Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

iron
14. dec 2009

no co pasojka...prekladas, prekladas?

Ja mam tiez ten retro ovci....vsetci tu pobehuju s takymi peknymi novymi a ja mam henten bordovy osuchany, ale teply jak hovado.
Sa tesim na vianoce, sanky su uz upravene, hodime tam krpatu a pojdeme na prechadzku...nech zije sneh...hura

A viete co milujem najviac na zime. Ked je vecer, sniezik poletuje a ja sa flakam ulickami a dycham ten nadherny studeny vzduch plny kyslika, vsade je bozsky klud....ach jaj....

matja
14. dec 2009

lenk30 - keď ťa tie bradavky tak moc bolia, je možné, že tam máš už aj infekciu. Keď ťa malý uhryzne, do ranky sa infekcia rýchlejšie dostane.

xixi7
14. dec 2009
katja78
14. dec 2009

Ahojte 🙂

Hanke idú horné dvojky zrejme, zasa sople, ale také zubkové, aké mala aj pri jednotkách. Hm, uvažujem, že či jej nemôže škodiť spánok vonku. Dnes 2x 2 hodky spala vonku, ale teplučká je vždy, keď ju vnútri vytiahnem z fusaku. Pozerám, že má ešte prituhnúť 😲 jak my budeme cez deň spávať???

Deni - kedy som kde nebola?

Magdalenka - asi som to nemala dávať do súvisu, link na túto ukážku a niečo, čo si písala. Nechcela som sa Ťa dotknúť, je celkom možné, že keby som Ťa poznala osobne, mala by som iný názor.
Umučenie Krista som videla iba raz. Nie preto, že by bol život dosť krutý. Nerada plačem pri filmoch, ale toto sa ma hlboko dotklo práve preto, že verím, že obsah filmu bol, je a bude pravdivý.
Pýtala som sa vtedy veľa kamarátok, čo sa im v tom filme páčilo. Zhodli sme sa, že najsilnejší moment bol, keď Mária bežala za svojim synom. Keď bol ešte dieťa, bežala, že by si šla nohy dolámať. Keď išla s ním na Golgotu, váhala, bolo to pre ňu oveľa ťažšie, akoby vliekla svoj vlastný kríž. Napriek tomu, keď si spomenula, ako mu letela oproti, aby ho vzala do náručia a utíšila jeho bolesť svojou prítomnosťou, nemohla viac stáť.

Iron, Ty si inteligentná, rozumná žena, nepochybujem o tom, že Ninku nadovšetko miluješ. Aj ja by som chcela, aby moje dieťa spinkávalo v noci tak, ako sa to naučila Ninka. Ale nie som o tom vnútorne presvedčená, že by som tak robila dobre. Mám strach, čo ak práve toto zanechá niečo v mojom dieťati, čo by ma neskôr mrzelo. Čo ak mi prestane veriť?

nsoci
14. dec 2009

Dak babulky, ono je tos kor muzova rodina nez moja, ale za tie roky uz ako moja. Odisiel skvely clovek. Mne od rana busilo srdce a nechapala som co sa deje. Take divne napatie. A ked mi zavolali som pochopila. Az ma to desi, nie je to prvykrat co som nieco takto citila, ze s nieco deje.

xixi7
14. dec 2009

Pasoa, ja som udala extrem s tym pripadom podchladenia, len sondujem, ake mate info a nazor o tom dlhsom spani vonku. Na jednej strane nechcem, aby sme sa museli lizat z nejakych chorob a na druhej strane nechcem z nej urobit zmrzlosa ako som ja 🙂.

katja78
14. dec 2009

Xixi - a to je koniec sveta, keď dieťa začne plakať v obchode? Treba rozlišovať, či dieťa skutočne chápe, čo sa po ňom chce. Mám 2 deti. Od Hanky v tomto veku neočakávam, že by si plačom v obchode vynucovala lízatko napr. Maruška toho je schopná, aj sa dosť často predvádza. Myslím, že viem, ako viem obrátiť jej pozornosť tak, aby prestala robiť scény. Určite neskáčem, ako ona píska, ale ani ju nenechám vyvádzať. 😉

xixi7
14. dec 2009

Uz som ta Katja videla ako v obchode bezis k Hanke ako v tej ukazke, ale nie srandy bokom.

lubi22
14. dec 2009

No ja uz som sa chystala do postele. Ale este sa vykaslem, aby som nebudila drobceka 🙂

Kati prepac, velmi si Ta vazim, ale moj nazor je taky, ze porovnanie toho uryvku z filmu s tym, co pisala a hovorila Iron, je velmi neadekvatne, aspon teda mna sa to velmi dotko, hoci nie som Iron. Jednoducho myslim, ze su to uplne odlisne situacie a kazda z nas, co sme tu, by za svoje dieta dala bez vahania zivot, ten uryvok z filmu a porovnanie s zaspavanim dietatka, co si chvilku poplacka, je extremisticke. Inak ja osobne som veriaca, ale taketo filmy nepozeram, nemozem.

katja78
14. dec 2009

Lubi - som sa ospravedlnila, či nie? Prepáč, ak sa moje slová dotkli aj Teba, alebo kohokoľvek iného 😔 Čo Ťa na tomto konkréntom úryvku poburuje?

katja78
14. dec 2009

Asi ste šli spať, neva, idem aj ja, cítím, blbá noc pred nami 😖
Možno tu nejaký čas nebudem, muž niečo majstruje s NB.

Jo, Lubi, Omiš vyzerá na obrázku fajn, ale ich more nič moc, vlieva sa tam Cetina (tuším sa tá rieka tak volá) a more nie je tak čistučké ako napr. v Tučepoch. Ak budúci rok niekam pôjdeme, tak určite s mojimi rodičmi 😉

ajka82
14. dec 2009

co je na tej ukazke z filmu? ja som tam videla ako dieta padlo na zem a matka za nim hned utekala mu pomoct... ci to nemalo byt tak??? 😕

katja78
14. dec 2009

Presne tak Ajka. Nič viac a nič menej.

ajka82
14. dec 2009

no ked uz aj katja ide spat uz tu asi naozaj nikto nebude...
inak ani ja nie som za metodu nechat vyplakat, ja som stale v tom, ze potom si mala bude mysliet, ze niesom pri nej, alebo ja neviem jak to napisat 😖 ale samozrejme ked padne, a neni to nejaky brutal drzkopad, tak ju neberem hned na ruky ked fnuka, jej vysvetlim, ze to sa stava a ze si ma davat pozor (ako naposledy si rpistupila ponozku a tak zletela, ze som sa zlakla viac jak ona 😅 )

my by sme chceli istniekde do talianska (bibione alebo niekde okolo), prenajat apartman, alebo cely "byt" a zobrat nasich aj s bratom a jeho priatelkou ak im to vydrzi... ale to je len predtsva zatial...

pasoa
14. dec 2009

jáááj chorvátsko.... my sme boli aj na Pagu (des a hrôza, na Mesiaci je hádam prívetivejšie), aj pri Omiši, aj naproti posledným ostrovčekom (Koločep), aj v Primošteni, aj neviemkdevšade ale úplne najsuperkrásne bolo na Murteri.
Lenže toto všetko, čo píšem, sme boli v kempoch v stane 😉
Takže žiadne babyfriendly podmienky 🙂

dnes pasojka preložila 10 strán,popritom odsala, uspala dieťatko aj manžela a ide hajať aj ona.
brúbrú

lubi22
15. dec 2009

Ahojte 🙂

Katja keby to bol uryvok, kde dieta padne z hociakeho ineho filmu, tak nepoviem nic. Ale to je o Jezisovi, jeho utrpeni, tie dve konkretne minuty aj s jeho matkou. Preto sa mi to zda neadekvatne. Moj nazor 😉 Samozrejme, respektujem Tvoj a Tvoje vnimanie tej metody, hoci s tym nesuhlasim. 😉

V Omisi sme boli za posledne roky dva krat, more bolo krasne cistucke, ani raz som ho nezazila spinave. Je tam pieskova plaz, clovek ide dlho do mora pozvolna, mozno voda nie je taka slana, tym ze sa tam vlieva ta rieka. So Samkom sme boli na Braci, na robinzonade, je pravda, tam bola voda uplne priezracna a nadherna. Ale zase to neboli velmi podmienky vhodne pre male dieta, vkuse sme museli maleho striehnut. To bola celorodinna dovolenka, 10 dospelych na 1 dieta. A mam pocit, ze bola taka prva aj posledna 😀 Ale zase ta robinzonada by sa iste pacila Pasoi alebo Potulke 🙂 No ja zvazujem, ci neist sami, este svokru by som brala, ale svokor - jaaaaj, to uz teraz som otravena 😀 😅 Pozriem na nete ten hotel, co hovorila Katja, to by mohlo byt fajn.

Pekny den 🙂

mgk111
15. dec 2009

iron - vsak to si ani nemyslim ze by ninka revala a ty si kukala panelak alebo co 😀 ale aj na metodu 3.5.7 treba mat pevne nervy resp. byt salamistkou nie masochistkou 😀 to je fajn ze mas taku povahu, ja si zase myslim, ze mozno ked by som bola mladsia tak by som sa tak spravala ale teraz isto nie...

pasoa - tak drzim palceky aby to tak aj s tym matuskovym spankom zostalo...

denka - aj my to velakrat zistime len podla smradu ked ho nevidime tlacit 😝

katka - to ti hanka krasne haja ze po dve hodky 😉 a ja mavam kubka v kociku ktory talcime, hodku je hore a potom zaspi - ked ho vytiahneme je teplucky tak neviem ci sa mam cohosi bat... inak po vcerajsku ma sopliky ale nechapem preco, ved bol cel&y teplucky 😒 a ake su sopliky zo zubkov...

lubi - vidis a mne sa ta ukazka zase pacila... nechodim do kostola - verim si po svojom a toto som pokladala len za ukazku ze niekto je taky ze bezi za drobcom a iny pocka... ale asi je to uhol pohladu... ale kazdy vie, ako to je myslene a ked nie, tak si to vysvetlime no nie? 🙂

no kubko je taky urmncany opat ze ani choditko dnes nepomaha.. ranjaky sme stihli, kubko nechcel mliecko ale chlebik... a teraz sa hneva u tatina na rukach... a ja ze dospi noc ☹
zatial papa idem robit zemlovku...

iron
15. dec 2009

ahojte...dietatko mi tu vytahuje CDcka...ocino sa potesi. No co uz, ja som ho varovala, ze si to ma upratat. My na dovolenku nakoniec nejdeme, hoci sme chceli...ale nepodari sa.A nas pes sa vola A bú...Ninka tak povedala a je to.

Ja som bola len na Korfu nikde inde...to bolo minuly rok. Ale co sa tyka dovoleniek tak som narocna, takze mne je tazko vyhoviet.

A este som nieco chcela...a uz neviem co...no mozno ma napadne.
Jáj, tie zubko sople..normalne chodievaj von. Ja som chodievala, my sme ich tiez mavali pri kazdom zube a chodila som von.

iron
15. dec 2009

mgk a kolko mas rokov?

iron
15. dec 2009

Jaj uz viem...
Nsoci...ja mavam take predzvesti o smrti uz roky. Proste ked niekto z rodiny zomrie ja to citim a viem presne ze sa to stalo. Neviem si to vysvetlit, proste to citim...zrazu mi ostane strasna zima, drkocem sa a pritom von je teplo...je to taky zvlastny pocit zimy...
Ze jake paranormalne javy co? 🙂

nsoci
15. dec 2009

Bre ranko

Matko ma dnes nespusta z oci a reve ako keby som odchadzala na mars a nie do kuchyne
boli sme spolu na WCku odroloval mi cely zachodak, tak mi tm doslo zle, ze som si aj na porod spomenula 😉

iron ja verim, ze existuju nazmyslove veci, nevolam ich nadprirodzene... prote su nadprirodzene, ale presahuju nase vnimanie, nase zmysly... ale funguju a potom s stane to, co som popisovala, aj ty... v tej chvili ma to nenapadne, ale spatne i to uvedomim... je to taka predtucha cohosi... vtedy umierala, ked mi tak bolo... ma 12 rocnu dcerku a dopeleho syna, taka obetava a fantsticka osobka... cely cas na to myslim... hm

pasoa, ten murter vyzera dobre... dost dobre... ja by som rada na sardiniu do kempu, je pre rodiny s detmi a vyzera uper, skusim pohladat link

nsoci
15. dec 2009

No idem este pospat... som mala nejake divoke sny v noci.
Inak uz stvrty den papame len raz v noci. Teda resnejsie o polnoci ked idem spat nachovam uz spinkame. Snad to vydrzi.

potulka
15. dec 2009

ahojte
ci docitam, je otazne, kedze je toho strasne kvantum. ale skusim.
zatial nase pokroky:
1. matejko sa vcera kazdu chvilu daval na styri. 🙂 aj na prsty na nohach (kliky), aj na kolienka a skusal sa uz aj hojdat dopredu-dozadu. 😵 je celkom mozne, ze pod stromcek sa uz dobatoli sam po vlastnych.
2. od nedele zacal hovorit mamamamamamama. 😵 je to nadherne, skacem meter dvadsat. aj ked samozrejme este nevie, co to znamena.

lubi22
15. dec 2009

Maci presne tak 😉

Filipko mi uz spinka, kremovu sosovickovu polievocku sme navarili spolu a zemiakove placky upeciem az poobede, ked pridu chlapi z roboty a skolky 🙂 Tak na dnes uz iba podpisat pohladnice a zbehnut na postu. Filipcek ma este furt sopliky, ale vyzera ze je zima, nie sychravo, tak snad mu hodinova prechadzka neublizi. A mam hrrrrbu pisomiek na opravovanie, do 100 ks, ale tak sa mi nechceeee 😅

Pasoi ten Murter vyzera fajn, pozeram, je tam aj piesocnato kamenista plaz. A aj ten Hotel Afrodita Tucepi je fajn, je tam celkom dlha plaz. Ja by som toho roku s detickami idealne chcela nieco tak na 10 dni, kde je cistucka plaz, najradsej pieskovo-kamienkova, teplucka vodicka, ziadne skaly, kde by si mohli ublizit, nie az take horucavy, ubytovanie s all inclusive, nech sa nemusime o nic starat, detske ihrisko a bazenik, letecky do max 3 hod, preprava z letiska do hotela max 30 min. 😅 A ziaden Egypt, Tunisko, alebo nieco, kde by hrozili nejake zaludocne alebo ine problemy. Idem kukat dalej na nete. A co sa tyka dovcy, mam este jeden problem. Neviem, ci je lepsie ist sami a venovat sa v podstate cely den detickam, mozno by sme pripadne presvedcili dakych kamosov, ale aj tak to bude dovolenka viac pre deticky ako pre nas, alebo ist so svokrovcami, co by sa aj detom povenovali, postrazili, ale musiet sa prisposobovat a prehliadat niektore veci, co mi vadia, napr. svokrovo fajcenie a mudre reci.

iron
15. dec 2009

lubi, ja by som isla asi bez svokrovcov....

moj oco napr. tiez fajci, ale nikdy nie pri Ninke a vzdy sa pekne umyje ked ju ide drzat....kvoli nej je schopny dost to obmedzit...
viete co urobil...na dvor dal na stromceky vianocne svetielka ktorymi napisal ze Nina....my sme inak sialena rodina, co?

lubi22
15. dec 2009

Iron zalubeny dedusko 😵 To je super 😉 Nasi tiez deticky zboznuju, dali by im aj modre z neba, aj nasi aj svokrovci, ale u tych mi par veci velmi vadi. Najma fajcenie. Najma svokrovo fajcenie mi vadi neskutocne, svokra fajci tiez, ale ked je s detmi, tak cely den si nezapali, az vecer ked zaspia. Ale svokor vyfajci za den dve krabicky, cize on ma cigaretu v papuli v kuse a aj ked nie pri detoch, a aj ked si oplache usta, v kuse to z neho citit, mne sa obracia zaludok z toho. A ked zoberie maleho na ruky, potom to citim aj z neho. On ma chlapcov velmi rad, aj oni jeho, ale on je taky zavislak od fajcenia, ze to je jeho top a nedokaze sa kvoli nikomu na svete od toho odputat. A druha jeho negativna stranka, dlhe roky riaditeloval a nejak nadobudol presvedcenie, je je najmudrejsi na svete, a ku kazdej teme a veci ma co mudre povedat, hoc je to aj blbost, ale to co on povie, je to najlespie a najspravnejsie. A este podla neho aj super vtipne.

lubi22
15. dec 2009

Toto sa mi paci na dovcu s detmi, idem najst o tom blizsie:
http://www.dekampo-dovolenka.sk/spanielsko/form...

potulka
15. dec 2009

k nacatym temam:
odkedy sa matej narodil, nechala som ho s niekym inym ako s manzelom len raz, ked som bola u gynekologicky. nasi s nim boli vtedy na prechadzke. inak som stale pritomna, hoci viem, ze nasi by to zvladli. ale tak mi to nejako neda... vcera tu bola mamina - chcela som poumyvat kuchynsku linku. najprv sme vsak boli spolu vonku. mamina sa aj ponukala, ze pojde sama a ja mozem zatial upratovat, ale kdezeby potulka na nieco take pristala. 😉 k linke som sa dostala az o pol piatej, mamina sa tu zatial hrala s matejkom. som trdlo, viem. 😝

matejko kaka niekedy kazdy den, ale castejsie obden alebo raz za 3 dni. urcite kvoli tomu, ze cez den malo pije. 🤐 ale skoro kazdy pokus sa nam dari odchytit do nocnika. 🙂

diocka to napisala spravne - takmer kazda mame nieco, pre co sa znepokojujeme. vyber je bohaty - spanie, jedenie, lozenie, rozpravanie, kakanie, vrestanie, zdravie... som vsak presvedcena, ze o taky povedzme rok to uz bude vsetko za nami, budeme uz len mudro usmievat a s nadhladom radit kamaratkam, ktore budu mat prave 9 mesacne deti. 😉

zase ste sa tusim posekali na tom, kolko treba nechat deti vrieskat. 😅 kazda mame na to zrejme svoj nazor a polemizovat o tom, ci taky alebo onaky vychovny zasah zanecha negativnu stopu v dietati, podla mna nema zmysel. vsetko sa aj tak ukaze az v dospelosti, teraz tazko povedat. okrem toho, co vyhovuje jednemu dietatu, nemusi druhemu. a tak. howgh. 🤐

nsoci, je mi luto, co sa vam stalo v rodine. 😔 a na mimozmyslove vnimanie tiez verim. je to take trosku strasidelne, ale zaroven uchvatne. medzi nebom a zemou skratka urcite nieco je.

este par noviniek, na ktore som si spomenula:
potulka bola hadam prvy raz v zivote riadne asertivna a namiesto toho, aby hundrala, ze v meste sa pre zle parkujuce auta neda chodit po chodniku, pretavila svoj hnev do telefonatu na mestsku policiu. 🙂 dozvedela som sa sice, ze z konkretnej ulice odtahuju denne niekolkokrat a ze viac pre to nemozu urobit, no aj tak som mala dobry pocit sama zo seba. 😉
a kupili sme matejkovi novy zimny overal. v bazzariku. cerveny aj s capackami.

xixi7
15. dec 2009

Aj my mame takych zamilovanych dedkovcov. Moj tata si ani vodu po holeni nedava, ked ma byt s malymi, aby im nepodrazdil pokozku, ked sa pritulia.

denkolc
15. dec 2009

Potulka, ak sa odrazí plakanie detí až v dospelosti, potom by sme sa mali zamyslieť nad tým, či nás nechali naše mamy plakať... 😉 ..a keďže ja som mala ťažké detstvo, nebolo o mňa tak postarané, ako o moju dcéru...tak výsledok - ja by som moju mamu nemohla ani objať...akýkoľvek prejav citu je v našej rodine nenormálny.....proste sme trošku iní v tomto.....ale na druhej strane - vynahrádzam si to na cite k mužovi, na svojej dcére a myslím, že som dosť empatická.... 😅

Teeeeeeeešíííím sa, že sú Vianoceeeeee!!! Aj keď ťažké obdobie nastalo, brat rozbil svoje auto po týždni, čo ho kúpil....na šrot...stará mama je porazená na polku tela, asi to už nerozchodí...mojej mame včera zistili pohoršenie cukrovky - Katja, niečo pre Teba - hodnota glykémie vyše 20....takže pichanie, meranie, inzulín....ona je z toho absolútne hotová, neznáša ihly... ☹ ☹ ☹ No a takto sa to nabaľuje denne....ale dúfam, že to všetko čo najlepšie prežijeme a že budú krásne Vianoce... 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre