Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

mgk111
13. nov 2009

katja - tak vitaj a dufam, ze ta nebude "casto otravovat" ako lekarku 🙂 len ako mamicku co ma viac skusenosti, kedze uz mas dve slniecka doma 🙂

iron - taky som veru neskusala, ale presla som na zvolenske malina,cernica a broskyna,mango - marhulu nechcel ale to bolo asi vynimocne pretoze ptoom sme zistli ze je chorucky ☹

hmmm a dnes sme sa moc tulkali s manzelom, a riesili sme, ze ci bude kubko vecer spolurpacovat a buvat alebo bude na nas kukat medzi tyckami v postielke 😀 tak to riesil inak - prekotil ma (myslim to s laskou, neviem ako to vyznie 🙂) na gauci pred prichodom svokrovcov - nastastie este tu nie su 🙂 a zaujimave je, ze som prisla na to, ze ak to nebude robit casto, tak potom sa vzdy budem citit ako po prvykrat... viem ake to bolo po jporode a potom zase prisla marekova operacia, takze my sme ako nejaky parik, co sa zase spoznava 🙂

xixi7
13. nov 2009

Katja, kedze si sa ponukla, ja to hned vyuzijem.Aky je tvoj nazor. Kasa radsej rano alebo len na noc?Kasa moze byt s ovocim alebo radsej ich nekombinovat spolu?

katja78
13. nov 2009

Pauli - mne by sa to tiež páčilo, keby moje deti vedeli takto zaspať ☹ ber to proste tak, že Matúško je vegeťák a zbytočne s nestresuje 😀 a keď zmocnie, neboj, aj Ty budeš mať čo robiť, aby si ho uspala 😉

Lubi - šak neboj, aj ja Ťa bedlivo sledujem, máme aj podobný vekový rozptyl, Tvoji chlapci sú riadni šuhaji 😀 mne by sa momentálne zišli nejaké ekonomické mozgové bunky, lebo nemám tuším ani jednu 😖 mám teraz také, že výkazy, odvody,...a to sa dá? byť doktorom ekonómie? som myslela, že ekonómovia sú ING. 😕

mgk111
13. nov 2009

katja - aj ja si ta pamatam - hlavne marusku a hanicku 🙂 sa mi to vtedy velmi pacilo... 🙂 a my uspavame na rukach - po dvoch hodkach a viac je unaveny, zacne mrncat chytime na ruky a prejdeme sa on si oprie hlavku a spinka... inak to u nas veru nejde, resp. ide este v kociku vonku sa vozi a zaspi sam od seba ale doma veru nie... to by sme lezali a on by jacal kym by sa nenosil a neda sa to naucit inak... neva ved malicky je iba raz 🙂

pasoa - heeeej veru to su spomienky, ze radio🙂

lubi - tomu rezimu sa naucil sam alebo ste ho nejako "cvicili" ?🙂

katja78
13. nov 2009

Maci - Ďakujem 🙂 Ozaj, neboj, že Kubko nedostal antibiotiká, znamená to, že infekcia v hrdielku nie je (podľa názoru a postupu vašej dokiny) bakteriálneho pôvodu, ale vírusového a na tie antibiotiká nefungujú. Dôkazom toho, či sa doki nemýlila je, že sa Kubkovi postupne polepšuje aj bez ATB. Želám skoré uzdravenie.

xixi7 - nie som pediater, môžem Ti dať odpoveď len ako mamina. Podľa mňa je to vecou zvyku a toho, čo je Tvoje dieťatko ochotné zjesť. Našu generáciu kŕmili kašou večer, tak aj ja svoje deti kŕmim kašou večer. Niežeby to malo nejakú kúzelnú moc, a kaša by vedela nejako ovplyvniť kvlaitu a dĺžku spánku. Je to jedlo ako každé iné - mlieko + obilie + prípadne ovocie. Je to asi úplne jedno, či kaša ráno, alebo večer.

xixi7
13. nov 2009

dik katja, precitala som si dve knizky, a kazda totiz radi inak...tak to robim ako pises, ako to robila aj nasa mama, kasa vecer.

katja78
13. nov 2009

Nsoci - už som ti to (aj ostatným) chcela X-krát napísať. Že, keď napíšeš dlhší text, prípadne pri písaní textu na MK preklikávaš aj na iné stránky, oplatí sa zapísať za ušká, že TESNE PRED odoslaním textu si ho vysvieť a daj buď CTR-C, alebo kopíruj cez myšku. Mne sa to veľa-krát osvedčilo, že som takto nestratila moje dlhokánske výlevy 😀
Prosím Ťa, a kde presne na Kramároch je ten obchod BENI? To je ten v tom relatívne novom žltom dome pri zastávke oproti DFNsP? Sa mi tak marí. Ďakujem.

katja78
13. nov 2009

Dievčatá, dávate do zeleninovo-mäsových polievok pár kvapiek oleja? My dávame tak 1/2 čajovej lyžičky olivového extra virgin. Ten používam najmä pre baby, bo je mocno drahý.

xixi7
13. nov 2009

Ja este olej nedavam (8m.), lebo zevraj v mat. mlieku je tuk zastupeny a aj vo vaj. zltku.

mgk111
13. nov 2009

katja - a zrovna mi svokra hovori ze je divne ze nema antibiotika - dikes za objasnenie - hovorila ze to je virusove ze to mohol chytit hocikde 🙂 lebo som sa trapila ze mal pred dvomi tyzdnami laryngitidu a zrazu zase anginu... a ja sa priznam ze na olej vzdy zabudam... sem-tam sa stane ze dam... tak dufm, ze kubka o nieco neukracujem...

ajka82
13. nov 2009

katja beni je na stromovej...neviem ci je to ten dom co myslis

doma mame strasne revy 😢

ajka82
13. nov 2009

inac nam spaci vak vobec nepomaha na to aby sa menej hybala ked sa zobudi...preleze v nom vsade, dokonca v nom vie aj chodit v postielke 😅

olivovy olej davame...na lyzicky neratam, ale je to take ze "kvapku" 😀

joooj uz zaspala ale asi na siedmy krat, co vzdy vrieskala po zaspati...som zvedava ci uz bude dobre ☹
myslite, ze ked lezu 2 zuby naraz, tak je to dvojnasobna bolest? 😒

ajka82
13. nov 2009

zase mrnci ☹ ...normalne som smutna z toho...

mgk111
13. nov 2009

ajka - neboj za par dni bude lepsie... a oni nam inak nevedia dat najavo ze ich to boli,svrbi a tak... neviem ci je to dvojnasobna bolest, lebo ked uz raz cosi boli, tak boli a ked mas dve rany, tak vnimas tu co boli viac... tu druhu asi ani nie...

babka uspava kubka este pred vecernym spankom... som zvedava dokedy potom bude hore 🙂 ale dnes napriek tomu,ze sme len doma, tak je krasny den 🙂

xixi - ja davam kasu bud rano alebo na desiatu ale to len z toho dovodu, ze na veceru uz je tak unaveny, ze len vypije mliecko a hotovo... to by sa mi poriadne nenajedol - kubko je pohodlny 🙂

iron
13. nov 2009

ajka vitaj v klube mrnciacich zo zubkov...na to mam svoje finty

homeopatika a potierat gelikov, babo sa ukludni a bolest mu znecitlivy...
Nam isli tiez vzdy dva zubky naraz a nechcem ta strasit ale toto nam robila dva tyzdne, ale to sme boli este bez tych liekov.

iron
13. nov 2009

no idem do sprchy zmyt zo seba prach a smrad velkomesta... 😀 Dnes bude mat dietatko ocinkovsky den a planujem aj ocinkovsky vikend...len este to povedat ocinkovi... 😅

ajka82
13. nov 2009

iron tak dik 😀 ...lenze jasom taka ze ked nemusime nic jej davat nebudem, aj ked je to len gel alebo homeo 🤐 ...
aj teploty po ockovan zvladla bez liekov... tak aj toto zvladne

xixi7
13. nov 2009

Mgk,
a v noci ti Kubko spi, ked sa uspava na rukach?
Ja krpatu cez den uspavam tiez na rukach, alebo sa nosime v nosici a potom ju preklapam, ale v noci sa nam podarilo docielit, ze spi, tak nemusime nic speci robit. Cez den ma vynimku 🙂

mgk111
13. nov 2009

xixi - na noc zvycajne zaspi bud na flasi alebo lezka na posteli a ked ju vypije tak sa gula, natahuje na seba vankuse a perinku a schovava sa a ked sa unavi, otoci sa na bok k jednemu z nas sa prituli a zatvara ocka, bud zaspi alebo si ho pritulime ku nam na hrud a spi tak, ze sa budi na jedno jeden alebo dvakrat ako kedy... teraz ked bol chory tak ked neplakal kvoli bolesti spinkal a nechcel ani papat (lebo ho to bolelo prehltanie) tak sa zobudil az okolo siestej rano... dnes napriklad o stvrtej som pocula ako mu skvrkalo v brusku tak som mu dala mliecko a zo spanku papal a spal do siestej... den je iny - no co uz...

mgk111
13. nov 2009

drobec je hore, este su tu stari rodicia, uz vykurujem kupelku - mame murovanu takze je tam kosa ak sa nekuri a pojdeme kupat a potom papat kedze odmietol olovrant... hadam vypije vyse mliecka potom 🙂

matja
13. nov 2009

auuu, dočkala som sa prvého uhryznutia 😠 😀 ale to bola moja chyba, lebo malý už nebol hladný a ja som mu aj napriek tomu vopchala cicik do pusy, nech sa vyprázdni... A aby manželovi nebolo ľúto, toho cvakol do ruky 😀

katja, vitaj späť aj s novou foto v pase. 🙂 A prečo píšeš, že by nám tvoje mudrovanie malo vadiť? Len píš a mudruj, kto chce, sa priučí a kto nechce, tak si aspoň prečíta názor a spraví si po svojom. Ja si rada prečítam rady iných.

dnes sme boli v pizzérke, malý bol zlatý, celý čas sedel v kočíku, najskôr pozeral rybky v akvárku, potom sa hral s hrkálkou, až ku koncu mu už bolo dlho a kým prišiel účet, sme ho zobrali na ruky 🙂

matja
13. nov 2009

xixi, cez deň uspávame na rukách, večer a v noci vie zaspať sám.
kaše - nechcela som dávať na večeru, lebo sa mi zdajú ťažké, radšej som ich chcela robiť na raňajky, ale obávam sa, že sa mi to ráno polospiacej nebude chcieť pripravovať... Na večeru by som radšej dala niečo ľahšie - napr. zeleninu. Predstavovala som si to pôvodne tak, že to na obed všetko pripravím v paráku - obed aj večeru, ale teraz neviem ako s tými kašami. Malý sa budí okolo 6.30 a ja som o takom čase ešte dosť mimo. Uvidím, ako sa mi s tým bude chcieť paprať, ak nie, kaše budú na večeru a časom príde na raňajky chlebík.

xixi7
13. nov 2009

Pojdete zajtra volit? 🙂

xixi7
13. nov 2009

matja,
ty robis kasu vzdy len cerstvu? Ak sa dobre pamatam, tak robis domace mixovane, nie praskove, ano?

denkolc
13. nov 2009

Pasojka, neber žiadne slová späť....sú to dobré rady nad zlato... 😉 A nech už je situácia u nás akákoľvek, ver tomu, že keby sa dalo a šli by sme od seba, je možné, že by sme boli šťastnejší....Jano teda určite... 😀 😀 😀 Ale takú radosť mu neurobím a aj tak mu budem visieť na krku ako taká prísavka...hehehe....

Kati - Ty si sa tu predstavovala a kukám, kukám, však Teba poznáme....si jedna z nás, tak mi to nejako nešlo do hlavy, že prečo ponímaš veci od začiatku.. 😀 😀 A taktiež som začudovaná, že čo v Tebe vyvolalo pocit, že si nezaujímavá....hehehe.....trdielko jedno... 😉

Jaaaj a máš pravdu, že som otvorená...dakedy až moc...ale ja už som raz taká....furt len niečo riešim, riešim, riešim....asi príliš uvažujem, analyzujem a rozmýšľam...divná som, no čo Ti pofim... 😉

Ďakujem za slová podpory, všetkým zlatým mamulám....raz som od jednej maminy očula, že modrý koník, to je hrozný slepačinec.....tak neviem, či niekto nemal šťastie na ľudí alebo niekde inde bol pes zakopaný, rozhodne však protestujem... 😎

denkolc
13. nov 2009

Xi, xi, ja asi voliť nepôjdem....mala by som ísť pracovať a dokončiť nejaké veci u manžela vo firme......aj keď by som rada zvrhla tunajšiu vládu nášho Ba župana...vrrrrr...

Marcelka, Tvoj príspevok o prekotení sa mi oooooohromne páčil a som vašim fanúšikom!!!! 😀 Len smelo do toho....a to platí aj pre ďalšie lajdáčky...hehehe.....

Ajka, dva zuby asi nebolia dvojnásobne....mozog vraj vie spracovať len jednu bolesť, tú silnejšiu, ako písala Mgk....aspoň tak sa povrávalo...A budem sa opakovať, ale si asi ďalšia maminka, čo zažíva to, čo my už dlhú dobu....a to máme zatiaľ len jeden zub vonku.... ☹

matja
13. nov 2009

xixi, ešte nerobím žiadne kaše. Ak budem, tak domáce, ale nie mixované. Aj keď včera som dostala od kamošky dve kupované. Nakoniec si myslím, že kaša vôbec nie je povinnosť, však ani ja nejedávam každý deň kašu (aj keď ryžovú, krupicovú a z ovsených vločiek mám veľmi rada). Takže ich budem striedať s chlebíkom, ak to bude na raňajky, alebo so zeleninou, ak to bude na večeru.

Jasné, že Katja nie je medzi nami žiaden nováčik. Veď tuším aj včera písala.

ajka82
13. nov 2009

kokso ona este stale spi...zas pojdem spat o polnoci 🙄
a tatinko nam uz odisiel 😖

xixi7
13. nov 2009

Matja,
kasu bez mixovania si ani neviem predstavit. To ako cele zrnka ryze budu v tej kasi a zahustis mliekom? Som si myslela, ze ti nejako poradim, ale asi nie. Ja uvarim natural ryzu a s vodou rozmixujem, cast ma na veceru a cast si davam do chladnicky do via poharika a na druhy den ju len zohrejem v teplom kupeli. To som si chcela poradit, ak ju chces davat rano a nemas cas na pripravu.

xixi7
13. nov 2009

Denkolc
a sprevadzala ten zubok teplota? Moja svokra hovori, ze teplotu mala nasa kvoli zubom, nie chripke. I ked ziaden zub nie je vonku a my s muzom sme boli obaja chori, tak ja si myslim, ze to asi nebolo kvoli zubku v dasne, ale ze to chytila od nas.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre