Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

iron
6. okt 2009

egy na obed ked mala sest mesiacov...Coho sa bojis? Moja sa vtedy zatvarila ako kysly citron. Vsetko sme pekne nafotili a natocili. Nech ma dietatko spomienku....

munu
6. okt 2009

Egy ja som tiez toho nazoru, aby si Natalku zacala uz teraz odstavovat od MM a nahradzala ho umelym a ak je to mozne, tak do mesiaca by si isla uz na liecbu.. necakaj, urob to.. lebo to pistanie v usiach nieje sranda... dneska som o tom citala na stranke markizy.. nebudem rozpisovat co presne.. ale vraj lekari zistili pricinu piskania v usiach.. mozes si to precitat ak chces.. je to presne to, co mas ty.. tinnitus to aj oni nazyvali...
http://tvnoviny.sk/spravy/radimevam/uz-zistili-...

matja
6. okt 2009

elenam, neviem, či sa ti bude chcieť prisať, keď ju už nedojčíš... Ale skúsiť môžeš. Ak to nepôjde, tak odsávaj tak často, ako sa ti bude dať, aj keď len po troške.

egy, mrkvičku sme dali okolo obeda. Najlepšie je vybrať taký čas, keď malá nebude unavená ani príliš hladná.

pasoa, tu je foto, ako vyzerá náš nánožník na manduce: https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

egyptanka
6. okt 2009

iron, neviem som taka nesvoja z toho ...

mgk111
6. okt 2009

egy - neboj nemaj strach z prikrmov... maly prvu mrkvu - najskor dal do ust, potom ho striaslo celeho, isiel to vyplut, natahovalo ho na vracanie a na druhy den uz zjedol par lyziciek a na treti to jedol ako keby sme mu nic ine nemali dat 🙂 tak smelo do toho 🙂 troska bordelu bude okolo a na malej, ale to si zvyknes a natalka sa nauci pekne papkat potom 🙂

egyptanka
6. okt 2009

no budem musiet cim skor do toho, aby si zvykla a ja mala viac casu na seba ...

pasoa
6. okt 2009

lubi, asandys, matja, ďakujeme.

elenam, spýtaj sa ma na odsávanie a ja ti poviem 😀 Odsávam á 3-4 hod a ako som už dnes písala egy, každý deň mám navyše dobré dve až tri deci.
Presne ako píše Matja, čím viac vyprádzňuješ, tým viac sa tvorí.

egy, ja som začala zemiakom lebo nezapeká (čo mrkva teda riadne (varená)) a je taký univerzálnejší. Začali sme až keď mal matúško 6m a 20dní, lebo krst, nemocnica, dojčák, tak som chela aby to bolo doma a v rodinnej domácej atmosfére.
Zriedila som mu to MM a pekne papal, po 2 dňoch už bez MM, zriedené iba s vodou.
Dali sme to na obed, t.j. tretie papkanie.

matja, a to tam máte prosímtebapekne ako upevnené??? 😕

denkolc
6. okt 2009

Mgk, jakého bordelu? 😀 však pekne lyžičkou všetko zobrať z okolia pusinky.....bordel ešte len príde, keď nám budú brať tie misky a keď budú jesť samé - rukami... 😀 😀 😀

Egy, prosím Ťa...nebuď už taká pokakaná...to mi k Tebe vôbec nepasuje.... 😎 Hor sa výzve do toho!

pasoa
6. okt 2009

egy, ako sa to volá, to bezkofeínové pivo? a kde to dostať? nech oklamem svoju závislosť aj ja 😀

matja
6. okt 2009

pasoa, na nánožníku máme po stranách tri páry suchých zipsov - spodné som neupínala o nič a ďalšie dva páry som zapla o traky na manduce 🙂
myslím, že samej by sa mi to zapnúť nepodarilo, aspoň zatiaľ nemám prax, musí mi s tým niekto pomôcť.

egyptanka
6. okt 2009

denka, oki ty ma dokazes nabudit ... v sobotu idem do toho, nech dedo pofoti, lebo on je skvely fotograf tak nech tie fotky stoja za to ... my mame taky naprd fotak.

pasoa, pivo??? ... vino, nie?? ... tak www.carl-jung.sk

iron
6. okt 2009

no baby idem spat, lebo som ko.

A inak Egy, to len potom uvidis obsah tej plienky...a smradu....fuj. Ja otvaram okná a padám von. Lebo normalne ze chemicky poplach.

potulka
6. okt 2009

ahojte
co to bolo dnes s tym konom? aspon som tu nevysedavala. 😉

egy, podla mna zacni s prikrmami a postupne prejdi na UM. to bude nejaky cas trvat a este si podojcis. 🙂 ja budem asi coskoro v podobnej situacii. mam artritidu a za normalnych okolnosti beriem niekolko druhov liekov. pocas tehotenstva a kojenia uzivam len jeden vo velmi malej davke. zatial mi to staci, ale urcite nebudem moct kojit tak dlho, ako keby mi nic nebolo. prave preto sa casto zaoberam myslienkou, ako budeme s matejom fungovat, ked ho budem musiet prestat kojit. prvorade samozrejme je, aby som sa onho vladala starat. jasne, ze to nejako zvladneme, ale uz teraz je mi to luto. 😔

nsoci, dnes som podnikla dalsi utok na bazzarik a ukoristila som jesennu bundu a nohavice na traky, kazde za 1 € (!!!). mali akysi vypredaj. no a aby sa nepovedalo, ciapka stala 2,70. 😀

pasoa, blahozelam, matusko je uz chlap ako sa patri. 😵 ze sedem mesiacov, paaaanecku! boli sme vobec niekedy tehotne?!

egyptanka
6. okt 2009

potulka, presne ako pises ... myslim na to, ze ked prestanem dojcit ako budeme fungovat. Lebo prso je pre Natalku ako Rohypnol na spanie.

potulka
6. okt 2009

matja, ten nanoznik je super! o satku by to asi neslo, ze? 😅

pasoa, mas pravdu, varena mrkva je stelesnena zapcha. najprv som si myslela, ze je to u mateja nahoda, ale ocividne nie. naposledy kakal v sobotu (ale teda fest... muz povedal, ze to bol bahnovy zabal 😀 egy, mas sa naozaj na co tesit 😝), v nedelu a vcera mal na obed mrkvu a odvtedy strajkuje. cim by som ho mohla odstoplovat?

egyptanka
6. okt 2009

potulka, nejake probiotika by nepomohli? ... kvapky alebo keby si si ty dala nejaky jogurt alebo acidko?

matja
6. okt 2009

potulka, surovou mrkvou - ta ma presne opacne ucinky ako varena 🙂

egyptanka
6. okt 2009

matja a keby som postruhala surovu mrkvu a dala do varenej to by asi nebola dobra kombinacia ... cooo?

ajka82
6. okt 2009

baby, co by ste napisali???
1.ziadam vas o doplatenie...blabla... do troch tyzdnov (keby sa nic nedialo, tak by ste potom poslali urgenciu)
2.pokial nedoplatite do 3och tyzdnov, budem to riesit sudnou cestou...

egyptanka
6. okt 2009

ajka,

... v pripade ak Vas nedoplatok neuhradite do DD.MM.RRRR budem nutena situaciu riesit sudnou cestou ...

ajka82
6. okt 2009

ma asi trtne z toho...zajtra chcem aby to uz letelo adresatovi 😖 dufam ze sa to nebude uz natahovat...

ajka82
6. okt 2009

egy nevies kolko je "ulozna" doba na poste, kym si mozes prevziat zasielky? 2 tyzdne?

egyptanka
6. okt 2009

ajka, 18 dni ...

ajka82
6. okt 2009

tak vazne musim ratat 3 tyzdne od zajtra 😒 ... kujem

pasoa
6. okt 2009

potulka, tehotné??? čooo?? myyy??? 🙄 🙄 🙄
a ďakujeme za blahoželanie.

egy, víno, jasné že víno. nealko pivo som práve vychlastala, tak sa mi to poplietlo. a kde ho dostať? v Terne (Jednote) asi nie,že? V Tescu? Bille?... čo ešte máme v MT... už asi nič...

egy, hlavne neexperimentuj, keď si ešte ani nezačala... pekne varené... aby si nezvyknutý žalúdok zvykol, nie hneď pecky na úvod.

potulka, už sa tu písalo o slivkovej šťave.
Matúško je síce zapečneý, ale vykaká. on je bojovník. Tlačí a tlačííííí, ja rozbalím, s očakávaním, že nájdem veľký náklad a tam jeden plastelínový bobek natlačený aj s otlačkom ritnej drážky 😀
a takto aj 5x za deň. niekedy jeden bobek, niekedy väčšia plastelínka, čo by sa už aj niečo vymodelovať dalo.

Ale ako píše Iron, to sú iné chemické útoky.. a to ešte nejedol mäsko! TO eštelen bude!

Baby, preložila som, pokoňovala a idem do sprchy a odsávať... hádam sa do polnoci dostanem do postele. Zajtra ráno neurológia, som zvedavaá, aké bude EEG...

brúbrú

egyptanka
6. okt 2009

pasoa, vraj v Tescu a este aj v Hypernove ... ale su aj ine znacky, treba sa popozerat po obchodoch.
a jasne ziadne experimenty ... ja som tiez trocha opatrna ... xixi a to som jedla dnes fazulovu polievku ...

my mame neurologiu v pondelok, v utorok rizikovu poradnu ...

slivkova stava zarucene pomaha ... odskusane na sebe.

idem sa aj ja chystat na spanok ...

ajka82
6. okt 2009

egy, drzim palce na rizikovu...a z tej tety co meria deticky si nic nerob 😉

egyptanka
6. okt 2009

ajka,dakujem ... tak dobru noc prajem ... 😔

potulka
6. okt 2009

dakujem za tipy na prehanadla. 🙂 ak sa ani zajtra nic neudeje, nieco si z toho vyberiem a skusim. jogurty a acidko jem, to asi nestaci. mozno je na case zacat desiatovat ovocie. mam tu nejake biohrusky a aj domace jablcka.

pasoa, zajtra drzim palce, nech sa dozviete same dobre spravy.

ajka82
6. okt 2009

a este dnes stiham...vsetko naj oslavencom a vymesacnikom 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre