Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

denkolc
5. feb 2010

Ja neviem...ja fakt neviem...prečo my nemáme plastelínu ani bobky už dva mesiace???? 😠

Baši, pravdaže zaspinkáva a spinká vo svojej postieľke 😉 😉 ....odkedy som tú postieľku oprášila, dala preč jednu stranu a prirazila ku mojej, tak je Tanka so mnou a pritom hajá sama....je to super vec....ráno sa zobudí, dám jej tam hračky a ona sa tam ešte pol hodinku hodinku hrá a ja driemem....je to skvelé... 🙂

Ale už badám rozdiely....predtým ležkala a zabuvala...dnes sa už snaží preliezť ku mne, začína nástojiť na tom, že chce stáť, no bude sranda... 😀

nsoci
5. feb 2010

Denka a co mate?

denkolc
5. feb 2010

Nsoci, to som rada, že vám je lepšíčko.....hlavne oddychuj veľa....
My máme kašičku a občas aj redšie... ☹ ☹ ☹ Fakt neviem...v krvi nebolo nič divné...ak by bola alergická, dačo by tam boli iné, nie? Aaach, jo....

Genvik sa aj mne lúbil...oooohromne...hahaha....všetky ich slová sú super...moja teraz kecá Ďeďeďe, mamama, ďaďu a hlavne ajajaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaj......narieka jak stará babka... 😀 Škoda, že nemám zvuk na foťáku, by som to nahrala..... 😀 😀

mona1111
5. feb 2010

dobre ranko

My sme hore uz od siedmej Samko sa este pohral na posteli a o osmej sme sa prestahovali do obyvacky , kde zbastil cely rohlik vypil cajik a teraz trha letaky.....Manzel cita tak aj on chcel....

Nsoci prajeme celej rodinke aby vam bolo o 100% lepsie..... drzte sa....

Denka ano aj nas krasne blabota dededede, bababab, ma, ta, toto, minule povedal akokeby teta..... no sranda z ich vytvoov, ale genvik je krasne to by si si mala niekde zapisat ked bude starsia tak sa z toho budete vsetci smiat....

denkolc
5. feb 2010

Moni, to si musí zapísať Aljušik.....to jej Bianka povedala.....ona je taká rozkošnica.... 🙂 🙂 🙂

Dnes ten čas nejako podozrivo letí...a to sme ešte obe v pyžamku... 😅

renia
5. feb 2010

denkolc-tak to je s tymi chlopmi,veru.tiez si vela krat uvedomim,ze mi je lepsie,ked je v robote,bo ked je doma,furt ma vytaca,je trocha lenivy,dobracisko je,ale misku prebalil 2x,ani raz ju nekrmil lyzickou,proste sa nechyta.s malou sa zahra,postrazi,no tot vsjo.a este mi hovori,kolko mi on pomaha,ze ini chlapi vobec.ze jeho kamos mal svoju dceru na rukach prvy krat,ked mala rok.vrrr.fuj,mrcha som,muza si ohovaram.

potulka
5. feb 2010

ahojte
den, o 10. byt v pyzame nie je ziadna hanba. ja som sa minulu nedelu prezliekla az poobede o 5., aj to len preto, ze sme isli von. 😉

nsoci, hadam je to uz aj u vas na ustupe. fatru si mozes dat, ked mas tazkosti, aj ja som ju pri matejkovi takto pouzila. len na dlhodobe pitie sa neodporuca (nielen v tehotenstve, celkovo).

dnesna noc bola velmi fajn, spali sme v kuse 4 hodiny (!!!), od 12. do 4., potom kojenie a spanie do 6., potom driemanie pri kojeni a definitivny budicek pred 7.

nase taradlo ma teraz par dni novinku - ked vidi psika, alebo ked sa o nejakom rozpravame, zacne robit hu-hu (akoze hav-hav). a ked telefonujeme, oznami: ho-ho (halo halo). je na zozratie. 😵 😵 😵

iron
5. feb 2010

Nsoci, nemyslim ze je to tym, ze Matko nerozprava. Moja ma tiez take fazy, oproti inym detickam. Niektore uz hovoria ze havo robi hav hav, alebo vlacik sisi...moja nic. Rozpravala mama, baba, dedee..teraz ma fazu ze len mrnci takze to prejde. Kazde je ine.
Co sa tyka kakov, my nemame ziaden problem,..klop...a ostatnym nech sa to zlepsi.

potulka
5. feb 2010

renia, mozno sa muz chyti, ked bude malicka vacsia. kopa chlapov vobec nevie, ako zaobchadzat s babatkom. ale ked uz bude hovorit a vystrajat, vtedy budu partaci. 😉

mgk111
5. feb 2010

rania - kazda z nas (cest vynimkam) ma obcas tazke srdce ma nazelov 😉 normalka nie? ja ked od toho mojho chcem, aby cosi urobil, tak to musim povedat... spravi a rad je s malym ale aj tak mi to pripada malo.. lenze my mame ine kriteria ako chlapi 🙂

potulka - havo robime aj mi - ale stylom hu hu alebo ho ho 🙂

vcera bola u nas segra a dnes mi volala ze pekne ju prehana - zeby to dostala od kubka?? ufff

no konecne som ho uspala, v poslednej dobe zase len plac a na rukach 😠

no a k tym kakajucim detickam - mne dokina povedzala aby sme sa vyvarovali mlieka aspon den-dva a ze ked chcem dat cosi mliecne, tak jogurt mozem.... vcera sme dali s popucenym bananom a v pohode, ale stale davam mrkvovu stavu, ORS a ryzovy odvar...

pasoa
5. feb 2010

potulka, ja žeriem, ako si včera písala "preklad" matejkovej potýčky s radiatorom.

nšoči a iné, nerobte si vôbec žiadne starosti s tým, kto koľko hovorí a čo.
Náš Matúško včera pokročil z pišťania a vrčania do vyššieho levelu a vravel kombináciu e+h (ehe, he, hehehe, eh atď)
Poznám jednu teraz už dospelú osobu, čo do 3(!!) rokov takmer nerozprávala a rodičia mali vážnu obavu, že ju kvôli tomu nebudú môcť dať do škôlky. A mesiac pred tým sa zrazu rozhovorila.
Každý je na tom inak. Je to veľmi individuálne 🙂

ajka82
5. feb 2010

no ideme sa naobedovat a potom k doktorke, dufam ze priedusky budu v poriadku, lebo jej to chrchli este viac jak vcera 😔 ale vecer sa mi konecne podarilo z nosa aj nieco odsat, doteraz nic neslo, ani ked jej vytekala sviecka pod nosom, tak len ta mala kvapka sa vysala...

moja nieco povie a ukaze, len ked ma naozaj naladu, alebo musi nieco velmi chciet...inac ju to netankuje... iba by behala teraz...
a nepochopim ako male deti mozu vylezat chorobu, ked som teraz videla karinku aka je akcna aj s teplotami 😅

mgk111
5. feb 2010

ajka drzim palce...

pasoa - mas pravdu, detiv edia kedy co chcu zacat robit 😀 hadam my dospelaci ich nebude nutit 🙂

kubko dava 35minut prave...

iron
5. feb 2010

moja dnes este nespala...frci od siedmej...som zvedava kedy zalomi.
Ajka no nech ste cim skor zdravi....nasa ked mala teploty tych 39 tie tri dni, tak fakt len lezala a spala...mozno keby mala mensie tak by frcala...lebo mam pocit ze je na atomovy pohon....

pasoa
5. feb 2010

tu sme to rozoberali, že keď dieťa dosiahne nejaký míľnik (otáčanie sa, lozenie, sedenie, chodenie...), tak potom to mozog v noci spracováva a výsledkom je sakra zlá noc?
matúško začal včera štvorkovať vpred, až takú zlú noc sme nemali, ale to zaspávanie.... 🤐 🤐 🤐

denkolc
5. feb 2010

Pasoa, vy a problémy so zaspávaním? vááážne?

Chcela som sa opýtať, či dakto používate dáku termonádobu na udržanie teploty jedla pri kŕmení a či ste spokojné...uvažujem,či to kúpiť abo zbytočnosť.....

mona1111
5. feb 2010

denka ja som tu termonadobku kupila z netu a dnes ju vyskusame tak ti potom napisem....

egyptanka
5. feb 2010

Dobry den damy ...
my sme dnes vstavali o 9.30 ...
mala zaspala vecer pred 20.00 ... zobudila sa rano o 6 tak som ju nakojila, jedno prso, potom som ju ulozila medzi nami nech spi, nechcela tak druhe prso ... nic z toho tak kratko po 7,15 zalomila ... a zobudili sme sa az o 9.30 ...
teraz mrnci v postielke a nechce spat ... spapala polievocku a spanok nikde ...

egyptanka
5. feb 2010

Den,
ja som kupila toto
http://www.nakup.sk/index.php?page=6&itm=61110
Vyuzivam to ked ideme niekam, kde potrebujem mat pri sebe jedlo. Alebo ked doma doobeda uvarim, prehodim do nadobky a udrzuje sa mi to teple 🙂

pasoa
5. feb 2010

Den, my mávame problémy so zaspávaním, ale takého charakteru, že dám matúška do postieľky a niekedy má proste taký večer, že sa musí miliónkrát pretočiť a až potom zaspí. Akokeby si nevedel vybrať, na ktorom boku, alebo sa niekedy pokúša dostať na brucho, ale akonáhle je na bruchu, zdvihne sa na ruky a potom sa zlostí, lebo v takej polohe sa dosť blbo spí, všakže...

no a včera ani za svet v postieľke len rev, vzala som ho na ruky, chvíľu sa metal, zaspal, dala som ho do postieľky auž zas rev, zas na ruky a takto som to na tretí pokus vzdala a nechala som si ho hodinu na rukkách a až potom som ho preložila do postieľky.

Tak preto sa pýtam na tie míľniky, či sme to rozoberali tu, či to bolo niekde inde.

Den, a ja mám termotanierik, resp. termomisku, vyzerá to ako ufo, lebo z vrchu je to prikryté ešte jednou miskou, a je to super, pri našom obzeraní sa a "šetrení obrazovky" aj počas jedla ostáva papuka vždy tak akurát, prikryjem to ešte zvrchu tou miskou a pohoda.
je to presne táto http://www.ramzes.sk/termotanier-ufo-p-54756.html

potulka
5. feb 2010

pasoa, ano, tu sme to rozoberali. tusim som s tym prisla dokonca ja, citala som to v mudrej knizke. ale neviem, ci to vzdy plati. kazdopadne sa tym mozeme utesovat. 😝

nsoci
5. feb 2010

Den ja mam a je super, odskusana X krat a lacna jak prd. Smarim do toho vriaci obed a tak o hodu dve je teply na papanie.
http://www.med-art.sk/buxus/generate_page.php?p...

Myslite, ze mozem dat mlademu kupensky spenat? Papa uz tuhe... a zlozenie spenatu je 22g spenatu zo 100 g, inak ryza, zemiay, jablkova stava.

egyptanka
5. feb 2010

Dnes bola spenatova polievocka ... chutila 🙂 ... druhe bude kel s mrkvou, telacim maskom a cestovinkami 🙂

egyptanka
5. feb 2010

Danka, ta jablkova stava nespravi zle???

matja
5. feb 2010

nsoci, aj špenát zvykne urýchliť beh na záchod niekedy...

mgk, nám doktorka povedala, že žiadne jogurty, keď mal Paťko problémy. To isté mi povedala aj Katja, že aspoň týždeň nemám jesť mliečne výrobky, lebo... a nasledovalo odborné vysvetlenie...

egyptanka
5. feb 2010

odsavam a Naty pekne spinka 🙂

egyptanka
5. feb 2010

uz skoro hodinku a pol 🙂

ajka82
5. feb 2010

tak som trosku potesena,vsetkyy sople a hlieny co nechcu zmiznut su v hrdielku a nose, priedusky ciste 😵 donosa mame davat este par dni otrivin a striedat s morskou vodou a na kaselnemdala nieco ine...zo zaciatku sme mali tussin(drazdivy kasel),teraz sme mali hedelix(aleboaj kalciovy sirup sme mohli davat) a teraz solmucol-vraj by mal porozpustat hlieny a malo by to rychlejsie prejst...
von mozmeist az od pondelka a aj to vtedy kedbude pekne anebude fukat vietor
o pardni ze mame zavolat akosmena tom, lebo nas nechce prehanatmedzi chore deti, a ked nebude dobre, takpojdemezas na kontrolu
v nedelu sme boli pozvani do race, lebosvokramala meniny asvokor bude mat narodeniny, ale nikam nejdeme, pekne zostaneme doma sa liecit....bude tam cela rodina z matovej strany, aj deti...takaby nahodou neochorelikedkarinka na nich nakasle anasopli

ajka82
5. feb 2010

aj karinka teraz spinka, lebo pooebde spala len pol hodku a to sazobudila u doktorky ahned pustila rev... tak asi dospava zvysok poobedneho spanku

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre