Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

potulka
5. jan 2010

dnes skusame novu metodu jedenia a uspavania. matejko byva podvecer skoro vzdy mrzuty, tak muz navrhol, aby sme namiesto olovrantoveho bojovania s ovocim dali mlieko (aj ako upokojujuci prostriedok) a teraz vecer po kupani ovocie + chlebik. osobne si myslim, ze to nie je dobry napad, ale zahryzla som si do jazyka, ved za vyskusanie to stoji. uz sa odobrali do spalne. tusim to prezivam viac ako matejko. 😔

denkolc
5. jan 2010

A tá anketa je o prebaľovaní či o rozdiele medzi nami a našimi prckami? No, odpoviem na obe veci teda...prebaľujeme sa pekne po ležiačky, Tánička ležká, dačo drží v ruke alebo kuká na mňa...je kľudná....dakedy sa chce otočiť na bruško, ale nejeduje sa...pretočím naspäť a prebalím...nič zvláštne zatiaľ... 😉

No a ja som v jej veku bola nenáročné bábo, ktoré sedí dakde, v každej ruke má niečo (piškotku, rohlík) a žužle to..prípadne držím fľašku s kakavkom a popíjam si....dakedy mama nevedela, že som.....a keď som mala dva roky a ona sa vydávala, zabudla ma veru v jasličkách...takže si ma vychovávateľka vziať domov....taká som bola tichá... 😀

Chcela som sa vás spýtať, ako u vás prebieha kúpeľ...ešte kúpete každý deň? Dávate aj penu? Koľko nechávate prcka vo vode? Hrajú sa tam?

denkolc
5. jan 2010

Baši, Tebe len veľmi letí čas.....by ma šlahlo to mať častejšie než raz mesačne....aj keď - už mi je dobre..... 🙂

My sme dnes paty nevytiahli z domu...furt som v pyžamku a nejaká hladná som na večer...zajtra naše prvé plávanie, tak dúfam, že to bude ok....a že neochorieme....to potvrdenie od lekára nemám dokina má dovču....
A Ajka, máme plávanie do 10-ej, plus prezliekanie a tak....takže o pol jedenástej??? Polus? 🙂

mgk111
5. jan 2010

anketa - u nas prebalovanie ako kedy, niekedy pekne lezka,ked ma zaujimavu hracku v ruke (utierky ako u pasojky, vigantol a pod🙂) a niekedy sa len otoci na brucho, vytrci ritku a uz "lezie"... ale ked ho dame naspat a hneva sa, tak chytim nozicky a zacnem nimi na striedacku akoze cvicit hore-dolu a on sa na tom zacne zabavat a rychlo prebalim...

potulka - za pokus to stoji 🙂 daj infosku ako to zabralo 🙂 aj my davame mlieko ked je nekludny a nemam silu bojovat s nim a jedlom alebo skratka nedam mu nic, dam ho trosku pobuvat a potom sa napapa...

denka - u nas kupeme takmer kazdy den - len vynimocne nie - kubko ma rad vodu a kedze plavat nechodime tak aspon takto... penu nedavame, lebo ked umyvam gelikom tak sa pena urobi aj sama 😀 kubko sa hrava s rybyckami, poharikmi (do ktorych sa snazi dostat vodu a pit ju 🙂 ale v poslednej dobe ked ho postavim aby som ho osprchovala, tak sa naucil stlacat vodovodnu bateriu a vypina mi vodu 🙂 a stale sa taha na nohy aby si mohol dociahnut dalsie hracky - mame taky vycnelok urobeny a tam su odlozene dalsie... musi byt v klidku inak sa uz zacina hrabat von z vane...

no som hotova z toho vstavania pred piatou takze idem asi zalomit este manzelik chysta kubkovi na zajtra obed - fenikel, zemiak, mrkva, kuracie masko.. rano chce ist do obchodov tak nas tu asi necha a ked bude protiva tak mi krize vdaka mrche asi uplne odpadnu 😒

inak dnes som fajne vypla som bola v aute asi zo dve hodky.. skocila som na ten urad vybavit prispevok, tatovi zaniest zmluvu na urad prace, vyreklamovat jeden sveter, do prace chvilkovy pokec - a ked som prisla maly sa po mne chcel len stverat akoby som bola prec neviem kolko 🙂 pustit ma pustil ked som odchadzala mrncal ale potom uz ma sledoval, ze ci nahodou zase niekam nejdem a nemohla som ho uspat, asi mi neveril, ze nezduchnem 🙂 tak uspala nakoniec babka...

no bru noc babule...

ajka82
5. jan 2010

deni, mozme vas aj na junackej pockat, tam sa budeme prechadzat, hodime ziadosti na urad a potom mozme do polusu...
ale ak chces radsej hned v poluse stretnut tak moze byt

potulka
5. jan 2010

dieta uspate. ziaden cirkus nerobilo, muz ho pohojdal a bolo. a ja tu v kuchyni premyslam, ci plakat alebo nie. asi nie, ale je mi aj tak clivo - moje drobatko nepotrebovalo mamickine prsko na dobru noc. 😔
ja viem, som truba. ved cele to ma aj tak smerovat k odstaveniu od mlieka. ale predsa... aaach jo! pupocna snura je pupocna snura.

denka, my sme kupavali raz za 3 dni do leta. potom bolo teplo, tak sme striedali vanicku, velku vanu a sprchu. posledne asi 3 mesiace sa kupu chlapci spolu skoro kazdy den vo velkej vani. su tam asi pol hodiny, spliechaju na seba, matejko vyhadzuje von kacicky, ohryza umyvaciu spongiu (taku tu sietku), lozi po ocinovi, obdivuje bateriu.... ak niet dost casu, hodime len sprchu. matejka umyvame iba vodou, lebo zadok aj predok mu po kazdom prebalovani aj tak umyvame v umyvadle mydlom. cize sa len vymacha. najcistejsie ma nohy, lebo vo vani skoro stale stoji. 😀

pasoa
5. jan 2010

my kúpeme každý deň, teda manžel kúpe, nepoužívame nič, iba detské mydlo na riťku na záver. Matúško sa vždy pretočí manželovi v rukách na bruško a obzerá rybičky - nálepky, čo sú na vaničke.

egyptanka
5. jan 2010

no ja som nevyspata ... za poslednych 24 hodin len 2,5 hodiny spanku ... a aj to na etapy.
S muzom sme si isli vcera lahnut okolo jedenastej ... o polnoci som prave zaspavala a ozvala sa mala, tak ju muz uspal a ja som zaspala ked ju dal o pol jednej do postielky, ... o jednej sa zobudila po mojom polhodinovom spanku ... tak som ju nakojila a od jednej do stvrtej rano bola hore a nie a nie zaspat ... ked uz bola v driemotach tak sa zobudila na nieco. Uz som bola zufala, manzel o tretej protestne vstal z postele, ze uz nebude spat, lebo sa prebral ... zobral mi malu a zacal ju uspavat, potom som mu ju nasilim zobrala, ze aj tak sa potrebuje nadojcit tak po jeho pol hodine uspavania som prebrala opat stafetu ja. Zaspala kratko po stvrtej ... este do piatej sme sedeli s muzom v obyvacke a rozpravali sme sa o niecom co sa v tu noc stalo ... nerada by som to rozoberala, lebo sa citim velmi zle kvoli tomu co som spravila (ale Natalky sa to netykalo). Vydiskutovali sme si chapanie starostlivosti o dieta a rozhodli, ze cim skor pojde Natalka zo spalne. O piatej som zalahla a zaspala ... o siestej uz mala kuvikala tak opat dojcenie... pred siedmou si ju zobral muz a ja som este hodinku spala. O osmej ma uz budil, lebo na desiatu sme boli dohodnuty s kamoskou, ze sa stretneme u dalsej kamosky. Mala i napriek deficitu spanku sa drzala (asi inym prostredim ozila) a videla take mesacne babo a stvormesacne dvojicky. Pekne papala obed, vypila dnes !!! 100 ml caju !!! 🙂 ... ani neviem ako.
Z navstevy sme odchadzali o pol druhej a hned v aute zaspala do minuty, prisli sme k mame, vybrali do autosedacky, prelozili do kocika, to sa uz zobudila, ale ziadne protesty ked sme ju tam davali, presla som okolo bloku, so spiacou som isla k mame na byt, Natalku dala na balkon a aj s cestou v aute spala 2 hodiny 🙂
Prisli domov pohrala sa, dostala kasu, hajde spat ... zatial len raz sa prebrala.

Ja som zatial poriesila bankove prevody, uvarila Natalke obed a desiatu a olovrant, upiekla muffiny ... pridu zajtra svokrovci a svagrovci ... este by som mala odpratat pozehlene pradlo a spisat nakupny zoznam na zajtra. Este vana, umyt vlasy ... a spat.

alline
5. jan 2010

Ahojte, ako uspavate vase ratolesti? Ja som zufala, mne zaspi len pri kojeni :o( Uz teraz sa bojim ked nebudem mat mlieko ako budeme uspavat... ☹

nsoci
5. jan 2010

My kupeme v sprchovom kute, kazdy druhy den, v poslednej dobe furt lezie von a reve, neviem co to... inak furt stoji a riesi ako to tie dvere na kute funguju 😉

Egy fuuuha

pasoa
5. jan 2010

potulka, veru, pupočná šnúra na celý život. Ešte si 100x poplačeme (keď pôjdu do škôlky, keď budú prvýkrát na noc u starkých bez nás, keď budú chcieť byť sami s kamáratmi radšej ako s nami, keď budú radšej ako s nami so svojou frajerkou, keď zmaturujú, keď......ďalších 95 dôvodov ................. )
😉

alline
5. jan 2010

No my kupeme este vo vanicke a pouzivame len mydlo a musime mat plno hraciek vo vode, hlavne pohariky a kacicky. Tak od jedneho roka uz chcem prejst na velku vanu.

matja
5. jan 2010

ja sprchujem každý deň. Zadoček umývam mydlom, vlásky som umývala zatiaľ iba dva razy 😀 Telíčko iba vodou, len málokedy mydlom.

matja
5. jan 2010

egy, ťažký deň 😔 vyspi sa dobre aspoň dnes...

taella
5. jan 2010

prebaľovanie u nás zatiaľ v pohode , väčšinou tiež dám niečo do ruky a rýchlo prebaľujem , je tam snaha pretočiť sa , ale zatiaľ vyhrávam 😀

Oliverovi som raz namočila nohu do horúcej kávy ☹ - mala som ho na rukách , káva na kuchynskej linke , nahla som sa po kuchynské utierky a noha mu skončila v káve 😖 ale mal pančušky aj ponožky , takže sa mu dokopy nič nestalo .

a včera mali naši už čisto dospelácky obed - varila som paradajkovú polievku a stroganov so zemiakovou kašou . Som ich ešte nevidela , aby tak rýchlo prežuli mäso a ihneď otvárali ústa 😀 😀 😀 na zajtra chystáme halušky
s bryndzou , tak oni budú mať s cottagom a kyslou smotanou .

baskaj , ani naša Karolínka nemá ešte ani jeden zub 😉

na jeden rok im nebudeme asi nič kupovať , od našich dostanú veľkého hojdacieho koníka .

u mňa mrcha za celý rok bola iba 5x 😨 a to som dostala prvýkrát sedem týždňov po pôrode . Ale asi s tým budem musiesť zájsť už na gyndu , nech sa kukne či je to OK , nejaké hormóny vyšetrí , hlavne prolaktín . Už nekojím deväť mesiacov , ale občas si vytlačím kvapku mlieka 😅

a zasa ma začali bolieť bedrové kĺby , sa cítim ako pred pôrodom , keď som chodila o bakuli 😠

spánok sa veľmi pohoršil - max. 2x denne po pol hodine a potom sú celý deň urevaní , lebo vidím , že sú unavení 😠

my kúpeme , tak každý tretí deň , penu nedávame , len v čistej vode poumývame detským mydlom .

nsoci
5. jan 2010

Tak uz mate vsetky odomna mily mailik o stretavke... tak zvazte, prediskutujte s polovickami a pridte 😉
No kukam, ze prebalovanie nie je vsade bitkou a nahanackou 😀

ajka82
5. jan 2010

no u nas prebalovanie ako kedy...ked ju nieco zaujme som rada, lebo lezi v klude, ale to malokedy, inokedy sa nahaname po celej izbe, vrti sa stavia sa... (minule v poluse pozerala na pna mamicka tusim 6-7 mesacneho chlapca, ze co ju caka, s takou hrozou, lebo som ju prebalovala po stojacky na ploche pri umyvadle(je vacsia ako prebalovaci pultik, co tam je...) a ona mi chodila pri zrkadle a natahomala sa za bateriou)

mala sa kupe vo vani sama,ja sedim pri vani, hra sa, natahuje sprchovu hadicu, zhadzuje flasky so samponmi..kupeme kazdy druhy den, vo vode ma kvapku detskej peny, vlasy zmyjem kazdy druhy krat samponom(mydlo a sampon v jednom) a vymydlime prdel...do nejakych 9mes sa kupala len v cistej vode kazdy druhy den a v lete ked bolo teplo tak kazdy den

nsoci
5. jan 2010

A este mala poznamka... posielala som styri maily, takze ak niekoho nevidite v adresatoch svojho mailu, dostal jeden z tych dalsich troch. vediem si dokument s menami vsetkych marcoviek, ktore sa ozvali do novembra 2009, tak tym som to aj poslala... pasojka ma upozornila, tak pre istotu pisem.

diocka
5. jan 2010

u nas je prebalovanie dost zle - ked ma krpec dobru naladu tak sa da prebalit posediacky bez revu. teraz ocenujem vrchne nohavicky pop in so suchym zipsom🙂)))
ale zabalit na noc je tortura, vzdy pomaha manzel ktory drzi maleho na chrbte a zabava ho kym ja balim🙂))

kupeme uz asi 4 mesiace vo velkej vani - ale myslim ze by stacil aj sprchovy kut kedze vo vani iba stojime - a montujeme bateriu a ovladanie odtoku vane. mame plno hraciek ale vobec ho nezaujimaju. aj taku krasnu korytnacku co vie plavat a kyva nozickami pri tom (z tej som ja unesena) ale jeho vobec nezaujima. akurat je este zaujimava sprchova hadica a ked napustame vodu tak chce chytit to ruky prud vody co tecie z baterie. a cuduje sa ze to nejde a ze ma ospliechanu tvar.
umyvame detskym mydlom a vodu ma asi tak ze ma tak clenky vo vode. tiez mame ako minipotulko mimoriadne ciste nohy🙂

denka, to ako si opisovala teba ako dieta - to je idylka 🙂)))

egyptanka
5. jan 2010

ozehlene pradlo odpratane, sprcha s umytim vlasov za mnou, zrkadla vylestene, ide sa vecerat ... uffff.

potulka
5. jan 2010

diocka, sa tu kosime s manzelom na opise marekovho kupania. nie su nase deti jednovajecne dvojcata? 😀 😀 😀

potulka
5. jan 2010

egy, to teda bola noc, niet veru co zavidiet. ale vidim, ze cez den si bola napriek tomu cinoroda. pochvala! 😉

taella, u nas boli halusky v nedelu. 🙂 nemali sme lucinu, ale acidko a kuracie masko tiez dobre posluzilo.

matja, tie dve umytia vlasov - to bolo samponom? bo u nas sa zatial len vodou oblievame. tak sa nehanbi. 😉

mona1111
5. jan 2010

ahojte

dnes sme boli na takej dobrej prechadzke , Samko len pozeral na auta to ho najviac zaujimalo....

Prebalovanie v pohode, stale mu dam nieco do rucky aby ho nezaujimali hracky okolo, lebo inak sa pre ne natahuje....

Uz 5 mesiacov kupeme vo velkej vani, teraz ked sedi tak sedi si a hraje sa s rybkami a ked ho uz ideme poumyvat tak ho dame lahnut a vo vani mame este tu penovu podlozku tak na nej lezi....
A kupkame sa kazdy treti den.....

A doobeda som bola v meste sama. manzel ostal doma so Samkom a bola som si podat ziadost na zvysenie rodicovskeho , islo to rychlo, ja som prisla tak okolo pol dvanastej o dvanastej mali obed tak ani nikoho tam nemali, spisala som ziadost a odisla...

taella
5. jan 2010

aký mail ? ja som nič nedostala 😒

egyptanka
5. jan 2010

K otazkam:

prebalovanie ... poleziacky, ale uz len na zemi a musi mat nieco v ruke, inac mi odstvornozkuje prec ... nema rada prebalovanie

kupanie ... kupeme sa kazdy den, bez peny (lebo by to strkala do ust), asi tak 10 minut, hraje sa s kacickami alebo takymi rybicakmi

darcek k 1. roku este neriesim ... mame este tri mesiace cas. ... ale kedze stretavka je dva tyzdne po nasich narodeninach mozte sa realizovat 😀

Potulka, ty odstavujes od vecerneho kojenia?? Precoooo?? 😲

Alline, k uspavaniu - prso doobeda, poobede vonku v kociku, vecer prso ... ked sa v noci nedari a nie je cas kojenia tak na rukach ☹

Mrcha, raz sa tvarila, ze prichadza ... ale nakoniec som to definovala na prasknutu zilku v zadku, lebo som sa nevedela dobre vytoto. 🙄

baskaj
5. jan 2010

to čo - že umyť vlásky len 2x? 😝 to my tomu nášmu vlasáčovi umývame vlasy zakaždým, minimálne vodou. bo každý deň si ich pri rôznych činnostiach pekne zapotí... a kúpeme každý 2.-3. deň ešte vo vaničke, niekedy iba vodou, niekedy všetko mydlom bupi a niekedy vlásky nivea šampónikom + hračky vo vančke. ale nekúpeme dlho, iba najnutnejšie. nechcem aby na mokrých častiach tela zachladol, keďže niejako extra neprikurujeme.

baskaj
5. jan 2010

ináč sa m zdá, že daminkovi tým ostrihaním fak zhustli vlásky. len som si na ostrihaného nevedela zvyknúť. teraz sme už zase vlasáči 😎 rozmýšľam, kedy ostriháme znova...

potulka
5. jan 2010

egy, neodstavujem, len sme skusali presunut ho na podvecer, ked je matej najviac mrzuty. vymenili sme poradie - na olovrant mlieko, na veceru ovocie a chlebik. v noci budem aj tak este zo dva razy kojit. uvidime, ci to bude fungovat.

egyptanka
5. jan 2010

potulka, jaaaj .... u nas je vecerne dojcenie nie o strave, ale ritual, ukludni sa na prse a lahsie zaspi ... uz by mi to strasne chybalo, vtedy si fakt oddychnem, lebo mala uz neprotestuje, ziadny bojkot a krasne sa usmeje ked mi ju muz podava, lebo vie co bude nasledovat ... ta chvila je uzasna 🙂

pasoa
5. jan 2010

egy 🙂
som si to tak predstavila.. jaaaaaj.... 🙂 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre