Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

denkolc
9. dec 2009

Jeeejda, dnes tu ešte nikto nebol? No, tak to je zázrak, že som prvá.... 😲 Už ma Tánička poriadne vyšticovala, Bebe TV nefunguje, takže sa hrajkáme....ale to by sme sa hrajkali aj tak, len ma to prinútilo vstať skôr....hehehe....

No, aký máte program na dnes? Mgk, Munu, Egy a spol.?

lenka138
9. dec 2009

egy naozaj, určite by sa natálka vedela naučiť piť z fľaše. skúšaj jej tam dávať všetko možné a ked sa na niečo chytí, tak potom to už pôjde. Môj najskôr tiež veľmi nechcel, ale to som ho kojila častejšie, teraz ked ho už kojím len ráno a večer, tak mi v pohode vypije tie 3dcl bud čajík alebo ovocnú šťavu

my momentálne tiež trochu bojujeme pri večernom zaspávaní, ale nie je to až také zlé a v noci sa budí zhruba raz a to mu dám len čajík, lebo ho chcem už pekne naučiť spať celú noc

jogurty už dávame normálne, ale nie každý deň, ved mne dr. povedala, že mu už aj kašu môžem uvariť z normálneho m,lieka

renia
9. dec 2009

ahojte.miske nejako prestava chutit mm-odsavam.nechapem,v noci pije,cez den nechce,len kasu aj tu len tak tak.aj vodu nejako odmieta.vlastne vsetko z flase.v noci papa kazde 3hod,a cez den vydrzi aj 5hod nejest.
Pasojka-robis kase z mm od nestle?sa mi zdaju nejake riedke.a ako dlho skladujes mm v chladnicke?ja viem tak,ze 24hod.a ako prebieha eeg mozgu,asi nas to caka za 2 mesiace,miska pokyvkava hlavkou.
Boze,ta miska je taka umrncana uz mesiac,a horne zuby nic.vstava zasa o 5tej,hrozne.cez den sa strhava zo sna ja nechapem.

potulka
9. dec 2009

ahojte
kvoli matejkovi som vcera upiekla polkilovy francuzsky chlieb - biely, lahucky a pruzny, aby sa mu to dobre papalo, lebo mam pocit, ze hutnym celozrnnym sa drhne. no a mlady pan ozuzlal zo 5 kuskov a viac nechcel. 🙄 a ja ze spestrime jedalnicek, aby nebol furt len jogurt.
dnes mam v plane robit adventny vencek (nacase...). uvidime, ci sa mi to podari - vcera som okrem mateja stihla iba obedovat, nic viac. 😝
renia, je mozne, ze miska sa sama odstavi, niektore deti to tak robia.

ajka82
9. dec 2009

tu to zije 😀
odber krvi za nami, zajtra budu vysledky a doktorka pozrela ze je akurat sest mesiacov od ockovania, tak rovno karinku aj supli do stehienka (hexa) ... 🙄 tak som zvedava ci bude mala v pohode ako aj doteraz s ockovanim...
na 4.1. mame dohodnutu poradnu a ockovanie prevenarom...

potom sme boli v trznici dat spravit matovmu bratovi darcekovy kos ku 40tke, v piatok mame ist pren...v sobotu ma byt oslava
a ja som si kupila peknu dekoracnu vianocnu sviecku, aj s cecinkou okolo (umele, aby bola aj na dalsi rok 😅 ) tento rok sa mi nechce take veci robit 😔

mgk111
9. dec 2009

denka - no ja som dnes u nasich s krpcom a prisla som na to, ako som zvyknuta na nas byt... tu kocik vlezie iba do detskej - do kuchyne neprejdem,choditku tu nemam takze len s malym na rukach, kedze nevie lozit, a zo sedu stale pada na hlavu hnilko jeden... segra je zatial doma, bola u lekarky a po spanku obednom a obede pojdeme babine na proti do prace... nech si ho uziju, potomm pojdem ja hadam do obchodu a rozniest avon...

egy - chapem ta, my sme mali blbu noc, stale hore, a ked nie s placom tak sa prehadzoval, a ja pritom neviem spat 😒 marek mi aj hovoril, ze nech ho necham tak, ale nedalo sa... akurat sa plac vystupnoval... a nakoniec som ho dala medzi nas, on sa otocil nabok k tatinovi a tak som dala medzi mna a kubka este vankus, aby som menej vnimala jeho hmyrenie a trochu si aspon zdriemla - hruza ze toto mas kazdy den a noc.l.. ja som unavena a to nebyva pravidlom...

kubko dostal dodatocne mikulasika od nasich - susienky nestle, jogurtiky od nestle a od hipu ovocne presnidavocky 🙂 od maminho draheho balenie mini milkovych cokoladiek - takk na to sa uz tesim 🙂

renia -mne kubko takto zo dna na den prestal chciet mm v 8mesiaci a este dva tyzdne sme nejako bojovali a potom som to vzdala ked nechcel tak co uz... ja som tiez odsavala stale, takze skladovala som do 24 hod a potom zamrazila...

vcera trosku nostalgie - vybrala som posledne svoje zmrazene MM takze to bola kubkova vecera... a rozpravala som sa o spomienkach na kojenie,, o tu pricucku zlatu, ktora ma hladkala rucickou, usmievala sa, saskovala a teraz by ma hryzfol o dusu 🙂

manzel mi volal, ze kontrola v ba dopadla super, o pol roka sice dalsia, ale uz moze plne zatazovat aj behat, ak sa on na to bude citit a nebude to boliet, takze hadam konecne mozeme uzavriet kapitolu clenok a pohyb v nasej rodine 🙂

potulka - ze o piatej siestej hlboka noc?! 🙂 to ako pre koho... my vtedy vstavame zvycajne 😝 😝

vcera sme mali pred vecerou chlebik so syrom 🙂 papal papal a na veceru dal 190ml MM 🙂 nepije tolko, tak neviem, ci vedel, ze to je moje mliecko alebo co 🙂 a napriek tomu uz bol o 11 hore a potom kazdu chvilku ☹

no idem sa ja venovat segre a potom uspat drobca, hoci neviem ako ked sme inde, a tu je to trosku zlozitejsie... hadam zaspi pri noseni na rukach - fit lopta je tu moc velka na mna 🙂

pekny dnik babule... tu neprsi tak este aj von urcite vybehnem 🙂

ajka82
9. dec 2009

mgk, co robite 18teho? nehodime stretko? 😉

mgk111
9. dec 2009

ajka - aka hexa? ja ze to je len prevenar.... 18teho by sme mali kolaudovat kamoskin byt, ale uvidime, lebo mi prave pisala, ze su chori aj s malym... zalezi od nich, ci budu v pohode.... ak nie,tak by sme sa mohli stretnut 😉 mozno karinka nieco nauci kubka - hnilka 😝

prave zaspal -normalne sa iba na mna polozil a zaspal - uuuu parada len skoda ze je to taky zriedkavy stav... idem rychlo jest...

nsoci
9. dec 2009

Tak zakalack v kuchyni dokonana a cervena repa sa vari.
V bruchu mi lavaju dve sojove tycky a s nimi odplavali aj moje presavzati nezrat.
V noci sa Matko rozhodol, ze bude hodku stat, lomcovat postielkou a pistat s kazdym okoloiducim autom. Ale zato sme potiahli do osmej, nevidaneee...

Varim, periem, vesiam pradlo, umyla som riady, vyrabam vyzivky, vybavuje cez net platby... a som na seba ysna, ze som relativne multifunkcna. Polku veci sice necham rozrobenych ako tak lietam bytom, bo ked niekde stretnem Matka tak zabudnem kam so o vlastne a co som to vlastne. Teraz zachrnel tak reku veget aj ja.

Egy ma napadlo, neboji sa krpana tmy? Mate zapnutu nocnu lampicku? Ked cez den spinka v pohode.
Pred dvoma dnami som kecala s babou tu z kona, jej syn ma rok a do 8 mesiacov spal hrozne, maximalne 4 hodky a aj to len dvakrat. Tak sa dohodla s muzom a spal s nim on. A fesak sa za par dni zariadil. Zrazyu nepotreboval jest kazdu hodku a odvtedy vstava raz-dvakrat za noc. Nenechala ho vyplakat, bol s nim muz.

ajka82
9. dec 2009

mgk, jedna vakcina je infanrix hexa(tych sest chorob, si teraz nespomeniem ktore vsetky) a druha prevenar (vacsinou sa davaju naraz do oboch noziciek, my ich dostavame kazdu zvlast, lebo sa dr. bala ze to nebude dobre znasat na zaciatku...
keby nie 18teho, tak mozno aj potom do vianoc...ja len ze my dojdeme 17teho a 18teho nebudu nasi doma, idu do divadla, tak aby sme mali co robit 😉

mona1111
9. dec 2009

ahojte
my sme mali tiez noc o nicom, maly mal sopliky dost mu to vadilo, mrncal v postielke.... no hroza, . poobede pojdem s nim vonku.... ale nic sa mi nechce.... mala by som ist aj varit pre mna a manzela ale neviem co mam navarit, dnes sa mi ani len nechce nad nicim premyslat....esteze samko ma navarene....

No nic idem poriadit kuchynu, a pozametat byt aby som aspon nieco spravila.... sice periem a akurat mi aj dopralo idem vyvesat pradlo a dam prat druhu varku.....

dnes som skusila jogurtik len pat lyziciek smotanovy sabi, no ale otvaral usta ale ako sa pri tom tvaril....niekedy ho az striaslo ked ochutnal, tak mu dnes kupim ochuteny jablkovy jogurt tak som zvedava ci sa bude pri tom tvarit lepsie....

potulka
9. dec 2009

vencek hotovy, este budem musiet v ramci prechadzky kupit nejake ozdobky, bo zatial je len z ceciny + sviecky. a matejko este stale spi - stihla som to v rekordnom tempe. 😀

prevenar = pneumokoky?

aj my sme spali skoro do pol deviatej. v noci kojenie okolo jednej a o pol tretej, potom som mateja supla muzovi, aby ho pohojdal a potiahol do siedmej. myslela som, ze uz budeme vstavat, no po ranajkach este zaspinkal. jaaaj, super. 🙂 v poslednom case neviem vecer zaspat. chodime do postele okolo polnoci a ja este do prveho kojenia kukuckujem. 😠

mgk111
9. dec 2009

ajka - ahaaaa tak nam to pichaju naraz... preto som si to ani nevsimla... hmmm takze zurka a volny barak? 😀 jasne dam vediet, ak by kamoska nemohla 😉 a na vianoce ste kde? my tieto vianoce este budeme u svokrovcov a az potom o rok doma ... doteraz sme sa striedali, tak aby sme ukoncili striedanie a nikto nebol ukrateny 🙂

mona - tak nevar a hotovo... 😉 ja mam tiez take dni, tak potom nevarim akurat pre kubka... nam chutia jogurtiky velmi, ale hlavne zvolenske...

ajka82
9. dec 2009

potulka, hej =
mgk na vianoce s me u nasich a 25 ideme domov, 26 u svokry...potom mozno este na silvestra u nasich, ale to este neni iste...
mato bude tyzden pred vianocami zas v kuse v praci, takze moc by som s tymto sidlom doma neupiekla, nenavarila,...tak budeme do pecenia kybicovat mojej mame 😝

mgk111
9. dec 2009

ajka -ja to tento rok nejdem riesit vobec - svokra chcela ze nech prideme tak mile rada vyhoviem 😀 a nad silvestrom sme neuvazovali este vobec... vzdy sme boli v pu na namesti a tak ale co teraz ked mame drobca neviem, minuly silvester som stravila v nemocke... tak zmena to proste bude isto...

drobec sa bude budit - skoro hodku dal 🙂

ajka82
9. dec 2009

na silvestra ide o to, ci znamy pojde na chatu, sme chodili ku nim na silvestra (do belej) ...takze by sme isli pozret k nemu na chatu, ale s malou tam spat nebudeme, lebo nad ranom byva zima ked vyhasne v krbe...tak to by sme spali u nasich

potulka
9. dec 2009

moje dieta este spi. dokelu, co som to chcela robit? vzdy, ked je hore, mam kopu napadov a ked chrni dlhsie nez zvycajne, zrazu si neviem spomenut. 😅

kucina1
9. dec 2009

baby nic necitam

len oznam ak o tom nahodou neviete ta fantasticka nasa dlho vytuzena drevena kocka dnes bola v tescu petrzalka, mali ich tam vela juj tak ju mam uz kupenu, taka som bola z toho stastna 🙂

po obede idem do poradne tak drzte palce potom sa ozvem papa

katja78
9. dec 2009

Ahojte,

včera som zaspala s hankou o 21, o 7-mej sa mi ešte chcelo spať 🙄

Baška - no vidíš, keďže pred týždňom začali Damkovým bratrancom horúčky a vtedy ešte asi s nimi bol, tak ten zhruba týždeň môže byť inkubačná doba (t.j. čas, za ktorý sa mikroorganizmus v tele človeka pomnoží a začne vyvolávať príznaky dákej choroby). A čo presne je im teraz?
No veru by si sa narehotala na mne, radšej som išla domov bočnou, menej frekventovanou uličkou 😅 takú svalovicu mám na chrbte a na rukách ☹ aj na krku, by som najradšej zaľahla a relaxovala 😎

Maci - to si píš, že Kubko pozná Tvoje mliečko 😉 super, že mužík má nohu OK.
Infanrix Hexa = vakcína proti šiestim ochoreniam:
záškrt,
tetanus,
pertusis (dávivý kašeľ),
hepatitída B (zápalové ochorenie pečene),
poliomyelitída (Polio) /detskej obrne/,
ochorenia, ktoré vyvoláva Haemophilus influenzae typ B.
Prevenar = vakcína proti Streptococcus pneumoniae (ľudovo pneumokok)

Nsoci - Maťko má zaujímavého nočného koníčka 🙂

Egy - to je dobrý nápad, keď je Tvoj mangel tomu prístupný, skús nechať Natálku spinkávať s ním. Myslím, že tmy sa deti prirodzene neboja, lebo v brušku sa vyvíjali v tme. Je to prirodzené preto, lebo v tme sa vylučuje melatonín z mozgu, ktorý má sedatívne účinky.

potulka
9. dec 2009

kuci a kolko stala? ja som ju prave vcera objednala z mimibazaru, je na ceste k nam, 33 €.
tu je link na tu druhu, ktoru som nekupila:
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=4531654

matejko moju pracovnu dilemu vyriesil svojim zobudenim. 🙂

potulka
9. dec 2009

jaaaj, aky je zlaty, lezi na zemi, hra sa s papucou a rozprava jej "pa, pa, papapapa!" :-***

mgk111
9. dec 2009

baby pomoooc kubko normalne ze chrape- doslova a do pismena 😀 a uz dava hodku a pol....nechapem tak relaxujem - stale cakam kedy sa zobudi... a ja ze to bude dnes narocne a on buvinka ako anjelik 🙂

katka - tak si si zacvicila a potom sa zrelaxovala - super spanok 😉 a napriklad kubko sa boji ked je tma niekde kde to nepozna resp. nespava bezne... takze my obcas zapiname lampicky aby sa nenalakal ked otvori ocka...

ajka82
9. dec 2009

katja doplnila choroby...no kto si to ma vsetko pamatat 😀
no na to ze krpca ockovali, je nejaka moc ziva, predtym len lezala a nic ju nebavilo...

mona1111
9. dec 2009

mgk ani nevarim, kaslat na to.... vobec ale vobec som sa nevyspala, pojdem s malym vonku tak mozno navari manzel...... a ak nie tak to isti pizza.....

nas este od rana nespal, aj som ho ukladala ale nechce ,nic nerobi len od rana mrnci, je nespokojny, nie je vo svojej kozi, neviem co mu sadlo na nos, zubky som pozerala tak zatial nic, no neviem asi nema svoj den...

ajka82
9. dec 2009

mona, ja riesim tiez pizzou ked sa mi nechce varit alebo nestiham...staci prebehnut krizovatku, ani donaskovu neriesim 😀

katja78
9. dec 2009

Maci - omyl, preto mi nestačí taký dlhý spánok, lebo naše noci sa podobajú na tie u Egy a Natálky. Hanka sa troška menej často sa budí ako Liuška. Neriešim, vyrastie z toho, nechcem to riešiť tak ako to dokázala Iron. Ešte nie. Teraz viem byť trpezlivejšia ako pri maruške práve preto, lebo viem, že sa to zmení.

katja78
9. dec 2009

Ajka - katja pozrela nobelpus a zahanbila sa, ako jej mäkkne mozog 😅 😔

ajka82
9. dec 2009

katja 😀 to som mohla pozret aj ja, ale sa mi nestelo 😝
a nemusis sa zahambovat, ked nepamatas aspon vies kde rychlo najdes...to uplne staci 😉

katja78
9. dec 2009

Ajka - vieš aký je rozdiel medzi medikom, docentom a profesorom?
medik musí vedieť všetko. Docent musí vedieť, kde to v knihe nájde. A profesor musí vedieť, kde nájde docenta 😀

katja78
9. dec 2009

ja nepatrím včul do žiadnej z uvedených kategórií a mám ešte aj laktačnú demenciu 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre