Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

egyptanka
10. nov 2009

mgk, ale ja fakt nechapem ... ved aj ja potrebujem doobeda urcity cas. Tak preco nechce spat??? Ked sa doobeda nevyspi tak mi vymysla pri obede, lebo je unavena a obedovanie je hotovy boj. Pocujem, ze stale nespi. Mam sa na to vykaslat alebo co? Ale mam strach, ze ked povolim nespanie tak to zacne zneuzivat.

potulka
10. nov 2009

ahojte
nechcem sa vychvalovat, ale matejko ma dnes 8 mesiacov. 😉
egy, taketo male deti nevedia zneuzivat situaciu, to je aspon moj nazor. vzdy maju nejaky dovod, preco robia/nerobia to ci ono a je na rodicoch, aby zistili, preco je to tak. tazka uloha, viem. niekedy neriesitelna. asi treba zatat zuby a vydrzat. je super, ze mas doma muza a mozete sa striedat.

lubi22
10. nov 2009

Potulka blahozelame Matejkovi k vymesaciu 😵

Egy suhlasim s Potulkou. A navyse kazde dietatko je ine, tak Natalka nepotrebuje spinkat tolko, mozno jej staci iba chvilocka. Ja som myslela, ze teraz si uz v lepsej pohode, ved mas doma manzelika.

egyptanka
10. nov 2009

potulka, ved hej ... ale nejde to ani po dobrotky a ani po zlotky. Uz ani v poslednej dobe cecok nezabera. To mam jest makove slize alebo co???

egyptanka
10. nov 2009

lubi, som v pohode ale ked sa ti po hodine uspavania nedari tak to na mna dolahlo, a najme preto ze som sa ani nemhola vzdialit a moj mocovy mechur uz praskal, ze keby som zakaslala alebo kychla tak sa snad pocuram ... ☹

iron
10. nov 2009

egy...moja tiez mala take obdobie,...tak som sa na uspavanie vykaslala a isla som sa s nou hrat....potom ked bola total unavena tak sme si isli spolu lahnut, dala som jej cucat a potom zalomila.. Obed sa nam presunul na stvrtu hodinu, pretoze bola nervozna a nechcela jest.

A homeopatikum CHamomilla vulgaris 15

iron
10. nov 2009

ja chodim na zachod tak, ze malu dam do kresielka, kresielko posadim oproti sebe na zachode, jej dam nieco do ruky a je to.... 😀

mapa
10. nov 2009

krasne fotos, nsoci by mala pisat funny komiksy 😀

iron, velmi rovnako chodime na vecko :D

iron
10. nov 2009

no co nam ine ostava, ona ked ma nevidi tak jaci ako pavian...No niekedy ju necham jacat, jej to neuskodi a ja sa aspon vyci...na tom zachode.

denkolc
10. nov 2009

Maci, ja som nešla, keď mala Tánička teplotku....neviem...niečoho som sa bála alebo čo....ale druhý deň po očkovovaní som išla....to sa mi zdalo, že nevadí...

Ty si aká akčná.....ja som dnes nestihla ešte nič...len raňajky..idem malú uspať a dúfam, že nezaspím s ňou....lebo aj by soooom... 😀

egyptanka
10. nov 2009

No zaspali obaja...

Keby ste vedeli co ja prave vybavujem ...

lubi22
10. nov 2009

Iron, Mapa mame rovnaky styl 😀

Egy jasne 😉 Viem o com hovoris. Dietatko a dietatko je rozdiel. Ja som mala Samka takeho, ze ani spat, iba sa mu nonstop venovat, nosit ho, ani jest sa mi za cely den nedalo, ani na wecko, pit, furt ma zamestnaval. Ked aj spal tak iba mne na bruchu. Takze teraz si velmi cenim, ze Filipko je uplne zlaticko, pohoda. Neverila by som, ake mozu byt deticky rozlisne a taksto aj cas straveny s nimi. Ale kedze mam doma obe verzie, uplne Ta chapem. Mas ale fakt vyhodu, ze je manzelik doma 🙂

pasoa
10. nov 2009

no ja som to celoslovenské stretko mala na mysli budúce leto. Keď už deti budú chodiť (dúfam, že aj môj matúško už bude v tom veku chodiť), aby sme ich nemuseli zvláčať na rukách, v šatkách a manducách...

egy a jasné, že ja mám v zálohe chatu bez elekriny a vody 😀
ale viem aj o jednej, kde elektrina aj voda sú. neviem, ako wecko,ale to by zas nebol až taký problém, či??? 😉
V Necpalskej doline, na okraji Veľkej Fatry, krásne miesto. Žiaľ, nemajú web, ale niečo si hádam vygooglite.

a ešte si treba uvedomiť pri chatách a penziónoch, že nevieme vopred, koľko nás príde, s takými malými deťmi sa to ani nedá plánovať, stačí neočakávaný soplík a jedna rodinka odpadá, takže ťažko rezervovať vopred konkrétny počet izieb a pod.

hetná necpalská chata a jej podobné sa rezervujú vždy celé, bez ohľadu na to, koľko ľudí príde. ale enviem, ako je to tam s izbami, možno by museli byť nejaké rodinky spolu, netuším, to by sa dalo zistiť. ale ako som už povedala, ja by som najradšej tak v lete - auguste.
DOvtedy sotva, bo ja mám takú peľovú alergiu, že by som víkend v prírode nemusela prežiť 😖

iron
10. nov 2009

No ja som uz stihla upratat byt, no caka ma este zehlenie a vybrat z umyvacky a dat do umyvacky,..navarit obed sebe aj krpatej, mala spi, havo spi...ja konikujem a prave som dokoncila kalendar s malou, co dostanu stari rodicia pod strom.

mona1111
10. nov 2009

ahojte

potulka vsetko naj k vymesaciu 😉

tak bola som dnes pre svoje vysledky, a ja mam malo zeleza tak ten mudry doktor povedal, ze mam prestat kojit.... lepsie vysledky ako z pred dvoch rokov ale stale je toho malo moje hodnoty 7,57 a minimalna hranica je 9
No idem este za detskou lekarkou a spytam sa jej ci to vadi malemu ked ja mam malo zeleza.... bola som s nim minuly tyzden na odberi a on ma zelezo v poriadku......

lubi22
10. nov 2009

Pasoa aj weeeeecko prosim, aj kupelnu a aj samostatnu izbu, idealne dve 😀 Teplu vodu, elektrinu a miesto, kde sa da najest.

No a s rezervovanim izieb v penzionoch nie je mormalne problem, ved sa nemusi brat cely penzion. Zaloha sa vacsinou plati vopred ale obvykle je to suma tak do 500 Sk, cize ked aj niekto nemoze prist nakoniec kvoli soplikom, tak sa da. A niekde nechcu ani zalohu 😉

pasoa
10. nov 2009

egy, ak mám deň ako ty, jem cestoviny so syrokrémom, včera som obedovala dokonca 2 krajce vianočky s maslom a 1 krajec chleba so salámou a nerobím z toho vedu. Ak sa nedá, tak sa nedá.
Deti do 2 alebo 3 rokov nie sú vypočítavé a v žiadnom prípade nie zákerné.
Nejaké "po zlotky" je úplne zbytočné a často má na dieťa opačný efekt, než si rodič želá.

Natalka ťa potrebuje, potrebuje cítiť tvoju lásku, aj keď kričí, plače, vrieska... stále je to tá malá natálka, tvoje dieťatko. je super, že sa môžete s mužom striedať a ty si môžeš vydýchnuť, ak máš "nervy" 😉
A vidíš, ako sa to niekedy podarí, že sa uspí aj ocinko, u nás tiež častý jav 😀

apropo, moja sestra má teraz už 3r dcérku a tá ako malá stále plakala a dožadovala sa pozornosti, ak ju sestra na chívľočku položila, tak rev rev rev. Riešila to tak, že ju nosila v šatke stále, inak by nič neurobila...

Lubi, neboj nič, na môj milovaný Buchvald by som nikoho násilím neťahala, tam chodia len ľudia, čo k tomu majú naozaj pozitívny vzťah.
Necpalská chata je typická chata, akých je vo veľkofatranských dolínách ix, len na túto konkrétne mám nepriamu známosť, tak by sa dala rýchlo vybaviť.

lubi22
10. nov 2009

Ale to je este dalekoooo.

pasoa
10. nov 2009

lubi, samostatná izba so samostanou sprchou a weckom? stále sa bavíme o chate? 😒
kukám, že ja som celkom z iného cesta 😉

ale kvôli stretku a dobrej nálade sa rada prispôsobím. len ako píše Iron, aj cena zaváži a v prípade choroby neviem, či som ochotná pustiť napr. 500,-Sk len tak dolu vodou....

niečo hádam vymyslíme do toho leta.. ak by sme sa teda dohodli na lete.... hm?

iron
10. nov 2009

ja na leto neviem ako...manzel bude mat volno, chceme byt spolu..to je este daleko.

lubi22
10. nov 2009

Pasoa, no ved to je este daleko. A samozrejme, ze sa to dohodne tak, ako to bude vacsine vyhovovat. A ostatni sa bud prisposobia, alebo ak nie, myslim teraz napr. mna s dvomi detickami, tak sa nezucastni, urcite v tom nebude problem. 😉

Aj vam sa naburavaju ludia do vysielaciek? Teraz tu nejaka zenska trepe, no ked kvoli nej nebudem pocut Filipka. Aj ked zmenime frekvenciu, tak potom chytam policiu alebo dakych stavebarov 😅

iron
10. nov 2009

no mne sa to este nestalo...a dokonca sme ani nikoho nechytili...ale to sa stara manzel o tieto haluze...mame angelcare

lubi22
10. nov 2009

My mame dve vysielacky, na kazdeho drobca, no a Tefalka nechyta nikoho ineho, ale zase niekedy ani samka a ta druha Topcom ta obcas aj policajne hlasenia ale zase zachyti kazdy pohyb Filipka.

Filipko mi uz buva dve hodiny aj stvrt 😵 A ja vegetim 🙂

iron
10. nov 2009

moja tiez pekne spinka, von leje ako z krhly...tak dnes bude asi expresne rychla prechadzka.. 😝

iron
10. nov 2009

jaj a zabudla som vam napisat, moj drobcek uz je vo svojej izbicke...mozno aj preto bola hore v noci len raz, ze som sa nebudila na kazde mrnkanie...no uvidime ako to bude pokracovat

mgk111
10. nov 2009

lubi - dik a uz aj tak prsi 🙂

egy - ja kubka nenutim spat, davam az vtedy ked vidim, ze uz je nervoznmy, sucha si ocka a podobne... lebo on ked nechce tak to je len boj a ked uz je unaveny, tak ho ponosime a zaspi... takze nasilu nie ani kvoli nejakemu rezimu... a aj papanie sme upravili tak, aby jedol tak cca hodku po tom ako je hore, lebo inak je umenie ho nakrmit lyzickou... a funguje to super, musim si to pochvalit...

potulka - gratulujeme 🙂

denka - tak pridavam pradolo vyvesane, nachystany obed akurat ideme jest a kubko zase spinka, sme mu zrazili trosku teplotu tak sa da... este chcem urobit poriadok v komore ale len ak bude kubko spolupracovat 🙂 lebo mame komoru ale nikto envie co kde je a pdoobne vsetko tam pada a taaaak 🙂

lubi22
10. nov 2009

Iron super, sikulka je Ninka. My dame Filipka do izbicky k Samkovi, az ked bude vediet chodit a budem si ista ze Samko mu nejakym sposobom neublizi, lebo on ho castokrat od samej lasky tak zmagne, ze v kuse musim byt v strehu, aby Filipko nebol priduseny.

Este furt spinka, co budeme robit poobede? Tusim ho idem zobudit.

egyptanka
10. nov 2009

no prespala sa chvilku a hned ten obed vyzeral inak.

Baby velmi dolezita vec vybavena. Len aby bolo v nedelu pekne pocasie ...

egyptanka
10. nov 2009

pasoa, no a po vyspati a obede mam teraz uplne ine dieta ... ktore sa pekne samo hrajka a blaboce na deke. No s tym muzom mam stastie, len nebude tu vecne doma tak by som si nemala stazovat a ja teraz konikujem a on umyva riad. Zlaticko a aj obed spravil .. milujem ho.

lubi, hej aj u nas sa naburavaju do vysielacky. Inac tych policajtov pocuvat to musi byt ina sranda.

Som chcela ist von , ale leje tak ze pojdem asi do prdelky na fialky.

egyptanka
10. nov 2009

a aj my mame Topcom

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre