Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

potulka
24. nov 2009

ahojte
pred chvilou som dostala taky hryzanec do bradavky, ze to budem citit vari az dozajtra... 😅

mgk, krasne fotky. kubko je rozkosny loptos. 🙂

asandys, moja rada - tie zmesky nekupuj. ked si uz mozes piect vlastny chlebik, skoda ho prznit zmeskami. 😉 my robievame celozrnny podla navodu v knizke, ktora bola pri pekarni a pridavame si tam kopu rasce, lanu, tekvicovych semienok... co sa doma najde.

nsoci, u nas avokado frci namiesto masla na chlebe. teda, my si ho tak davame, matejko este nemal. cha, vcera vecer na nas velmi zazeral pri veceri, tak sme mu tiez dali z chleba (po prvy raz). nevedel, co s tym. 🙂 kusky na stole bral ako hracky a hadzal ich na zem. potom sme mu vacsi kus do rucicky, tam zase najprv nechapal, ze s tym ma ist do ust. no napokon mu to zaplo. viac toho namrvil, ako zjedol, ale bolo to mile. zajko potom povysaval. 😀

potulka
24. nov 2009

mgk, ak ma avokado dobru hrubu supu, da sa vydlabavat priborovym nozikom alebo lyzickou. skrojis vrsok a nozikom si vydolujes, kolko potrebujes. co ostane, aspon nezoxiduje. teda len na povrchu. 🙂 ale niekedy dostat taky iny druh, kde je supka makka, tam treba opatrnejsie.

pasoa
24. nov 2009

ahojki, ja tiež robím v pekárničke celozrnný podľa návodu a presne ako píše potulka, hodím tam za misku semiačok (slnečnica, ľan, tekvica, sezam, ovsené vločky, pšeničné vločky - ale to až keď pípa po istom čase) a dávam aj bylinky - thymian, majoránka, rozmarín, zázvor... čo príde.

ste merali deťom nôžky? som prehliadla. Matúško má 9,5cm.

teraz spinká. sa asi málo vyspal. Iba do 9:00 😀 (ale spať išiel až okolo 23:30 ☹ takže je to adekvátne)

pasoa
24. nov 2009

mgk, malý kubinko je rozkošný. aký veľkáč už 😉

egyptanka
24. nov 2009

Boze ludia uz dve hodiny revu a placu ... ja sa zblaznim. A nie a nie uspat.

egyptanka
24. nov 2009

... prisiel muz a prebral si malu, lebo by som asi vyskocila z okna.

munu
24. nov 2009

egy, tak ju nedavaj spinkat,ked nechce... pohrajte sa spolu a ona sa potom unavi a zaspi sama s radostou 🙂

nsoci
24. nov 2009

Matka som tiez pokusala uspat o osmej... rev, rev, boj, stavanie na nohy... a to uz peredtym mrncal a suchal si oci.... a cuduj sa svete zaspal az teraz o pol 11tej... on ked sa mu nechce tak koniec sveta...

lubi22
24. nov 2009

Ahojte 🙂

Egy a malinka zvycajne spinkava teraz?

Mne Filipko buvka, uz od 9.40, len nad nami rekonstruju byt, tak biju ako na poplach 😠 Som zvedava, kedy ho zobudia.

Dnes ideme na plavanie prvy krat, idem sama, dufam, ze to zvladneme, pri Samkovi sme vzdy chodili obaja s manzelom a veru mali sme co robit. Muz uci, nemoze, ale Filipko je pokojnejsi, tak snad to prezijeme spolu. Tesim sa, vodicku ma rad, tak snad sa mu bude pacit.

Mne osobne avokado velmi nechuti, resp podla mna ma taku nijaku chut 😅

taella
24. nov 2009

tak som pomerala aj ja :
Oliver - nôžka 12 cm , hlavička 44 cm a celková dĺžka 74 cm
Karolínka - nôžke 11 cm, hlavička 42 cm a celková dĺžka 70 cm .

naši dnes desiatovali acidofilné mlieko s cornflaksami a banánom a včera som im do jogurtu šupla biele burizóny .
na obed majú pripravenú žltú tekvicu s kuracím mäskom .

matja
24. nov 2009

lubi, samotné avokádo ani mne moc nechutí, nemohla by som ho jesť ako jabĺčko. Na chlebíku mi však chutí, alebo keď sa urobí dobrá nátierka, mňam. Keď som bola v Nemecku, tak som tam jedla zemiakové chipsy, ktoré sme si namáčali do avokádovej nátierky, aj to bolo dobré.

egy, nsoci, aj môj drobec zaspával dnes ráno dve hodiny 😀 Ale medzitým desiatoval, papal mliečko, prebaľovala som ho, hral sa, trikrát bol v postieľke, trikrát na rukách a stále bol mrzutý. Až potom zaspal v postieľke krátko po 10. hod. Ináč zaspáva okolo ôsmej.

Idem poupratovať...

nsoci
24. nov 2009

Vidim, ze dnes bol zaspavci bojkot.

katja78
24. nov 2009

Ahojte,

to je čas, furt by som len drichmala, aj včera o deviatej som s Hankou zalomila 😔 akurát som ukončila skorý obed spojený s neskorými raňajkami a asi si rozopnem gombík 😒

Maci - Kubík je podarený loptoš, Hanka robí vo vani to isté, len z vnútornej strany, zdrapne ma za kraj trička a ťahá sa hore. A ešte ten box na hračky, Maruška mala tiež taký a uspávali sme ju v ňom 😀 jéj, to boli časy

Egy - Natálka je teda hyperakčná, ale dievčatá ti dobre radia, ak nechce zaspať, ok, hrajte sa ďalej, unaví sa viac a bude spať lepšie. A to naozaj svetový deň svokier??? som neblahoželala tej mojej 😕

Matja - napriek tomu, ako to uspávanie vidím ja, tak by mi bolo oveľa pohodlnejšie, keby aj moje buchty vedeli takto pekne zaspinkať v postieľke ako Paťko 🙂 ale čo narobím, keď ja ten rev nevydržím? stačí mi, keď ju musím týrať odsávačkou 😔

Potulka, Pavli - joj jaké chúťky, domáci chlebík, mňam. Ako dlho sa to v tej pekárničke pečie?

Lubi - príjemné čvachtanie prajem 😉

nsoci
24. nov 2009

No jejkd mne uplne vypadlo, ze avokado je ovocie. Tak bude zajtra na olovrant, dak baby.
Este mi nikto poradte ako sa robi korpus na domacu pizzu. Viem ze muka, voda, drozdie, sol... ale kolko coho?

egyptanka
24. nov 2009

katja, ale keby si videla tie jej oci ... ja tomu hovorim (sorry za vulgarizmus, ale neda sa inak) oci ako vevericka picka. Stiahnute, klipka nimi a najhorsie, ze ani hrat, ani na rukach, ani po sediacky, ani po stojacky ... proste nijak a to je nahorsie stadium u nas.

mgk111
24. nov 2009

matja - dik kupim a vyskusam... aby mal nejaku zmenu zase...

potulka - veru mas pravdu ze je loptos - uz mu z oci srci to nezbednictvo 🙂 teraz sa hrame s velkym autickom 🙂 a usmieva sa ked mu kruti ocami 🙂 a mate dobry vysavac 🙂 s avokadom budem skusat...

kubko sa zas naucil nieco ako daj daj daj daj - tak sa rehnime co asi tak chce 🙂

pasoa - nooo velky je aspon nam sa zda, matusko je drobny oproti nemu, ale zase on nepapa ako velkacik - to natalka s karinkou teda spapaju o hodne viac ako kubko 😉

egy - aj my mame take dni a noci niekedy a potom je zas dobre,.. a tiez si uzivam ze marek moze prebrat stafetu 🙂 a uz siel do tej ba 🙂 my vzdy srandujeme ked uz je problem to vydrzat, ze otvor balkon ja rozhojdam a sup s nim von 🙂 ale v ramci srandy vsetko...

munu - tak u kubka nepomoze ani ked sa hrame do odpadnutia... ten proste sam nezaspi akurat vecer - ale aj za to som vdacna...

lubi - drzim palceky nech si to s filipkom uzijete 🙂

katja78
24. nov 2009

Nsoci, ja robím už len túto, recept som našla v SME ženy:

10 g kvasníc (asi štvrtina z kocky)
100 ml vody
0,5 dcl oleja
1 čajová lyžička kryštál. cukru
250 g hladkej múky
štipka soli

- kvasnice rozpusti v miske s vlažnou vodou, olejom a cukrom, jemne premiešaj, pridaj polievk.lyžicu múky, prikry a nechaj na teplom mieste 15 minút. Do veľkej misy nasyp múku a soľ, rozpracuj v nej kvások, na pružné cesto. To nechaj 1 hodinu vykysnúť, cesto 2x zväčší svoj objem, vyvaľkaj na placku.

Na spodok dávam rajčinový základ, potom nastrúhaný syr a potom zvyšok podľa chute.
Piecť v rozhorúčenej rúre na 225 st.C asi 10 minút.

Rajčinový základ:
na troche masla osmahnúť 1 strúčik cesnaku (bacha, aby nezhorel, potom zhorkne), daj 1 konzervu (asi 100 g) rajčinového pyré, oregáno, prikry a nechaj na slabom ohni dusiť asi 15 minút. Na cesto daj, až keď to bude vlažné.

mgk111
24. nov 2009

katja - ja v tom boxe ho viem vozit ako v auticku 🙂 a mame plavajuce podlahy tak sa da aj "zaflekovat" 😀

hmm a ja radsej kupim pizzu v obchode a potom tam prihadzem co chcem a upeciem 😝 nuz pohodlna som, aj teraz by sa zislo upratat ale nechce sa mi, radsej sa hram s kubkom... a kym som prihodila prispevok, kubko mi rozhadzal poskladane pradlo 🙂

no idem uspat toho svojho certika aby som mohla ist obedovat...

egyptanka
24. nov 2009

lubi, hej ona zvykne tak od 9.00 do 10.30 spinkat ... teraz ju muz uspal a zaspala az okolo 11.00 kedy ma obedovat ... tak sa nam to dnes fasacky poposuva.
A nema zmysel dat jej obed ked je nevyspata, lebo by nic nezjedla.

mgk111
24. nov 2009

10minut uspavania trosku mrncal, potom sa len tulil a tichucko na mne lezal az zavrel oci - nadhera 🙂

dlavim sosovicovu polievku - mnam

mgk111
24. nov 2009

egy - ani kubko nepapa kym nie je vyspaty... to je jedlo vsade len ie v nom... hmm a betar zase odmietol caj a dal 100mrkvovej stavy... mam aj to ratat za tekutiny?

matja
24. nov 2009

katja, ani ja neviem nechať malého vyplakať... Ja ho posledných pár dní skúšam dávať pred spaním do postieľky, predtým som ho automaticky uspávala na rukách. Teraz, keď začne v postieľke plakať, kadečo na neho skúšam a keď sa nedarí, ide na ruky. To iba dnes bol už strašne nervózny a keď som si nevedela dať rady ani na rukách, som si povedala, že takto plakať môže aj v postieľke a na moje prekvapenie tam práveže stíchol. Keby tam naďalej plakal, s najväčšou pravdepodobnosťou by som ho znovu vytiahla.

katja78
24. nov 2009

Egy - jak to hráš toho Hamleta, keď Ti Liuška pri ňom spapá celý obed?

potulka
24. nov 2009

pasoa, chcela som sa opytat - neporadili vam nejake cviky na podporu lozenia? teda konkretne vstavania na styri alebo na plazenie?

pasoa
24. nov 2009

potul, no je jeden konkrétny cvik, ktorý sa nazýva reflexné plazenie, ale pokiaľ viem, vojtovka je rehabiliácia a to si nemôžeš samonaordinovať. Ukážem ti to rada, ale asi sa poraď s doktorkou.
ale počkaj.... počkaj...

napíš do IP jednej, čo má nick "ronie", ona v téme o vojtovke spomínala akúsi inú metódu na podporu plazenia, a baby jej ďakovali, že funguje...

mgk, to máš pravdu, matúško je oproti kubkovi bábätko, ale zato papká ako veľkáč 🙂

katja78
24. nov 2009

Matja - máš môj obdiv, musíš mať ruky jak Švarcneger 😎 ja občas repcem, že hanka je prísavník mliekový, ale som rada, že si trocha oddýchnem pri uspávacom kojení, aj keď chrbtica má námietky 😅 tak si myslím, že aj my časom dospejeme do štádia, že na ňu budem kadečo skúšať, ale teraz, keď jej idú zuby a má sople, tak sa mi to zdá zbytočné.

hmhmhm, ráno tu bolo tak pekne upratané a teraz taký binec, jaký škriatkovia to tu porobili??? 😕

pasoa
24. nov 2009

zachvíľu bude v Dámskom amgazíne oplávaní s bábätkami. ktorá ste to písali, že tam budete? 😉

diocka
24. nov 2009

potulka, ani my nelezieme a neplazime sa. vyslovene som sa pytala mojej detskej lekarky a ona mi povedala, ze to nevadi, ze niektore deti tuto fazu preskocia. Ze by to bol problem keby bolo dietatko take "mlandrave", ale mareka skontrolovala a povedala ze je to v pohode, ze je pevny takze sa nemam obavat.
ale napisem aj ja ronie, vsak to hadam nemoze byt na skodu kes s nimi budeme cvivit.

diocka
24. nov 2009

prave som videla Ajku s Karinkou v dams. magazine ako ju stiahla z tej lavicky do vody 🙂)))) Karinka je iny plavec. ja by som sa asi poloutopila keby ze to mne tak niekto spravil🙂))))

pasoa
24. nov 2009

áno áno aj ja aj ja.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre