Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

lenk30
17. sep 2009

nepísala - chela som napísať nečítala.............. a to som nedodala, že spíme v obají, nohy má na mne vyložené a prsty v mojom nose...........sirup na dobrý spánok mu chutil, lebo bol sladký, tak som mu tú sladkosť už vyčiarkla.

mgk111
17. sep 2009

denka - mas to tazke, na druhej strane pozri co si zvladla... skolu, vychovavas dieta, a hlavne urcite jej davas vela vela lasky... ked som bola nevyspata a stale hore, tiez som si kladla otazku typu: toto som chcela?! a potom som kukla do postielky a poplakala si, ze na co take vobec mozem mysliet... tvoj manzel je taky, aky je - to nezmenis... mozes sa tomu len nejako prisposobit... taz z toho, z coho sa da... aspon sa o malu zaujima... nie je nervak, nebije vas a podobne veci... mozno ked budes uplne v pohode, bude vidiet, ze o nieco prichadza... a ked nic ine nepomoze tak si opakuj, ze ty SI SILNA!!! nikdy nevies co ta stretne zjtra a podobne... a to dobre viem o com hovorim... tiez som si uzila svoje a nakoniec osud zariadil uplne inak, ako som si myslela... tak hlavu hore, kludne sa vyplac, vyrozpravaj, vynadavaj... a potom vyobjimaj tanicku ...

kucina1
17. sep 2009

denka drz sa, si silna a tanicka je tvoj najvacsi poklad v zivote

egyptanka
17. sep 2009

no tak pri kojeni som nejak odkvacla a mala tentokrat uspala mna ... mala som toho dnes dost a najme to, ze v noci som spala tak 3 hodinky ...

iron
17. sep 2009

no den...ja by som ti poradila, ale nepoznam tvoju povahu a tvoje city k nemu. Pokial tam uz nie je laska tak viem ako by som sa zachovala ja.
Nevesaj hlavu, Tanicka je urcite to najlepsie...najdolezitejsie je ze je zdrava. A inak ten plac pripisujem zubkom. Kup jej homeopatika na zubky a potieram dasienka gelikmi (mne sa osvedcil Detoxinal). Moja sa nebudila sice tak casto, ale tiez s placom a museli sme ju uspavat. Mimochodom, nemoze ju boliet brusko z nejakeho prikrmu?

A Den, mala by si urobit hrubu ciaru za svojim manzelom (teda nazvime ho len otcom tvojho dietata) a zacat zit...

iron
17. sep 2009

egy a co sa dialo v noci, som prehliadla

vlalu6it
17. sep 2009

denka--taky chlap by ti zobral nielen zmysel zivota a pocit stastia,,ale ani dcera pokial by rodicia neboli stastni,,nemohla byt stastna,,zvaz si to,,a vec,,ze zivot je krasny taky aky je a vsetko co nam prinasa,,,
vec aj to,,ze vsetko zle je na nieco dobre a ty si z toho len ber pozitivum,,,
ver aj tomu,,ze nic netrva vecne,,a pokial sa citis sama a mas pocit,ze to nezvladnes,,to je velky omyl,,,ok,,pokila sa o malu zaujima a bude jej pomahat,,to si vaz a neignoruj to,,proste nepatrite k sebe a neber ho ako zleho cloveka,,ale otca vasej nadhernej dcerky,,budte priatelia a zariad si zivot podla svojich predstva,,porozpravaj sa s nim ,ci by ti mohol aspon v tejto tazkej situacii na zaciatku pomoct,,ze nic od neho nechces,,len pomoc,,ktoru mu raz vratis,,
nemozes ho nutit aby ostal s vami,,ale pokial sa budete rozpravat a ostanete aspon priatelia,,bude sa vam zit omnoho lepsie,,,a budete tym padom dobre vychadzat,,a tanicke ukazete,,ze aj ked laska nefunguje,,je tu kamaratstvo,,a to je niekedy v zivote este viac dolezitejsie,,aby mala mala priklad,,ze vsetko sa da zvladnut
nepresviedcaj seba ,ze to zmenis,,to by si uz davno zmenila,,skus byt takla silna ako len mozes a uvidis,,aky sa ti krasny zivot dostavi,,a urcite spoznas raz aj muza ,,ktory ta spravi nekonecne stastnou,,,
vela sil ti prajem a nezabudni,,ŹIJES LEN RAZ A TAK ZI NAPLNO A NEPOKAZ SI TO,,TVOJ ZIVOT MAS VO SVOJICH RUKACH A TEN TIO VZIAT NIK A NIKDY NEMOZE,,,))""""))))TO JE TEN ZMYSEL A NAPLN

lenk30
17. sep 2009

Denka, takto neuvažuj. Tánička je to najlepšie, čo ťa stretlo. Toto je dúfam aj u nás len obdobie zúbkov a Tánička ti tieto noci čoskoro vynahradí. A otec nech si láskavo uvedomí o čo môže prísť............niektorí chlapi sú hroznííííííííí..........ale veľa robia aj peniaze. Ja som sa tu tiež dosť vysťažovala, keď som mala také stavy, že všetko som si predstavovala inak a nie že s narodením malého môj muž začne stavať dom "pre nás", chodiť domov unavený, zaspával pred malým a ja som bola na všetko sama a po boku ešte svokru, ktorá mi robí zo života peklo. Každá z nás má určite aj nejakú trampotu,ale mne Filipko dodáva silu a nikdy som ani na sekundu nezapochybovala.............viem, že je to iné s tým rozdielom, že nás chce, len až teraz si to začal uvedomovať ako už má síce dom pod strechou, ale veľa mu ušlo z Filipka..................ale teraz zasa majú taký super vzťah, malý ho žere, on už si vynucuje jeho pozornosť a teší domov, ale keby nemal nútenú pauzu, čo čaká na okná, tak si to ani neuvedomí................

nsoci
17. sep 2009

Denka viem, ze ho este lubis a ze chces otca pre vasu dcerku. Ale skus rozmyslat pragmaticky. Ma peniaze? Ma. Ma zavazky voci vam? Ma. Postavila by som ho pred hotove, vysvetlila situaciu s Tvojou mamou a bytom, snad nechce, aby jeho dieta zilo na ulici. Nech to nejako vyriesi.

Je tazke neupinat sa na to, ze mozno niekedy sa vrati. Ani urobit hrubu ciaru. Ani to asi nema zmysel. Ta ciara sa bud urobi, alebo neurobi aj sama. Zatial by som na Tvojom mieste chcela pohodu - dohodnite si fakty, kolko ti bude prispievat, kde mas byvat aj s malou, ci am zaujem chodit ju anvstevovat a kedy. Musi mat pocit, ze TY ho nepotrebujes ako muza, ale ako otca vasej dcery ano. Proste to rozdelit. Ok, nechal si ma, ja som dospela, nejak to zvladnem, ak nam to ma klapnut fajn, ak nie, tiez fajn. Sama vies, ze ked budes an nom vysiet iba ho tym odpudis. Ale ked si am uz nechal, postaraj sa o nasu dceru - byt, peniaze. Nech mas aspon na tomto poli pohodu.

Mudro sa to hovori... Nikto z nas do vasho vztahu nevidi, mozno je to inak.... sama vies najlepsie.

nsoci
17. sep 2009

A ci si toto chcela? Denka mas po tridsiatke..... vies aky by bol zivot pusty bez dietata? Takto uz nikdy nebudes sama.

iron
17. sep 2009

nsoci, myslela som hrubu ciaru vo vztahu muz-zena. Nie otec a jeho zavazky, tie rozhodne ma...Ale darmo my budeme mudrovat, ked ziadna z nas nie je v tejto situacii, tazko sa radi a vynasaju rozhodnutia.
Je to Den na tebe.

lenk30
17. sep 2009

nsoci.......to si pekne napísala...........už nikdy nebudeš sama 🙂

egyptanka
17. sep 2009

... no ale k veciam co ste tu za posledne minuty popisali, ja som clovek, ktory si povie svoj nazor a niekomu sa nemusi pacit.

Niekedy ked Vas citam ako pisete, ze ste neskutocne stastne matky, ze Vas materstvo naplna a ze pri kazdom neuspechu a zlej nalade sa pozriete do postielky, do kocika a vidite tam Vase babatko a vy sa zacnenete rozplyvat blahom a stastim ... tak to su niekedy podla mna kecy, kecy, kecy.
Nehnevajte sa na mna, ale ked mala cely den reve, ja som nevyspata a ona zaspi tak som len stastna ze konecne je ticho a ja sa mozem regenerovat. A nepozeram do postielky a nie je v tej chvili blazene stastie, ze ten uzlicek je moje krasne dieta. V tej chvili citim obtiaz.
Preco si niekedy nepriznate, ze by ste najradsej boli bez dietata, zili svoj krasny slobodny zivot? Ze keby bola moznost tak by ste menili.
Som zla matka, ak ma niekedy napadne myslienka, ze by sa Natalke nieco mohlo stat a ja by som bola opat slobodna i ked so sramom na srdci. Nie nie som. Su to prirodzene pocity. Lubim svoju dceru, ale je potrebne urcit si mantinely ... ja som tiez clovek a potrebujem zit. Neskacem okolo nej na prve zamrncanie, no a co ked ju niekedy necham plakat (to mi ma prasknut mechur?, byt hladna?, mat pokazene zuby, lebo som si ich nestihla umyt?), to ze niekedy na nu zhuknem ze nech sa unormalni, lebo mi uz lezie na city.
Preco sa hrate na SUPERDOKONALE NESKONALE STASTNE MATKY??

Denka, co ti napisat??? Hore hlavu, bud silna, bojuj??? To tu uz odznelo. Pises, ze muza milujes, ale on o vas nestoji. A ze si schopna ponizit sa, aby sa vratil spat. To nerob, lebo nikdy nebudes spokojna vo vztahu, ktory takto vznikol. Ja byt tebou tak mu skor ukazem o co dosiel. Si fakt krasna zena plna elanu. Vyuzi to vo svoj prospech. A ked sa hra na hrdinu, ze tyzden by bola Tanicka u neho tak to sprav. Odsaj MM alebo sa vykasli na MM a nech jej dava UM a nech sa stara. Ak dava tak ber. Ale ty momentalne nedavaj nic. Ty si uz dala vsetko co si mohla, je rad na nom. Proste sprav zo seba sebecku mrchu.
Viem znie to kruto, ale mozno ked uvidi, ze s tebou nebude moct zametat tak sa spamata.

mgk111
17. sep 2009

denka - nsoci ma svatu pravdu... mozno je zivot kruhy, nespravodlivy ale to najvacsie stasticko uz mas doma a to slniecko ta bude milovat z celeho srdca a ty budes (uz SI) celym jeho svetom a vesmirom...

egyptanka
17. sep 2009

iron, nepisala som nemala som dnes akosi cas ... som lietala okolo dietata potom ist na pohreb. Hm isla som spat dost neskoro o pol jednej, o pol stvrtej sa mala zobudila a nespala az do desiatej rano.

lubi22
17. sep 2009

Denka Ty si na mna na stretku posobila ako uzasne optimisticky clovek, aj podla Tvojich prispevkov, ako vsetko beries a zvladas. Ja si to ani neviem predstavit. Isto si velmi unavena z nevyspatia, vtedy ma clovek pochmurne myslienky, vsetko vidi cierno, pomoze jedine sa len vyspat, alebo dohnat spanok cez den. Tanicka je zlatunke babulko, citi asi smutok z Teba, potom je aj ona este nervoznejsia. Ak su to zubky, skus ten Viburcol - homeopaticke cipky ako radila Nsoci, alebo Camomillu. A Tvoj manzel - tazko sa mi daco hovori, Ty vies najlepsie, poznas ho, ci ma zmysel este dufat v normalny vztah. A ak nie si o tom presvedcena, tak sa dalej netrap, snaz sa z toho vytazit co najviac pre Teba a Tanicku. Pises, ze ma dost penazi, no ved on ma vyzivovaciu povinnost nielen voci Tanicke ale aj tebe. Tak predsa Tanicku lubi, chce aby sa mala dobre, tak nech Vam zabezpeci byt a vsetok komfort co dokaze. Nech vas zabezpeci aspon financne, ked uz on v noci nevstava, neriesi jej boliestky, zubky, prve prikrmy a pod. Drzim paste a hlavne daj malu mamine, nech ide s nou von, prec - aspon na 4 hodky a ty sa vyspi. Neviem, ako ste na tom s prikrmami, ked sa Ti podari nekojit malu uz na obed a mamina Ti ju potom moze zobrat od rana az do poobedia a Ty si mozes oddychnut.

iron
17. sep 2009

egy...rozhodne sa nepovazujem sa superdokonalu matku. Mam take dni, zeby som ju najradsej vyhodila von oknom. Ja som nevyspata, decko reve, nestiham sa najest, do toho este zacne havo otravovat, vytrepem sa na prechadzku, decko reve, pes taha za nejakou fenou. Do toho ludia kukaju po mne. Vrcim na mamu v telefone na manzela, som neznesitelna. Rozmysla, no trebalo mi toto, ked zaspi tak si poviem konecne a nech chrni aspon tri hodiny, lebo ju fakt vysmarim von oknom...a ono dieta po hodine otvori oci, vstane ritou hore, zacne zase revat...
Na vsetko som sama, nemozem zavolat mama dojdi aspon na hodku nech sa resetnem...Nie, ja som to dieta chcela rovnako ako psa. Prerasta mi to cez hlavu....ano niekedy poriadne. Ale nemam inu moznost ako ist dalej...

Egy ano suhlasim s tebou, ale aj tak bol moj zivot bez tychto dvoch tvorov prazdny... 😉

lenk30
17. sep 2009

egy, ty si nejak zle naladená 😒 . Je veľa vecí, ktoré som robila pred tým a ktoré mi chýbajú......ako napr. babské jazdy, žúrky............aj si pofrflem, že sedím doma, ale viem že oproti Filipkovi sú to hlúpe malichernosti a ver tomu, že príde onedlho čas, kedy budú aj samostatnejší /dokojíme, budú spať celú noc, na noc pôjdu na návštevu k babine....../a budeme si môcť dopriať veľa vecí, že ako za slobodna.........až na moje babské jazdy 😀 😀 😀
To čo píšem, že Filipko je momentálne moje všetko myslím vážne a to aj popri tom, že vyzerám ako pred porážkou.

Baby začína babie leto, tak teba chytiť nejaký eláááááán

iron
17. sep 2009

jaj ja mam elanu na rozdavanie, hodte adresy do IP poslem postou... 😀
kurna zase ma zacina boliet hlava...a to uz frcim na jednom paralene...a zajtra idem ku gynde, ci som uz ok...tak hadam aj hej...Matja myslim na teba. popytam sa co s nasimi planmi... 😎

lubi22
17. sep 2009

Egy ja take pocity ako Ty nemam, vazne. Jasne ze som aj ja unavena, aj mne Filipko zle spi v noci, ale nechcela by som spat ten zivot bez deti, ani na den, hoci sme sa mali super. Viem, ze ked Filipko podrastie, a to ubehne ako voda, mozu ist obaja s bracekom ku starkym a my si oddychneme a budeme "sami" - pre seba. Ale uz nikdy nie tak ako predtym - co som rada. Ked si predstavim, kolko som sa naplakala, natrapila, ked som si myslela, ze deticky mat nebudeme, ked nevysli umele oplodnenia, fakt uprimne vravim, ze ani v najhorsom nepomyslim na to, ze by mi bolo fajn bez nich. A urcite nie som super dokonala matka, ale som stastna a vdacna, ze ich mam v kazdej minute, a aj vtedy, ked ma hnevaju. To su moje pocity.

iron
17. sep 2009

ozaj baby, este chodite na tie fitlopty?

iron
17. sep 2009

jéj a este recenzia na alvu..to plavanie s babatkami co chodim. Ja osobne som velmi spokojna, malej sa paci, sauna je super, nie je nas vela. Instruktorka je velmi milucka a stale je kde zaparkovat...takze odporucam...

egyptanka
17. sep 2009

lenk, lubi zasa nechcem aby to vyznelo, ze Natalka je nechcene dieta. Ona je chcene babulko.
lubi, my sme sa tiez pokusali dva roky o dieta, uz sme riesili IVF (manzel chodil na spermiograf ako na hodiny klaviru), moje vysetrenia, genetika a pod. Uz nas to prestalo bavit, boli sme deprimovani, unaveni a tak sme si povedali, ze ked Pan Boh nechce, aby sme mali deti tak nebude tlacit na pilu a ideme zit zivot s tym, ze ak sa zadari tak sa zadari, ak nie tak nebudeme vec riesit dalej a tak sme do CARu uz nesli a zacali zit. Nas "zivot" trval necele tri tyzdne a ja som zistila, ze som tehotna.
Takze sme samozrejme boli stastni a samozrejme som rada, ze mam Natalku. Aspon mam niekoho kto mi casom pomoze v domacnosti a ked budem stara tak mi bude vymienat pomocene plienky.
Ano pohravam sa niekedy aj s tym mat druhe dieta, ale vzdy to zavrhnem, ze dakujem momentalne neprosim. Najskor tak mozno za 5-6 rokov.

nsoci
17. sep 2009

Egy co to co to?
No aspon je to von. 😀

Keby som nemohla vypadnut von (babske jazdy, zurka, disko), keby mi Matko plakal v noci a keby som bola izolovana sama doma tak URCITE to citim rovnako. Mozno mam stastie, ze toto vsetko mozem aj vdaka mojmu muzovi (dospat sa, dat si pivko, vypadnut) a len preto sa citim stastna. Ale cerpat stastie len z pohaldu na maleho keby som toto vsetko, tento luxus nemala, by som rovnako ako Ty nedokazala. Nie je to o hrani sa na superstastnu matku. Ja som predovsetkym ja, zena a aj matka. Nie matka a vsetko za tym. Moj syn zije so mnou a ano, ak nebudem moct ist v sobotu na vinobranie lebo bude este soplavy, tak si riadne pofrflem. A skocim kupit lokse a burciak pod dom.

lenk30
17. sep 2009

iron, tak pošli aj mne prosím.
Filip už bol od 20 - ôsmy krát hore...........no ja strácam elán v týchto večerných a nočných hodinách

ja mám najhoršie to, že ja ho ani neviem dať niekde cez deň, aby som si pospala. aj včera bol s mužom celé doobedie, aj keď je u maminy, tak mi chýba, stále im vyvolávam a utekám za nimi a je mi tak smutno, akoby som ho týždeň nevidela.

viete ako začal práve jačať? baby myslíte, že keby ho boleli ušká, že cez deň by bol v pohode? ved to by plakal aj cez deň, keby ho niečo bolelo, nie?

egy, nehrám sa na dokonalú mamu, ale mám 30 a okolo seba aj veľa kamošiek, ktoré dieťa nemôžu mať, alebo majú partnera, ktorý dieťa nechce...............a tak som rada čo mám

lubi22
17. sep 2009

Egy - ja som napisala iba moje pocity, na nic sa nehram 😉 A tiez maximalne vyuzivam vsetku moznu pomoc pri detoch v zaujme uchovania dobreho psychickeho stavu - ci uz manzelovu, ktory je rovnocennym partnerom v starostlivosti o deturence, alebo rodicov ci uz mojich alebo muzovych, aj ked aspon na vikendy.

No na Tvojom mieste by so neratala s tou vymenou plienok v starobe, radsej by som si setrila casom na pekny penzionik, kde to urobia ini a deti nezatazovala 😀 No a mozno Natalka nebude mat vztah k domacnosti, domacim pracam, vareniu, su aj take baby. Zase ju bude bavit nieco ine a Ty budes stastna tak ci tak 😉

iron
17. sep 2009

Nsoci niekedy ti zavidim, ze je tvoj Matko taky ukazkovy...ach jo...Ale keby bola moja taky flegmos tak by asi nebola moja... 🙂

egyptanka
17. sep 2009

nsoci, no proste to tak citim ... lebo ja sa zatial s rolou matky neviem stotoznit ... ja sa povazujem stale za servismanku a mliekarnicku.

Tym nechcem povedat, ze by som nechala dieta trpiet. Nebolo mi vsetko jedno v pondelok v noci ked mala teploty, chrapcala a bola uplne malatna. To som bola kazdu hodinu hore, aby som ju skontrolovala. Ved mam za nu zodpovednost.

iron
17. sep 2009

lenk...takze vy mate vecer tiez rodeo...fuha...to aj my. Teraz uz pomenej...konecne. Myslim si, ze keby to boli uska tak by ho boleli aj cez den...to proste len protestuje lebo vie ze ma spat a nechce. Skusa hranice krpec...
Teda moja to tiez skusa.A to ze ho nemas kam dat, chapem ja tiez nie...no nic, dospime to inokedy.

A take ze si k nemu lahnes nefunguje..U nas to funguje uz asi tyzden. No ale to tak 15 min v kuse jaci, oci cervene, slzy, az sa zajakava,..ale potom zalomi. A niekedy musi byt na brusku...Cely cas jej pri tom spievam a hladkam po chrbatiku-

egyptanka
17. sep 2009

lubi, ved nech pekne vrati co do nej investujem ... teda aj tu vymenu plienok a vztah k domacnosti jej musim vstepit ja, vsak som jej matka 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre