Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

pasoa
21. aug 2009

nechám pre dievčatkovu (dievčatkinu?) mišku, keď vyrastú 🙂
tej sme sa ako prvej sľúbili 😉

bershka
autor
21. aug 2009

ja keď ju znásilnujem, tak idem rad radom 😀

bershka
autor
21. aug 2009

aha, a potom my? 😠

bershka
autor
21. aug 2009

no idem sa aj ja odblšiť

pasoa
21. aug 2009

bershka, keď som videla tú fotku, aká kukaňa, tak som sa hneď zaľúbila, no ale si sa dlho neozývala.... asi to nechám na matúška, nech si vyberie sám 🙂

alisia
21. aug 2009

Čaute srandistky 😀 dobre sa tu na vás bavím 😀
ja sa tiež pridávam do klubu, mám najspavejšie dieťa 😉 od ôsmej mi spinká a vydrží do rána do piatej-šiestej, potom sa napapká a spinká do deviatej, o jedenástej zalomí.... proste vždy je hore tak 1,5-2 hodinky a už sa pýta spinkať 🙂
je tu niekto kto má kopu neožehleného prádla? Bože, ja už neviem čo s ním mám robiť, furt sa to kopí a kopí...síce vyberáme to čo nutne potrebujeme, ale aj tak....povedala som si že teraz od deviatej do desiatej budem žehliť a prd... koníkujem 🙂

lubi22
21. aug 2009

Takze vy tu taketo zvazky dohodujete? 😀

pasoa
21. aug 2009

lubi, to je veeeľmo starý zväzok medzi miškou a matúškom, oni sa totiž obaja narodili takííí maličkíííí. Keď som videla prvýkrát dievčatkove (dievčatkine?? akotojesprávne???) fotky po pôrode, tak mi miška hneď pripomenula matúška. oni sa tie hypotrofické detičky zo začiatku dosť podobajú - oproti telíčku obrovská hlava a na tej hlavičke obrovské oči... 🙂))

taella
21. aug 2009

ináč s tým Oliverovi pinďúrom sa mi to nezdá , aj by som navrhl nejakú porovnávačku , ale bolo by to teda asi dosť zvrhlé 😀

a moje detičky nikto nechce ? 😕 ešte sú obidvaja voľný 😉

ajka82
21. aug 2009

cafte, vy ste toho popisali, sak nemam ako docitat...

a to ake naj? sak ja ani neviem v com sme naj, ...
ani najstarsi ani najmensi ani najvacsi... hmmmm
a mam pocit ze mame pekny rezim v posledne dni, ked neratam tu usoplenu noc, co sme sa kazdu chvilu budili 🙂
rano 7-7:30 vstavame, prve kojenie, kadime, ideme von, tam pospime hodku-hodku a pol, kojenie, hrame sa, obed, kadime, pospime, olovrant, ideme potom este von, kojenie, potom oklo 19:30 zas vykadime, a okolo 21:30 kojenie a ide sa spat 😵 a spime do rana...
takto my si pekne fungujeme...sem tam nejaka mala vynimka 😀

stretko pisem do kalendara 😉

ajka82
21. aug 2009

a viem ze som este nieco chcela ale uz ma nenapadne, co som nahodou precitala 😒 mozno nabuduce 😎

ajka82
21. aug 2009

aby niekto zo socialky necital a neprisiel tie znasilnene deti odobrat 😀 😝 😀

lubi22
21. aug 2009

Alisia - tak ten titul myslim najspavejsie dietatko Ti tu iste budeme mnohe zavidiet, ale isto ho neohrozime s tolko vstavaniami za noc. Damianka papa UM alebo MM?

Pasoa - takze davne zvazky 😉 No my nezasahujeme do takychto vztahov, my s Filipkom mame frajerku vyhliadnutu u nas vo dvore - zlatucku Ellu od Misky 😀 Filipko ju uz aj chytal za rucicku, natahoval sa po nej, ale Ella je spravna kocka, predsa nemoze hned prejavit zaujem 😀

lubi22
21. aug 2009

Alisia prepac - to malo byt Damianko, preskocilo mi a 😉

alisia
21. aug 2009

Lubi, Daminko papaá UM skoro od začiatku, kojila som aj s cestou cca 2 týždne ☹ ale tak čo narobím. Ráno o 5-tej má 200 ml UM, cca o 9-tej tiež, okolo 12.30-13.00 papá zeleninku a mäsko alebo žĺtok, okolo 15-16-tej ovocie, teda zatiaľ mu dávam výživy. Dr. povedala že mu môžem dávať všetko ovocie ktoré dorastie u nás, ale nejako som na to nenašla odvahu. Dosť sa bojím hrušky, tá aj mne nerobí moc dobre. Okolo 19-20 zase UM a spinká do 5-6 rána.
Od 4.9. začnem asi s kašičkami, už som kúpila aj piškotiky od hipp alebo kto to robí, v DM-ke na kupony som si vybrala sušienky, tak uvidím ako mu bude chutiť. No a zatiaľ mu chutí báječne 😀 ale toho sprááááska!!! Sem-tam mu dávam aj kúpené príkrmy 190 g a to nemá problém za 5-10 min. zjesť a výživa ovocná to isté. Takže asi najžravejšie a najspavejšie dieťa mám 😉

egyptanka
21. aug 2009

baby, zacinam sa obavat, ze v pravom prsniku stracam mliecko ... (ale ja si to nechcem pripustit).

uz par dni pozorujem ze ked si malu prilozim na pravy prsnik, dve-tri minutky posaje a potom sa zacne rozculovat, ked si stlacim prsnik tak strekne nieco z jedneho mliekovodu, ale vo vacsine pripadov uz nic netecie. Ked ju prilozim na lavy prsnik tak tam pekne papa. Ked zacinam dojcit tak prilozim najprv na ten pravy prsnik, potom ked sa jeduje tak prelozim na lavy. V noci ponukam najprv pravy a vtedy jej na pocudovanie staci, ale cez den nie. Co poradite?

alisia
21. aug 2009

A ešte asi pridám najspokojnejšie dieťa 😀
lubi, ja som si to a ani nevšimla 😉

pasoa
21. aug 2009

lubi a ozaj, čo sa miška tu už neozýva? to je tá mladučká, však? čo mala iba 18 alebo tak nejako? nemýlim sa?

tallea, no vy ste tam priamo z košíc, to by sme my brali, (ak by to s miškou ani sárkou nevyšlo 😀) ale keď karolínka má takého veľkého brata, to by sme sa my maličkí asi báli 😕

matúško zatrúbil na nočný spánok, tak mu spiacemu strčím fľašu do pusy, lebo naposledy papal o 18:45 a to by sa zachvíľu budil na papanie...
po tej nakládke do plienky pri telocviku v kočiari som ho brala rovno do umývadla umyť, lebo zakakané guľky aj pipík, stehná a až na chrbát, no bez šance utrieť vlhčenými obrúskami 😀

takže je okupkaný, prezlečený, len nakŕmiť a premiestniť do spálne...

a baby, ja som sa straašne ulakomila a zjedla som 7 slivkových gulí a teraz mi je taaaak ťažko uuuffff 😝

brú brú

egyptanka
21. aug 2009

alisia, najvacsi papkac je kucinin Tomasko ... tak ti prinalezi len najspavejsie dietatko 😀

pasoa
21. aug 2009

ešte egy.. egy, napíš Annag samozrejme no a môj postreh.. ja teda keď odsávam, tak bežne z ľavého 50ml a z pravého 100ml... proste mám v jednom o polovicu menej. zo začiatku to bolo naopak, že som mala v pravom menej a v ľavom viac a potom sa to vymenilo... neviem, čím to je ale je to tak...

už naozaj brú nôcku

alisia
21. aug 2009

egy, uspokojím sa s najspavejším než s najžravejším 😀 a koľko toho tomáško spráska?

alisia
21. aug 2009

baby to už fakt idete haji haji? No.... čas žehlenia mi pomáličky vyprší, čo som samozrejme nič neožehlila a asi tiež pôjdem do hajan 🙂

asandys
21. aug 2009

bershka, adamko dakuje velmi pekne, ze je este v sarkinom poradovniku no ale ma tazkych superov nsocinho Matka a pasoinho Matuska, Musi sa velmi snazit.

Lubi, vidis, aspon vies, ze ked zavriete pekne dvor, tak tvoj malicky neujde za inou a ostane pri Elle.

Ja som vcera stretĺa Mapu s Karlou, a ja hlupa, som Adamka Karle ani neukazala, musim nabuduce, urcite sa tiez bude natahovat za takou vlaskatou kockou 😵 😵

Adamko sa hlasi do klubu nespavcov s velkymi modrymi ockami 😀 a bezvlasou hlavickou 😀

lubi22
21. aug 2009

Alisia ja som sa pytala len kvoli tomu, ze vacsinou deticky, ktore uz nepapaju MM krajsie buvkaju, takze aj vy to potvrdzujete. To je super, ze malinkemu tak chuti. Ja dufam, ze Filipko bude tiez dobry papkacik, ale my zaciname cca za dva tyzdne 🙂

Pasoa to si ju mylis s niekym 😉 My sme teraz rozcestovani, dlhsie sme sa nevideli.

Egy neviem, neporadim. Ja tiez mam pocit, ze v pravom prsniku je toho menej ako v lavom, ale neriesim to nijako. Pri kazdom kojeni papa Filipko z oboch, vzdy zacina tym, co predtym papal naposledy. Hladny nie je, tak je to ok.

asandys
21. aug 2009

alisia ja nespim totiz kazdych 20 min chodim adamka otacat z bruska, elbo spusti strastny krik.
Tak sa mi ani neoplati ist spat, lebo o polnoci aj tak kojime. Kukam atletiku v telke, milujem skoky do vysky 😵 A popritom odsavam mliecko. Este som sa uplne nezmierila, tak sa snazim este mliecko trochu prinavratit 😉 Zatial pol dna kojim a pol dna UM.

No a inac, Adamko sa absolutne nechce maznat, on sa nerad pusinkuje, vzdy otoci hlavicku opacne, ked mu pusinkujem nozky, kope ma jak o dusu, ked brusko, tak sa ihned pretaca. No je iba za srandu, ked od nervov s nim viac zatrasiem, tak sa rehoce na celu bytovku 😀

zuro
21. aug 2009

Ahoj slusacky a uchylacky... krasna nova tema...tiez sa dobre bavim na niektorych prispevkoch, ale aspon viem,ze nie som sama, co dieta znasilnuje... 😀 niekedy si pripadam, fakt divne, ale ked ta moja sa na tom ide este aj usulat od smiechu...este sa len nad nu zohnem, priblizim sa k brusku a uz sa rehoce.. je strasne podarena a potom, no neznasilnuj ju 😅 ... Inak aj ked moc neprispievam, mam vas aspon precitane...
berska drzim palceky nech je to len ten banan, a nech sa to skoro vylieci..
gabuliacik... prejem vela sil, ked bude najhorsie, pozri sa na svojho anjelika a povedz si,ze mate noveho anjelika strazneho stale pri sebe..
kucina... ty stale pises ze tomasko je uzasne dieta,ze ako poslucha, ako krasne papa a potom jeden den je mrzuty a ty to tak skaredo napises, ze ostavam obcas v nemom uzase... nechcem ta urazit, viem,ze to memyslis tak ako to napises... ale zober si priklad od egy, ked ju natalka hneva, ona to vie tak pekne napisat... 😀... ale fakt to neber ako urazku...uz mlcim 🤐
munu gratulujem ku zhodenym kilam, respect... 😉
pacili sa mi aj tie kakacie temy a temy ako koho muzik je uzasny... 😀
No a aby som aj napisala nieco o nas... Tessa je uzasne dieta, ked vas tak citam, tak si uvedomujem ze som najstastnejsia mama na sveta..(tak ako vy vsetky 😉 ) je zdrava, je aktivna, je ukecana, upistana a v poslednej dobe hadze na mna pohlad maleho devila... a este k tomu zmrsti nos.. no konecna... je rozpavkova.. 😅 To ze vstava uz 2 mesiace kazde 2 hodiny v noci, uz neriesim, proste sa napapa a spi dalej... mam pocit ze sa jej tlaci 3 zub, tak to pripisujem tomu 😠
denka... skore uzdravenie prajem... a ver, najpodstatnejsie je, aby Tanicka bola spokojna....
inak Blavacky... krasne fotecky zo stretka, skoda,ze nemate stretko buducu stredu, by som sa k vam aspon raz vtierkla...bolo by uzasne spoznat najslusnejsie baby a najkrasie deticky... 😀

alisia
21. aug 2009

Zurko, ty o zúbkoch... a už tu niektoré marcoviatko má nejaký zúbok????

atemi
21. aug 2009

Labutka, ta akcia vyzera fajn, tam by bolo plienociek na obchytavanie 🙂 Ale my sme ten vikend na vinobrani v Cajkove ☹

Kuci, super, tak tu hracku kupujem aj ja. Len aby na dalsom stretku netrubili vsetky blavacke marcovcata 😀 Kupime aj stople do usi 😀

Taella, to este netusis, ze na BA stretku sa taka zvrhla porovnavacka uz odohrala 😀

Egy, neviem ti poradit. Ako pise Pasoa, urcite napis Annaq. Bola by skoda to nechat tak a casto je riesenie jednoduchsie ako si myslis, len sa treba poradit s odbornikmi.

Denka, liec sa. Odporucam cesnak a cerstvy zazvor. Mna to vzdy vytiahne z choroby. Som sa sice bala, ze to Kubkovi nebude chutit v mliecku, ale neprotestoval. A mozno sa po chorobe vratis aj k plnemu kojeniu, mozno to ze bola mala hladna s tym suvisi...

ajka82
21. aug 2009

zuro, este raz napis, ze by su sa buducu stredu vterkla na stretko v BA a baby budu schopne ho zorganizovat 😀

zuro
21. aug 2009

alisia. Tessa uz ma 2 .. ale su tu aj dalsie deturecence, co sa im uz zubky vyzubili... 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre