Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

kucina1
15. mar 2010

u nas sa tiez dudluje len ked vresti alebo ide spat, a ked ho trapia zuby, inak ho nepotrebuje, ked si ho najde tak si ho strci do ust, ale ked mu ho niekto vyberie tak neprostestuje. dudlik ma od 3 dna zivota. a ked spi tak ho vypluje v noci mu ho sem tam pri jemnom prebudeni pcham nasilu

nsoci spracovala som si 2 mesiace zatial sak makam makam nech mozem zacat aj na lucinkinom coskoro pracovat

katja78
15. mar 2010

Taella - ale čas sa bude posúvať dopredu, čiže takto o týždeň už bude 12 hodín.

Egy - 2-ročná Maruška ešte potrebovala buginu, na väčšie vzdialenosti to bolo praktické, napr. do obchodu. Aj zaspať v ňon ešte vedela a potom som ju prekladala. Ale viem, že napr. v BA na sídlisku, na rovine chodí veľa detí na odrážadlách. To u nás v kopci nehrozí.

mona1111
15. mar 2010

ahojte

My sme spinkali do pol osmej, ale viackrat bol v noci hore..... aj vase deticky cestuju v noci po postielke?

Lebo toho nasho musim viackrat za noc otocit lebo dnes bol uplne v rohu postielke a uz sa nevedel kde sa ma otocit , tak zacal mrncat musela som vstat posunut ho nizsie a spali sme dalej, potom neskor zacal mrncat uplne bol na opacnej strane postielky.....

Teraz zaspal co sa aj cudujem lebo uz tyzden zaspavame o pol jednej a spinka taku hodinku a pol niekedy aj dve... a poobede uz nespime.... uvidime,....

dnes sme len dvojko manzela mam v praci a pride az zajtra rano....

potulka dnes mu skusim dat tu mrkvicku s bananikom a uvidime.... len musim kupit susene marhule lebo doma nemame aby sme mali v pripade potreby... dakujem za tip 😉

potulka
15. mar 2010

taella, bacha, cas sa posuva dopredu. jaaaj, vidim, ze katja ta uz usmernila. 😉

katja, co su to adenoidy? uboziatka moje. 😔
ja som to s tym "zelanim" zapalu myslela tak, ze ked nechces, aby sa z tvojich tazkosti vyklulo tehotenstvo, ci by si si radsej priala, aby to bola nejaka choroba. jasne, ze ti nezelam nic zle. 😅 a kludne sa postazuj, mas na to narok.

xixi7
15. mar 2010

Mona, nasa cestuje ..aj zo 3x ju v noci presuvame, lebo je natlacena v hornom rohu postielky...

matja
15. mar 2010

ahojte.

ja tiež nemám pocit, že by sa tu medzi nami súťažilo. Určite sa každá rada pochválime s tým, čo sa naše detičky naučili, ale v príspevkoch sa dá nájsť aj to, čo naše deti nedokážu, píšeme aj to, čo nás znepokojuje, trápi, hnevá. Spomínam si, ako často som písala o tom, že Patrik stále nesedí. Posadil sa, až keď mal 9 mesiacov a pár dní.

k cumlíku - ja som ho prestala dávať len preto, lebo malý si ho v podstate ani nevyžadoval. To len my sme mu akosi automaticky vopchali cumlík do úst, keď sme ho uspávali alebo keď som ho obliekala. Teraz mu pri obliekaní namiesto toho dám do rúk hračku a pri uspávaní cumlík tiež nepotrebuje. Keby si cmúľal pršteky, určite by som sa k cumlíku vrátila. Síce obžúva tú svoju obľúbenú deku, ale to robil aj predtým - keď dostal chuť na deku, cumlík jednoducho vyhodil a pustil sa do deky. Ani by mi nenapadlo odsudzovať niekoho za to, že dáva dieťatku cumlík.

pasoa, chcela by som vidieť teraz tvojho štvornožkujúceho Matúška 😉 Tak už máš doma aj ty veselo, keď ti naťahuje žalúzie 😉

potulka, v tej vete o smiatí sa vo štvorici, nie je zatiaľ žiadne skryté pozadie. Aspoň o tom neviem 😉

nsoci, Maťko ti už tiež kadečo poje 😀 hovienka, slivovicu, bublifuk 😀

katja, fúha, adenoidy... neviem, čo to síce je, ale podľa toho, že musíte ísť do nemocnice a Maruška bude v narkóze, to nevyzerá vôbec dobre. Chúďatko Maruška. Nech všetko dobre dopadne. Kedy tam idete? A čo Hanka? A nehnevaj sa na potulku, ja som z jej príspevku nevycítila nič zlé, ona dávala do pomeru možné tehu a zápal, že čo by bolo pre teba prijateľnejšie 😔

joj, dnes sa cítim tak dobre, neviem, či je to tým, že je len začiatok týždňa a po víkende som oddýchnutá, ale aj malý je po dlhšej dobe celkom pokojný. V poslednom čase bol dosť mrzutý. Dnes si aj dobre pospinkal, až do 7.30, čo sa už takmer vôbec nestáva. Ráno bol zlatý, keď sa hral s balónmi, má tu tri nafúkané balóny a naháňal ich, chytal, najviac sa mu páčilo, keď sa mu odrazili do tváričky. Dobre som sa na ňom bavila 🙂

potulka
15. mar 2010

hehe, matja je moj ombudsman. 😉

egyptanka
15. mar 2010

Tak sa baby Ospravedlnujem, ak som sa niekoho dotkla. Umyla som kúpeľku, vyvesim pradlo a idem si počítať knihu. Zajtra je tiež deň na upratovanie a aj pozajtra 🙂

mona1111
15. mar 2010

ja som sa dnes so samkom hrala ze sme si kotulali lopticku velmi sa pri tom tesil a smial, no po desiatich minutach ho to uz prestalo bavit a nasiel si inu zabavku.... ale pekne sme sa zahrali..... 🙂

mona1111
15. mar 2010

egy aj cely tyzden.... je cas na upratovanie.... ja by som mala kym maly spinka poupratovat hracky aby ich mohol zase rozhadzat ked vstane ale este sa mi nejako nechce..... mozno o chvilku.... ale asi sa idem naobedovat ....

ajka82
15. mar 2010

adenoidy su tusim zvacsene nosove mandle...
katja takze ich idu vyberat? 😒 to preto ste mali stale sople atd. ze? nech to je cim skor ok 😉

potulka
15. mar 2010

mona, tak to je normalne velky vykon, ze 10 minut (bez ironie)! pochvala obom zucastnenym stranam. 🙂

mona1111
15. mar 2010

potulka 🙂

mona1111
15. mar 2010

katja chudacik Maruska drzime palce nech to dobre dopadne a nech Maruska vsetko dobre zvladne....

pasoa
15. mar 2010

katja, juj, tak to mi je ľúto marušky, držíme paluchy.

matja, no tomu ver. ako matúško začal loziť, objavil nový vesmír a život je zrazu veselší.
aj ja sa cítim oveľa lepšie, je medzi nami "komunikácia" a to je presne to, na čo som sa tešila tie dlhé mesiace, keď bol zavretý v tej svojej ulite, mal svoj svet a ani na nás nepozrel, nezasmial sa... teraz je to už úplne o niečom inom 🙂
(viď napr. moje video na fb "radosť zo života" )
veľmi ma to teší a som veľmi šťastná. každý maličký matúškov pokrok je pre mňa veľkou oslavou 🙂

mgk111
15. mar 2010

potulka -tak u nas cez den dieta zvacsa prilepene na mne alebo stale pri mne, takze my nepotvrdzuejeme teoriu so samostatnostou a budenim - ale mam pocit, ze my sme tiez akysi iny - to co sa pise, nikdy na nas nesedi 😀

pasoa - kubik sa zžil s izbickou v pohode, fotky hodim ale my nemame taku akoze detsku... klasicku - mame vstavanu skrine, rozkladaci gauc, postielku a hracky so stanom a prebalovaci pult... takze to nie je origos detska,ta bude ked tatinko este dostane par vyplat 😉 ale pofotim a hodim urcite 😉

katka - joooj neviem sice co to je,ale staci mi ze nemocka ☹ drzim palceky...

mona - cestuje po celej posteli ked je u nas ale v postielke je to trosku obmedzujuce a aj preto niekedy v noci zaplace ze sa chce otacat a nejde 😎

xixi -my tym ze sme kubinka posuvali aby nebol natlaceny v rohu alebo na tyckach, tak sme ho rusili,tka ho necham tak ako sa on sam ulozi a hotovo...

ja som rano kukala z okna ako puk, svietilo slniecko a ze paradny den nas caka, naplnila som umyvacku, pracku a ked sa pralo, tak uz bola snehova fujavica 😀 pradlo vyvesane, tak sme sa s kubkom zbalili a som u nasich, lebo mama je este stale doma, tak aaby jej nebolo smutno 😎 spinkal doobeda okolo pol hodky, sli sme von, do obchodu, a teraz sa hrajka... inak mne sa kubko strasne meni... nechce tolko papat ako kedysi... rano mal o siestej mliecko a o osmej ovocie (to vcera nechcel vobec) a o dvanastej obed... zvycajne papal po troch hodkach...

a inak sa chvaliiiiiiim - takmer prespata noc 😎 😎 😎 plakal jednekrat o druhej v noci a potom spal az do rana bez zobudenia bez mliecka, skratka nic nechcel a vstal o 5.50 - to keby si upravil hodinu este tak na pol siedmu, to by bola uplna amerika pre mna 😎 ale aj takto som stastna... este som sa trikrat zo zvyku zobudila, ale ten smer je krasny, ako sa to ubera - normalne banujem, ze som to neurobila na radu egy skor, ze sme ho prestahovali az teraz... ale je mi aj smutno... take rozne pocity, skratka moje babatko sa zmenilo a uz je z neho sinter 🙂

malicky maejko sa ma lepsie, ked sa vylieci zapal pluc a dychat bude len a len sam, tak ho pustia domov 😝 bozicku takyto pozitivny prispevok - to je asi tym, ze som sa celkom dobre vyspala 😉

tak pekny den baby, krpec mi nedovoli chodit za komp. jedine keby zaspi 😉

kucina1
15. mar 2010

konecne som po dlhom vyse tyzdnovom maratone telefonovania nasej detskej tomaska objednala na to ockovanie a poradnu

inak prvy den existencie jeho detskej izby je cely den v obyvacke tomas a ja sedim v hojdacom kresle v jeho izbe no otras

a ma novu zabavu hadze vsetko (hracky, lyzice, odpad) zajacovi do klietky

potulka
15. mar 2010

kuci, tomas ti dopraje oddychnut si v novej izbe, ked ste si ju uz tak pekne zariadili. 😀
vcera som cistila zajovi klietku a medzi hoblinami som vyhrabala dva vrchnaciky od vyziviek. 😉

nsoci
15. mar 2010

Katja fuuuha... nemocnica? Nech uz je to v zdravi za vami. A ako sa citis ty?
Mgk tesim sa, ze ste lepsie spinkali.

U nas dalsia srajda, teploty... co robim zle, ze je furt chory? Vsak uz nikam nechodime, MHD uz vobec nie, zive dieta videl najblizsie z troch metrov... a furt nieco. ☹

kucina1
15. mar 2010

potulka ja som teraz vybrala 2 kovove lyzice a jednu plastovu lopatku
a fakt len dnes sedim v tom kresle a on beha po byte, idem mu skusit dat tu fazulovu polievku a hladam na nete bordury do detskej ale stale som nenasla vhodnu kandidatku

potulka
15. mar 2010

nsoci, ten bublifuk alebo pokazena vyzivka su celkom pravdepodobne zdroje... 😒

pasoa
15. mar 2010

nšoči, ako píše potulka. sračky môže mať kľudne aj z "domácich" zdrojov a nemusí ani nos vystrčiť z domu. 😖

kucina1
15. mar 2010

my sme si fajn od druhej doteraz pospali, maly zaspal v postielke jupiiii a ja v spalni, keby niekto nezvonil zo spodneho zvonceka tak este chrnime 😠

tak to mame uz aspon uspesne zaspatie v postielke bez mojej pritomnosti po prvy krat aj cez den

aarwen
15. mar 2010

Ahojteee,

bola som dnes na ultrazvuku vsetko je ok a bude to babaaaaaaa!!!!!!!!!!!! 🙂
viem ze sa este velmi nepozname a ze vam to moze byt jedno ale ja to musim vsetkym napisat taka som stastnaa 😀 😀 😀
musim kupit nejake nechutne volanikove najruzovejsie saticky 😀 😀 😀
a dakujeme za pochvaly k fotkam.

matja
15. mar 2010

aarwen, tak to ti zo srdca gratulujem 🙂 Tie správne šatočky určite nájdeš 😉

po tom, ako bol môj malý dnes doobeda zlatý, dlho si pospinkal, pekne sa hral, celkom dobre jedol, pri prvom spánku zaspal do 10 minút, tak teraz pri druhom spánku mi dal riadne zabrať. Práve som pred chvíľou vyhrala boj po 1 a 3/4 hodinovom uspávaní... Kúrnik, ale on bol fakt unavený o tej 14.30, keď som ho ukladala a zaspal až 16.15. Aj knihu som dočítala a on stále nič. Po takom uspávaní je vari nervózny aj ten najtrpezlivejší človek...

kucina1
15. mar 2010

arwen gratulujem ja sa tiez velmi tesim, ze mam v brusku zdrave dievcatko 😀

katja78
15. mar 2010

Jojha, som myslela, že to je rozšírený názov, tie adenoidy (adenoidné vegetácie).
Ako Ajka správne napísala, zväčšené nosové mandle. Prejavuje sa to v tých 2-4 rokoch opakovanými zápalmi horných dýchacích ciest a kebyže sa nevyberú, bývajú aj zápaly priedušiek, pľúc, vpáčený hrudník, dýchanie ústami, chrápanie, neprospievanie,...a to všetko z takého nič. Takže aby sme sa tomu vyhli, treba ju uspať. Na Kramároch to síce robia pod Dormicom (deti sú také mimo, pri vedomí, ale potom si nič nepamätajú), videla som to na vlastné oči ešte na škole, ale vlastnému dieťaťu by som to nedovolila takto urobiť. Máme termín na začiatok mája, tak dovtedy uvidím, či Hanka bude stále mliekoholik....

Ďakujeme, že na nás myslíte 🙂

Potulka - sorry. Ja inak nie som vzťahovačná, ale priať niekomu chorobu neviem ani zo srandy. Očakávam 2 alternatívy, buď tehu, alebo naštartovanie cyklu. Obe môžu mať na začiatku podobné príznaky. Dám vedieť, ak sa nejaká z nich objaví 😉

Pasoa - nefičím síce na FB, ale tak by som aj ja rada videla Matúška v akcii, že rozmýšľam, že sa uaregistrujem 😅

Maci - to je radosti, aj z Kubka, aj z Maťka 😵

Nsoci - hádam aj z tých zúbkov to môže byť, keď je inak Maťko v pohode a teploty nie sú vysoké. Ale úplne Ťa chápem, my sme chorobovali od Vianoc 😖

katja78
15. mar 2010

Aarwen - gratulujem aj ja, nech ste obe zdravučké a radosť vám vydrží stále 🙂 Som sa Ťa chcela spýtať, či Tvoj nick je podľa princeznej Arwen z Pána prsteňov?

mona1111
15. mar 2010

aarwen - gratulujem k dievcatku, aby ste boli zdravucke 😉 😉 😉 a vysanti sa pri n na kupoch 🙂

pasoa
15. mar 2010

arwen, tešíme sa s tebou samozrjeme! 🙂

katja, ty nie si na fb? 😕 A kto je potom Katarína Groplová? 😅 Ja som bola v tom, že ty 😅
jááááj... to je KAJUŠKA... ehehe 😅 😅 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre