Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

mona1111
29. jan 2010

moncici ja tiez malemu ked varim tak na dva dni, niekedy ma prekvapi a zbasti viac a to co ostane tak to by mu nestacilo takze varit znova, moj dnes mal cestoviny so zeleninou a s maskom.... zajtra este neviem co urobim, ale ideme na navstevku tak asi len prikrm, lebo nestihnem uvarit, ked sa mi bude chciet tak mozno vecer ale to sa este uvidi, musim aj pozehlit takze plany na vecer jasne....

egy - mne sa zdalo ze si na seba prisna tak nejako som to vycitila z tvojho prispevku akokeby si nebola so sebou vobec spokojna.... no nic som sa zmylila...aj to sa stava.... 😉

ja uz mu nemixujem nic a to uz asi tri mesiace..... len popucim a hotovo, ked vie spapat rohlik sam tak mu nevadia ani kusky vo varenom jedle....

denkolc
29. jan 2010

...čítam si vás, čítam....ako poctivo....ale nejdem veľmi reagovať, však nič závratné sa nedeje..... 😉 Egy sa nechala vytočiť, hádam už bude lepšie.....kuratko, u Teba čím lepšie, tým horšie, či ako? 😀

Dnes posledné plávanie 😢 , potom magnetoterapia a Omrvinka sa rozhodla divokým štýlom po sediačky sa presúvať po izbe, babrať video a iné veci....to akože čo chce byť?? 😀 😀 😀 Najlepšie hodnotím jej prvý príkrm v podobe Sunaru a to prvých 40 ml....ja mám fakt už vypredané....cítim to, vidím to, odsávačka nevytiahne, malá troška, ale to je máááálo....ani sa nedivím, že sa tak často budí....tých 50 ml večer jej nemôže stačiť...tak hádam jej pomôžem... 😅

matja
29. jan 2010

ahojte.
Mám dve otázky:
1. Je tu nejaké dietko, ktoré už papalo papriku?
Malý bude mať o dva a pol týždňa rok, rozmýšľam, že by som mu už dala, kúpila som dnes bio. Dala by som mu na večeru cestoviny s cottage syrom, paprikou a kukuricou.

2. Uvažujete nad očkovaním proti kiahňam? Mám sa do marca rozhodnúť. Prvá dávka by bola v jednej očkovacej dávke spolu s mumpsom a ostatnými chorobami, takže by nebol pichaný osobitne. Druhá dávka už je samostatná iba kiahne.

Lenka, tvoj Filipko bude mať o pár dní rok, tiež už budete zaraďovať ďalšie jedlá, takže už ani celé vajíčko by mu nemalo uškodiť.

Dnes sme boli na očkovaní, Paťko plačkal, chudáčik, ja som mala slzy na krajíčku tiež, ale keď som ho zobrala na ruky, už bolo dobre. Minútku na to už skákal po tom stole, ktorý majú pediatri pre detičky 🙂 Doktorka sa smiala, že už ho ani nožička nebolí a aký je živý a silný. Pri pichaní sme ho museli držať traja (ja, manžel a sestrička) a doktorka pichala. Obliekali sme ho dvaja a sestrička ho zabávala 😀
Náš drobček váži 9980 g.

moncicii2000
29. jan 2010

- ja malemu mixujem len brokolicu .. lebo ta sa strasne tazko puci .. ostatne mu len pucim .. on zje cestovinku bez rozmixovania aj bez popucenia bez problemov .. povedane viliamko zje vsetko co nezje jeho :D :D ... takze som moc ale moc spokojna
- kupovane prikrmy mu davam ked sa mi fakt nece varit, alebo niekam ideme a uz nestiham ..

- zatial stale len plazime ale sak on ma mozno niektory den prekvapi a postavy sa :D ...
- boli sme vonku spinka uz vyse hodky .. vyzera to tak ze dospi trochu i doopoludnie a dufam ze vecer pojde skor spat ..

labutka
29. jan 2010

egy, ja som bola takato hotova vcera... vecer som sa na adama uz ani neusmievala, nech robil hocico.. ale dnes je to uz moje zlaticko. 🙂
som u nasich, tak si zase musim zvykat, ze mama robi nieco podla seba... aspon ze pochopila ze nema s adamom chodit za ruky, dufam ze ked zajtra dojde babka na navstevu, ze to tiez pochopiii.....

moncicii2000
29. jan 2010

matja:
- papriku som mu uz davala nasekanu na male kusky a s chlebikom chutila mu .. davala som mu tmavo zelenu lebo ta neni stiplava ...
- ked naposledy bola u nas doktorka (tak pichala maleho do oboch noziciek) a vravela ze ho pride v 15 mesiaci zaockovat .. nehovorila nic o ockovani proti kiahnam .. musim sa na to opytat .. a ak sa bude dat urcite ho DAM ..

dievcatko84
29. jan 2010

no matja tak Patko je uz velky chlap 😉 My este asi nemame ani 9kg uvidime, na poradnu ideme 17-teho a to aj na to ockovanie..tak sa uz teraz "tesim" ☹ zajtra ideme na svadbu 😉 tak som zvedava ako to prezijeme, kym budeme na sobasi tak s Miskou budu nasi a hned po nom prideme po nu apojdeme na svadbu 😉 Miska strasne rada tancuje, tak uz teraz sa tesim co tam bude dorabat 😉
hm..paprika...ja som pocula, ze co u nas rastie deti mozu..osobne som est neskusala,ale si myslim, ze uz mate pred rokom tak uz mozete skusat pomaly aj nove veci. nie?

moncicii2000
29. jan 2010

na tejto stranke je rozpisane kedy sa co ockuje : http://www.zzz.sk/?clanok=3407

iron
29. jan 2010

tym ockovanim proti kiahnam dostane celozivotnu imunitu? Ak ano, tak ja dam....to prezije...
Jej Matja ako to ockovanie prezivas, ...hm, tak ja to vobec tak neprezivam.

Papriku som nedavala, ja ju nemam rada, takze neviem kedy dieta okusi asi az v sezone.

Egy...no co den blbec. Ja som dnes bola unavena a krpata nie a nie spat. Tak som ju capla do postielky, oblozila plysovymi medvedmi a po hodine zaspala. Najskor vsak musela macom vyrozpravat svoj zivotny udel.

Jaj este k cestovaniu. Ja nikdy malu pocas cesty nevyberam a nikdy som nedala vajce ani tam kde je nevypinatelny airbag. A to Vam poviem, ked cestujete niekde styri hodiny, to su uz ine stavy v tom aute....bordova tvar, brutalny rev, slzy ako hrachy....no co narobim. Necestujem a ak uz musim tak prestavky na odpocivadlach.
Minule som povedala, ze kebyze mam druhe dieta tak styri mesiace s nim nikde nechodim na cesty....nestoji mi to za to. No ale moja je anticestovatel....zavidim co mate deti, ze posadite a hotovo.

moncicii2000
29. jan 2010

- ked ideme niekam na aute tak maly vzdy zaspi do 5 min a spi az dokym nezastaneme :D

tu je par novych fotiek viliamka:

http://www.facebook.com/home.php?#/photo.php?pi...

moncicii2000
29. jan 2010

no vidim ze tu nikoho neni idem sa ja najest a prichystat papanie malemu .. dnes bude mat krupicovu kasu ...

tak zatial ahojte 🙂

munu
29. jan 2010

Matja, ja som uz Matkovi davala papriku,ale len trosicku, lebo ta je dost tazka na zaludok... 😉 nic mu nebolo a stravil ju v pohode

egyptanka
29. jan 2010

ufff spime ...

mona, ale nie len ja som sa citila hrozne, do toho este dosla depka, ze nie vsetko sa moze splnit ...
labutka, ani ja som nemala fakt dovod sa umievat na malu ... i ked vazne si sama mozem, ze to takto vypalilo ... ale nedalo mi zasmiat na tom, ked sa hrala a pod postielkou je poskladana hracia deka s hrackami a ona ich tam zbadala tak si lahla na brucho a chcela podliezt pod postielku, ale kedze su tam tycky tak sa jej to nedarilo a asi 10 minut spekulovala ako sa tam dostat
iron, no hej ... ale nemam rada taketo dni ... a potom si nadavam na seba

a najhorsie, ze ani neviem ako a ma narazenu peru a neviem ci si aj dasienka nenarazila, lebo horne dasna ma uplne opuchnute a take sedo fialove ...

matja
29. jan 2010

egy, včera z teba sršala toľká energia, mala si ju na rozdávanie a dnes úplný opak... Ale aj také sú dni. Snáď bude takých, ako si mala včera stále viac a viac...

pasoa
29. jan 2010

dnes som bola von v tých závejoch v meste s kočiarom. Dobrý tereňák som kúpila veru. 🙂

egyptanka
29. jan 2010

matja, ved hej ... keby som sa nezobudila s bolestou hlavy, zaludkom na vode a hnackou na zakrute tak by to bolo ovela lepsie ... este som sa cez den dozvedela, ze sestra ide na ples a mne to doslo tak luto, lebo som nikdy na ziadnom plese nebola a tak strasne by som chcela ist. ☹

dievcatko84
29. jan 2010

Pasoa odvaha 😉 ze ste nezapadli 😉 😀

denkolc mne uz tiez mliecko konci, tiez to citim, ja kojim len na obed ked ide spat a potom v noci ked sa budi a to je niekedy raz,niekedy vobec a niekedy aj 3x..takze rozne,ale ked viac krat tak uz vidim, ze nestaci a striedam na niekolko krat prsniky,aby aspon daco mala. Inak pije vzdy pred spanim kasicku - t.j. riedku taku aby tiekla z flasky a to ju velmi casto zasyti..hm..ale ved uz su velke tie nase deturence,ved to neva ked uz "mame vypredane" 😉 nie? 😅

babulka123
29. jan 2010

egy.. ja hovorim ze dnes nebol den blbec ale den... ani to nechcem napisat nech nie som vulgarna..

rano mi mala 1x padla z postele.. sice bez placu ale aj tak ... a cely den urevanaaaa.. nespala ani lolo , tak max hodinu a pol dnes za cely den.. uplne som grogy..

ale zato vecer ked si 3 x po sebe sama sadla tak som plakala od radosti.. { poobede od zlosti , este ze dosla Zuzka a troska ma rozptylila.. }

matja
29. jan 2010

pasoa, aj my sme boli von s kočíkom a brodila som sa snehom 🙂 Ešte že máme také veľké kolesá 🙂

egyptanka
29. jan 2010

babul, ale ja si za to mozem ... skrz moje problemy som bola nervozna a vsetko to preslo na malu ...

babulka123
29. jan 2010

neboooj zajtra bude lepsieeee

aj ja verim tomu ze ninka dnes bola urevana aj kvoli mne.. proste mi praskli nervy .. mala bola v obyvacke ja som sa zavrela do kuchyne a normalne som kricala..

matja
29. jan 2010

baby, egy raz dávala tip na magnetickú stavebnicu, že jej malá sa s tým rada hráva. Našla som ju za výbornú cenu, majú ešte 9 kusov: http://cgi.ebay.co.uk/GEOMAG-GEO-MAG-25-piece-m...
Je tu niekto, kto ju chce a má paypal? Mohli by sme sa spojiť a možno aj poštovné vyjde lacnejšie? Ja nemám takú kartu, ktorou sa dá zaregistrovať na paypal, tak si nemôžem na ebayi nakupovať.

boldy
29. jan 2010

pekny vecer,
vidim, ze viacere sme dnes mali "super"den. Tiez som mala riadne nervy dnes a som dostala migrenu az som na oci nevidela, a mala nie a nie spat, len lozit a staviat sa k skrinkam a ku gaucu, uz som ozaj nevladala 😖 a este strasne sa rozjedla to je hroza, ja nestiham, stale len ham ham pocuvam
egy> bude lepsie, su dni hore dole

denkolc
29. jan 2010

Egy, Ty si fakt trdlo.... 😀 Nechápem, ako Ťa môže taká blbosť rozhádzať?....stále zabúdaš, že máš omnoho viac, než vysoké percento ženského obyvateľstva....sú davy ľudí, ktorí by túžili napríklad mať dieťa....chodia po plesoch, po diskotékach, po baroch a pritom chcú len zabudnúť na svoje nešťastie, pretože napríklad nemôžu mať dieťa....alebo nemajú s kým...a Ty máš toho najsamfasalepšejšieho manžela na svete a aj tak si smutná????? Zlatko....máte byt, máte domov, zázemie, máš vlastnú rodinu a aj tak Ťa vie naštvať niečo tak nezmyselného? Však ísť na ples je to najmenej! Budúci rok si pozrieš nejaký na internete, objednáš lístky, požičiam Ti šaty a môžete ísť ujúchať.....tak už sa nenervuj kvôli blbostiam....ja viem, že vždy bude niečo, čo Ti bude chýbať, ale proste nesmieme zabúdať na to, čo máme..čo nám Boh dožičil....sami sme si strojcom svojho šťastia a ak podľahneš smútku, pôjde dolu viac vecí (či už malá to pocíti alebo rodinná pohoda)....prosím, nedovoľ okolnostiam zvíťaziť nad svojím šťastím.... a dúfam, že tie zdravotné problémiky pominuli..... 😨

egyptanka
29. jan 2010

Den, ja viem, len mi to fakt doslo luto, dnes som samu seba lutovala, ani do zrkadla som sa nemohla pozriet, mama isla vyvencit malu na hodinku, ja som si trocha zdriemla, vysla som zo spalne do kupelne, mala za mnou pricupitala, a ja som sa rozrevala ako male dieta ... do toho mi chyba ocino ... citim sa taka nemastna-neslana. Moj muz so mnou uz nechodi spat a chodi neskor ... viem ze mam dieta, je to uzasne, milujem ju nadovsetko, som jej to vecer opakovala aj som jej ospravedlnila, aka som bola dnes mrcha.
Len dnes na co som pomyslela tak to ma rozlutostilo ... troska cakam kym sa rozbehne muz s hladanim prace, aby sa mohol troska rozbehnut nas zivot ... teraz stagnujeme a to ma ubija.

mgk111
29. jan 2010

matja - my ideme dat ockovat proti kiahnam - videla som co to spravilo nezaockovanemu dietatu a ta ciastka nas nezabije...

egy- plesov este bude, ako pisenka denka, mame nieco viac ako tie ostatne 🙂

u nas divny den - blba noc, kazdu hodku hore - ale vysiel siesty zubok, takze dovod bol, len som pri nom bola divno stocena, lebo rano cvaknuty nerv pri lopatke a nie a ni e zdvihnut maleho, zavolala som svagrovi, prisiel, odhadzal mi auto, pomohol maleho obliect a odniesol - previezli sme sa ku nim - inak desne cesty samy smyk 😠 a potom maleho zobrali na sankovacku - prvu este na sankach nesedel 😉 svagrina robila operadlo, lebo boli vypredane a nemali na sankach... a potom spapal perkelt kuraci 😝 takze ja som sa rozhodla varit mu "dospelacke" z cista jasna, som si povedala ze dnes a hotovo... takze zajtra bude rizotko s maskom a zeleninkou...

a prvykrat nam ukazal take tarbave stvornozkovanie, zbadal flasu od energy drinku a hybaj za nou 🙂 tak sme to skusali viackrat a siel, ale tak opatrno a doma sa bal ked som ho dala na zem, lebo nemame koberce a smyka sa mu, takze z toho asi nic nebude, ale snaha bola u nich nadherna 😀 😵 inak si sadne jednu nohu pod seba a svihne sebou tak, ze sa posunie... takze premiestnovat sa zacina iba takym svojskym stylom 😀

no mna boli rucicka, chrbatik, maly zaspal o osmej na mliecku - spal totiz iba dvakrat dohromady asi 45minut za cely den!!! hruza... teraz dostanem masaz a aby nebolo malo - moje dnesne rozhodnutie, spat inde ako moji chlapi - aby som sa nebudila na zamrncania a suchnutia ked sa kubinko otoci v postielke... som grogy skratka.. manzelik suhlasi takze ak to bude fungovat, tak dalsiu noc pojde drobec vedla a nie ja ...

egyptanka
29. jan 2010

ockovanie proti kiahnam nie je povinne a je spoplatnovanie??

mona1111
29. jan 2010

ahojte

cez den pohoda, a vecer drobcek uz nechcel ani papat co mi bolo hned divne on to nema vo zvyku, tak som ho len nakojila..... to si dal a chytila som mu hlavku tak uplne tepla zmeriam teplotku a nas drobcek ma teplotky prvykrat este neteplotoval..... spinka ale ked sa nanho podjem pozriet tak si povzdychuje chudacik malicky, dufam, ze nic vazne ze len zo zubkov..... uvidime aka bude noc a zmeriam zajtra rano.... uz sme dali panadol baby sirup..... tak verim ze pomoze a uz rano bude vo svojej kozi....

egyptanka
29. jan 2010

Den a zdravotne problemy pominuli, dala som si doviezt nieco od Meka a teraz ma pali zaha 🙂

mona1111
29. jan 2010

my sme egy mali ist na ples teraz siesteho februara,, uz sme aj listky kupili a tod manzel musi ist surne do Blavy..., takze z plesu nic a zhaname niekoho kto by za nas zaskocil.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre