Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

mgk111
9. sep 2009

matja - no to mas stastie,kubko chce len mixovane ☹ ostatne vypluva a natahuje ho...
a dakujem 🙂 uz hnackujem, co som nervozna a mal tam byt na 7,30 a este sa mi neozval, tak rozmyslam, ze ho asi prijmu, ubytuju a vysetria a potom sa rozhodnu kedy presne to pride... ale ritku mi stiska veru...

potulka
9. sep 2009

matja, chichi, si ma tu odtajnila. 😀 aj ja ti zelam vsetko najlepsie. 😉
nsoci, vy ste si aj masko objednali? niekedy to aj ja skusim, ked sa uz matej prikrmovo rozje. a vajicka!
stolicka - dievcina sa mi ozvala, stolicku este maju a ked sa prestahuju, poriesime to. vdaka este raz. 🙂
ktovie, ako sa ma matusko a pasoa. my sme si spokojne chrneli, ked oni uz na plne kolo frcali v nemocnici... 😔

matja
9. sep 2009

mgk, náš pije iba MM, nič iné. Iba včera 2 glgy vody, lebo som bola u dokiny, tak som povedala mamine, nech mu dá po obede trošku prevarenej vody.

potulka, aj ja som si kedysi myslela, že malý mal hnačku. Mal veľmi riedku stolicu a strašne často, v každej plienke, aj vo vaničke. Ale u dojčených detí je veľmi malá predpoklad, že by šlo o hnačku. Doktorka to ani nijak neriešila, vraj to je úplne normálne. A to malý kakal ešte aj dozelena. No mi tu o kakaní a drobec práve nakladá do plienky raňajky 😀 😀

allisia
9. sep 2009

bre ranko

Mgk dakujem 😵

matja ja som to s MS mala pri malej tak ze ked som dojcila tak som vobec nemala, mala sa mi potom odstavila sama z jedneho dna na druhy ked mala 9 mesiacov a o Oliverka sme sa snazili tri mesiace a aj to sa nejako podarilo zasahom z hora lebo ked som bola na kontrole tak mi doktor povedal ze vajecniky su este male na to aby zacali produkovat vajicka 🙂

juj aj ja by som mala urobit daco do zasoby ale mam taky plny mrazak ze sa mi tam nic nezmesti tak musim varit cerstve

pasoa silno na vas myslim

mapa
9. sep 2009

dobre ranko,

baby aj vy mate take strasidelne sny? ja normalne horory, tarantino s jakubiskom sa mozu schovat.... normalne sa budiom vystrasena a neviem potom zaspat.

martinkam prajem same dobre veci.

a dnes by bolo krasne narodit sa... 09.09.09 🙂

a toto vcelku potesi... http://www.sme.sk/c/5009444/rodicovsky-prispevo...

mgk111
9. sep 2009

mapa - zeby sme dostavali viac? 🙂 to by bola parada 🙂

ja som spokojna s datumom kubkovho narodenia 12.2.09 20:20 🙂 hoci to bolo o 3tt skor 🙂
no ideme sa nakojit a supito von, ked svieti slniecko,nech ma maly dobru naladu 🙂

prve infosky od tatina - robia mu rengen znovu a pozeraju ho s dalsimi 10studentmi... takze to vyzera ze den D bude az zajtra... bohvie ako pasojka... dufam, ze to bude vsetko v poriadku... uff to je den...

lenk30
9. sep 2009

ahojte.
matja, vy už polievočky? ja teraz 3.deň dávam mäsko so zeleninkou a chutí mu. polievočku som ešte neskúšala a ani si to neviem dosť dobre predstaviť............on papá spôsobom, že čo mu tak pomaly dávam a predsa tú polievočku......... Ale mám domácu sliepku, tak asi skúsim vývar. to asi ani cibuľu ani nič........len zeleninku, či ste aj pridali niečo? a vývar robíte tak, že ako pipinu alebo čo dáte, tak tak sa to varí???????????,alebo niekto deťom tak, že vyvariť zvieratko, vyleje tú vodu a potom varí dalej.
už všetky polievočkujete? to my takto zaháľame?

myslím, že pomaly budeme končiť s mliečkom, lebo už si Filipko nespomenie ani po prebudení, ani počas dňa.....len v noci, tak predsa už aj tá produkcia asi už je menšia. Toľko som kôli tým prebdeným nociam hovorila, že už by som aj skončila, lebo myslím, že je to tým cickaním, ale ked si predstavím, že už nebudem mať CUCA, tak mi je to ľúto.

mgk, nech sa vám tato drží.

čo je s pasoa a matúškom? nestíham dozadu čítať............. 😲

baby neviete ktoré typy kočíkov to testovali na tie taláty, či ftaláty........

iron
9. sep 2009

ahojte...
matja..ja idem k lekarke buduci tyzden v piatok tak som zvedava co mi povie. To co ti povedala tvoja mi je jasne..no uvidime, ci predsa len nebudeme cakat este chvilku....

a na margo toho rodicovskeho prispevku..ide sa zdvihnut zivitne minimum, takze aj rodicovsky pojde hore...ale nerobte si iluzie, ide o cca 10 Eur... 🙂

lenk30
9. sep 2009

iron, ty už rozmýšľaš o druhom? 🙂 ja som chcela hned po pôrode, keby sa dalo. ale tento čertík ma dosť vyčerpal

matja, to ťa nechala doktorka čakať? Krokoška aspoň ženy po pôrode do roka berie bez čakania, to je výhoda.

Je tu niekto kto už má plán na druhé baby? Som si kôli tomu chcela kúpiť aj novú Mama a ja, lebo som tam videla tento článok - že kedy najlepší čas, ale už ju nemajú. Jednoznačné je, že je lepšie z tohoto kolotoča nevypadnúť, lebo to by bol zas nový začiatok, ale kedy je najlepší čas to teda neviem...........2,3,5????????,

matja
9. sep 2009

lenk30 - ja som robila vývar tak, že som pripravovala králika v parnom hrnci a tú odkvapkanú šťavičku som dala ešte raz prevreť s nastrúhanou zeleninkou.
Parný hrniec sa nám tak osvedčil, že dnes idem kupovať nový, lepší. Tento: http://domacnost.sme.sk/c/3334181/tefal-vitamin...
Lubi, pýtala si sa ma, ako chutí jedlo pre dospelých. Urobila som si pácované mäsko a bolo dobré. Zemiaky však boli sladšie, resp. málo slané, predsa je to iné, ako keď sa varia v slanej vode. Určite v ňom nebudem pripravovať jedlo pre nás každý deň. Ale pre malého je varenie v ňom úplne ideálne.

lenka, áno čakala som celé 3 hodiny u doktorky. Keď som bola u nej 6 týždňov po pôrode, to bolo menej - "iba" dve hodiny 😠 😠 Mamina mi vtedy malého kočíkovala vonku, že keby si zmyslel jesť, aby bol na dosah. Joj, dosť, lebo sa zase rozčúlim... Povedala som si, že najskôr k nej pôjdem, až keď začne jesť malý príkrmy, tak to bolo teraz.
no a plán na druhé bejby môžem mať až potom, keď mi príde MS.

iron, daj potom vedieť, čo ti povie doktorka.

iron
9. sep 2009

matja...jasne ze dam vediet....ale sakra potom budu druhemu vychadzat zle roky a bolo by na zimu...to nechcem...no neviem, uvidime.
Nastastie k mojej lekarke sa len objednava, takze clovek tam necaka. No ale to objednanie stoji 10 Eur, takze asi tak. Ale je fakt dobra. Ja som ju po sestonedeli menila, lebo moj stary gyn, nebol schopny dat ma do poriadku...co uz.
Ja sa tesim na novu kuchynu co budeme mat v dome, tam uz mam vybranu parnu ruru, takze asi tiez budem varit v pare. BTw...ja som nad tou parou uz rozmyslala, ale mne je teraz zbytocne vyhadzovat peniaze za taky hrniec, krpcek sa bude musiet zaobist bez toho.

Inak mne lekarka hovorila ze tu v Ba je dobra voda z vodovodu jedna z najlepsich, takze na prikrmy mozem kludne pouzivat tu...

lenka138
9. sep 2009

mgk prajem ti čo najviac kľudných a zároveň čo najmenej samotných nocí s Kubkom

my máme tiež takú čudnú kaku, má to už sem-tam úplne inú konzistenciu ako praženička a vlastne je stále kojený, je to také hustejšie a lepkavejšie, je to v pohode? a včera keď kakal tak najskôr hustejšie a hned za tým klasickú praženicu a potom zase kúsok hustejšie, je to normálne?

ako ste začali prikrmovať? Iba mrkvičkou? a koľko dní iba to? a na ako jemno to musí byť aby to drobci spapali

iron
9. sep 2009

lenk...ano ja uz rozmyslam nad druhym...Ma to viacero dovodov.
- Ja s bratom sme za sebou a nemozem sa stazovat...(mama vravi, ze to da zabrat ale da sa, tiez bola na vsetko sama ako ja, teda ze rodina daleko a dobre to s ocinom zvladli...moj ziarivy priklad)
- chcem aby mi materske nadvazovali za sebou, lebo ak by som teraz isla pracovat a potom zase na matersku, tak to mam take roztrhane....Potom ked bude druhe trosku vacsie, mozem ist na ciastocny uvazok. Ja nechcem byt doma tak ze 5 rokov alebo tak, lebo mam pracu, ze ked vypadnem z informacii...tak dovidenia. Proste musim sa udrziavat v kurze.

mona1111
9. sep 2009

dobre ranko

Tak my sme mali strasnu noc. maly zaspal o pol devatej, o pol dvanastej bol hore, potom o druhej a az okolo stvrtej zaspal, ale to uz manzelik ho zobral na ruky a chodil s nim po byte lebo ja som nevladala, no a o piatej sme sa tiez zobudili, a potom o pol osmej definitivne...

matja my mame tiez parny hrniec, ale este nevyskusany. My sme si kupili sadu novych hrncov a k tomu aj ten parny .....

lenka tak my sme minule mali uz taku kaku nie az taku riedku ale nebola to prezenickova farba, mala taku hnedkastu a tiez je len kojeny... A ma take pauzy kakania nekaka aj dva dni a potom nalozi.....

mona1111
9. sep 2009

ja vobec nekupujem dojcensku vodu.... My mame filtrovanu vodu takze si myslim, ze je este zdravsia ako nejake balene vody....

lenka138
9. sep 2009

matja a ked mu dáš kúsky mäska, tak to ti už pekne spapá?

potulka
9. sep 2009

dievcata, vytrepala som sa s malickym do parku, kde pekne zaspinkal, tak som si sadla na lavicku, vybrala po sto rokoch knizku a este som ju ani neotvorila, ked okolo presla pani s kocikom a zacala sa MNA pytat, ci ma SVOJMU vnukovi obliect aj svetrik. vyjavene som odpovedala, ze to veru neviem, na co sa matej zobudil a bolo po spanku. 😠 😠 😠 pani sa napokon rozhodla neobliekat a odtiahla na druhy koniec zahrady na ihrisko, kde bolo plno mamiciek s BDEJUCIMI detmi... no ale kdeze, ona si musela vybrat tu jedinu, ktorej dieta spalo. 😠 😠 😠
vidim, ze viacere polrocne deti si menia kakacie navyky. 🙂 asi je to teda v pohode.

nsoci
9. sep 2009

A ja ze to bude novinka ten rodicovsky... juj kiezby, potesi.

Baby zajtra od
13.00-14.00 do 16.00 sa tulam centrom ak sa anjde nejaky dobrovolnik mozme adt spich/ministretko v medickej napriklad?

mgk111
9. sep 2009

lenka - dakujem

tatino uz je ubytovany na izbe 1313🙂 to je cislo a dnes je 9.9.09 tak neviem ci ho stihnu dnes odoperovat alebo nie, ale aspon uz nie je nervozny... kubko pekne vonku hajal teraz jedol a skusim uspat tu potvorku milovanu 🙂

nsoci
9. sep 2009

Mgk drzim palce muizikovi nech to am rychlo a uspesne az sebou... kolko bude v nemocnici potom?

Moj drobcek haja a haja, ho zmorila rehabilitacia...

mgk111
9. sep 2009

nsoci - vobec netusime, operacia bude asi az zajtra a bude ho operovat zastupca prednostu takze aspon to 🙂 sorry ze tu furt o tom pisem - nie je tato babo, ale ja som z toho asi dost na nervy... ☹

kubinko sa zobudil s placom a tak sa ideme pohrat, nakojit a von 🙂 opakuje mi tu mamamamama 🙂

nsoci - tvoj matko kolko vypije vody alebo cajiku?

taella
9. sep 2009

mgk naši vypijú cez deň max. 160 ml čaju aj to nie vždy

lenka138
9. sep 2009

mgk to je v pohode, každá z nás keby mala muža niekoľko dní od seba tak je z toho na nervy a ešte viac ked je v nemocke 😉
mne drobec teraz spinká, ale asi už nie dlho, potom sa napapáme a nahodím ho do nosiča a pôjdeme na nákup, ale sa mi vôbec nechce. Dnes mám taký deň, že sa mi nejako nič nechce 😒

lubi22
9. sep 2009

Ahojte 🙂

Matja, Potulka vsetko naj k meninam 😵 A aj inym Martinam ak tu este dake su 😉

Iron, Lenka, Matja - drzim paste, nech vam to vyjde s druhym babenkom 😵 Lenka ja mam tu mamu a ja. Za idealny je tam oznaceny rozdiel cca 2 a pol roka, ale tiez je tam napisane, ze co je idealne pre jedneho, nemusi byt pre druheho. Ja osobne sa stotoznujem s tym dva a pol rokom, myslim, ze to je super. My mame 21 mesiacov, no a niekedy je to malo. Vsetci hovoria, ze to kym bude mat Filipko rok a potom uz bude super, ale niekedy je to o drzku, take dve malinke deticky. Super je mat dietatko, ked to starsie uz je v skolke. Ale samozrejme zavisi aj od povahy starsieho dietatka. Napriklad dievcatka zvyknu byt take male maminy uz od dvoch rokov, kamosky, co maju dievcatka stare ako my Samka, tak tie sa idu za Filipkom zblaznit, radi by pomahali, kupali ho, prebalovali, kym Samka to vobec nelaka. 😉

kucina1
9. sep 2009

ja som si sla pred hodinou lahnut s krpcom do velkej postele. ale dieta nespalo iba robilo neplechu, kopalo ma, kopalo do postele, tahalo ma za vlasy, skrabalo, buchalo do matraca a stale sa premiestnovalo a priserne funelo. tak som sa po hodine od neho odstahovala a dala ho do postielky. tam sa hned ulozil ze ide spat, no len co som odisla zase robil somariny vo svojej postielke. pred chvilou stichol a ked nakuknem tak stahuje na seba cely baldachyn, prisla som a hehehe hahaha hihihi. tak mu idem postruhat cerstvu hrusku, napapka sa a snad potom zalomi. von sa mi vobec nechce ist

allisia
9. sep 2009

ahojte 🙂
mne Oliverko trha dnes svoj zivotny rekord, spi dve a pol hodiny doma v posteli a cez den, to tu este nebolo. Som stihla dokonca aj ozehlit 😵
Ked sa zobu tak pojdeme von aby sa aj Natalka vyvetrala

Vsetkym Martinkam zelame vestko najlepsie k meninkam 😵

kucina1
9. sep 2009

a este rozviazal aj hniezdo a cele vrecko co mam priviazane. no je to poriadny nezbednik uz

potulka
9. sep 2009

dievcata, pisala mi pasoa. ostavaju na noc v nemocnici, matusko po narkoze nevedel pol hodiny nabehnut na samostatne dychanie, bol okolo neho cely tim lekarov a chudiatko pasoa len za dverami pocuvala, ako place. 😔 teraz je s nim, no na noc bude musiet ist o 2 poschodia vyssie. 😠 vsetky vas pozdravuje.
a vdaka za meninove blahozelacky. 🙂

kucina1
9. sep 2009

potulka to je strasne boze mne srdce skace chudatko to je priserne ale snad bude vsetko v poriadku

iron
9. sep 2009

joj pasojka nasa....hlavne ze je uz potom,...teraz to uz bude len lepsie....drzime Matuskovi palceky obe s Ninkou

moje dieta dnes nakladlo uz treti krat do plienky, takze s tymi kakaniami je to ok.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre