Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

renia
11. mar 2010

hlasim,uz aj mne dosla mrcha.minuly tyzden som skoncila s odsavanim,a dnes prisla.2dni ma paradne boli brucho,ale mam len taku slabu.

Egy? ty aky mas mobil?bo nemame pocitac,tak s mojho mobilu vas len citam,pisat sa mi da len z muzovho.a o chvilu mi konci akcia.muz ma n95 nokiu,ale ten je drahy.a v orangi mi asi neporadia,z ktoreho mobilu sa sem da prispievat

Uz som dala miske aj bielok,reakcia ziadna.vy uz davate?

Mgk-mne sa teda tiez zda cudna reakcia matkovej maminy.neviem,co si mam o tom mysliet.ja by som urcite sla k nemu do nemocnice,aj ked to tam vyzera zle.on ju potrebuje pri sebe.a mlieko zachranila?odsava?ci?
Je mi to cudne,dako mi to nejde do hlavy,ze by takto schovavala ozajstne pocity.neviem.

nsoci
11. mar 2010

Renia ja sa tiez musim zastat tej matkovej mamy. Uz som bola na pokraji sialenstva/bolesti/smutku a clovek sa naozaj chova casto inak, nez si mysli, ze sa bude.

kajuska111
11. mar 2010

nsoci, je to uzasna chata, dlhe roky tam nebola elektrika, vecko len vonku...az ked sa zacal starat o to bratranec, tak to trosku zmodernizoval, ale tak aby zachoval caro a romantiku 😉
len skoda, ze tam je taka kapacita obmedzena, rada by som vas tam pozvala na to stretko, ale to by sme museli na luke pred chatou postavit stany 😀

baskaj
11. mar 2010

prečo sú tie komplexné vitamíny pre tehotné svinstvo??

my ideme v lete na 2t do čiech k švagrovi. nové hrady, dobrá voda... vraj je to tam kráse na prechádzky a na výletíky. teším sa hlavne na splav. a potom bude ešte muž "dovolenkovať" na dvore pri prestavbe šopy 😝

matja
11. mar 2010

lubi, tá súrodenecká láska je krásna 🙂 Poznám tiež dve detičky, dievčatko 1 a pol roka a braček škôlkár, tí dvaja sa majú tak radi, videla som ich, keď prišiel chlapček zo škôlky domov a pozorovala som, ako dlho sa objímali 🙂

renia, ja som začala zavádzať po roku asi všetky alergény, len citrusy a kiwi ešte nemám odvahu. Už sme skúsili bielko, zeler, paradajky. Papriku a uhorku som skúsila krátko pred prvými narodeninami. Okrem iného už bežne dávam do jedál cesnak a cibuľu.

nsoci
11. mar 2010

Baskaj mne to povedala gynekologicka a to mi stacilo. Potom ked to povedala aj dalsia dokina, tak uz som ani nepatrala preco. Mozno Katja vysvetli.

renia
11. mar 2010

nsoci-vlastne mas pravdu.som sa zamyslela,a fakt mas pravdu.kazda to svoje prezivame inak.ja ked som bola na pokraji zufalstva,myslela som na samovrazdu,ale vzdy ma drzala nad vodou myslienka,ze miska ma potrebuje.vlastne som slaboch,a nemozem sudit inych podla seba,nemoze kazda reagovat tak ako by som reagovala ja.matkova mama nieje slaboch,je silna a postavila sa k tomu takto.vlastne to uz chapem.

nsoci
11. mar 2010

Renia asi tak som to myslela. Jasne, este moze byt ozaj otupena a sebecka, ale to aj myslim, ze minimum matiek doakze byť. Možno som idealistka, ale...

aarwen
11. mar 2010

nsoci dik za tip na snehulienku, v takomto pocku aktualne 🙂
ja beriem zelezo a kyselinu listovu, o vitaminoch ake ti doktorka odporucila som este nepocula.
vy mate dobre spomienky na porod? u mna hrooza, uvidime ako to pojde s cislom dva 😀
Lukasko sa predvcerom sam naucil chodit za takym hrajucim levom tak ked ho teraz chcem niekam premiestnit staci ked mu pristavim leva a ide sam, inak uz 5 mesiacov stvornozkuje. Sam sa nejak este boji pustit, ale myslim ze skoro uz zacne. A nevie si sam cielene lahnut akoze ide spat, musime si to nacvicit 😉 Uspavam ho tak ze si s nim lahnem na postel a spievam a to ho zhypnotizuje az zaspi.

iron
11. mar 2010

aarwen...no spomienky na porod mam vcelku fajn, mala som epidural a dufam, ze tentokrat mi ho stihnu dat tiez.
Ja beriem femiblion, ci ako sa to vola. Vitaminy som brala aj pri Ninke, beriem aj pri fazulke, ved Ninka je zdrava ako repa...klop klop.

iron
11. mar 2010

idem spat, kym ten moj anjelik haja....lebo potom frcime az do deviatej...pa zatial

kucina1
11. mar 2010

aarwen ja mam na porod tiez dobre spomienky i ked sa mi ani sam nezacal, ani nepokracoval ako mal a nakoniec sa aj tak skoncil cisarskym rezom ale mam krasneho tomaska. lucinka sa asi narodi tiez cisarskym kedze je to po prvom cisarskom velmi skore otehotnenie

kucina1
11. mar 2010

aj ja by som si sla pospat ale moj zlatusik si uz pospal tak dalsie spanie bude az okolo stvrtej
zato mam po celom byte omrvinky od 3 rohlikov a tomasko to teraz este stale dojeda tak neviem ci bude vobec obedovat

ajka82
11. mar 2010

ja uz nikomu nic nenapisem o nas, sak vsetcia mi odpisu, ze sme "ini" ze to sa nerata 😒 ... 😝 😀

no ja som kyselinu listovu nejedla pred tehotenstvom, ani nic take, kedze som bola v tom, ze dieta nebude...a potom ked som vedela ze som tehu, tak som jedla centrum, ale aj to tak kazdy druhy den...ale zato som zmenila total cely jedalnicek 😉

kajuska, som sa pytala len preeto, ze chalanov z limby poznam a moj mato tiez...ja skor pracovne a jemu su to znami, lebo maju nejaku svoju kapelu a nahravali spolu...

ajka82
11. mar 2010

karinka uz pol hodku spi, ja sedim pred TVs vylozenymi nohami, z jednej strany notebook, z druhej strany hrniec s obedom a este na caka na stole kavicka...komu je lepsie? 😀

mgk, no ja sa napriklad moc necudujem tvojej kamaratke ako reaguje...keby si videla aka som bola ja ked som nemala malu pri sebe aj ked uz som bola doma, tak by si si myslela, ze nie som kompletna (ja som sa napriklad strasne tesila ked isla spolubyvajuca do sprchy a ja som jej mohla maleho strazit chvilku 😅 , karinku ked som videla prvy krat tak som ju ani pohladkat nechcela 😔 )

matja
11. mar 2010

moje spomienky na pôrod mám živé, akoby to bolo včera, občas na to všetko myslím. Druhého pôrodu sa kvôli tomu nebojím. Za ten náš poklad to skutočne stálo zato a to nie sú len slová, ja som si to hovorila aj počas nášho spoločného pobytu v nemocnici 🙂

katja78
11. mar 2010

Nsoci - Ty kokšo, veď to čo sú za bájky na tej stránke? 😲 😲 😲 veď keď niečo obsahuje fosfolipidy a éterické oleje, tak sa to vo vode nedá rozpustiť!
A tá časť o tom "čo nie je mumio" - veď to sa predáva jak drogy - čím čistejšie, tým drahšie. A kto to čistí? A od čoho? A kto to čistenie analyzuje a kontroluje???
Organické pozostatky fauny a flóry????...

Ako, som si vedomá, že klasická medicína nemá odpoveď ani lieky na všetko, ale je ľahko kontrolovateľná. Ale toto mi pripadá ako šarlatánstvo.

katja78
11. mar 2010

Som sa trochen rozohnila, sorry Nsoci 😔

Baška - kys.listovej chvíľu trvá, kým sa vyrobia zásoby v tele, z ktorých sa môže brať pre rýchlo sa vyvíjajúci sa plod, je potrebná v každej bunke. Ale nie každá žena, ktorá otehotnie, má v tele jeho nedostatok, tak si myslím, že je to všeobecné pravidlo, aby sa vytvorili čo najideálnejšie podmienky. Ja som ani pred jedným tehu nebrala nič.
A k tým komplexným vitamínom som našla toto:

http://www.emulgatory.cz/diskuse?wid=257

Zaujímavá stránka, len všetko, čo človek prečíta nemôže brať ako bernú mincu, treba pátrať z viacerých zdrojov.

labutka
11. mar 2010

praves som sa vratila od zubara... nechala som mu tam 100 Euro, ale zub mam OK a uz pojdem len na preventivky.
zedla som polievku, adam spi, ja som si zaliala cajik.
ajka napisala by som ti ze dojdi k nam, ale 2 dovody preco nedojdi. - 1. musite si vsetky pockat az na kolaudaciu 2. poobede ideme do lamaca ukazovat pleny. 🙂

labutka
11. mar 2010

moj porod bol v pohodicke, na dalsi sa tesim...

labutka
11. mar 2010

vidim ze dnes ste vsetky asi vonku, takze ja si idem prepisat do kompu vsetky smsky, ktore mi prisli ked sa adam narodil a potom si to vytalacim a dam mu to do albumu.

nsoci
11. mar 2010

Katja ja som tu stranku necitala, proste vyskocuila ako prva. 😉 Mozno to pisu nejaki fanatici nevim. To tak vyzera, ked sa toho chopia nejki "experti"

Ak sa Ti bude chciet skus dat do googlu "mumio tehotne" a kukni na to. 😉

A inak dobry link na tie vitaminy...Hm... ale vzhladom na moje nechty a zuby (hlavne zuby mam ich 5 a pol nerada by som o ne dosla) myslis, ze by mi uskodil vapnik, horcik zinok dohromady? Spytam dokiny, jasne, len spekulujem zatim.

A na inu temu: Varim si tak varim kuraci stroganov a zrazu kukam, ze matko sa napchava cimsi ciernym a gulatym....uz bol od toho cely... ano.... male chutne po-cerveno-repove kozobobkove hovienka 😀

labutka
11. mar 2010

Adam ma novu uchylku - pred jedlom si treba dat dole ponozky. Bud ho stihnem posadit do stolicky a hned mu nasadit pultik, alebo mozem obuvat ponozky. 🙂

inak nsoci dobre ze pises, odkedy kojim, tak sa mi dost lamu nechty. neviem ci je to tou zimou, alebo aj niecim inym. katja, co mam zacat jest vapnik v tabletkach? 😕

katja78
11. mar 2010

Labuťka - ja som si z mobilu prepísala ľúbosté SMS od svojho muža, teda ešte keď sme randili 😀 ale nie do kompu, ale do tajného zošita 🤐

labutka
11. mar 2010

sice nase spanie je o nicom, ale zato uz nemame problemy s jedenim. vidim ze ani matko nema problem... je tu este niekto kdo odmieta jest?

baskaj
11. mar 2010

ajkaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!! pjepáč! ja som ťa vôbec nechcela odpísať. sa sorrím!!!!!!!!!!!!!!!!! 😔 šak každé dieťa je v niečom "iné" a mimo priemer. šak sa nehneváš??? už aj napíš, že nie!!! 🙂 (a keby aj - šak ja som ťa tu odpísala ešte len prvýkrát... 😅 😀 😀 😀 - či?)

ajka82
11. mar 2010

baskaj, nehnevam...ja len ze nie si prva co take cosi napisala...asi sa zacnem nadtym zamyslat 😀 😝 😀

kucina1
11. mar 2010

som si troska zdriemla za tomaskovej expedicii po byte a nasla som taky bordel ze az, este aj piliny pre zajaca porozhadzoval po celom byte no otras 😖 ale velmi som potrebovala zavriet oci tak mi to za to stalo

potulka
11. mar 2010

nsoci, vidim, ze matko ma naozaj vyvazenu stravu. 😀 😀 😀 ani bobka nazmar! 😝

labutka, ty akoze vidis do mojej hlavy? 😕 🙂 s novorodeneckymi blahozelackami v telefone sa chystam nieco podobne urobit uz cely rok. (akurat skoda, ze muz tie zo svojho telefonu vymazal.) uz mame kupeny aj album, tak sa naozaj nemozem vyhovarat. dam tam aj vylisovane kvietky, ktore ma tu cakali, ked som sa vratila z porodnice.

na nechty je, pokial viem, dobry zinok, nie vapnik. tekvicove semiacka napriklad.

a na odmietanie jedla ma patent atemin jakubko.

kucina1
11. mar 2010

z kuchyne sa ozval hrozny rev a co nevidim tomasko napchaty v zajacovej klietke cez otvor pre zaja zaujimavy pohlad len som to neodfotila bo som ho rychlo vytahovala, bolo to krkolomne 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre