Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

iron
22. sep 2009

no egy...toz musis vydrzat...to som z toho mala tiez depky, lebo fakt som nikde nemohla chodit...teraz je to uz lepsie, ked su tie prikrmy...ale aj tak nikam nechodim...akurat buduci tyzden sa mi crta jedna firemna akcoska....kino...no uvidim, teoreticky, drahy by mohol nakrmit...
ale prsia mi ide rozstrelit, kolko tam toho mam...tak len cakam kedy sa ta produkcia bude znizovat..

potulka
22. sep 2009

iron, pravdupovediac, neviem, ktora to je, je ich vela druhov. urcite viem, ze to NIE je taka ta hruskovita. zajtra popisem. 😉
a ozaj, ta BA stretavka je zajtra o druhej? vsetky ste informovane, len ja tu zmatkujem... 😝

bershka
autor
22. sep 2009

aaaaaaaaahojteee.

no idem sa hned z kraja chválit. dnes mame 7 mesiacikov a zaroven 2. vyrocie svadby s muzikom, kt. je mimochodom na sluzobke... ☹
hmm, tak neoslavuje s nami dvojitu radost.

diocka
22. sep 2009

no potesim vas baby, ja chcem ist 14teho oktobra na mullera, tak uz odsavam, ale vcera som odsala az 15 ml. tak dufam ze do toho 14teho aspon na jednu davku odsajem🙂

bershka
autor
22. sep 2009

diocka? ty to mlieko davas dokopy? aj ja chcem ist na mullera

diocka
22. sep 2009

ozaj, tie ktore uz riesite prikrmy - co vsetko ste namrazili malym na zimu? a co vlastne tie nase deticky budu jest okrem mrkvy a zemiakov? ja mam nejaku tekvicu a cuketu v mrazaku, ale inak mi uz dochadza fantazia.

egyptanka
22. sep 2009

bershka, tak gratulujeme 🙂
potulka, ano a uz nezmatkuj 😀
iron, no ved mala je tiez furt so mnou a ked nie je tak to co potrebujem vybavit vybavim medzi krmeniami. Ale chod sa vyvetrat. 🙂

bershka
autor
22. sep 2009

ja som nemrazila ništ

bershka
autor
22. sep 2009

inak zas ma kúše škatula.... zas lete nejaka mykoza na mna 😠

iron
22. sep 2009

diocka ja nemrazim, dnes vsetko dostat kupit....takze kupim, uvarim na tri dni, naporcujem necham v chladnicke a o tri dni zase tak....

ja som zatial dala, mrkva, zemiak, petrzlen, spenat (to som kupovala hotove lebo vraj tie su upravene a bez dusicnanov, lebo to ma vraj vela zeleza ci co...bla bla, bola som hnila),
chystam sa este kalerab, karfiol, tekvicu, cukina....toz asi vsetko...bojim sa jej dat take ze hrasok, kapusta...

iron
22. sep 2009

bershka...to chce skocit za lekarkou nech ti pomoze.....ci ty si uz proste chronicky pripad... 😲

bershka
autor
22. sep 2009

no iron, nemam ako. resp. mala by som ako, ale nema kto povarovat... hruuza. ale doma este mam nejake cipky, tak si ich tam napcham. ja od porodu nemam jeden mesiac, co by bolo dobre.... dam si ju zasit a bude klud

egyptanka
22. sep 2009

ani ja nemam nic v mrazaku.

mozno ste to riesili ale varite to v dojcenskej vode alebo vo vode z vodovodu?

alisia
22. sep 2009

diocka, my príkrmy papáme od ukončeného 4. mesiaca, takže napr. od 7. mesiaca idú na rad cestoviny, jogurt a čo ja viem čo ešte, tuším aj hrášok a kapusta. A nemrazila som nič. Ja ani nevarím na 2-3 dni, každý deň varím čerstvé a keď nestíham, tak dávam kúpené. V pohode papá aj to aj to. A najradšej má broskyňu s jablkom a banánom a do toho keksíky sunarku alebo od hipp. Ako mi nechcel banány, tak ich papá. Ovocie nevarím, takže to papá len roztlačené vidličkou a jablko nastrúhané. A chutí mu aj hruška, bruško ho zatiaľ z nej nebolelo.
Iron, ja okrem mrkvy, zemiaku, petržlenu dávam cuketu, karfiol. Špenát a brokolicu nemá rád.

iron
22. sep 2009

bershka..neodkladaj tu navstevu, ved chod s malou,...objednaj sa ak sa da.
Ja beriem od porodu uz lieky a moj stav je ze o 200% lepsi....Ja mam taku super lekarku teraz, som strasne spokojna.....
no idem do tej sprchy, lebo som nemala zatial cas a ze uz si zacinam smrdet....ble...fuj jaka som ja nechutacka

alisia
22. sep 2009

egy, ja varím v normálnej vode z vodovodu, dojčenskú vodu používam len na zarobenie mliečka, čaju a kaše. A kaše papá Damianko veľmi dobre, už som mu robila rôzne chute.
Iron a ak ti dochádza že čo variť, tak Daminkovi chutí uvarený zemiak s mrkvou a to som vyšlahala s jeho mliečkom, pridala do toho mäsko a bolo to mňam, mňam, len sa tak zalizoval.

potulka
22. sep 2009

egy, ja varim v normalnej vodovodnej vode. a v mrazaku mam mrkvu, cukinu so zemiakmi, jablka s hruskami ako prikrmy. potom jarny listovy spenat od svokry, trosku malin, cernic, cucoriedok, jahod a ribezli, to sa tiez neskor zide. tento tyzden pridam tekvicu a patizon. vzdy ked sa dostanem k niecomu bio, tak mrazim do zasoby. mam radsej sezonnu zeleninu a ovocie, aj ked dnes je v obchodoch v kazdom rocnom obdobi vsetko.

baskaj
22. sep 2009

kočky, môj malý vie už hovoriť 😉 . kto chce vidieť, nech kukne foto 😎 😀

egyptanka
22. sep 2009

ja som dnes videla v Tescu v tom bio kutiku krasnu cuketu a tak som na nu pozerala, zeby som ju aj zobrala. Ale nevedela by som co s nou. Ako spracovavate zeleninu pred mrazenim?

egyptanka
22. sep 2009

baska ... xixi 🙂
inac aky poriadok v postielke ... Natali vzdy rozhadze celu postielku a plysove hracky sa vzdy ocitnu na opacnej strany postielky, hniezdo porozviazovane a tak.

diocka
22. sep 2009

baskaj, to je zlate🙂)) to ste mu vyrobili taku tabulku???

egyptanka
22. sep 2009

no idem spinkat babulky, tesim sa na zajtra ... dobru noc prajem 🙂

denkolc
22. sep 2009

Náš mrazák: mrkva, zemiaky, kaleráb, karfiol, cukina, baklažán, petržlen - všetko uvarené v dobrom nápoji z vodovodu 😀 , roztlačené vidličkou v sklenených nádobkách z výživ...

Malá špenát či brokolicu zbožňuje...ale ona vypije aj kalciový sirup, len kašička mliečna jej moc nejde..... 😀

Diocka, ja mám od dakoho taký receptár s príkrmami...sú tam rôzne veci, už len pekne všetko robiť podľa toho, fantázii sa medze nekladú...ak nájdem, pošlem Ti....

Baby, ja zajtra dojdem len na hodinku... ☹

diocka
22. sep 2009

akurat som teraz docitala "odborne" kritiky na tu reklamu z vodovodu, ze styl ala 80 roky🙂))) fakt haluz v dnesnej dobe.
denka, ty si nejaka domaca gazdinka zasobena🙂))) budeme k vam chodit na nedelne obedy s marekom🙂

denkolc
22. sep 2009

Diocka, ako vidím, profesionálna deformácia...hehehe....no, tá reklama je haluzná, ale podľa mňa má aj takéto retro niečo do seba.....čo Ty vieš, možno Ministerstvo zdravotníctva zaplatilo nenormálne prachy nejakým profíkom, ktorí nás takto chceli šokovať!!! 😀 😀 😀 Ten maskot alla kvapka - no konec...🙂

Môžeme spraviť piknik na dostižke...hehehe.... 😉

Bershka, hlavne sa neškrab, lebo opuchneš....... 😀 😀 😀 😀

asandys
22. sep 2009

baskaj, damianko am super haro🙂))

lubi, no nemam slov na dr., ved tolkokrat mu kukala do pusky, tak na co pri tom myslela?

nsoci, dobry dnesny vykon.-)))

mapa, neboj kolacik bude, uz som ho slubila aj sama sebe, jak sa na neho tesim, dufam, z epo vikende bude mat moj holobyt koencne kuchynu🙂)))

K prikrmom, Adam zje ib ataky prikrm , kde je mrkva, akonahle mrkvu vynecham, pluva o 106. Brokolicu nezje ani z rychlika, cuketa a kalereb mu chutili samoska s mrkvou a zemiakom. NApr, Adam mi pluva aj jablko, ale banan, nektárinku a hrusku zjedol.
Zajtra mame polroka, tak dame aj masko prvykrat, ale az poobede, lebo doobedu som v praci, a enchcem aby mu masko dala moja mama a ja to neuvidim🙂))) No a kasu tak tu vobec nechce, zavrie usta a finito, moze dojest psik. Asi mu skusim kupit dajaku s prichutou.
K spanku, ja uz enmam slov, tuto noc som spal adokopy dve hodiny, vkuse sa budil s placom, a o 6 jak rano bili zvony na kostole, uz kukal na mna spoza mrezi, ze dajaka som mtrva. Tak som ho vybrala vonku, na zem naskladala dva paplony, vysypala ejho hracky, oblozila som vsetkymi vankusmi, ktore som videla, vzala som svoj paplon, lahla ku nemu na zem a brutalne natvrdo som zaspala. Zobudila som sa o pol 8. Hodinu a pol som nevedela, co dieta robi, ale ma iba jeden skrabancek na ruke naviac. Taze asi nic devastacne. 😀 No a zobudial som sa tak, ze Adam si spustil dajaku demo nahravku na klaviriku rovno pri mojich usiach 😀 😀
Tiez som dnes bola na policii vybavit adamovi pas, potom na poistovni a este aj na magistrate. MAla som klokanku, v nej sa adamovi paci 😀

No a dnes sme boli na prvu vakcinu na pneumokoky, uz o 7 mal zvysenu teplotu , uspala so ho a odvtedy sa este neohlasil 😉

No a naj rekord dnesneho dna. moje prve jedlo a jedine dnes bolo o pol 8 vecer a to jogurt s musli, teraz tlacim uz druhu tablicku cokolady 😀

egyptanka
22. sep 2009

este som potrebovala poslat par mailov tak posledne kuk ... denka k pikniku na dostizke sa pridavam, ved to mam tot za rohom ... pridem v ramci prechadzky a mozeme skoncit na namesti Hraniciarov v cukrarni 🙂

egyptanka
22. sep 2009

a toz uz idem spat ... zajtra ide este muz do prace a tak rano nemozem dospavat. ☹

denkolc
22. sep 2009

Baskaj, inak Damianko sa nenormalne zmenil! Však na tej poslednej fotke vyzerá tak na 5 rôčkov....úplne sila!!!!

Asandys, Ti poviem, že si viem predstaviť, ako si musela byť hotová...po takej noci...a to jedlo - nezávidím Ti ani trošičku...keby si bola z Ba, letím pomáhať... 😉 😉 😉

ajka82
22. sep 2009

ale ja som nepovedala ze koncim, len ze to je mozno posledny verejny prispevo..., tak nebol 🙄
...ja som predtym vzdy pisala popri kojeni, alebo ked mala spala ale teraz uz to tak nepojde... rano tu nikoho neni, tak asi pisat nebudem, desiata, tak to pri nej lezim aby aspon kusok pospala a to tiez nejde pisat, obed, olovrant, vecera su uz hotove jedla a pomedzi to tak rychlo sosne mlieko ze ani ta vista tak rychlo nenabehne a pri vecernom, ak si prosi si tak precitam co nove a mozem padnut do postele...pomedzi to nieco doma urobit, ponovom krpec chce spat vacsinou vonku, takze robim doma tak ze kasdu sekundu odbieham a prenasam krpca na puzzle z chodby, kupelky alebo spalne a aj ked je pri mne na posteli tak nemozem sa ani otocit k pocitacu, lebo si leze velice rychlo hlavou dole z postele...
radsej sa budem aspon trosku setrit=oddychovat aby som mala energiu na "zneuzitie" priatela, lebo inac karinka braceka mat nebude, ked budem mrtva, zaspata v posteli kazdy vecer 😅 ..dnes zase vypisem, celu energiu a nic z toho zas nebude 😅

no a dufam, ze ste niektore nepochopili ze co som pisala... a hlavne som to nepisala ani preto ze moje dieta papa poriadne aj ked nie podla zauzivania vacsiny, prespi celu noc a ked sa aj zobudi, tak ju vacsinou pohladkame a spi dalej a neni ani mocurevana...
bolo to skor preto ze som mala z podaktorych pocit ako keby sa nevedeli rozhodnut sami, co maju robit a ked to urobil niekto a dopadlo to dobre, tak to urobil aj dotycny, len kvoli tomu...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre