Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

lubi22
20. sep 2009

A na zimu - presne tak ako pise Iron - my sme vyuzili pri Samkovi aj kombinezu, ale aj bundicku samostatnu - ked clovek ide napr. lekarke, na nakupy, netreba dieta cele vyzliekat, da sa dole iba bundicka. Alebo ked nie je taka zima a sedi vo fusaku v kociku. A kombineza na sanky, na bezkanie, na tuhsiu zimu. Skoda len, ze Samko mal v zime 74 a Filipko potrebuje 80.

potulka
20. sep 2009

a este jedna vec, co mi tu nasepkava moj muz 😀
rambo-mamicky: mate uz novu autosedacku, ci sa stale zmestite do vajicka? a ak mate novu, tak aku? matejovi uz pomaly trcia nohy, ale zasa v smere jazdy sa nam ho este velmi nechce davat sediet... dakujem.

lubi22
20. sep 2009

Potulka ja som tiez tak bola - v Nexte v Avione som si to obzrela - hlavne velkostne a potom objednala cez net. Ale velkostne Next zodpoveda HM-ku, obe znacky su ako keby o cislo vacsie.

lubi22
20. sep 2009

Potulka kym trcia nozky, nie je problem. Ak by prevysovala hlavicka, tak uz treba novu autosedacku. My planujeme dat Filipka do novej tak okolo Vianoc, ked bude mat 10 mesiacov. Pri Samkovi sme ho dali v 10 mes. do dalsej kategorie - mame sedacku Maxi Cosi Tobi od 9-18 kg. Ja akurat riesim, ci budem kupovat taku istu Filipkovi, lebo Samko je tintitko a ten bude mat 18 kilo asi az v puberte. Povodne som myslela, ze kupim dalsiu kategoriu od 15 - 36 kg pre Samka a Filipka dam do tej, co pouziva Samko teraz, no ale ktovie kedy bude mat Samko 15 kg 😅, ked ma ledvaj 12 teraz.

lubi22
20. sep 2009

Ozaj - Damiankovi vsetko naj k polrocku a maminke k narodeninam 😵

nsoci
20. sep 2009

Potulka mi uz mame noviu autosedacku 3.5 mesiaca.... 😀

Lubi fuuuuha.... to si fakt maniacka.... sa mi hlava zakrutila z tej ceny...a ked som videla samkovu zbierku auticok.... ja budem asi spartanska matka ako moji rodicia 😀 zastavam nazor, ze hraciek netreba vela, lebo potom sa nerozviaj fantazia.... ale mozno zmenim nazor... u nas s braskom to ale platilo... mali sme par hraciekl ale vytvorili sme si v detskej celu krajinu, plysaci tvorili rodiny, mali pasy, obcanky, kreslili sme mapy, robili olympijske hry, dokonca pisali cestovne poriadky pre autobusy a vlaky, dokonca som asi v 12tich spisala knihu pribehov.... no krasne casy. 😀 Snad bude Matko v tomto po mne, sa vyhra....

nsoci
20. sep 2009

Egy vcera ste sa nepochavlili tak dodatocne vsetko naj k 10 vyrociu 😉

nsoci
20. sep 2009

Matko mi pokazil mobil... vcera ho oslintaval a nejako tie slinky vosli dnu, tak som bez mobilu, nefunguje a nejake cisla v nom ostali uz navzdy... 😒

mona1111
20. sep 2009

ahojte

lubi nedala by si link odkial kupujes tie zimne vecicky? dakujem

vsetko naj oslavencom 😎 😎 😎

nsoci super chvalim ta. Aka pekna praca vznikla z tych prikrmov. My budeme mat na druhu nedelu 6 mesiacov a zacneme s prikrmami tak je to dobry sprievodca pre nas zacinajuce maminy....

Ja tiez uvazujem ze kupim aj bundicku aj kombinezu. Tiez uz pokukujem po topanockach..... na zimu....

Zatial mame stale vajicko, nozky tiez nam trcia ale to neriesim, zatial mu postacuje, ked este nesedime....

mona1111
20. sep 2009

diocka vitaj medzi marcovkami 😎

potulka
20. sep 2009

dakujem za sedackove nazory. tak teda este pockame, kym sa tam ako-tak vprace. 🙂
nsoci, v mnozstve hraciek zdielam tvoj nazor. som si nedavno uvedomila, ze sme matejovi nekupili vlastne este ani jednu. 😅 nema ich vela a vsetko podostaval od kamaratov. uplne mu to staci. vzdy ma par dni, kedy sa mu niektora paci, potom ho omrzi, tak ju odlozime a vytiahneme inu a tak dokolecka. teraz sa mu aj tak rataju najma veci, ktore vlastne ani nie su hracky. hlavne aby sa to dalo zuzlat, alebo aby sa tym dalo trieskat a zhadzovat na zem. uplnym a uz pomerne dlhodobym favoritom je zubna kefka. 😀 a uz teraz robim plany, ako zavediem na vianoce novu tradiciu - kazdy kazdemu len jeden darcek. vratane mateja. ak to vyjde, dostal by cca 8 veci, co je az-az.

lubi22
20. sep 2009

Nsoci, no ja som maniak skor na oblecenie, hracky kupuju najma stari rodicia, jasne, ze obcas im kupim aj ja, ked idem do obchodu, manzel ten vobec, ten ma podobny nazor ako Ty. Kedze Samko bol prve vytuzene vnucatko, tak podostaval hroznu spustu hraciek. Stari rodicia si ho naucili, ze pri kazdej navsteve mu donesu auto. Mne sa to nepozdava, ale stari rodicia su na to, aby deti rozmaznavali a tak to neriesim. Ma sice stovky aut, ale on sa s nimi fakt aj prehra kopec casu. No ale Filipko uz nedostava zdaleka tolko hraciek, v podstate iba par, kedze tie Samkove su v pohode a uz sa to nema ani kam vmestit.

Potulka - dobry napad s tou tradiciou na Vianoce, uvidis, ci sa vam ju podari dodrzat. Ja som to navrhovala uz minule Vianoce s tym, ze dospeli si darceky davat nebudeme - aj tak je to furt len trapenie, co komu, lebo kazdy si kupi co potrebuje aj cez rok - a detom - teda vtedy Samkovi kazdy iba po jednom darceku. No nevyslo to. Samko bol z tolkych darcekov cely zmateny, nevedel, co skor, tak sme nakoniec vacsinu darcekov este zabalenych odlozili a vytahovali postupne dalsie dni.

Mona poslem do IP.

zuzic1
20. sep 2009

diocka vitaj...aj náš Kamilko sa narodil 30.3. o 17:10

baby ja už tiež pokukujem po hračkách, ale keď krpec sa najradšej hrá s dialkovím a všetko obhrýza 😒

lubi: ja som tiež maniak na mini oblečko, už mám 2 kombinézi a 4 bundičky a kopu svetríkov ponožiek tepláčikov a mikiniek a čiapok ponožiek pančúch a rukavičiek a to zima ešte ani nezačala 😖 , už si sama nadávam, ale keď nemôžem odolať 😢 ešte nejaké botičky do kočíka a sme kompletní 🤐

no my sme pribrali za posledný 1,5 mesiac 700 gramov, vraj stále dosť

no a Kamil je stále nervózny a slintá a slintá a škrieka a po zúbkoch ani stopy 😒 , v noci sa zasa budí často a už som taká unavená, že sa mi nohy dnes podlamujú celý deň...aj som začala citelne chudnúť, čo ma teší, ale nie týmto spôsobom ☹

doktorka kázala kúpiť čípky Viburcol a dávať na noc, sú to homeopatické čípky, máte s tým niekto skúsenosti??

zuzic1
20. sep 2009

a ešte sa chcem opýtať, akú veľkosť plienok dávate??? Mne sa už tá 3 zdá byť pritesná, ale kúpila som 4 a tie sú zasa ešte priveľké....moje plány s látkovkami stroskoptali úplne na financiách 😢

No a tiež už sme definitívne vymenili vaničku za športiak a je asi trocha šťastnejší v ňom...

denkolc
20. sep 2009

Lubi, super tip, ten dino.....určite objednám u fotra...🙂

Potulka, ja som kúpila už novú autosedačku, lebo vajíčko už pomaličky končí....len aby sa malá naučila lepšie držať telo - to budeme musieť aj začať cvičiť, lebo samej jej to nepôjde...neva......tak takúto:
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6181176

zuzic1
20. sep 2009

My sme ešte stále vo vajíčku a zatiaľ trčia len trošku nožičky, ale na Vianoce určite už budeme musieť kúpiť novú

iron
20. sep 2009

tak ja to zhrniem.
V BA je HM a Next aj v Auparku aj v Avione detske vecicky. Ja osobne mam radsej HM v auparku. Co sa tyku Nextu je tam taky chaby vyber, hlavne vo velkostiach - na moju som tam skoro nic nevedela najst.
Lubi ten dino vyzera super...aj ta cena 😉 . No u nas neprichadza do uvahy, lebo by sme tam mali nalogovane dve deti vratane jedneho chlpateho.
Zuzic plienky pouzivam podla hmotnosti, teraz trojky. Mala ma 6,5 kg, tak tie co su do tych 9kg. Lebo su este jedny trojky na vyssie hmotnosti.

My sme dnes malej kupili tu blbost na kocik za polrocik. A uz sme skoncili s hrackami...az do vianoc. Ma toho dost a netreba jej toho tolko.
Autosedacku mame vybratu a vyskusanu je to Recaro 9-36 kg. Nechcem kazdu chvilu kupovat novu. Co sa tyka bezpecnosti je nad 40% nad priemer a robia sedacky do sportovych aut.
Kazdy predajca vam ale bude tvrdit, ze treba kupit od 9-18 a potom dalsiu...ved chcu predat. Nas o tom tiez presviedcali ohladne Romeru. Ten ale v kategorii 9-36 nebol tak dobre rieseny ako Recaro.
Urcite treba vyskusat s krpcom. My budeme vajce menit az ked mala dosiahne 9kg...co u nas vychadza asi zaciatkom zimy.

nsoci
20. sep 2009

Hehj bola som v telke v spravach 😉 Asi 7 sekund, som hviezda. 😎 😎 😎

Zuzic na financiach? Vsak papierove su stokrat drahsie.... 😉 Kup 30 stvorcov (600 Sk), dvoje vrchne nphavicky a jednu snappku a ides na to 😉 Kostenpunkt: 1000 Sk...ak mas podedene stvorce tym menej...

Ja som zas fanatik na sekacove vecicky.... Zhanam hraskovozelenu zimnu bundu pre Matka... Ani neni som narocna, co?

denkolc
20. sep 2009

Nsoci, kdeeeeee, však som kukala a Teba som nevidela.....kuknem v archíve, len prezraď, že o čo šlo... 😉

egyptanka
20. sep 2009

nsoci, preposles mi ten novy vycuc o prikrmoch... diky
petra.kosudova@gmail.com

nsoci
20. sep 2009

Denka v reportazi o chleboch som sa mihla aj s Matkom 😉
Egy nejde ti to otvorit? Preposlem teda.

egyptanka
20. sep 2009

... tak my sme mali celkom prijemny den ... rano smer Zahorie a islo sa na hriby. Ja som hladala a manzel Manducoval, nasli sme prd a hovno. Sotva na jednu prazenicu, ale dolezite je, ze malicka bola vonku na vzduchu a potom sme sa presunuli na obed na jediny salas na zapadnom Slovensku, kde je aj ekologicka biofarma v Stupave. Tam vaaaam bolo ludi a same deticky, uz viem kam budeme chodit buduce leto s malou. Je tam taaaak krasne. Keby som o tom vedela skor tak som tam kazdy mozny volny den. 🙂

egyptanka
20. sep 2009

prisli sme domov okolo tretej. Zacala som krmit s tym, ze pojdeme este von, ale s malou sme pri krmeni zaspali a spinkali az do nejakej piatej a do siestej vecer este lehnili a hrali sa, ale to len preto, ze som sa robila ze spim a tak mala sa este prevalovala bez mrncania, len si rozpravala.

nsoci, dakujem.

egyptanka
20. sep 2009

Baby, vcera som bola namäkko s filmu co isiel na Markize ... ze 8 statocnych. Bola som unavena, ale tak som chcela vidiet koniec, ze som sa premohla a pozerala. Sme sa s muzom k sebe tulili, otvorili si bonbonieru a kukali pekny film. Pekny vecer to bol. 🙂

iron
20. sep 2009

jej egy...super dnik.
nsoci..nie si narocna a pis kde...ja ta chcem tiez vidiet v telke...

iron
20. sep 2009

hodila som nove foto..idem kukat superstar ake su tam tentokrat existencie... 😀

egyptanka
20. sep 2009

Baby z BA, chystate sa niektora z Vas na buduci vikend na hody v Dubravke, resp. v Karlovke?

nsoci
20. sep 2009

Egy my do Modry busom.... ja, kamoska a maly v manduce...asi.

egyptanka
20. sep 2009

nsoci, tak daleko sa mi nechce trepat a muz buduci vikend pracuje tak aktivita bude len tu v BA.

denkolc
20. sep 2009

Nsoci, kedy do Modry?? Na čo do Modry? Kamoška má tiež bábo?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre