeme von...

hehe a kvitne mi vianocny kaktus 😵 a to som 2x myslela, ze mi vykape, lebo som ho dlho nepoliala a skoro vyschol cely 😅 ...no vzchopil sa

vodu pouzivame len z vodovodu 😉
lepok sme zacali asi v 7 mes. ...a cestoviny davam normalne, snazim sa bezvajecne, ale ked nemam tak aj vajecne...ta trocha myslim neuskodi raz za "uhorsky rok"

lubi 😎 asi hej...moj pradedko z otcovej strany mal 93 ked umrel, ale podla mna by vydrzal dlhsie, len on uz vymyslal, ze uz nechce zit ked prababka zomrela 😔 a kedze bol sam a k nikomu nechcel ist...

ajka82
3. dec 2009

a karinka mi zas po desiate odmietla MM 😒 kedze este zostalo troska od ranajok, ze vsetko nevysala som jej chcela dat a ona sa zacala vzpierat, posadila a a odplazila sa prec... tak som jej dala caj a samozrejme ze odpila z neho...

egyptanka
3. dec 2009

bershka, si sa pytala na mena a nicky ludi na FCB a tu na koniku, tak ja som spachala toto:
http://www.facebook.com/home.php?#/topic.php?ui...

katja78
3. dec 2009

Čavte,

Haninka sa už budí, obedík bude čochvíľa dovarený, ja som dorazila ten kuskus 😲 teda, sama som za 2 dni zdlábla veľký hrniec kuskusu, ná nech, šak kojím 😀

Lubi - hej HM máme aj Marks&Spencer máme, tak to obehnem, lebo tie ponožky, čo má Hani sú o ničom 😝

Ajka - tak sa mi zdá, že okolo toho 9-10 mesiaca detičky reálne potrebujú aj inú tekutinu ako MM, asi 😅
Aj my sme po Tvojom obežníku kúpili Britu - kanvicu na filtrovanie vody a nemám výhrady 🙂

moncicii2000
3. dec 2009

ahojte .. prosim vas neviete kde najdem cviky pre maleho aby som ho nejak inspirovala aby sa sam z lehu posadil???

ajka82
3. dec 2009

katja u malej je to o tom, ze to MM uz dava len na ranajky a po vecernej kasi je to skor o tom, ze chce dudkat aby pokojne spinkala... cez den ju uz ani nenapadne pytat si... a caj si dava sama ako sa jej chce, nechavam jej flasku v dosahu...
hej a vravi sa ze od 10 mesiaca by mali pit aj ine ako MM

moncicii2000
3. dec 2009

my zatial nemame nic nove .. este nelezieme .. maly sedi len ked ho dam ja sam sa zodvihnut este nevie je nejaky lenivy :D ale v pavuku to vie :D aj ked ho drzime tak pekne dosstupuje na nozicky ... papame vsetko rad radom ... mame vyse 10 kg 🙂 viliamko teraz buska :D

moncicii2000
3. dec 2009

ajka: viliamko okrem MM mava aj cajik .. a tiez pouziva v noci cecok na uspatie :D .. lebo dudel nece ..

potulka
3. dec 2009

matejko krasne, ale fakt krasne zjedol skoro cely obed, odhadujem to na vyse 150 g. 😵 vodu ani za svet. ukazem hrncek (akykolvek) a ziape. 🙄

ajka82
3. dec 2009

potulka vy uz ste poobede?
to aby sme sa poponahlali 😀 ... ja idem malej akurat zohrievat

moncicii2000
3. dec 2009

ja viliamkovy syrecky davam uz vyse mesiaca aj jogurty .. velmy mu chutia ... zje vsetky druhy ... viliamko tiez prehlta ked vidi ze papame tak mu vzdy kusok odlomim nech vyskusa .. minule som mala rozok s maslom a kuraciou salamou tak som mu potroske odlomovala velmi mu chutilo ... moja kamaratka malemu neodlamovala .. a potom jej neskor necel jest to co oni ... ja mu preto vzdy trochu dam aby si zvykol...

cestoviny davam rozne .. ake kupim ... uz zje i rozne druhy mäsa od hovädziny kuraciny ... atd az po bravcovinku .. polievky tiez rozne druhy ale jemu zasadne nesolim .. ani mu nedavam cokolady nic .. sak by to nemal ani cim jest :D ked nema zuby D:

mona1111
3. dec 2009

moncici - ani nas nelozi, ale ked ho dam na brusko na podlahu tak sa smyka na brusku do zadu.....
ale ked mu pridrzim nozicky, a on sa chyti mojej ruky tak sa sam pritiahne do sedu,...

My obedik az okolo pol jednej az jednej,a potom rychlo von na prechadzku, vyzera vonku ze je krasne , slniecko svieti....

dedde
3. dec 2009

mojej sa tiez nechce lozit, posadi sa ako písala mona ale inác je strasne lenivá

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre