Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

denkolc
3. jan 2010

Diocka, ale to by nebolo dobreee....keby som u manžela začala praktizovať tieto veci a malá by mu tam revala, to by ho po dvoch-troch nociach prešlo to, že máme ísť k nemu bývať....on má toho hrozne veľa, je vyťažený na tristo percent. Nech si v noci oddýchne, aj to chodí spávať o jednej a vstáva skoro....
Skúsim to ale u nás doma....mám na chodbe rozkladací gauč, tak budem spávať tam....a malú nechám v izbe....ale to až v marci...zatiaľ ju budem zoznamovať s detskou postieľkou... 😀 😀 😀 A učiť piť z fľašky... 😅

Egy - pravdu máš, že neradaaaaa.....ale obetovala by som sa.....hlavne, ak by sme zakotvili v Rančíku... 😎

denkolc
3. jan 2010

Iron, Ty si aj v noci užívaš sneh? Tak si daj aj za nás.... 😀 😀 😀

egyptanka
3. jan 2010

Denka, nieco poriesime ... 🙂
Idem sa pomaly ulozit na kute.

Sneh ... nechceeeeem ... chcem letooooo. 🙂

baskaj
3. jan 2010

no čafte!

tak my sme silvester nakoniec prežili v pohode. malý sa zobudil na kojenie o pol jedenástej, pri delobuchoch najprv krivil pusinku do plaču, ale potom som ho chlácholila a tak zaspal a prespal aj polnoc 😵 my sme ho mali na vysielačke a bavili sme sa dole u sestry (bývame v rod. dvojdome). bol aj kamoš a brat s rajerkou a tak sme neplánovane boli až do štvrtej ráno. aj sa tancovalo, no super spontánna zábava 😎 . ako je dobre mať viacej súrodencov! 😉 a potom ráno o pol ôsmej budíček 😝 😀 a na nový rok sme boli u svokrovcov.

babyyyyy!!!! viete čo ma potešilo viac ako celé vianoce dokopy? že na silvestra mi malý koooonečne začal piť z fľašky!!! som šťastná ako blcha! no ale šak som sa tým aj natrápila! takú mám radosť, keď saje! najlepšie to funguje, keď je už trošku aj hladný. inak cucne len pár krát a koniec. ale hlavne, že pochopil, ako ťahať!

egy - ja chcem kojiť do cca 1,5 roka ale no idea, či v noci alebo cez deň. uvidím spontánne.

ja neviem, s čím mám dávať chlebík, keď ešte nechcem mliečne výrobky. máčať do vody s olejom napr.? do čaju...?

mgk - teda náročné si to mala! hm. a na to, že si na malého sama, si zvykneš. neboj. ja som si zase už odvykla, čo bol muž medzi sviatkami doma 😝

kucinka - no, ja viem, že ty si na všetky zásady ohľadne jedenia taká povoľnejšia, ale ja by som ti radila predsa len dávať viacej pozor na to, čo tomáško môže a čo nie. mať problémy so žalúdkom a s diétami nie je sranda. ja to poznám od detstva. a ono sa to netýka len žien alebo slabších pováh. koľkokrát sedeli v čakárni aj tvrdí chlapi v najlepších rokoch ku ktorým len slaninu a klobásy by si si predstavila, ale holt, na diétach... a predsa tomáško teraz dostáva základ. a tráviace ústrojenstvo má ešte vo vývine...

dnes začal dami otvárať šuflíky a vystrkovať jazýček. celý deň tak chodil, ani kŕmiť sa ho nedalo! ináč, máme fakt strašne zlaté a strašne dobré dieťa! daminko je taký dobrý a stále vysmiaty a veselý! každý nám to hovorí a fakt to tak aj je. mrzutý je iba vtedy, keď sa mu dlho nevenujem a robím nejakú robotu. je pravda, že mi dá veľmi zabrať. je strašne aktívny, aj preto sme už dávnejšie prešli na 2 spánky cez deň, lebo jednoducho nebol unavený. ja mám teraz už menej času, veľa roboty a permanentné nevyspatie, ale to asi patrí k tomu.

ozaj, ale aby ste si nemysleli, mávame strašne náročné noci. omnoho horšie, ako keď bol bábetko. a pretrváva to už dosť dlho. budieva sa aj 4-5-6x, chce ma stále cucať, dudel vyhadzuje. často ho potom nechávam spať už medzi nami. a to sa ja moc nevyspím. a ako veľa pije, tak je furt aj pošťatý, aj prešťatý, tak zakaždým aj prebaľujem, často aj prezliekam... ach jaj! citová výchova jak hovado! - tým myslím nacitovaný na mamu... 😝

diocka
3. jan 2010

egy, ja som neradila metodu vyrevania, tu sme nepraktizovali. len sme maleho odstahovali do inej izby. a do 2 noci sa to upravilo.
na vyrevanie nemam ani ja nervy a som rada ze sa to zaobislo aj bez tejto metody 🙂

katja78
3. jan 2010

Diočka - no Kláry Zetkinowej bola (asi aj je) taká divná ulica. Tá, o ktorej píšeš, je jedna jej časť, ktorá sa začína pri hlavnej pošte a ide smerom k vášmu námestiu. A druhá, menšia časť, je na konci Ovsišťa, oproti ulici M.C.Sklodowskej. Sú tam také vysoké 3 vežiaky. Tak v tom strednom sme bývali kedysi dáááááávno. A na Bierutku (17) som chodila do hudobnej 😉

katja78
3. jan 2010

Baška - Ty si strašne trpezlivá mamina. Aj minule si tu písala, že po mesiaci ponúkania jabĺčka sa Daminko nechal presvedčiť. A čil fľaša, no super 😉 Citová výchova funguje 🙂
A deti sa nepobudili, ako ste si robili disco?

baskaj
3. jan 2010

katja - sestra svoje deti podelila babkám 😀 😎

katja78
3. jan 2010

Baška - aj najmladšie?

diocka
3. jan 2010

baskaj, ja davam nie chlebik, ale roztek rozmoceny v umelom mliecku. hadam su uz nase babatka dost velke na to, nie?

katja78
3. jan 2010

Aj ja som dnes poslala svoju staršiu na "zimné prázdniny" k babinke a dedemu 🙂 Veget mať jedno dieťa 😅 Ale už po 2 minútach, ako som ich vyprevadila mi začala chýbať,potvorka moja zlatá. Dnes bola po chorobe vonku, 3 hodiny na mraze, vetre, potom zlupla tanier polievky a spala neskutičné 4 hodiny. Som zvedavá, či už spinká, alebo jej babinka musí 58-mi krát rozprávať "hopávku"

ajka82
3. jan 2010

kokso, ja cakam, kedy mi chlap vyjde z kupelky, nech hodim sprchu a idem spat...a ono odtial ide veeelky chrapot 😀 ...asi ho idem zobudit, nech sa nahodou neutopi, co by sme bez neho robili 😅

katja materaz doma raj, ze s jednym dietatom

ajka82
3. jan 2010

no ja som zvedava na zajtrajsiu poradnu a ockovanie(teda dnesnu)
a este som zvedava aka trpezliva budem teraz ja, som si povedala, ze idem karinku ucit samu papat 😅 takze jedlo bude vsade, len nie tam kde ma byt 😀 😀 😀 (asi zacnem varit dvojite davky)

nsoci
3. jan 2010

Tak mi sme hore a uz vyse hodky sa hrame. Vylozil vseky sacky caju z krabicky a rve ich spat. Muz spi a ja pasiem.

Chlapi su asi fakt rovnaki. 😉

Mne sa ani nejak spat nechce chvalabohu. Vcera to bolo horsie. To je co totok novy trend ponocovania u nas? Je cerstvy ako rybicka. Soplujeme stale statocne...

Jej Rancik, tam som sa nablbla 😀

Matko mi vyklada tasku. Bola som vyvetrat hlavu v nakupnom centre ked zaspal. Kupila som si rifle, gatky s podprdou a dvoje termo ponozky za 22 eur dokopy a cela pysna som doniesal ulovok domov. Muz rave riesil financie tak sme sa posekali. Ach jo, tie prachy.

nsoci
3. jan 2010

MY

nsoci
3. jan 2010

Ja uz ani neviem reagovat. Chcela som k tej strave, ale naco, sme to stokrat prebrali. Matkovi davam caj s medom, inak ho nepije...

ajka82
3. jan 2010

tak ja sa hlasim, ze mam doma chlapa vynimku, ked vy mate rovnakych 😵

katja78
3. jan 2010

Nsoci - jooooj, aj ja by som mala radosť,keby tak dbre nakúpim 😉 Ja dávam čaj s medom Maruške (taký fajne sladký) a Haničke čaj s hnedým cukrom (tam ho skoro necítiť) a tiež chutí 🙂

katja78
3. jan 2010

Nsoci - DOBRE

baskaj
3. jan 2010

katja - jo, mladší išli k našej mame a starší k sestrinej svokre 😀
a čo my? stretneme niekedy koncom týždňa? či radšej až keď bude Maruška v škôlke?
a ináč, že Hanke posielame pusinku k 1Otim mesiacom 🙂

baskaj
3. jan 2010

nsoci - a ja som práve tu na MK kúpila krásnu bundičku pre 4m bábo. neodolala som.... 😝 bude pre ďalšie...

nsoci
4. jan 2010

Baskaj 😉

Budicek o siestej, medzitym s furt mrvil, chudacik moj usopleny. Plus anm ide stvrty horny zubok, to by bolo 7 dokopy. Ucime sa navliekat kruzky a taku tu tycku a to vam je makacka 😵 aspon Matko sa pri tom tak tvari. Dnes ostaneme doma, snad nevyskoci z koze do vecera. Potom sa pojdem prevetrat jak dojde chlap nech nevyskocim aj ja.

Katja... vsak aj ja mam radost. Ale to vies, bola som kupit aj potraviny, v lekarni a padik padol. 😠
Ajka provokujes? Ale nie, ja Ti doprajem. Ja sa vlastne nestazujem, ked poviem, tak urobi a vobec, je to poklad. Stara sa o kopec veci, o ktorych nemam ani paru (auto, technika, opravy...)

Idem tusim zalomit, Matko uz haja. Uspavam ho najnovsie rozpravkou o cervenej karkulke, odkukala som od mamy a funguje na sto percent, klop klop.

mgk111
4. jan 2010

matja - to mas pravdu, ja ked sa nahnevam tak to zo seba vychrlim a potom je dobre 😝 ale som toho nazoru ze radsej to zo seba dostat von, ako to dusit - a takto aspon nenadvam jemu ale vynadavam sa tu u vas kde ma chapete 🤐 a ja nehovorim ze je zly alebo co, len ze ma nebavi casto mu hovorit co ma urobit.. ale ked uz si pofrflem tak je fakt, ze chodi okolo mna po spickach a urobi kadeco... 😀 a pritom ja som taka malinka pri nom - on je chlapisko 🙂 zeby sa ma bal? xixi

denka- no ved to naucit sa rezimu xixi... kubko sa budi casto v noci, ale skor je to otom, ze sa chce hrat, inokedy dudel, niekedy pit... ale place sem-tam... ked sa vrti a pretoci na brucho,tak sa rozplace ale neotvara ocka... vcerajsok bol o desiatej hore s placom a potom az o druhej 😉 a potom od piatej ranko ako vysite 🙂

diocka - a ako ho pocujes? alebo az ked place? ja sa budim na kazde jeho suchnutie tak by to bolo fajn, ale zase nechcem k nemu ist az ked bude plakat lebo to uz bude prebraty...

ajka - vela stastia s ucenim a hlavne s dopravenim jedla tam kam patri 🙂 ale karinka je sikovne babo ta to zvladne za chvilu... ze davam matovi prst hore 🙂 marek je fajn, ale sem-tam ma ide rotrhnut ze treba vsetko pripominat 🙂

ja som uz u svokrovcov, drobec buva, tato dorazil do prace takze si idem pocitat knizku kym sa drobec zobudi, na desiatu ma jablcko s bananom a na obed karfiol s maskom... dnes prekne mrzne tak som zvedava kedy pojdeme von 🙂 zatial pacenko a pekny den babule

denkolc
4. jan 2010

Maci, Klbkovi sa možno snívajú rôzne sníčky, tak preto je taký nekľudný...To aj u nás je tak trošku....a tak viac je to asi tým jej zlozvykom násosníkovým... 😀

Diocka má tuším detskú vysielačku, tak asi tam počuje, že sa niečo začína diať....asi kúpim aj ja.... 😅

Inak, mne keď sa krpatá zobudí, položím ju na hrací koberec, má svoj box s hračkami a ona si sedká a hrajká sa....a ja si môžem ešte hodinku-dve poležkať, pokukať telku alebo net....ona sa zabaví sama, plus ju ešte s hračkami obťažuje psík....a keď ju to omrzí, hrajkám sa s ňou ja a potom sa ide zase hajať....tak toto sa mi páči, že ešte nemusím na ňu dávať pozor, lebo sa nepohybuje... 😅 Ale viem, že po začatí plávania to začne aj nám...ach, tieto časy sú nádhernéééé.....

Mám otázku: ako spíte? Myslím v akej polohe? Aj na bruchu???

mgk111
4. jan 2010

denka - aj my mame vysielacku ale to tak ziape ze pri kazdom suchotani by mi to vrestalo 😠 a neviem co sa mu sniva ale paci sa mi ze "klbko" 🙂 no a kubko sa nezahra sam - to ho moc nebavi 😒

myslis ako spia deti alebo my? 🙂 kubko na boku a podla toho ako sa prevali, ale na brusku malicko... ja na bruchu 🙂 tak mi je najlepsie a ked ho prelozim ku nam tak podla toho aku ma on polohu ja som ako paragraf 🙂

ajka82
4. jan 2010

bre ranko,
mgk uvidimeci bude aj taka sikovna pri papani sama... akurat preslaasi meter sama bez drzania, medzi "choditkom" a tatinkom 😵
karinka spava vacsinou na boku, potom na brusku a najmenej tusim na chrbte...

nsoci neprovokujem (mozno trosicku o🙂 ) ... u nas som ja ta co treba trosku pripomenut, aleuz sa lepsim 😀

denkolc
4. jan 2010

Mgk, myslela som hlavne mamičky, lebo ja som si počas tehotenstva odvykla ležať na bruchu, potom kvôli kojeniu a teraz spávam ako v truhle, na chrbte.....a dosť ma to už bolí... 😅
Ale Tanka spáva tiež na boku.....ja ju tak furt ukladám, vtedy spí najtuhšie... 😀

diocka
4. jan 2010

mgk, mame detsku vysielacku. pocujem cez nu kazde suchnutie deky ked sa marek otoci. a da sa na nej nastavit hlasitost takze to nereve ked to mam v noci pri hlave. okrem toho mame aj monitor dychu, ktory zapinam kedze marek spi sam v izbe. kym spal s nami som ho nepouzivala ale teraz som istejsia kedze spi sam. takze keby daco tak by ten zacal jacat.

ajka82
4. jan 2010

deni, ja spavam jak karinka 😀

denkolc
4. jan 2010

Ajka, po stojačky? 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre