Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

iron
21. sep 2009

este som sa chcela opytat, davali ste niektora na veceru uz kasu, kym babo papalo len zeleninku....alebo ste davali az ked zacalo aj ovocie. Mam nutkanie vyskusat to vecer, ale asi este mesiac pockam...

munu
21. sep 2009

Labutka znakuje? a ako im to ide? funguje to? zeby som aj ja zacala skusat na Matkovi? A nebude potom lenivy hovorit, ked ho naucim znakovat? 😕 a nas Matko si povedal, ze odteraz bude spavat na boku.. tak stale zaspi na boku a potom sa po case skotula na brusko... no samozrejme ja spim ako na ihlach, aby sa nepridusil nahodou a on zase vzdy ked sa dostane na brusko, tak zodvihne hlavku a uz sa na to zobudi.. tak take spanie mame my teraz.. a uz sa mu podarilo tak asi 3x prevratit v noci na brusko a zrejme bol taky zaspaty a unaveny, ze ani hlavku nezodvihol, ale zaspal tak, len ju polozil pekne na bok.. a ja ked som sa nahodou zobudila a nasla ho tak, tak som letela k nemu,ze ci nahodu nelezi tvarickou v matraci.. ale nastastie nie.. tak mi odlahlo.. no a odvtedy nespim kludne.. musim len asi vydrzat, kym z toho vyrastie a bude rozumnejsi a bude niektore veci uz automaticky robit tak, aby si neublizil..

iron
21. sep 2009

munu, monitor dychu nemate? Moja teraz spava tiez len na brusku tak zapnem monitor a som kludna

drozdik78
21. sep 2009

🙂 no iron ako b si pisala o maolej malej 🙂 aj my potierame Calgelom a navyse sme dostali "nahrdelnik" z jantarov / ze vraj pomaha detvacikom ked idu zubky / a kde nist tu nist 🙂 keby aspon v noci buvala ....

munu
21. sep 2009

Iron ja davam Matkovi kasu z jeho mliecka od zaciatku, spolu so zeleninkou a ovocim.. len s maskom som pockala mesiac.. ale inac vsetko papa.. tie prve kasicky su urcene pre deti uz od 4-teho mesiaca.. aspon my tu take mame v anglicku..

iron
21. sep 2009

drozdik...nam calgel nezaberal...to nevydrzala ani pol hodiny...
sorry vola sa to DENTINOX.....

munu
21. sep 2009

nemame monitor dychu.. ani sme ho nemali.. prave preto som teraz asi taka nepokojna

zuzic1
21. sep 2009

drozdik ja mám doma libenar a na liečenie sa mi moc neosvedčili, skôr ako preventívna hygiena. Nám doktorka dala na soplíky Pamycon, keď bol krpec chorý a aj teraz by sa zišiel, no to je zasa antibiotikum 😖

zuzic1
21. sep 2009

iron: my to máme teraz , že sa budí s revom viackrát za noc ... 😠 ...tiež by som rada vedela čo to je...

aj my dávame calgel, ale nepomáha a máme ten Viburcol homeopatické čípky a to sa mi zdá, že zaberá

matja
21. sep 2009

zuzic, aj my máme pamycon. Paťkovi zistili v nošteku stafylokoka, tak preto. Ináč v stredu budeme asi v ZA. Neprídeš aj ty a Clea?

matja
21. sep 2009

A prajem kamilkovi skoré uzdravenie.

drozdik78
21. sep 2009

iron tak vskusame ten 🙂))
Zuzic no to si ma moc neptesila, ale nema tie sopliky take strasne tak var nam aspon to pomoze 🙂
my papame od nestle vola sa to 1. prva kasa mliecna a rozraba sa do vody ryzova a maa ju ma rada a ja tie 😀

taella
21. sep 2009

iron kdeže 😖 ešte nelozia , veď Karolínka sa len nedávno začala iba pretáčať z chrbátika na bruško 😖

lubi22
21. sep 2009

Iron aj tie dva kociky som pozerala, su podobne ako ten Moon. Tiez su v pohode. No budem kupovat az na jar, tak uvidime. Inak plavanie velmi pomaha motorike babenka - nam pri Samkovi aspon velmi pomohlo. Ja som chcela zacat s Filipkom, ale v takom hroznom case je to, ze akurat spinka aj Samko aj Filipko 😠 Tak teraz neviem.

Chorym detickam skore vyzdravenie zelam. 🙂

Ono by to mala byt taka postupka, ze najskor liezt, plazit sa a az potom sedkat, aby spevneli prirodzene svaly na chrbte. Moj starsi syncek nestvornozkoval, v 7 mesiacoch sa postavil na nozky a chodili sme chvilku za dve rucky, potom za jednu a uplne sam sa pustil v 11. Inak Filipko snad za posledne dva mesiace neurobil ziadny pokrok v pohybovani, ale vacsinou to pride tak skokom, ze vsetko naraz, tak sa tesim.

Mne Lovella voni, ja v nej periem vsetky vecicky 🙂

Katka, Matja blahozelame k prvemu zubku. A zubky ani my nemame ziadne, je dost deticiek, ktorym prvy zubok vylezie az v roku, takze zatial je kopeeec casu. 🙂

Asandys dakujeme za pochvalu 😵 Samko uz teraz uspesne bali baby, tak som zvedava, co nas caka neskor 😀

iron
21. sep 2009

no uvidim ja tie kociky musim fyzicky vyskusat. Pre mna je velmi dolezite aby sa dali ovladat jednou rukou. Mozno tiez pockame do jari...aj ked cestovanie by s nim bolo jednoduchsie.

Mne Lovela tiez vonia len naprd perie... 😖

lubi22
21. sep 2009

To je pravda, skvrny nevyperie. Ja mam tiez rovnaku podmienku - ovladanie jednou rukou, aby sa dalo polohovat a idealne, aby bolo aj vyskovo nastavitelne madlo a trosku odperovane kolieska. Idealne 3kolieska alebo daco podobne. Pojdem potom asi pozriet na zivo do obchodu a vyskusat.

drozdik78
21. sep 2009

ja nosim malu v satke ale tiez si kupim golfky som rada ze debatujete o tom, lebo kociar com som mala kupila tak nie som s nim moc spokojna som sa nejak unahlila... :( ale golfky si kupim, ale az na jar...

a inak ako casto kupete drobcov 🙂 ?
moja ma opacny sposob posledne tri dni, najprv mliecko a potom nejak ten prikrm, tak som rada, ze aspon nieco do nej dostanem.. 🙂 leb ked vidi ako sa blizi lyzicka tak usta su na zamku xixix a nepomoaaju ani hracky ani spievanie niekedy...

drozdik78
21. sep 2009

muni 🙂 neboj sa znakovat..len detvaciky do 8 mesiacov kominikuju nezamerne a na to aby sa spravne vyvíjala rec je najlesie spajat slovo s obrazkom tak si myslim ze znakovanie nemoze absolutne ublizit 🙂 ja mam cd sice v anglinctie s Rachel a je uzasna odporucam 🙂))

drozdik78
21. sep 2009

iron 🙂 mne piradkna na vyzivu hovorila že kasa je tretia zlozka , ktora sa dava 🙂 ja davam tu od nestle :popisujem to vyssie je dobra a od 4 mesiaca a davala som ju ked mala mala 6 takze je to v pohode 🙂 je do vody a je mliecna takze sa nemusis bat 🙂

drozdik78
21. sep 2009

ospravedlnujem sa poradkyna 🙂)

denkolc
21. sep 2009

Iron - ten plač zo spánku mávame stále, ale už to nie je také drastické...ona sa pri tom nezobudí, len hrozne vrieska so zatvorenými očami, ani slzy ani nič...len rev...ale ostatné tri noci sa mi podarilo ju ukľudniť rýchlo..predtým to bolo peklo a netuším, z čoho...
A kašu som už dávala, ale moc jej nezjedla, spánok bol aj tak hrozný, tak ju do toho nenútim....kamoške sa narodilo bábo pred 4 týždňami a jej mama už doporučila, že jej má dávať krupicovú kašičku, aby lepšie spinkala, tak ona sa potešila.....kokoooooos, asi sa s ňou nemôžem kamošiť, bo ma roztrhne....nemoooožem také veci.... ☹

My zuby nič...kočíky máme dva, ďalší musí počkať...a Tánička sa moc nehýbe, väčšinou leží na chrbte....už by som s ňou chcela začať cvičiť pod odborným dohľadom, nech sa začne trošku vyvíjať....ale čo dnes:

Baby, dnes sa mi Tánička zakliesnila medzi posteľ a knižnicu nohou....bola ticho jak pena....tak som ju vzala a dala do stredu postele so slovami, že musíme na ňu dávať lepší pozor....a pak prejdem za knižnicu, sadnem si a zrazu rana jak hovado - Tánička spadla na zem - presnejšie na chrbát z postele a hlavu si udrela o drevenú časť kresla na zemi....bolo to HROZNEEEEE.....Skoro ma drblo, chúdatenko moje.....Tak je teraz na pozorovaní....

iron
21. sep 2009

drozdik..mne ide o to, ci jej tu kasu mozem davat uz teraz alebo vyskusat zeleninku potom ovocie a az potom kasu....aby mi potom zeleninku papala...

iron
21. sep 2009

de..to ju mas terazv nemocnici, ci ju ty pozorujes

denkolc
21. sep 2009

Iron, doma ju sledujeme......keby bolo dačo, letíme k odborníkom....Bol to hrozný pád, ale tie detičky sa veľa napadajú ešte, takže nemôžem až tak stresovať....

Dnes som si objednala cez net v bazarikoch 3 bundy pre Táničku, jednu chlpatú vestičku a overal na zimu - dokopy za 35 Eur, začína sa mi to páčiť....Aj keď máme ešte plno vecí z USA, ale sa míňajú rýýýýchlo...rastie jak blázon...

baskaj
21. sep 2009

ahoj kočky... tak včerajšok sme zvládli, od rána až do večera som bola v takom švungu, že až, ale aspoň sa konečne zase niečo dialo 🙂

lubi - ďakujeme za gratuláciu, aj všetkým kočkám na FB!!! 🙂

nsoci - pekne si tam rozprávala, ja by som mala trému jak hovado. ja som sa aj čudovala, či tá reportérka išla len tak na blind na sídlisko medzi smetiaky hľadať respondentov... a zabudla som pochváliť aj fotečky, tá ČB trojka sa mi tak páčila, že ja by som si ju hádam aj na náhrobný kameň dala... 😝 😀

iron - krásne fotky - ako vždy. len na tej predposlednej ninka vyzerá, akoby mala v puse piercing 😝 😀

lenk30 - neee, ja som sa ťa vôbec nechcela dotknúť!!! ja som len proste neni na také citové rečičky, tak som to napísala, ale jasné, že malého žerem, cucám, hryzem, maznám, milujem. len každá sme iná. vôbec nie si trapka!!!!!!!! je to skôr problém vo mne, že také vyjadrovanie ja nemusím (aj keď mi také niečo povie muž, tak mne je na grc, ale my sa na tom už potom len bavíme... že "čo robkáš?" a mňam hneď napne... 😀 ) (ale tiež si myslím, že tie IP neboli moc citlivé 😒 )

egy - to o akom režime si prosím ťa písala? potom daj radu aj mne...
a - síce to tak je, že keď je dieťa už trošku väčšie, tak je s ním viac srandy, dobrodružstiev a voľna, ale - každé obdobie má svoje pozitíva, ale aj negatíva, si myslím. tak by som sa na tú budúcnosť asi až tak príliš neupínala. asi ti bude lepšie, ale nezabudni si vychutnať aj toto obdobie - veď aj s natálkou sa dá už určite aj jašiť, štekliť, tancovať, robiť grimasy a všelijaké hlasy a pod...

asandys - ja som prečítala, že "drozdik , vitaj a veselo SPIEVAJ" 😀 😀 😀

drozdik - libenar je slaný roztok. mysme to mali na soplíky. ale otvorenú ampulku bolo treba spotrebovať do dvoch dní. tak som potom vytierala mliečkom na vat. tyčinke. kúpem už každý večer, niekedy mydielkom, niekedy len čistou vodičkou.

denka - júúúj, chúdiatko tánička!!! z nej bud tuším kaskadérka raz...

no, ani ja som neni za veľa hračiek pre deti. veľa hračiek podľa mňa demotivuje. a okrem toho, ja mám v obľube aj nehračkové hračky (prepolená rúrka od rolky papiera na špagátiku, rolka od dezodorantu s kamienkom vo vnútri a pod) tuším tu je niekde aj taká téma, len ju teraz neviem nájsť... ani hračky na kočík ma nejak netankujú. priviažem mu naň niečo z tých, čo už má...

a vianoce? aj tak veľa dostane, lebo sme veľká rodina, ale budem proti tomu bojovať. mňa dojíma, keď si spomeniem, ako mama spomína, že ona dostala na vianoce napr. iba pero. ich bolo veľa detí a boli chudobní...

k tým športiakom - my budeme mať kombináciu z concorda, ale neskôr sa chystám kúpiť aj takú úplne jednoduchú buginu na cestovanie - len dve rúry a kus látky 😀 ...

no, aj my máme už asi 4 noci príliš časté budenie. predtým bol šušeň hore iba 2x za noc a teraz je to hádam aj 5-6x. neviem, čo sa deje. dudel nechce, musí si vždy trošku pocucať. tak si ho potom už nechám pri sebe v posteli, ale trošku sa aj bojím, či mu neublížim, bo my máme trochu užšiu posteľ a ja potrbujem v noci všelijaké rozpľasknuté, ponaťahované pózy mať...
... a tak často myslím na mapu, lenk, denku a spol... 🙄

- a tento prípevok píšem už od rána, lebo malý má dnes nejakú zlú náladu...

kucina1
21. sep 2009

denka fiha tak aj u vas pad, dufam ze bude vsetko v poriadku. drzte sa

my mame uz kociky vsetky. hlboku schovanu, sportak v prevadzke a golfac bez polohovatelneho operadla nachystany, este som ho ani nevidela xixi.

kucina1
21. sep 2009

mne drobec uz pol hodinu spi, pred kupanim stihol pokrstit hovienkami penove puzzliky xixi.

pol dna si kopirujem nase prispevky z temy "ideme do finale" a akurat nam rodila nsoci xixi

nsoci
21. sep 2009

Tak som tady krasky....

Cely den som fujazdila po meste, isla som robit rosambo do banky, potom som cakala na podpisy, som uchodenaaaa

ked tu pisete o tych nociach a placi tak my uz 4tu noc curacie orgie, furt sa precika (nechapem ako a kadial), furt papame, otacame sa na brucho a aby som nezabudla vsetko to sprevadza rev akoby ho na noze brali (aj susedka z vedlajsieho bytu na to vstala).... tak neviem neviem.... zub (druhy) uz vyliezol tak co to?

krpec uz chrni.... dnes v meste moc nenaspal, lebo sa musel usmievat na vsetkych turistov a kukat na elektricky...

Munu dakujem...ale kocka? Vsak tam mam kruhy jako keby som v tu noc vobec nespala (akoze som nie, od druhej do tretej som rozjimala nad katastralnym konanim)

Drozdik odkial si?

Iron Matko jak zacal plavat tak isiel za tri tyzdne z mlandraveho obrika na svalnateho obra... nam plavanie ohromne pomohlo. Denka pocuj, nechces skocit s Tanickou na neurologiu? Nechaj si vypisat papier od obvodnej, fakt, ked som ju mala na rukach trosku by sa jej zislo pocvicit... hm? A fuuuuha, ten pad, az ma zamrazilo, chuda drobne...

Baskaj ze nahrobny kamen 😉 Dik za tip. Ja tiez nemusim nezne yvjadrovanie, muzovi yb som milacik a zlatko nepovedala ani omylom, ale vsak kazda sme nejaka... Raz muzovi napisala jeho byvala SMS, ktora koncila "moje, co robkas?" Ona sa proste tak vyjadrovala, ale kedze som uz chodila s nim takmer dva roky, tak som jej vycistila zaludok ked sme sa stretli, ze ma muz musel odtiahnut soptiacu nabok... 😀

Asandys porad, ty si teraz kupovala byt... To zrychlene konanie, tych 8 litrov mam doniest v kolkoch? Nieze kupim na poste a budu mi nanic... 😉

nsoci
21. sep 2009

joj a predvcerom sme mali premieru.... vratili sme sa z vinobrania, reku dame vanu, spolu po dlhom case.... som sa vlozila do vody, Matko sa slastne antiahol, ja mu vykladam, no vidis ako nam je dobre...a zrazu: zblnk! na hladine krasne velke hovienko... zblnk! druhe... tretie... a nakoniec este pekne vodnmata nadielka, aby sme mali tu spravnu kupaciu atmosku 😀 😀 😀

denkolc
21. sep 2009

Nsoci, však máme ísť čoskoro do poradne, takže nás určite dokina pošle cvičiť...už sa nám trikrát vyhrážala, ale vždy s tým, že venujte sa doma a ak sa to nezlepší, tak idete smer neurológia...tak teraz príde na jej slová a asi som aj rada.....však to ste všetky videli a cítili, že to nie je o tom, že každé dieťa je iné, ale že ona je ozaj totálne gumená a ak to trošku nepodchytíme, bude to len horšie..

My sme sa tiež spolu kúpali!!!! Ale ona nejako neciká ani nekaká vo vode, ešte sa mi to nikdy nestalo, ani keď bola novorodeniatko....jedine raz mi obcikala uterák, keď som ju išla zabaliť do plienky...hold, dáma.... 😀
Inak, aj vaše deti si pred spaním tak trú očiská a chcú si odtrhnúť uši, prípadne aj vlasy??? Je to doooosť divné....a ešte ma zarazilo, keď som videla tie fotky príkrmov, som čakala, že aj Táňa bude celá zababraná od toho jedla, ale my ani podbradník nepoužívame, tak neviem, čo je zase zle..... 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre