Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

matja
22. nov 2009

akú značku? 😀

idem spať, brú noc 🙂

katja78
22. nov 2009

a prehupli sme sa do nového pracovného týždňa

katja78
22. nov 2009

Nutrilon ryžovú alebo špaldovú, alebo ešte Hami banánovú a malinovú

katja78
22. nov 2009

sladké sníky všetkým som zabudla popriať 🙂

katja78
22. nov 2009

Ešte nespím, idem trochu vyjadriť to, ako to cítim, myšlienkami niekoho iného:

"""aktak • 2d • Včera o 23:26

annag som rada ak malou kvapkou prispejem do mora tvojich rad

este jednu vec ku kojeniu: moja starka, z Oravy, nam rozpravala, ako ona kojila svoje deti, nikto ju nic neucil, nemali flasky ani umele mlieko, boli velmi chudobni a casto byvala sama hladna ale kojila a odkojila 4 deti, lebo im nemala co ine ponuknut, urcite nepozerala na hodiny cez den ani v noci a nosila ich so sebou v satke na pole ked pracovala aby boli spokojne.....kojenie je prirodzena vec, matka ju ma v sebe a naozaj o tom netreba prilis rozmyslat, samozrejme ak je problem tak sa treba poradit so skusenymi ale treba si verit a verit aj babetku, ze si z nas nerobi vyvrtku ked sa v noci 5x budi na prsnikale ze to tak proste chvilu musi byt

bibi moj nazor je, ze mala ani nemusi mat enjaky extra dovod, proste moze byt nepokojna, chce ta citit, meni sa jej denny rytmus ci spanok, a tak je nepokojna, takych obdobi je za prvy rok a pol viac, skus byt pri nej, lahnut si s nou (aspon sa dobre vyspis) a urcite to prejde, nervozita navecer byva bezna, naozaj nehladaj dovod problemu lebo kym ho najdes tak uz pominie a pride neco ine, proste bud pri nej ked si ziada a je to v tvojich moznostiach

annag • 3d • Dnes o 00:24

bibi - máš krásnu fotku

- najčastejšie sa takto bábo prejavuje, ak mu idú zúbky, alebo na neho lezie nejaká viróza, ochorenie - potrebuje sa častejšie dojčiť, získava protilátky z mliečka, upokojuje sa ... často sa príčina nenájde, ako píše aktak - treba bábetku vyhovieť a počkať, čo z toho nakoniec bude

- odsávať netreba - mliečka bude teraz trošku prirodzene ubúdať , ak by sa prsia veľmi nalievali, stačí krátkodobo dojčiť 2 dojčenia za sebou z toho istého prsníka - laktácia sa utlmí - samozrejme, kým by mala problém chytiť si prsník, tak si trošku odsaj

k lepku - tu sa pravdu nedozvieš - tých protichodných názorov je veľa, to najnovšie prišlo z ČR nejakej konferencie ... ale, ak človek netoleruje lepok, tak mu poškodzuje životne dôležitý a nenahraditeľný orgán - tenké črevo . Je veľmi ťažké diagnostikovať celiakiu , jej prejavy môžu byť skryté a nemusí sa na ňu prísť celé roky. Myslím si, že nič nemôžeme pokaziť, ak lepok zavedieme s oneskorením - od ukončeného 7 mesiaca ako to bolo doteraz - tu ide hlavne o to, aby bolo bábo popritom i dojčené . Skús najskôr ovsené vločky a potom všetko - cestoviny, chlebík ...

- k našim filozofickým úvahám - dojčiace mamičky nedokážu zvyčajne dlho, resp. vôbec odolávať plaču a požiadavkám svojho dieťatka - sú zvyknuté okamžite reagovať a väčšinou reagujú tým, čo má najväčší úspech - dojčením. Preto sa im oveľa ťažšie zavádzajú "moderné vedecké metódy" v zmysle - bábo musí prespať celú noc, dojčenie v noci je zlozvyk, dieťa nesmie jesť kedykoľvek ... určite je to aj za skrytej podpory výrobcov umelej výživy - nespí celú noc? dajte kašičku, Vaše mliečko už nestačí - treba mu pokračovacie UM, bábetko musí piť po polroku (naše čaje z našich pohárikov a našich fľašiek) , dojčenie po prvom roku nič bábetku nedáva, bude mu čosi chýbať ... v podstate sa v mamičkách neustále vyvoláva pocit, že svojmu dieťatku dojčením, nosením, empatiou či materinskou láskou ... vlastne ubližujú a škodia"""

Mám na mysli najmä ten posledný odstavec od Annag, ktorá aj medzi nami voľakedy "fičala".

nsoci
23. nov 2009

Bre ranko

u nas sa Matko udomacnil v posteli posledne tyzdne... ako on spinka rovnako aj v postielke (je nacapena na nsu, takze vlastne spi vedla mna, len o poschodie nizsie), ale MY si an to nevieme zvyknut... niet nic krajie ako citit ho pri sebe v noci, bozsky pocit, a nechcem sa on ochudobnit... ano, rodina tvrdi, ze ho rozmaznavame, ale ked nam proste tak chyba ked nie je medzi nami... a vsak do 18tky tam nebude, nieco mi hovori

potulka, papuce by boli ok, ale on obhryza moje a svoje cizmicky... ale vsak hornou sarou po vonku nechodim... a on uz vobec nie...

ak mte niekto chut sa dnes prest na strkovec (ajka?) budeme tam strasit aj so snehulienkou do pol piatej (asi od pol jednej)... snad nezmokneme a nezmrzneme...

iron
23. nov 2009

bre ranko....my sa uz hrame vo velkom. Nasa ked spi medzi nami, tak sa nevyspim ani ja, ani manzel...lebo ten krpce potrebuje tolko miesta, ako sa tam tymi rucickami poroztahuje....
No idem sa jej venovat, dnes ma naladu taku ake je pocasie... 😀

zuzic1
23. nov 2009

Dobré ránko..
Tak mi už máme našu novú autosedačku vyskúšanú a malý je z nového ,,uhla pohľadu,, úplne paf...

dnešná noc bola totálna katastrofa...čo 15 minút bol krpec hore s neskutočným vreskom 😢 ....vypadám otrasne...ani k tej mojej doktorke dnes nejdem, niesom schopná... 😖

denkolc
23. nov 2009

Zuzic, zase také ťažké chvíle? To je hrozné....a fakt nejdeš k tej doktorke? Však tá alergia - treba to nejako vyriešiť....držím palčeky, nech sa dáš čo najskôr dokopy a nech svitne u vás na lepšie časy....vážne.....čo najsamrýchlejšie!!!

Nsoci a mňa teda nevoláš? Škoda.. ☹

Kati, Ty si nemohla dajako spinkať včera, však? 😀 Ešte keby si mohla napísať, ako to bolo so staršou....tiež ste sa takto kojili, hajali spolu a potom to prešlo, či ako?

ajka82
23. nov 2009

nsoci to tam budete aj v takomto pocasi?...povodne som chcela ist do mesta, no uvidim ako sa cas vyvrbi 😉

nsoci
23. nov 2009

Denka vsak Ta snehulienka volala vcera a si jej napisala, ze nemozes 😉
Ajka noooo

ajka82
23. nov 2009

noooo ano, ci noooo nie 😀

denkolc
23. nov 2009

Nsoci, jááááj, tak Ty si takto dobre informovaná...a ja, že Ťa podpichnem... 😀 😀 😀
Ale asik dojdeme...ak nebude pršať...

ajka82
23. nov 2009

ak tam pojdete, tak napiste, ze vyrazate... 😉

ajka82
23. nov 2009

baby poradte ak viete, kde v BA maju pekne prehozy na postel... v poluse som bola pozret, ale nemaju ziadny co by sa nam hodil a mne pacil 😅

katja78
23. nov 2009

Dobré ránko,

mne sa taaaaaaaaaak nechce ani krížom slamy preložiť 😖 🙄 prečo asi?

Zuzka - tak vy sa trápite tiež? a ešte aj alergia? Ty máš na niečo alergiu, alebo to prvý-krát takto?

Denka - už si poriadne na to nepamätám, ale tak sa mi marí, že Maruške išli ťažko len očné zuby, to aj hnačkovala, ostatné celkom rýchlo. A spávať začala medzi nami od 8-meho mesiaca, dovtedy v postieľke, a naspäť do svojho peliešku sa vrátila v roku, keď som ju ja odstavila. Ona cez deň už nejavila záujem o MM, a v noci bola na mne prilepená každú hodinu, a ešte k tomu sa straaaaaaašne prevalovala v posteli, čo jej ostalo dodnes. Ja som z toho bola strašne vyčerpaná, psychicky aj fyzicky, tak som jej v roku dala fľašu s Nutrilonom, pričom som to skúšala kombinovať už od jej 10-teho mesiaca.
Dnes spáva Maruška väčšinou vo svojej posteli, vo vlastnej izbe, ale stále sa budieva, lebo je stále nafixovaná na mliečko. Keď sa zobudí a nevie zaspať, tak pýta mliečko. Celú noc nám prespala tak hádam 5x v živote.
Teraz s Haničkou sa mi to zdá o kvapôčku lepšie, lebo ona má lepší spánok, nevrtí sa v posteli, ale neviem, ako dlho to ešte vydržím (-e) 😕 Sranda je, že nevie piť cez cumeľ vôbec, tak mi ostáva len kojiť. Na rukách nehrozí, lebo je strašne dlhá (80 cm)a je jej tak nepohodlne.
Takže tak.

xixi7
23. nov 2009

Navod ako si urobit adventny veniec
http://lepsiebyvanie.centrum.sk/doplnky_dekorac...

nsoci
23. nov 2009

Vyrazame 😉 este cosik vybavit a potom tam...

egyptanka
23. nov 2009

juchuuuu od stredy budeme plavat 🙂)

pasoa
23. nov 2009

katja, info od annag sa mi páči a stotožňujem sa s ním. škoda, že ja nedojčím tak naozaj...

dnes kontrola na RHB, tak bol matúško pochválený, aké pokroky robí a dostali sme zas nové grify na naše cviky, tak som zvedavá, ako mi to pôjde....

denkolc
23. nov 2009

Kati, rada by som sa ešte vrátila k tomu, čo si písala......večer.....pá

Ajka, my ideme tiež.......🙂))

kajuska111
23. nov 2009

ahojte,
ja zase po dlhsej dobe...mame sa fajn, mame uz 5 zubkov... 😉 a veru sme si vytrpeli...

som necitala vsetko dozadu, len ma napadlo, ked ste pisali o tych prechadzkach v hmle...nemalo by sa to kvoli tomu, ze ked je hmla, tak je tam aj vyssia koncentracia smogu? a vraj smog sa v hmle prenasa aj do oblasti, kde je malo aut, fabrik a pod...napr. dediny... 😉

ajka82
23. nov 2009

denka my sa naobedujeme, karinka sa este potom vykaka a mozme ist tiez 😀

ajka82
23. nov 2009

kajuska netusim co je na tom pravdy, ale v BA uz to je jedno si myslim, ak je to kvoli smogu 😀

kajuska111
23. nov 2009

ajka, a to je jeden z dovodov, preco ja Blavu ee 🙂

pasoa
23. nov 2009

katja, a ešte... k tomu, čo annag písala, o tom, že pite NAŠE čaej z NAŠICH fľašiek atď... vieš, čo chodilo to také DVD o Nutrilone či o čom to bolo... tak jedna naša známa, úspešne odkojila 3 dti, teraz má štvrté, jej to prišlo a ona normálne reálne zvažovala, že ten Nutrilon kúpi, lebo sa tam hovorilo (na tom DVD), že má probiotiká a ako to to dieťatko ochráni a pod. skoro mi až zle prišlo... o MM ani zmienka... ja som to DVD nevidela, ale tak ma to vytočilo...
našťastie tá známa ďalej bez problémov dojčí, asi ju odradilo, keď videla, čo ten Nutrilon stojí... 😠

iron
23. nov 2009

boldy..jej nove fotocky...mala je zlatunka

mona1111
23. nov 2009

ahojte

my sme mali hroznu noc,.... maly zaspal o siedmej o pol deviatej pol hore vyspinkany a pripraveny pozerat superstar( alebo len pocuvat) 😀 😀 😀

Hral sa , vystrajal, a ked uz chcel spat tak sa mu to nedarilo, a zaspal az o polnoci.... Rano som s nim utekala na ultrazvuk bruska, tak to si tiez uz nepospal, ako on je zvyknuty o pol osmej sme uz cakali v cakarni....domov sme prisli o desiatej....
Dnes spapal kuraci vyvar, masko, cestovinku, mrkvicku, kalerab.... velmi mu chutilo tak som rada, lebo to bude mat aj na zajtra.....

pasoa super ako napredujete, len tak dalej, drzim palce aby tie nove cviky si Matusko oblubil 😉

mona1111
23. nov 2009

co sa tyka k tym nasim prisavkam.... suhlasim s egy.... ze je dietatko naucene..... Moj sa budil tiez niekedy si len cucol a spal dalej.... tak som mu to zatrhla.... teraz sa budi len raz za noc co sa tyka papania.... ale zobudi sa aj tri krat za noc ale to len pohladkam, dam cumlik, alebo zoberiem do narucia minule sa mi pretocil na brusko nozky von z postielky a pozeral co sa deje tak som ho ulozila pohladkala a spal dalej....bolo tri hodiny rano....

potulka
23. nov 2009

ahojte
tak sme konecne doma.
vylet na reumatologiu sa zacal velmi vtipne, ked sme na kramaroch nevedeli najst prislusnu ambulanciu. opytala som sa pani na rontgenovom prijme, na co mi ona dost odmerane odpovedala, ze taka doktorka u nich nie je, ze to by o tom musela nieco vediet. 😠 ropucha dulezita, pomyslela som si a preistotu som tam zatelefonovala, aby nas navigovali. nuz a vysvitlo, ze ropucha mala pravdu, pretoze sme nemali ist na kramare ale na antolsku... 😅 bola som presvedcena, ze pediatricka hovorila kramare, ale uz zacinam pochybovat aj sama o sebe. 😀
doteperili sme sa teda na antolsku s polhodinovym meskanim, doktorka bola prijemna, prezrela matejka od hlavy po paty. nasla mu nejaky selest na srdiecku, ale povedala, ze to nemusi byt nic zle, no preistotu nas posiela na kardiologiu (dnes neordinovali). nezdalo sa jej, ze si matej este nesada sam, vraj do 9. mesiaca by to mal zvladat. z tohto si nerobim tazku hlavu, nie kazde dieta je tabulkove, vsakze. odporucila pozorne sledovat vyvoj fontanely, vraj je uz dost mala. ale inak ho velmi chvalila, aky je krasny. no aby nie! 😝 vzala mu kopu krvi, moj statocny chlapcek ani tak strasne neplakal (kolkokrat pri prebalovani robi vacsi cirkus) a po chvili sa uz usmieval na sestricku. 🙂 vysledky budu o tyzden a pediatricke mame este odniest moc.
takze tak.

pasoa, vy teda kedy idete? naozaj si urobte znacnu casovu rezervu, parkovanie o hubu, na dlhe lakte. odporucame platene parkovisko takmer oproti detskej nemocnici na druhej strane cesty. ale je mozne, ze rano bude aj to plne. pevne nervy zelam. 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre