Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

iron
30. okt 2009

takze teraz anketa?
Zuby
styri...dve dolne jednotky a dve horne dvojky
Prikrmy
maso vedie, zelenina nie je problem...ovocie velky...ale dnes zjedla slivku s bananom
S prikrmami sa nocny spanok nezlepsil....ale isli zaroven aj zuby...
Uz druhy den davam 2x UM...ranajky a vecera...netrapia nas zuby a spanie je vyrazne lepsie...2x hore.
Neviem ci je to tym mliekom, ze ja som fakt uz nemala mozno kolko potrebovala alebo tym ze nas netrapia zuby.

egyptanka
30. okt 2009

matja o akej teorie spanku 6-12 mesacnych vravis?

iron
30. okt 2009

jáj a ešte že ako uspávam....my sme uspávali len na rukách...už asi mesiac nie...
ked vidím že je unavená, tak si ľahnem k nej, dám je cuckať a potom do 5-tich minút spí.

U nás nastal výrazný pokrok vo všetkom. Som na ňu hrdá.

matja
30. okt 2009

lubi, ďakujem, to som netušila, že stačí variť tak krátko. Zajtra ju bude mať Paťko prvýkrát 🙂 Zase sa teším, ako vždy pri niečom novom. Väčšinou je však moja radosť z jedla väčšia ako tá jeho 😀
Lubi, Samkovi musíš noštek stále odsávať? Myslela som si, že pri takých väčších deťoch už netreba odsávačku, malý ju neznáša... Nech sa ti detičky čoskoro uzdravia.

vrrrr 😠 práve mi praskla chrasta z herpesa. Už mám iba 6 z 10, čo sa mi urobili minulý týždeň, ale zdá sa, že sa už čoskoro zahoja. Len nech mi nepraskajú...

iron
30. okt 2009

jáj sakra...teóriu 3-5-7 či aká to je som skúšala a nefunguje a nefunguje ani zaspávanie v postielke, to reve, len na velke posteli...potom ju prenesiem.

matja
30. okt 2009

egy, to, že je to teória, som si to nazvala iba ja 😀
Ide o to, že detičky všeobecne (ale samozrejme nie všetky 😉 ) sa v noci v tomto období častejšie budia. Príčiny sú rôzne - majú plytký spánok, chcú cítiť mamičku...

matja
30. okt 2009

a egy, červ. šošovica vraj nenafukuje, nemám skúsenosti, zajtra vyskúšam na Paťkovi 🙂

a ešte k zúbkom - dole dva aj hore dva

lubi22
30. okt 2009

Matja dakujem. Samko si vie nostek pekne vyfukat, ale to nikdy nedokaze tak, ako ta odsavacka vytiahne. Ta to snad vytiahne az z cela dakde, takze odsavame aj jemu pre istotu.

Cervena sosovica nenafukuje absolutne, ja som si ju velmi oblubila, varim raz do tyzdna bud na sladko alebo kyslo.

Co sa tyka teorie 3-5-7 mne sa to tiez nezdalo. Ale Samko nechcel vobec zaspavat ked bol malinky normalne, iba na fitlopte a drncat a na rukach, uz som nevladala. Manzel sa do toho obul, precital si tu knizku, mna zavrel do obyvky a za tri dni revu, ked mne plakali slzy v obyvke, sa maly naucil zaspavat sam. Pryv den plakal vyse hodiny (samozrejme po 3, 5 a potom po 7 minutach ho manzel stale chodil pozerat), na strty den zaspinkal uz po 7, a potom prestal plackat uplne a pekne sam zaspinkaval v postielke.

egyptanka
30. okt 2009

matja, tak to suhlasi, moja sa zacala castejsie budit ... a to som si myslela, ze sme za vodou lebo koncom 4 a tak do polovice 5 mesiaca sa uz budila len raz za noc a raz sme zazili aj prespatu celu noc. Teraz sa budi asi 5-8 x za noc

lubi22
30. okt 2009

My zubky ziadne. 🙂

ajka82
30. okt 2009

denka, mala spi od narodenia celu noc, len prve tyzdne som mju musela budit, aby priberala... sama zaspi jedine vonku v kociku, alebo v iducom aute v sedacke, inak na prse (v poslednej dobe aj mne na hrudi), v noci ju prekladam do postielky, cez den ju nechavam u nas na posteli kde zaspi, inac by sa prebrala...tu metodu som neskusala a asi ani nebudem-nepaci sa mi...
zuby nemame, prikrmy papa vsetky pekne a myslim ze u nas nejaku zmenu k lepsiemu alebo horsiemu nevidim... len mato hovori, ze sa mala v noci budi a stoji vpostielke, popr. mrnci, ale jao tom neviem a vraj ju aj nosi cca2x .... ked sme same doma tak sa nebudi vobec... raz za dva tyzdne sa stane, ze sa zobudi okolo piatej, ze chce papat a kakat a potom uz zostane pri nas v posteli spat
u nas znamena noc 22:00-7:30 (plus,minus nejake minuty) a ako dlho spava cez den som tu nedavno pisala 😉

dr. povedala, ze vyzera, ze bude s tych deti co budu menej spavat 🙄

dnes boli palacinky mnamki 😵
atemi sme ta cakali...kde si sa stratila????

mgk111
30. okt 2009

ahojte - k ankete - teoria 3-5-7 neskusam ani nejdem lebo som prilis makka a zatial som toho nazoru ze mam jedno babo, neviem ci bude dalsie tak mi nevadi, ze ho uspavam na rukach...
spava tak do obeda dvakrat pol hodka, poobede tak isto a potom ma noc - od takej siedmej-osmej do cca piatej siestej rano - ako kedy... budi sa casto asi kvoli zubkom, ale dvakrat na papanie... vypije vcelku malo okolo 120ml...
zubky - jeden vylezeny dolny vlavo, ten dole v pravo je prerezany a derie sa von... prikrmy cokolvek aj zeleninka, masko ovko...

ajka82
30. okt 2009

matja, u nas je dvovod ze chce citit otecka 😀 a mamicka o tom ani netusi, lebo spim 😎

iron
30. okt 2009

lubi to ste vydrzali tak dlho ho nechat trapit...
ja som to tiez skusala ale nemam to srdce,...ja som teraz rada ze zaspinka pri mne a ja zaspinka s nou..a milujem to ...ked sa tak ku mne tulka a fetujem ju...
nie ze ma teraz udate ze fetujem vlastne dieta. 😀

matja
30. okt 2009

ja by som chcela, aby Paťko zaspal na prsníku, ale keď ho vypije, tak sa začne mrviť, dá sa na 4, hlavička hore, vrtí sa... A presne ako píše mgk, kým mám iba jedno dieťa, tak sa to dá zvládnuť a v podstate mi to nevadí, že ho uspávam na rukách. Ale chrbát už dáva o sebe vedieť...

iron
30. okt 2009

matja..moja mi zaspala asi dva mesiace na prse...odvtedy nie a presne robi to co tvoj Patko...
a neskusala si ked uz na nom vidis ze je unaveny, zobrat ho do postele?

matja
30. okt 2009

iron, skúšala, vôbec nepomáha, on proste "ožije", aj napriek tomu, že si žmolí a šúcha oči. Teraz skúšam to, že ho nosím na rukách a polospiaceho ho dám do postieľky. On sa tam samozrejme preberie, keď sa mu tam prestane páčiť, vyberiem, uspávam a zase polospiaceho šup do postieľky. Neviem, možno to bola náhoda, ale dnes som mala už väčší úspech ako predchádzajúce dni a zaspal na prvý alebo druhý raz. Predvčerom som ho takto dávala a vyberala do postieľky aj 5x.

ajka82
30. okt 2009

no moja ked nezaspi na prse, tak na hrudi ako som pisala... ked dopije, sadne si a unavena sa mi vystvera na hrud, polozi hlavu, tak ju tam pekne ulozim a ona si s takym mrnkanim zaspinka...potom dam do postielky ak je vecer a ak cez den, tak len pregulnem vedla seba na postel(niekedy sa vsak cez den prebere a musim ju mat cely cas na sebe)...

iron
30. okt 2009

matja...moja sa velmi dlho branila..ked som ju polozila na postel zacala revat, lebo vedela ze ma spat. Tak som si zobrala knizku a citali sme si, alebo som sa snou v posteli nejako hrala.
Najskor som ju musela naucit, ze byt v posteli nie je zle...teraz uz zase vie, ze ked tam je tak ma spinkat...Len musim byt pri nej kym je uplne tuha, lebo ked ma nevidi ked sa prebudi tak je taka bezradna.

ajka..takze ty mavas nutene odpocinky... 😀 Ale aspon si oddychnes..

egyptanka
30. okt 2009

matja, mne zaspi na prse len vecer alebo po obede.
baby a ako by mal vyzerat taky denny jedalnicek? ... ja mam dojem, ze my mame akosi malo casu na vsetky tie jedla.

okolo 6.30 mliecko (hned po zobudeni a prebaleni)
okolo 9,00 mliecko (ale niekedy ju manzel uspi a spi tak do 9,30)
od 11 do 12 obed - prikrm - potom dam bud vodicku alebo cucnut z prska, ked uspavam
okolo 14,30 ovocie
okolo 18,00 - 18,30 mliecko a spat.

Niekedy o tej 14,30 nakojim a okolo 16,00 dam kasu.

Ale ja mam pocit, ze od tej 14,30 do tej 18,00 je velka medzera co sa tyka jedla ... co si myslite? Nie je krmenie 5x denne malo?

To akoze ked bude prechadzat na stravu dospelych tak o tej 6,30 budem musiet klusat do kuchyne a robit nejaky chlebik so syrom alebo nejaku rannajsiu kasu? Alebo ako to je?

mona1111
30. okt 2009

ajka - neviem aka to bola kasa , uz som ju vyhodila.... ale pamatam, ze bola ryzova stupen 1...... este vyskusam ale az o take dva mesiace nech si este zvyka na prikrmy.......

U nas teoriu 3-5-7 chcel vyskusat manzel,lebo u nas uz nepomahali ani ruky, ani fitlopta.,, a prebiehalo to asi ako u Lubky.... manzel ma zavrel do obyvacky, ale ja som to aj tak nevydrzala a zobrala som ho na ruky.... ked mrnci tak ho necham nech mrnci, ale ked place tak to ho nenecham plakat......

Zubky mame dva zuby a treti sa nam tlaci von aspon sa mi zda.... videla som tam taku bielu bodku tak verim, ze je to zubok....

prikrmy papa pekne, ovocie mu chuti, skusali sme uz aj rohlik aj ten mu chuti a piskotky uz chrusta jedna radost....

Budime sa aj 4-5 krat za noc niekedy len tri krat je to roznorode..... UM u nas zatial 0 bodov este ho to nenadchlo, ale zajtra rano mu skusim dat.... tak uvidime....zatial mi nevadi to vstavanie niekedy pri kojeni zaspim ked sa zobudim tak ho presuniem do postielky.....

cez den - ked sa naobeduje utekam s nim von tam si pekne pospi,,,, a poobede napriklad dnes som si knemu len lahla pritulila som si ho bozkala na cielko a on zaspinkal..... bol taky zlatunky-.....

lubi22
30. okt 2009

Iron ja sama by som to ani neskusala. Ale manzel to zvladol a bola som mu potom za to vdacna. Bolo to lepsie pre nas vsetkych. Po par dnoch zaspaval Samko v postielke sam a spokojnucky. Dovtedy sme sa trapili, zaspavali aj hodinu, x krat sa vyberali z postielky, nosili na rukach, drncali, potom bolo uz lepsie. Fakt tri dni boli vecerne zaspavania s placom a potom pohoda. Ved tam sa dieta nenecha vyrevat, tam za nim pravidelene chodis, pohladis ho, prihovoris sa mu, povies, ze uz je nocka a spinka sa. My sme to zrealizovali ked mal Samko 8 mesiacov.

iron
30. okt 2009

lubi..ja som to skusala, aj som za nou chodila, hladkala prihovarala..este ten plac vystupnovala...az do formy ze sa zadusala...no proste hysterka mala....
inak fakt sme ju uspavali na rukach od narodenia do pol roka..takze ja som happy ako blcha...

egy..no ja mam tiez pocit ze nejako tych jedal ma mat vela...u nas sa niekedy obeduje aj o tretej, podla toho ako vstane..

lubi22
30. okt 2009

Idem k drobcekom, zelam dobru noc.

egyptanka
30. okt 2009

jaaaaj a vyzeram ako tyrana zena. Ked malu kojim tak vrchnou rukou ma skrabka takze cely dekolt mam doskriabany a spodnou rukou ma stipe n spodnej casti ruky a tam mam take neskutocne modrny, ze az hroza pozriet.

ajka82
30. okt 2009

iron hej...ked chcem aby cez den spala musim lezat pri nej...takze moc toho neporobim... 😅

mona, viem ktoru myslis, ta jednotka co je s ryzou je mliecna kasa (s pridanym UM), zaraba sa len vodou preto to nemuselo sadnut, tak ked chces davat kase, vyskusaj nemliecne(tie co su pisane, ze sa zarabaju s mliekom /ale daju sa zarobit aj s vodou)
pocula som aj taky pripad, ze dieta neznasalo UM a davali mu uz v takomto veku kravske mlieko 😅 ... mozno aj vy ste taky pripad co UM nestravi... 😒

ajka82
30. okt 2009

egy ja mam tiez prsnik z vrchu cely doskriabany a ruky zo spodu dostipane a k tomu mi natahuje este nos ked ma neskriabe... a ked jej to zakazujem, alebo chytim ruky aby prestala, zacne vrieskat ako by som ju s zoze drala a vzala cecek nasilu... 😒
ale "zvykam si"... 😀

egyptanka
30. okt 2009

ajka, hej hej .... vrtanie v nose, alebo nebodaj najde ze mi pada ofina tak hned chyti a kmase. Kde je to kludne babatko co sa ani nepohlo pri kojeni. Fiiiha a pamate sa ako som tu plakala, ze sa dojcime pomaly hodinu? ... teraz? ... do 15 minut hotofka aj s mojim vyprsenim.

ajka82
30. okt 2009

egy presne tak ako si pisala, budes pekne pripravovat ranajky 😉 ...myslim ze aj 5x denne jedlo staci ak papa dost velke davky (my papame 6x denne) a ta vraj dlhsia medzera je v pohode, sak si pisala ze zje celkom dost ovocia, myslis ze 200g ovocia by jej vytravilo za 2,5hod? ja myslim ze po takom case este hladna nie je... moja poobede niekedy aj 5 hodin nic nejedla ked zjdla takych 200g popr. viac a zapila mliekom

munu
30. okt 2009

vysvetlite mi tu teoriu 3-5-7.. co to jeeee????? alebo mi hodte link kde si to precitam.. ja neviem vobec o com hovorite.. Matko uz spinka.. idem o kuk a potom odpisem na Denkinu anketu 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre