Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

matja
14. jan 2010

kuci, ty píšeš, že u vás spánok strašný - 3x denne po 30 - 45 minút a ja sa s takým istým spánkom chválim, že ako super 😀 😀 😀 Len u nás sa menej ako 45 minút väčšinou nespí, zvyčajne je to tých 45 min., občas dá aj pol hodinku naviac...

Moje mačiatko sa práve prebralo a zase som ho uškrabkala k spánku 🙂 Aké to je milé, keď sa nebráni, aj na nožičky sa pri škrabkaní stavia iba minimálne, skôr nie ako áno. Teším sa z toho 🙂 Síce už nemôžem čítať knižku, ale to nevadí - predtým som ho jednou rukou držala a v druhej som držala knižku, teraz ho jednou rukou pridržiavam, ak by chcel ujsť a druhou škrabkám 😵

kucina1
14. jan 2010

matja ten spanok je u neho ale ked tych 40 minut stale kocikujem :(

matja
14. jan 2010

aha, no ja som 9,5 mesiaca uspávala na rukách, potom som si drobčeka konečne naučila na postieľku 😉

kucina1
14. jan 2010

hm ja stale len v kociku, vcera som stretla na ihrisku maminu co uspava v kociku 26 mesacneho synceka, ja mam plan tomasa presunut do aprila do svojej detskej, inej postele a aby tam sam spal a zaspaval. zatial mam nulove uspechy
ale tak mesiac alebo dva vecer okolo pol desiatej zaspava so mnou v manzelskej posteli a potom ho dame k nemu do postielky a tam spi celu noc

matja
14. jan 2010

baby blávačky, nechcete? https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?...
fňuk, ja by ho hneď zobrala

matja
14. jan 2010

alebo by mi ho niektorá z vás kúpila a pasoa, keď bude v blave, by mi ho potom doniesla? 😉

kucina1
14. jan 2010

skoda, ze som nevedela o blavackom stretku, urcite by sme prisli bo mi uz doma svitori :(

kajuska111
14. jan 2010

ahojte,

katja, dakujem za pochvalu k tej gazdinke, no ja v poslednej dobe rada peciem, skusam kadeco, a tiramisu je moje velmi oblubene, preto akosi predpokladam, ze by mohlo chutit aj inym 😉 a som hrda ked sa mi nieco podari a vidim ze navsteve chuti 😉
dokonca uz teraz si chystam co pripravim na Luckinu oslavu narodenin v marci 😀

matja, ten konik je uuuuzasny

my sme dnes boli na poradni, vaha 8 150 g a doktor sa ma hned spytal, ze co mala, ci zatial nema vyrazky...tie kiahne co som spominala cez vikend...tak zatial sme ok....doktor ma asi zo mna radost, ked mu vyvolavam v sobotu vecer 😀 si ma zapamatal 😉

a boli sme v C&A a kupila som malej krasnu supravicku - teplaciky a mikinu s vestou, len za 12 €, bledomodru, manzel na mna pozrel ze modru???...ale uz mi ruzova lezie krkom, vsetko podostavala na vianoce ruzove, tak potrebujeme trosku zmenit...

moncicii2000
14. jan 2010

a este som sa chcela opytat ci ste boli z malymi uz u zubara ? alebo este nie? ... segra mi vravela ze chcu schvalit zakon ze od 1 roka sa bude musiet chodit ..

pasoa
14. jan 2010

potulka aj ja sa chystám zajtra na UPSVAR 🙂

nurofen? hneď to idem omrknúť....

matja krásny koník, ale asi si si splietla našu sedan-ovú hondu s polonákladným fiatom potulkovcov 😀
To neviem, kam by sme napchali takého koňa 🙂, lebo ako sa poznám (aká chodím nabalená do nemocnice), budeme mať plný kufor vecí... 😀

ach... to je vlastne dosť smutné, ako to tu po sebe čítam, že "ako chodím do nemocnice"... ako do nejakého pravidelného krúžku 😠

potulka
14. jan 2010

kajuska, tak daj nejake narodeninove tipy. ja som sa nad tym uz tiez zlahka zamyslala... u nas je taky zvyk, ze oslavenec dostane malicku tortu, ktoru moze zjest a rozprplat podla vlastneho uvazenia. 🙂 dospeli maju na jedenie nieco ine. chcela by som to dodrzat, paci sa mi to, akurat zvazujem, ake suroviny budu pre malickeho vhodne.
moncici, my sme u zubara neboli a asi sa do toho az tak hrnut nebudeme. podla mna je to blbost, take mrnave dieta si predsa sotva necha sparat v pusine... nerada by som matejovi uz takto skoro zarobila na dozivotnu traumu z dentistov. okrem toho mame zubara, ktory nema zmluvy s poistovnami, takze sa vsetko tak ci tak plati v hotovosti.

clea333
14. jan 2010

Ahojte kocky,
par dni som tu nebola a vidim,ze je stretko, tak som to len tak tak stihla sa nahlasit 😉 , kedze zajtra je posledny termin...
My dnes hlasime celkom fajny spanok-doobeda 1hod, poobede 1 hod a teraz zaspal o osmej pri cicku, skoro som nestihla dat kvapky, tak rychlo zaspal 😉 asi ho unavila navsteva, co sme mali 🙂 boli tu kamosky a velmi prijemne stretko, som sa odreagovala a maly bol v pohode a hral sa s nimi a snazili sme sa ich spolu inspirovat, aby mal Filipko kamosky alebo kamosov 🙂
Inak uy som bola na urade prace-vypisala som si rucne ziadost o zvysenie rodicaku a podpisala som este nejake dalsie tlacivo a vo februari dostanem uz 256 eur

Este novinka, pocas svitkov nam vysli dalsie dva zuby, takze uz mame 4!

clea333
14. jan 2010

Moncici, aj ja som to videla v TV s tym zubarom, my sme este neboli 😉

egyptanka
14. jan 2010

Matja, co sa tyka prednasky tak ma povzbudilo, ze nie sme na tom tak zle ako sa na prvy pohlad zda ... ono moj trening co som zacala postupne zacina prinasat prve ovocie. Zistila som kde som urobila chyby, ze to vyustilo do takej neznesitelnej situacie ... dostala som doporucenie prestahovat Naty do vlastnej izby, lebo budenie po polnoci je sposobene rusenim spanku navzajom (my rusime ju a ona nas).
A hlavne je to, ze Naty mala chaos v tom, ze kde zaspala a kde sa zobudila ... myslim, ze katja to tu uz davnejsie spominala.
I ked nerada, ale vo vlastnom zaujeme a zaujme dcery posledne dve noci korigujem dalsie odstavenie kojenia. Takze nam ostane v noci uz len jedno kojenie ... tak som zvedava.
No a akonahle sa kupi koberec do detskej izby tak sa moja mila dcera stahuje.

Fuj som sa bola vyhriat v kupelni ... a manzel isiel asi 10 minut do kupelne po mne a pyta sa ma ... a ty si aj nieco videl, ked si vysla zo sprchy?? Ved je stale zarosene zrkadlo a je tam stale opar. 🙂 ... som bola premrznuta na kost a aspon mi to uvolnilo krk ... mala by som zehlit, ale by mi to moj stav zhorsilo so saskovanim zo zehlickou.

egyptanka
14. jan 2010

Jeeee Pavli, vy idete teraz niekedy do nemocky na Kramare ... kedy to?? V pondelok??

clea333
14. jan 2010

S tym zubarom mam rovnaky nazor ako Potulka, tiez si myslim, ze take babo rocne si nenecha sparat v pusine, maximlane sa moze riadne zlaknut.
A cim umyvate zubky?Ja len cistou vodou a kefkou trochu prejdem po nich

egyptanka
14. jan 2010

Ja si skor myslim, ze zubar nebude sparat doslova v ustach dietata, len sa pozrie ak sa bude dat, ze kolko ma zubkov a ci su nejake na ceste a predovsetkym to bude o pouceni rodicov ako sa starat o detske zubky.

pasoa
14. jan 2010

egy, posunuli nás o týždeň, takže až 25-teho.

ja zuby matúškovi neumývam vôbec nijako. jeho to strašne striasalo z toho, tak ho tým nemordujem
a nechať si špárať v puse? však kvôli tomu mal poslednú operáciu v plnej narkóze,lebo ani za svet nechcel otvoriť ústa na ORL, 2 sme ho držali a doktorka všetkou svojou silou mu nemohla otvoriť ústa...

no načo mu robiť len ďalšie traumy???

egyptanka
14. jan 2010

Lubi, kuk sem ... http://www.becarik.sk/index.php/detske-koberce.... maju tam koberce Cars 🙂
Pasoa, jaaaaaj ak bude cas tak by som vas dosla mrknut ... udivime 🙂

potulka
14. jan 2010

egy, to je mozne, ak to bude normalny zubar. ked si vsak spomeniem, aku strasnu kravu sme mali za detsku zubarku na zakladnej skole... tej by som nezverila ani zuby koňa, nieto este mojho dietata. 😠
u nas ustna hygiena vyzera tak, ze rano po ranajkach a matejovom jogurte si jeden z rodicov inspirativne cisti zuby pred synom, ktoremu dame do rucicky mokru detsku kefku a on si nou sam doluje v papulke. umyvanim by som to sicer nenazvala, ale hlavne ze si zvyka, ze sa take nieco pouziva.

matja
14. jan 2010

ja mám taký istý názor ako egy, že sa zubár nebude hneď vŕtať v zúbkoch a ja osobne som rada, že je to povinné, lebo ináč by sme v roku určite nešli 😀 Podľa mňa je to správne, dieťa si bude zvykať na zubárov postupne, nebude mať hneď strach, zubár hneď spozoruje nejaké nedostatky. Ja mám hneď pripravenú otázku na zubára, Paťko má krivé zúbky, tak som zvedavá, či mu mliečne zúbky už vystlali cestu aj na stále zúbky a aj tie budú krivé.
Umývanie zúbkov u nás sa nedá nazvať čistením, lebo Paťko si nedá umývať zúbky, kefku berie do vlastných rúk a tak to aj vyzerá. Namočím ju v čistej vode, ak stihnem, trochu ich prebehnem, ale on sa potom s ňou len hrá a obžúva ju.

matja
14. jan 2010

egy, už som toto chodítko videla, keď som poškulovala po tom, že by som aj ja nejaké kúpila. No rozhodla som sa, že nebudem kupovať, dočítala som sa, že aj to môže navodiť nesprávne zvyky pri chodení - dieťatko si môže pri tlačení zvyknúť nakláňať sa dopredu.

potulka
14. jan 2010

matja, aj matej ma krive zubiska. teda, dolne trocha krive a horne lopaty s medzerou. mozno to urobime tak, ze ked pojdeme k zubarovi my, vezmeme aj babo a uvidime, co nam povie.

lubi22
14. jan 2010

My sme u zubara neboli este ani so Samkom. Neviem si vobec realne predstavit, ako by ho niekto primal, aby sa mu mohol pozerat a sparat v ustach 😅 Zubky si umyvaju obaja spolu, Filipka to hrozne bavi, zuzle kefku ostosest.

Pasoi u mna by to s cvicenim bez vedenia dopadlo tak podobne, ako si pisala 😀 Asi by som iba kukala na cvicebne nacinie, preto radsej s tou trenerkou 🙂

Kajuska ja uz mam tiez jasne, co bude na oslave 😉 Budu dve, jedna pre rodinu a jedna pre kamaratov. Torticky mam vymyslene, ozdoby som uz nakupila, aj ohnostroje na tortu, uz mi chyba k oslave iba darcek a mam vsetko 😵

Potulka ja planujem urobit mu taku mini-torticku pre neho, kde dam naukladane piskotky, na to bananik, detsky Nestlel puding vanilkovy a aj cokoladovy, nastruhane jablcka, navrstvit a navrch sviecocku - do misky a to postat a moze to aj papkat 😉 Je tu este aj takato moznost: http://www.alinka.sk/c/torta-k-prvym-narodenina...

mgk111
14. jan 2010

potulka - u nas to funguje tiez tak, az na to, ze vidi, ze nam sa robi "pena" a on stale natahuje rucicku ze aj on chce 😀

my mame zubarku rodinnu znamu takze to bude v pohodicke... len aby sa kubkovi pacila 😉 viem ze nebude robit nic nasilu a podobne takze dufam, ze ziadne traumy si neponesie do zivota dalej...

no idem buvkat asi lebo nas maly si akosi pokaziô zaspavanie a teraz akurat zaspal - zvyk bol o pol osmej 😒 neviem co sa deje...

potulka
14. jan 2010

lubi, vdaka za tipy. popozeram sa este aj ja po starych rodinnych receptoch. nasi maju uzasne fotky, ako drzim v malej rucicke cely korpus torticky a schovavam sa za nim. 😀 no ale vtedy sa pouzivali vajcia, mlieko, cukor bez problemov. dokonca sa mi mari, ze moja sestra mala pri tejto prilezitosti na torte mandarinku a lentilky... 😅 a to pritom nasa mama oproti inym rodinam vzdy velmi dbala na spravnu vyzivu. holt, bola uplne ina doba.

potulka
14. jan 2010

baby a nezuzlu vase deti kefku skor dasienkami ako zubami? 😅 no hadam stale lepsie ako nic. 😉

clea333
14. jan 2010

Matja, ja som tiez rozmyslal, ze kupim take choditko, co sa tlaci, ale tiez som citala nejaky clanok a rozhodli sme sa, ze nebudeme kupovat vobec ziadne

Ja ked malemu idem akoze cistit zubky, tak on pekne otvori papulku, normalne sa mu to paci, ale jasne, ze do toho hryzie, to len tak, aby si privykal na to 😉

katja78
14. jan 2010

Pekný večer,

chcete inšpiráciu na poriadnu oslavu?
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=2211&user...
táto žena má 2 deti a všetko si robila sama 😵

Pridávam sa k zástancom zubárov. Na SK je strašidelná štatistika, čo sa týka pokazeného chrupu u detí, u dospelých ani nehovorím. Poznám len málo ľudí, ktorí by nemali ani jednu plombu. Neviem, či takýto zákon dokáže niečo zmeniť, teda či určité sankcionovanie nesplnenia si ročnej preventívky dokáže rodičov motivovať natoľko, aby stáli nad svojimi deťmi a dohliadali, či si ozaj a dostatočne a dennodenne čistia zúbky. Ak my ako rodičia vytvoríme v našich deťoch pozitívny návyk na čistenie zúbkov, tak je dosť možné, že keď budú dospelí, budú chodiť k zubárovi s radosťou, a zdravý chrup bude niečo normálne.

Naša zubárka sa pokúša ošetriť Maruške 2 pokazené zúbky. Zatiaľ máme za sebou prvé "skrutínium" 🙄 Mrzí ma to, že to tak je, je mi trápne, že si takto protirečím, ale keď ona lúbi čukoládu 🙄 🙄 🙄 Jediná cesta je, že okrem ranného a večerného umývania, treba zúbky očistiť vždy, keď dopapá svoju milovanú čukoládu 😕 A to sme doteraz nerobili.

Bosorka - aj my sme minuli skoro celý Nurofen s tou zlou šaržou 😖 Nový čas to trocha nafúkol, ako zvyčajne. Jedna lekárnička tu na MK o tom písala:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
príspevok branko33, včera o 22,56 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre