Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

potulka
4. sep 2009

resp. bude lepsie, ked mi do IP poslete na vas mail a preposlem vam to, bo cennik je v exceli.

mona1111
4. sep 2009

ajka to mi ani nehovor, lebo ja uz sa tesim, ze uz nebude podlaha plna mojich vlasov, ze nebudem musiet oberat Samka od mojich vlasov, je to hroza....

mgk - moj zase hovori ze sa mam dat ostrihat na kratko, ze naco chodit ku kadernicke ze on ma strojcek na vlasy 😀 😀 😀

ajka82
4. sep 2009

vau, konecne skrcek zaspal... sak mi ani obedovat nechcela co bola unavena ☹ doobeda riadne nespala, len par minut a doobeda zvykne min. hodinku pospat

ajka82
4. sep 2009

mona, nebude podlaha plna dlhych vlasov ale kratsich 😀 ... u nas to ttak je a karinku oberam stale rovnako

akurat mi priatel pisal, ze ma depresiu, lebo ste napisali skoro vsetky, ze karinka je cela ja... 😅

boldy
4. sep 2009

baby perfektne fotky mate zo stretka plus supis komentare 😉
potulka: aj my sme o par dni polrocny a sme bez prikrmov, myslim, ze aj iron je s nami v tom 😀 ale ja uz zacnem prikrmovat, pretoze mi to povedali uz 2 lekari, ze naco cakam, ze som vystavena... dnes som bola na testy na krv a aj stitnu zlazu, lebo asi mam nabeh, tak nehc to len nie je pravda 😖
jasminka sa ma dobre, tiez je dost tazka mala 8,5 kg naposledy... tiez si sucha oci pred spankom, ked je unavena... zacina sa dost rozhadzovat v kociari, stratili sme uz deku a dnes ponozku 😠
o strihani, ja mam dlhe vlasy a stale zopnute ako japonky dohora, lebo mala mi ich strasne taha
baby ste tu kedysi spominali knihu 'kazde dieta vies spat' poradite, kde ju najdem alebo ak mate preposlete pls?

lubi22
4. sep 2009

Ajka pridala som aj nase fotky do tvojho albumika do stretka BA. Inak mne sa zda Karinka taka mixnuta z vas oboch, ale viac na tata, ale asi som tu sama s takym nazorom 😅

mona1111
4. sep 2009

ajka vraj dievcatka sa podobaju skor na ockov ako na maminky, ale cas vsetko ukaze, tak len nech ma strpenie..... 🙂 🙂 🙂

tak uz som ostrihana, je to celkom v pohode a teraz si myslim, ze aj kratsie som mohla, ale keby to nevyslo tak som chcela aspon taku dlzku aby som mohla dat gumicku 😎

boldy nam uz tiez hovoria aby som uz davala prikrmy ale pockam a zacnem od 6 mesiaca uz som sa rozhodla na pevno....

mona1111
4. sep 2009

vidim, ze nikoho nikde tak idem robit palacinky 😝

iron
4. sep 2009

No v skratke...mne vlasy prestali padat. Dieta dnes spalo doobedu 30 min poobede 15 min. Tromfnite ma niekto. A neprikrmujeme, hoci si myslim, ze jej uz len mliecko nestaci. Ale polrocik mame 12. a 11. ideme do poradne, takze dietatko musi este vydrzat.
Ja sa teda strihat nedam, len podstrihnut...pestujem dlhe vlasane...len chodim na melir aby som nevyzerala ako strasidlo do maku....
Boldy 8,5 kila, bistu....no my ked budeme mat sedem tak to bude dost.

aaluska
4. sep 2009

Ahojte!

Baby, pekné foto z KE. Spoznala som Asandys, Taleu a kto je tá tretia mamina?

Baska, ja som objednávala z www.latkoveplienky.sk, uvidím, kedy mi to pošlú. Daj potom echo o tom Ergo nosiči.

MGK a ostatné, dnes som bola kuknúť bazén a je to v pohode. Najprv som sa toho obávala, ale majú tam také cestovné postieľky a ohrádky pre bábätká, kým sa dospeláci umyjú. Ak by tam bábo nechcelo byť, tak ho personál vraj postráži, resp. iná mamina. Pôjde to.

Nsoci, díky za tip na žabiatko, od pondelka začíname. Vy ešte budete chodiť? Neviem, či máme záujem byť v rambo klube, skôr nie ako áno... ale zabijem sa, keď tak dobre prospieva? Môžem byť iba rada, hoci stále mi sľubujú, že sa ten rast spomalí a furt ništ. Tvoj Maťko je tiež riadny cvalík 🙂

mapa
4. sep 2009

aaluska, ja som to... mapa

baskaj.. sa tu rehnim na hlaskach rodiny.

blavacky, sumneee stretko! profi fotky aj komenty.

pasoa- matuskovi mocno drzime palcek, nech sa uz netrapi, nech mozte vyletit a byt takiqwa happy ako na foto na FCB.

aj mne uz vlasy menej padaju 😵

dnes nam pride ocko zo sluzobky, juppiii.

aktualne miery zo vcerajska 6050 gr a 62 cm... najkrajsia hlaska lekarky... ale ona je dlha 😀 mam moju dokinu velmi rada... ma taky pozitivny pristup 🙂

asandys neboj neurologickeho vysetrenia.. tak ako pise ajka, poskrabkaju, potukaju, ponatriasaju, pootacaju... neviem ku ktorej neurologicke ides, my sme boli u galkovej v novej nemocnici a ta je uplne super... navodila velmi prijemnu atmosku 🙂

iron tie casy spanku boli u kajky doobedu 15 minut, poobede 30 minut a teraz dala milosrdne dalsi 30 minutovy 🙂

ja som zahajila cviklovu terapiu na zvysenie zeleza, tak vsetky kajkine vecicky vyzeraju ako z hororu 😅

kucina1
4. sep 2009

tri hodiny mi dieta spalo, prave sa zobudil a konecne sa usmieva
teda ideme ho zachvilu kupat, dostane kasu a pojde spat. som zvedava ci zaspi xixi. ale tento spaci ritual asi posunieme dnes na neskor

ja som sa 3 hodiny piplala s programom happy foto kde su este tie predlzene zlavy na vytvorenie fotoknihy a mam uz konecne nahodene svadobne fotky. no a farebne pozadia necham na manzela a mozme si svoj darcek dat vyrobit. ked mame uz v nedelu to rocne vyrocie xixi

kajuska111
4. sep 2009

ahojte,
ake krasne fotecky zo stretiek 😉 sala s nich uzasna pohodicka 🙂

kajuska111
4. sep 2009

pasoa, citala som par stran dozadu...a aj my drzime Matuskovi palceky 😉

zuro
4. sep 2009

ahojte... krasne fotecky zo stretka... malinka uz buvinka... a ja som pripravena na dalsiu krasnu noc, ked budeme vstavat tak sedem krat... 😎 mapa .. inak dik za poslanie tej knihy..
baby co vam menej padaju vlasy, tak ste pouzivali aj nieco specialne?
baskaj--- super hlasky, jedna lepsia ko druha.. 😀

kajuska111
4. sep 2009

zuro, aku mas knizku?

zuro
4. sep 2009

tu ze deti sa vedia naucit spat..alebo tak nejak... ale zatial poctivo kazde 2 hodiny vstavame a papame 😅

iron
4. sep 2009

zuro...nepouzivala som nic specialne, bola som dva tyzdne na dovolenke a relax robi zazraky...
Takze aj vy sa budite teraz tak casto...co je zla konstalacia hviezd ci co? Krpcovia jednyi...sa uz zacinaju prejavovat. Boze to dieta je cista ja. Mne tiez stacilo na dobitie bateriek min oddychu.

kajuska111
4. sep 2009

no, tiez som ju citala, keby ste vedeli, ako my zaspavame....doteraz pohoda na posteli (manzelskej), ale uz tyzden nevie zaspat, a raz ju manzel uhontrlal vo vanicke od kocara, odvtedy ju tak uspava...no a horor ked som s nou sama doma...je to tazke ako bulo a ja s tym mam znacny problem, ale fakt neviem, ako ju uspat, lebo na posteli ju uz lame na spanok, ale place a place, oci zavrete ale nezaspi...skusam to kazdy den, ale nic...

zuro
4. sep 2009

iron mala tak vstava uz pomaly 3 mesiace.. 😀 a stym relaxom mas asi pravdu...robi zazraky...
kajuska tak mi aspon zaspavame dobre... ale ked je velmi unavena a zacne plakat a nevie zaspat, tak zacnem klopat prstami o stenu a to ju nejako ukludni a zaspi...

kajuska111
4. sep 2009

ja som skusala uz vselico mozne, ale ona place a stupnuje na intenzite, az je z toho taky jedovity plac, co ju zase preberie a potom mi nechce spat vobec...

zuro
4. sep 2009

hmmm... tak to drzim palceky nech sa to zlepsi...

ajka82
4. sep 2009

🙂 ked mala odignorovala obed aspon pekne papala olovrant a veceru 🙂
a ta nasa maska je hrozna, vyhnala nas do tohto necasu von...doma nestela byt 😠

kajuska111
4. sep 2009

fu, ajka, no nezavidim....teda ak u vas prsi tak ako u nas...

zuro, dakujem, no tiez sa modlim, aby sa to zlepsilo....ale aspon si vylepsujem kondicku a svaly mam ako Stalone...

aaluska
4. sep 2009

Mapa, tak Ťa rada spoznávam aj na foto 😉

ajka82
4. sep 2009

kajuska chvilku poprchalo a chvilku viac prsalo...
a najlepsie je ked vrieska na cely dom, nic uz na nu nezabera a ked sa zacnem obliekat, ze teda von ideme, tak stichne a zacne sa usmievat ... a to iste bolo aj doobeda...ale to som celkom vystihla dobru chvilku ked len mierne mrholilo...

pasoa
4. sep 2009

idem dočítavať štrvtok večer a dnešok...

Lubi, na tých fotkách zo stretka si ma zaujala. krásne sú všetky mamičky, ale ty si taký výrazný typ, si krásna žena. Aj s tými kilami navyše, fakt 😉

aaluska, ja mám v zásobe sáčky na moč, to sa naliepa na pipíčka alebo šušinku a potom len odlepí, keď naciká...
a môžeš dať hocikedy, aj ráno aj večer, ale nezabudni pred tým pekne umyť pipíčka, posťahovať predkožku (pokiaľ sa dá) a vyumývať riadne.

asandys, ak máš tie sáčky s tým otvorom ako záchodová misa, tak sa to lepí tak, že pipíček je celkom na spodnom okraji, vajká ostávajú vonku a pokús sa dať, tak, aby pipík smeroval nadol do sáčku, lebo inak to premokne popod tú lepiacu vrstvu a celý sa očúra po bruchu...
tie s tým mini otvorom okrúhlym sa síce lepia ťažšie, ale sú spoľahlivejšie.

iron, dávam pri tom pozor, aby rovno po vybratí z obalu išiel nalepiť, nikam nepoložím, nedotýkam sa ho na tej otvorenej strane, aby sa tam nič nedostalo. a ako som písala, matúška pred tým umývam na pipíkovi aj v okolí...

matja, mgk a všetky, ja si myslím, že všade tam, kde ponúkajú plávanie pre dojčatá, musia mať postarané o to, aby bolo možné obriadiť tak dieťatko ako aj mamička samu seba. nemyslím si, že je dieťa niekde samé na prebaľovacom pulte, kým sa mamička sprchuje. to by sa asi žiadna nesprchovala a všetky by šli domov rovno v plavkách 😀

potulka, tak tak, marcovčiatka sú najkrajšie detičky na svete a čo potom ich mamičky!!! 😉

baby, tu dávate linky na picasa.. ja to nepoznám, ale rada sa naučím... nedá sa tam spraviť jeden SPOLOČNÝ album, kde by sme mohli všetky pridávať fotky? Heslo by sme si napísali do IP alebo mejlami...
lebo to je krásne kuknúť si tie fotky, ale druhýrkát sa k nim už nedostanem, ak si ten link zrovna niekam neuložím, a to ja veru nerobím.... a nie všetky sme na fb a na picasa je ľahší prístup ako pozerám...

matja, gratulujem patričekovi ku krásnemu papkaniu...

matja, aj my máme doma akýsi parný hrniec, v živote som ho nepoužila (dostali sme ho zadara ku chladničke kedysi)... ako používaš ty svoj. to máš klasickú kuchtu alebo taký ten elektrický, čo sám v sebe varí a tak..?

baskaj, vaše rodinné hlášky nemajú chybu, dobre sa bavím 😀 😀 😀
a gratulujeme k pretočeniu, neboj, nie je to náhoda.

ja som toľkokrát považovala matúškove uchopenie hračky do ručičky za náhodu, až som si konečne uvedomila, že to robí cielene a vedome. Musel to urobť pekne pomaličky, sústredene, aby si mamička láskavo všimal, že JE to VEDOMÉ 🙂

a my budeme mať retro stoličku pre matúška. starú dobrú stolíkovo-skladaciu drevenú stoličku v akej som bola aj ja aj moje sestry... 🙂 V nedeľu dovezie sestra z KE na krst.

potulka, asi nebudete jediní polroční, čo ešte neprikrmujú, lebo my máme pol roka v nedeľu ale ja som odhodlaná dávať príkrmy až keď sa vrátime z toho dojčáku. tam si to neviem moc predstaviť a nechcem s takou významnou vecou začínať mimo domova v cudzom prostredí... takže bude mať matúško už vyše 6,5 mesiaca, keď začneme.

a my máme 5480g, ale cm neviem, na poradni nás nemerajú. ale muž zakaždým, ked sa matúško trochu povystiera, pribehne s krajčírskym metrom, tak máme nejakých tých 60-65 sm (podľa toho, ako málo alebo veľa sa pri tom meraní hemží 😀 )

pasoa
4. sep 2009

kajuška, matja, no idem na ten fb si vás konečne pridať 😉

matja
4. sep 2009

pasoa, ten parný hrniec je fakt skvelá vec, na ktorú som prišla až teraz pri Paťkovi. Máme taký jednoduchý a lacný značky Tesco, ale chcem si kúpiť lepší, v ktorom sa bude dať variť aj ryža. Je to parádna vec, hlavne pri príprave príkrmov pre dieťa (pre nás som tam ešte nerobila nič), uparíš naraz zeleninu, mäso aj zemiaky alebo ryžu. Čas prípravy je kratší, uparená zelenina je chutnejšia, jedlo si pri príprave na pare uchová viac vitamínov. Skúsim pripraviť aj niečo pre nás, len neviem, či tomu môjmu gurmánovi bude chutiť jedlo bez tuku 😀 😀 A zvlášť, keď bude počuť, že je to zdravé 😝 Lebo manžel sa riadi heslom, čo je zdravé, nie je chutné. 😀

pasoa
4. sep 2009

cheche.. môj manžel si už zvykol, ale nepresviečala som ho ja, presvečilo ho moje kuchárske umenie 😀 (aká som skromná, že 😉 )

no tak si prosím nejaké návody na prípravu, lebo ja len viem, že to máme v špajzi na polici v krabici (nie na polici v hrnci 😉 ), ale netuším, čo s tým, tak sa poteším nejakému návodu 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre