Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

matja
31. aug 2009

pasoa, jej, tak Matúško už má prvú túru za sebou? Supeeer 😉 A ako to zvládol? Spinkal?

egy, neboj sa o mliečko, lebo potom sa ti bude ťažšie spúšťať a aj vtedy môže byť Natálka nervóznejšia.

matja
31. aug 2009

egy, ty tie ruzbachy potrebujes ako sol. Potrebujes sa trochu zregenerovat, oddychnut, nacerpat sily.

lubi22
31. aug 2009

Egy uz som tu stranku kukala, sranda co ludia nevymyslia 😉

Ty si tusim davala link na Helen Doron anglictinu, ze? My sme boli este so Samkom na ukazkovej hodine, mal vtedy 16 mesiacov, ale neoslovilo ma to. Tam treba dieta, co dokaze sediet na zadku a hladiet na pani ucitelku pomaly 45 minut, no a budem rada, ak to Samko tak bude zvladat v skole ked bude mat 6 rokov, nie ked nema ani rok a pol a potrebuje byt v kuse v pohybe. Ale mozno dakomu to bude vyhovovat. Bola so mnou kamoska, tej dcerka je ale taky maly flegmosko a ta to odsedela a odsledovala v pohode.

egyptanka
31. aug 2009

matja, snazim sa byt v pohode kvoli nej, ale sakris ked to niekedy nejde byt 100% matka a manzelka. O milenke ani nevravim.

egyptanka
31. aug 2009

lubi, no tak pri Natalke mozem snivat, ze by sedela. Ona je strasne gumova.

ajka82
31. aug 2009

parada, vyzera to ze karinke aj kasicka zachutila, dala som jej len par lyziciek a ona pistala ze este chce kasu, ale pomalicky budeme zvysovat davku ... a to dostala obycajnu obilninovo ryzovu bez cukru, bez prichute 🙂

ajka82
31. aug 2009

ja myslim, ze to socks ons, by nasej tie ponozky neudrzalo, urcite by ich vyzula a tie vynalezy by zostali na nohe bez ponozky, alebo by vyzula vsetko...aj to babo na videu uz to malo skoro dole, len urobili strih a znova bola dierka na pate 😀 😀 😀

pasoa
31. aug 2009

egy, môže to byť aj tým, že máš depku. Deti to vycítia rýchlo.
Ja som mala strašnýýýý stres, keď mal matúško problémy s tým papaním. Trvalo to vyše 2 mesiacov, a ja som stále pri tom kvílila "prečo prečo prečoooo??" a bola nešťastná. A potom som bola u tej numerologičky a ona mi povedala, prestaň sa na veci pozerať so strachom a pýtať sa prečo. Povedz si, že už bude lepšie. AJ keď tomu neveríš. opakuj to stále dokola. A tak som pri ďalšom takom prerevanom papkaní stále húdla ako pokazená platňa "teraz sa matúško pekne napapá, teraz bude matúšinko pekne papať. matúško je hladnučký, nič ho nebolí, pekne vypapá všetko mliečko..." a tak dokola. niekedy zabralo, inokedy nie. to isté s kakaním. niekedy fakt pustil takú pecku do plienky... ale či už to bolo tým alebo nie, jedno je isté, ukľudnilo to hlavne MŇA. už som nebola denervovaná, ale môj vlastný monotónny hlas ma ukľudňoval a nedovolila som pochybnostiam a nervom, aby ma ovládli a to sa odrazilo aj na matúškovi.
niekedy reval ďalej, ja som húdla dokola ako pokazená platňa a on reval a niekedy ho to zaujalo a prestal. 🙂

treba len skúšať.

matja, veru, výletík máme za sebou a som zas späť vo svojom živle, boli časy, keď som ešte bývala na Lipovci a bola som 3 mesiace nezamestnaná, že som chodila na Maguru kadžý druhý deň. Už som prekonávala svoje vlastné časové rekordy 🙂 Ale potom som sa dočítala o tej medvedici s dvoma medvieďatmi, ako chodia nad Kľačany na ovce (okolo ktorých som to mala z Lipovca cestou) a že stratili plachosť a sú pre človeka nebezpečné a tak som prestala chodiť.
teraz sa teším, ako budeme chodiť takto častejšie.
Len mi zas niečo vbehlo do nosa a dnes celý deň soplím a kýcham 😖 Som myslela, že už je alergia na tento rok vorbei.

som rada, že patriček už neteplotkuje. chvalabohu. a to plávanie myslím, že si budete môcť nahradiť v inom termíne.

nahodila som nové fotos z výletu.
pre zvedavejšie, viac ich je na fb 😉

lubi22
31. aug 2009

Pasoa uz som kukla na FB, super vyler ste mali 😉

pasoa
31. aug 2009

lubi 😉

matja, ako ťa nájdem na fb? nexeš ma za kamošku 😉 ?

mgk111
31. aug 2009

ahojte - my sme zase dnes odisli na chalupu len mrknut a zajtra na cely den, takze opat sem nemam kedy skocit...

kubko chytal rano zachvaty placu, hnevu a som bola za par hodin riadne vystavena, neviem si predstavit, ze s nim budem sama - netusim ako dlho a ako to bude potom ked tatino bude mat nohu "mimo"... ufff asi sa nervujem uz teraz...

egy - aj mne sa zda, ze mam akosi menej mlieka, zle taha a v kuse sa odtahuje, tak neviem... jedine v noci papa pekne a zaspi vzdy na prse inak cez den to je boooooj ...

lubi - mas nadherne fotky na fbc - je zlate ako sa maju bratia k sebe 🙂

no idem dat upratovaci maraton po byte a hadam za cvhilu zase spanok... aj ked sem nechodim, ale myslim na vas a na vsetko co si popisete a ja uz nemam sancu ani len docitat a pri niektorych veciach iba hadam ci je spravne co robim... brrrr

mgk111
31. aug 2009

pasoa - pekne fotecky z vyletu... ja sa priznam ze neviem ci by som sa vybrala s kubinom niekde takto... potrebujeme aj kojit, aj dokrmovat a on by tolko nevydrzal - na rukach mozno a to nema nikto sil vlacit 9kg 🙂 zavidim tisko... ja mozem akurat tak na chalupu a hotovo...

no ked tu nikto nie je idem aj ja hajat... krasny den zajtra babule...

potulka
31. aug 2009

pasoa, vas vylet znie vyborne! len tak dalej. v gaderi sme vam v nedelu predslapali cesticku. 😉

egy, kludne sa tu vyrozpravaj. ventil potrebuje kazda mamina. 🙂

dnes sme prvy raz vytiahli sportovu cast kocika. velkostne je nas matej do nej uz ako stvoreny, ale inak... co ja viem, ved je to este babatko! 😔 pripadal mi tam taky volajaky nechraneny a sucasne strasne zosnurovany tymi bezpecnostnymi popruhmi... no nic, hadam si zvyknem. jemu sa to celkom pozdavalo, aj v nom zaspal.

este som chcela k tomu spievaniu. ked sme isli v stredu podvecer na dovolenku, matej sa postupne v aute dostal do uplne neutisitelnej vyvrtky, len vrieskal a vrieskal, hracky ho rozculovali, mama este viac... bola uz tma a mne v zufalstve napadlo zazat baterku a strcit si ju pod cervene tricko, reku ze mu to mozno pripomenie, ako to bolo v brusku. do toho som mu dookola spievala kirschnerkin Pokoj v dusi, co je pesnicka, ktoru som si casto spievala v tehotenstve. no a ci verite, ci nie, matejko sa postupne utisil, prestal plakat a zaspinkal. bola som z toho takmer dojata. babo moje zlate, ako mu bolo v brusku dobre a ako si na to este pamata! myslim, ze jane k. by sme mali zaslat minimalne dakovny list. 🙂

egyptanka
31. aug 2009

asi fakt potrebujem zmenu prostredia ... beriem pre istotu zo sebou aj odsavacku a spravime si s muzom kraaasny vecer. 🙂

potulka
31. aug 2009

jaaaj a este nieco - bola som sa pozriet v Zivici a nasla som tam na nastenke kontakt na pestovatelov biozeleniny. nepisali presne, co maju k dispozicii (zrejme podla sezony), ale zaujalo ma, ze ponukaju aj sliepky, kurcata a vajicka, dokonca aj prepelicie. rozvoz robia raz tyzdenne. uz som im pisala, aby mi poslali cennik. ak by ste chceli, potom vam ho preposlem v IP.

pasoa
31. aug 2009

potulka, rozvoz do MT asi nie, čo? 😀

egyptanka
31. aug 2009

potulka, potom daj info ohladom Bia.
... ja neviem zeby som mala nejaku oblubenu pesnicku pocas tehu. ☹

egyptanka
31. aug 2009

potulka, teraz mi napadlo v tej Zivici budu mat aj latkove plienky ... lebo uz asi nestiham objednat. A kde presne to je?

potulka
31. aug 2009

pasoa, pravdupovediac, vobec neviem, odkial ti farmari su. bol tam odkaz aj na webku, ale tam som nasla akurat telefonne cislo, mail a info, ze sa stranka prave buduje. takze ktovie, mozno to s tym MT este nebude celkom marne. 😉
egy, ja som si to pospevovala zakazdym, ked to islo v radiu. strasne sa mi pacila a dufala som, ze svoj vkus prenesiem aj na babo. ale ze to az takto zafunguje a este k tomu po skoro siestich mesiacoch, to som veru necakala. 🙂

pasoa
31. aug 2009

baby, čo mám robiť.. matúško papal o siedmej, reval pri tom hrozne, kŕmil manžel, po polhodine som došla a začala ho hladkať po vláskoch a nejako sa utíšil, spoločnými silami sme ho nakŕmili a on zalomil v sekunde a spí a spí.. ešte mu vychádzalo jedno papanie na 22:00 no ja nemám to srdce ho zobudiť. Ukrátim ho o posledné papkanie asi a aj s lehátkom ho prenesiem do spálne...
alebo ho mám jemne zobudiť a dať mu ešte papať?
neviem, čo mám robiť. lebo ak ho teraz nenakŕmim, tak vprostred noci je hore a bude mať rozhasený celý režim...
včul babo raď...

taella
31. aug 2009

tak stretko dnes dopadlo na výbornú , škoda že sa nemohli pripojiť ostatné
http://www.facebook.com/album.php?aid=33694&id=...

potulka
31. aug 2009

egy, ano, maju tam plienky znacky babylucy a popolini. je to na vysokej ulici - za tatracentrom smerom dole na obchodnu na pravej strane v jednom dvore. na ulici maju vylozeny putac. su tam kazdy den od 11. do 18.30

pasoa
31. aug 2009

pasoa, si mohla, keď si bola v MT, ísť osobne poďakovať do Kirschnerov. Bývajú neďaleko svokrovcov 🙂

Ja mám obľúbeného najmä Nohavicu, to som počúvala v tehu stále dokola, čo prerobil Bulata Okudžavu a Vladimira Vysokeho, a ešte nejaké nevydané z jeho webového archívu... ale v podstate spievam matúškovi všetko možné.

ženy, čo mám robiť... asi ho idem nakŕmiť.. alebo ho skúsim jemne prebaliť a uvidím, ako zareaguje... či sa preberie či nie...

pasoa
31. aug 2009

že pasoa. no šibe mi? to malo byť POTULKA... joj, idem opáčiť, čo s dieťaťom, odsať a spať.... 😀

egyptanka
31. aug 2009

Tak musim tam skocit, lebo na to plavanie sa mi zdaju tie jednorazove plavky troska neforemne tak kupim asi aj latkove plavky.

.... fuuu streda bude nabita ... pasove, poistovna, do Zivici, stretko ... no neviem ako to vsetko postiham a muz je v praci. Fuuu ...

potulka
31. aug 2009

hehe, pasoa, mne pre zmenu napadlo, ze jeden moj kamarat chodil s kirschnerkou do skoly. svet je skutocne maly... a veru uz chod spat, aby ste zajtra v gaderi vladali. ja som sa zasa pod vplyvom zajtrajsieho volna rozhodla, ze tu horu riadu, co je v kuchyni, necham na rano. pripadne na iniciativneho manzela, ale takeho nevlastnim. 😀

potulka
31. aug 2009

jaaj, egy, tak to neviem, ci tam maju aj plavky... 😕 skus si tam zavolat. cislo je 02/52 96 29 29
a stretko mame v stredu?? nie vo stvrtok?

ajka82
31. aug 2009

potulka na to som sa aj ja pytala ze kedy naozaj to stretko je a odpoved mi neprisla ☹

egyptanka
31. aug 2009

potulka, tak ja neznaju ... pockaj ... heeej 3.9.09 je stvrtok 🙂

egyptanka
31. aug 2009

no zblajzla som 2 kolace a idem spat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre