Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

nsoci
7. dec 2009

Ach jo... prosiiiim nespajajte UM s krkavcou matkou, lebo si to idem hodit 😀 lubka zdravim lekarku... drzte sa a vyliecte
matko vypije 4x240ml mlieka denna.... popri prikrmoch 😀
dnes som organizovala stretko mamiciek nasej stvrti a spoznala zas kopec fajn maminiek 😉 sa tesim... vdaka za konika zoznamil ma s kopou skvelych ludi
egynka co si mala taky zly den?

dedde
7. dec 2009

presne ako napísala denkolc to je teraz krásne obdobie, krásne sa vie pritulit, pomojkať

lubi22
7. dec 2009

Citam, ze deticky vypiju fakt rozne. Inak mne dnes lekarka povedala, ze ak nebudem moct kojit kvoli liekom od gynekologa, tak mam malemu dat Nutrilon 2 HA - hypoalergenne, kvoli tomu, ze manzel ma sennu nadchu. Tak som ho dnes kupila, dala malemu na veceru, ked som to chutnala tak oproti Hami taky fuj 😅 , a maly mi oproti vcerajsku naopak vypil omnoho viac. Stiahol 230 ml len taky fukot a vcera o stovku menej. A uz sladko buvinka 😵

Denka to je ta kamoska, co sme ju stretli na stretku, myslim, mala dvoch chlapcekov a tretie dievcatko? Ved uvidis, ako to bude, ja som tiez si tak hovorila, ze mozno este cez zimu, a ze Samka som kojila do roka, ale tie zapaly kazde dva tyzdne ma dost vycerpavaju, takze mozno takto budem mat aj viac energie a dam sa aj ja dokopy. Ved za posledne vyse tri roky moje telo vkuse iba ziviny odovzdava, tehu, kojenie, tehu a kojenie. Snad sa mi polepsia aj zuby aj ostatne.

Pasoa, Potulka ta pekarnicka by sa lubila aj mne, vyzera o zaujimavo 🙂

Pasoa s robotom - ja mam Etu - ma to vsetko mozne - aj na maso, orechy, mak, samorejme struhanie, sekanie, hnietenie, vsetko co treba. Neviem, aky si si Ty vybrala.

No moji chlapci su obaja taki na mojkanie 😵 Radi sa tulia 🙂 Hoci dnes vrieskali obaja viac ako obvykle, ale ja som lezala v spalni a tatinko to zvladal najlepsie ako slo.

denkolc
7. dec 2009

Jeeemine, Dani, jasné, že to nesúvisí s krkavčími matkami!!!! 😀 Čo si....to len tie, ktoré silou-mocou chceli kojiť, mali panický strach z UM....to je všetko.... 😉

A si nám neverná? No, tak to si zapamätáme.....ps

egyptanka
7. dec 2009

nsoci, ale zhoda okolnosti, ale celkom som to ustala ... chvalim sa. Isla by som aj von s malou nech sa prespi, ale mala som migrenu a kym som sa spamatala bolo okolo tretej.

nsoci
7. dec 2009

Denka 🙂
Maci super fotecky...a nebojis sa, ze sa Ti udusi pod tym vankusom?

egyptanka
7. dec 2009

Denka, citim v tvojom prispevku narazanie na moj stav. Hmmmm. 😉

nsoci
7. dec 2009

Egy fuha, migrena... Denka tie baby tu maju deticky od 8 mesiacov do roka, pockajte ich dovediem na stretko nase a to bude curbes.

drozdik78
7. dec 2009

caute maminky orava zdravi zvysok sk 🙂

...ja mam strasny problem s malou uz vyse tyzdna nechce nic nejst okrem mojho mlieca :((((( ked vidi lyzicku pluje na vsetky strany som z toho hotova.... :( ona sice nie je velky jedam, ale tera neje uz vobec :( ale inak je v pohode mala vrtulka z az 🙂 radte co robit

lubi22
7. dec 2009

Nsoci Denka to vystihla uplne presne 😉 No po dnesnej navsteve lekarov mam pocit, ze to uz s kojenim trochu prehanaju. Ved ja by som pre neho urobila vsetko na svete. Ale je to dobre ziveny, devatmesacny chlapcek, nic mu nechyba, akurat ja, ked lezim v kuse so zapalom. Urcite ma kojenie vyznam ale nie cez mrtvoly.

Nsoci dakujem. Matko je iny mliecniacik 😵

natalii6
7. dec 2009

mgk:tak moj tych 600ml nesplna ani nahodou..rano tych 210ml vecer kasa 150 niekedy 180ml a v noci sa nebudi takze to nehrozi a cez dne trochu caju no ale hadam sa to niekedy zlepsi 😉

mgk111
7. dec 2009

egy - to mas pravdu ale este to ma perlicku, nech je teplo zima, musi mat teply caj - iny proste pit nebude - teda ak ho vobec pije, vcera nechcel vobec nic - som bola zufala lebo sa nemohol vykakat - dnes to bolo dobre...

nsoci - vy ste kapitola sama o sebe aj s matejkom co sa tyka mliecka 😀 neviem ci mame zavidiet, aspon tolko neminieme ked pijeme menej 😝 (to je for, aby si niekto nemyslel, ze nedoprajem kubkovi vela mliecka alebo co 😅 )

denkolc
7. dec 2009

Egy, prepáč, ale to bol MOJ stav.... 😀 😀 😀

egyptanka
7. dec 2009

Denka, tak mame spolocne stavy. 😀
Mgk, no vidis aj moja ma problemy s kakanim, ked vidim ako tlaci az je cervena tak mi jej je luto, ale nic ine ako MM do nej neviem dostat. ☹

mgk111
7. dec 2009

nsoci - dakujeme - bojim, preto som stale pri nom a ked zaspi, tak ho dam prec, ale ja tak spavam bezne, takze to asi schytal po mne 😠 vzdy si na seba nataha co je po ruke a tak zaspi - teda vecer, inokedy cez den len na rukach 😀

natali - tak skus jogurtiky a syry aby ste mali dostatok mliecnych veci...

drozdik - aspon kasu do flase redsiu aby mala aspon cosik ine ako mliecko.. neviem ine poradit, nestretla som sa s takym cimsi... promin

balim vianocne darceky 😎

drozdik78
7. dec 2009

mgh no ale ona nevie pit z flase vobec...najviac dostanem do nej 3 lyzicky jogurtu alebo prikrmu a aj to horko tazko

pasoa
7. dec 2009

lubi, no ja zatiaľ Molinex ... akýsi Master 8000 je teraz v NAYke v akcii za 99,99 EUR...
tak reku, čo je na robote ŽIVOTNE dôležité. čo by fakt mal mať?

baby, veď nekašlite na mňa a raďte.
pre mňa je dôležitý mixér a odšťavovač. No a strúhanie/krájanie zeleniny samozrejme.
na čo ešte mám kukať pri výbere?

lubi, pekárnička je fakt Nr.1

a už neviem, čo som chcela...

nsoci
7. dec 2009

mgk to mas pravdu. mliekoholik jak vysity 😎
ked nechce nieco jest frcnem tam mliecko a uz papa jedna radost
sme chodiaca reklama na BEBU

mgk111
7. dec 2009

drozdik - ked kubko chvilu nechcel lyzicku tak som mu dala jednu, jednu sebe a krmila som seba, dala som mu prazdny poharik nech aj on krmi mna - zakazdym ze daj mame ham - a on ma krmil a ako ma krmil otvaral pusinku, tak som vzdy suchla jedla a papal... a par dni sme museli takto saskovat a potom uz bolo dobre...

egy - hmmm ale zase ma MM... na vsetkom je nieco pozitivne a negativne...

denkolc
7. dec 2009

Lubi, bola to tá baba - dvoch chalanov a marcové dievčatko.....a myslím, že Ty najlepšie vieš, čo asi tá baba cíti, keď furt je len tehotná a furt kojí.....takže ja jej to oslobodenie doprajem a aj vám prajem, nech to zvládnete čo najlepšie....

Však sme to aj teraz rozoberali....kiežby sme sa aj my prepli na UM a v noci spinkali..ale však raz už dokojíme tiež...podľa mňa nám to bude chýbať, ale človek musí myslieť aj na vlastné zdravie...okrem toho už až tak moc nechlastajú...

drozdik78
7. dec 2009

mgk no u nas to tiez tak funguje ze ked sa emmka snazi dat nieco ine do pusky tak sa snazim vopchat lyzicku s jedlom, ale to je v momente vyprsknute ... ☹ snazim sa dat aj hned cumlik aby aspon nieco spapala ale nist...je to hrozne ked nechcu detvaky papat....

ajka82
7. dec 2009

ja len tolko, ze odstavovac je lepsi ked je zvlast, nie v kuchynskom robote 😅
a my take nemame, mame odstavovac a rucny mixer, s ktorym sa da aj sekat a nam to staci
ked treba pomlet maso, tak skocim hned vedla do mesiarstva, vyberam kus masa a poviem pomlit prosim 😅

nsoci
7. dec 2009

Pasojka nemam neporadim. Moj je bez odstavovaca.

egyptanka
7. dec 2009

mgk, tak tak.

ajka82
7. dec 2009

takze pasoa, s robotom neporadim
ja len viem ze mama ma nejaky philips a stazuje sa nan, ze ked ide mixer, tak sa jej odtaca ta misa ...

denkolc
7. dec 2009

Pasoa, ja som dostala robota tuším na narodky v máji....a jediné, čo na ňom robím - mixujem malej jedlo....vlastne vôbec netuším, AKO sa odšťavuje alebo hnieti alebo čo....mala by som sa mu viac venovať, však vraj je to obrovský pomocník... 🙂

egyptanka
7. dec 2009

Moj robot sa este ani raz nepouzil. 😔

ajka82
7. dec 2009

bendik vypadol :-/ som myslela ze pojde az po smajdovi...

egyptanka
7. dec 2009

ajka, zasa prezradzas skor? ... potulka sa bude hnevat 😀

lubi22
7. dec 2009

Pasoi ja robota nejako nevyuzivam. Ked si predstavim, ze je na vrchnej policke, tak sa obidem vzdy aj bez neho 😅 Mam tycovy mixer a rucny mixer, tie pouzivam castejsie. Odstavovac zvlast. No na Vianoce ho vytiahnem a zomeliem mak a orechy. Najcastejsie som ho vyuzila este asi, ked som robila zemiakove placky, alebo uhorkovy salat, alebo fasirku, prip. masove rolady. Inak nie.

Denka urcite to bude chybat, ta moja mala pricucka. Ale zase pokrocime 😉 A mojkat sa budeme stale 😵

Drozdik neporadim, neviem, co s tym. 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre