Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

drozdik78
6. okt 2009

denkolc ja som osielala 🙂 poslem ti 🙂 ak ti teda niekto nereposlal uz 🙂
iron fajnu si vydrazila 🙂

mgk111
6. okt 2009

ajka - boooze tak neviem co som si zapamatala kto to bol 🙂 prepac 🙂

egy - este si sa nerozhodla? a co doma? ako sa na to pozera tvoj manzel?

kucina1
6. okt 2009

ja som sa pustila do drazby sedatka do vane, ale je dost zaujemkyn tak uvidim ci budem uspesna xixi

nevyfuknut ale !!! http://www.mimiaukcie.sk/aukce.php?id=1379313

egyptanka
6. okt 2009

denka, tak to riesim aj ja v poslednej dobe so zaspavanim, sluchadla a naladene Jemne melodie ... hmmm je to tiez zle, ale co mam robit.

egyptanka
6. okt 2009

nsoci, jaaaj nejako som si to neuvedomila ...
mgk, s manzelom som sa nebavila, urcite povie, ze je to na mne ....
kucina, zajtra vysvetlis princip aukcii a mimibazaru ... su tam dobre veci,ale neviem sa v tom orientovat.

kucina1
6. okt 2009

egy jasan 🙂

lubi22
6. okt 2009

Ahojte 🙂

Egy - ved ale tu vobec nevyvstava otazka ci Ty alebo Natalka, ze koho uprednostnit. Tu vobec o to nejde. Na Tvojom mieste by som pockala do polrocku, a s prikrmami pomalicky postupne nahradzovala aj MM umelym mlieckom, aby si ju mohla v 7, max 8 mesiacoch uplne odstavit. Natalke si kojenim dala uz hrozne vela, aj keby si prestala kojit hned po polroku, tak si jej dala uzasny zaklad. Len pre vas obe bude lepsie, ked budes nahradzovat MM umelym pomalsie, aby sa Tebe upravila laktacia a Natalka si zvykla na prikrmy aj UM. 😉

lubi22
6. okt 2009

Matuskovi vsetko naj k vymesaciu 😵

kucina1
6. okt 2009

vsetkym oslavencom aj meninovym vsetko naj

egyptanka
6. okt 2009

Baby dakujem za vase nazory a podporu ... ono sa to zda velmi jednoduche, ze kvoli obycajnemu piskaniu robim take caviky, ale ono je to dost neprijemne.

Este pokecam s muzom a pripadne aj s mojou maminou a dam vediet ako som sa rozhodla. Asi pockam na prikrmy, kym sa plne rozbehnu a este pockam do konca roka ... a to je tak 2-3 mesiace.

matja
6. okt 2009

egy, písala si, že lekári povedali, že pri tej liečbe nesmieš dojčiť. Ale je to naozaj tak? Ja by som si to na tvojom mieste overila, annag pozná jednu kvalitne prepracovanú stránku, kde sa dá overiť, či dané lieky skutočne prechádzajú do mlieka a majú zlé účinky na dieťatko. Lekári často hovoria, že pri liekoch sa nesmie dojčiť, ale nie vždy si to skutočne overia (s farmakológmi). Sama som mala takú skúsenosť, že mi zakázali dojčiť a popritom to bolo možné. A zakázal mi to gynekológ aj detská lekárka - len tak z fleku, bez overenia účinkov na dieťa, vôbec farmakológa nekontaktovali. Takisto aj v príbalových informáciách je často uvedená formulka, že je to nevhodné pre dojčiace matky, ale je to iba zaužívaná veta.

asandys
6. okt 2009

EGY suhlasim s mgk a lubi

pasoa vsetko naj jjjjjjjjjjjjj matuskovi

vlalu, no riadni barani su tie deti, a dakujem, dnes bolo v praci celkmo suepr, sedela som so sefom pol dna na mikroskope a druhu polku dna som jedla hrozno, pila kavu a psiala clanok, tak pohodicka, a samoska, mala som konecne riadny obed aj s polievkou a hlavne nacas. Lebo doma dakedy jem prve jedlo k veceru, no nestihacky varit a doteraz som nemala ani kuchynuu.

zajtra mam volno tak idem ku svagrine, ona ma 15 mesacne dievcatko, a maju tam choditko, tak skusim tam Adamka zase na chvilku posadit. Uz raz tam bol a apacilo sa mu velmi, ked som ho vyberala vonku, tak sa rozplakal. A potom sa rozhodnem, ci si ho od nej poziciam, abo nie. Lebo pri Adamkovej motorike bude nam uó chvilu uz sam chodit, tipujem do vianoc. Teraz vkuse sa taha na nabytok, splha sa po ludoch, len aby stal na nozkach. Len velmi sa bojim, ze jeho telico este neni pripravene na take pohyby, bude poriveny jak fras.

egyptanka
6. okt 2009

matja, liek ktory mam brat ovplyvnuje nervovu sustavu a vylucuje sa do MM i ked vplyv na kojencov nebol preukazany.

nsoci
6. okt 2009

Natalke vsetko naj mimochodom.

egyptanka
6. okt 2009

nsoci,dakujeme ...

mgk111
6. okt 2009

kucina - to je fakt haluzne 🙂

elenam
6. okt 2009

ahojte babenky. Konecne malá zaspala a ja som po sprche a pozerám ordináciu. Uz asi dva mesiace si odsajem mlieko iba večer a aj to iba okolo 70ml. Robilo by sa mi ho viac keby som si ho odsávala pravidelne aspon po 3 hodinách?

bershka
autor
6. okt 2009

ahoj elena
jasne,ze sa ti bude viac tvorit. lebo ked neodsavas, tvori sa hormon, co ti zabrzduje tvorbu. tak sup sup

bershka
autor
6. okt 2009

aj ked odsajes urcite menej, tak musis to zase "rozficat"

matja
6. okt 2009

Natálka a Matúško - všetko najlepšie 🙂

elenam, odsávačka nestimuluje prsník tak ako dieťatko, ale určite aj častejšie odsávanie pomôže zvýšiť produkciu. Ja odsávam každý večer inak - napr. predvčerom 80 ml a včera 165 ml.

elenam
6. okt 2009

No áno. Keď skúsim odsať niekedy poobede, tak je to okolo 20ml a nevedela som či to má nejaký zmysel. Tak skúsim a uvidím.

nsoci
6. okt 2009

Sakra, chcem si narysovat podorys bytu a doma nemam milimetrovy papier ani pravitko a na nete mi to nejde, sprosta som.

elenam
6. okt 2009

Matja - tak myslíš, že by bolo dobré , keby som si cez deň niekedy priložila malú aby trocha poťahala?

matja
6. okt 2009

elenam, určite to má zmysel. čím častejšie vyprázdňuješ, tým viac sa tvorí. Niekedy sa mlieko spustí poriadne až po niekoľkých minútach odsávania.

egyptanka
6. okt 2009

matja, dakujeme ...

nsoci, hmm pruser ...

matja
6. okt 2009

elenam, svoju malú dojčíš?

iron
6. okt 2009

nsoci...coze ides vystrajat s podorysom. Ja som si v tom ikeackom programe minule zariadovala kuchynu, obe detske izbicky, pracovnu...haluzila som tiez.

elenam
6. okt 2009

Matja - nedojčím, len večer si odsajem trocha mlieka, ktoré potom vypije. Myslím, že aj tá troška ma nejaký zmysel. Zajtra si ju skúsím priložiť a možno sa to ešte zlepší. Malej dávam Humanu antirefluxnú. A chutí jej. Vlastne jej chutí všetko, z čoho sa veľmi teším. 🙂

egyptanka
6. okt 2009

joooj baby ja mam strach dat malej prvu mrkvicku ... kedy ste ju davali, teda o kolkej?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre