Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

denkolc
17. mar 2010

Tak ja, keď jem špagety, to je krpatá nastúpená predo mnou a div že mi ich nekradne z taniera....baví ju to jesť... 😅
Ale za to kukuričné chrumky už hádže na zem....asi jej to už nechutíííí...škodaaaaaaaaaaaaa...

Haló kojace žienky - vás kojenie zubatých detí nebolí? Ja už idem skapať!!! Je to čím ďalej, tým horšie...rany síce nemám, ale STRAŠNE ma bolí každé prisatie....v noci mi až je zle!!! No absolútne si neviem predstaviť, čo s tým urobím..už teraz mám paniku, čo v noci ona bude chcieť aj 6 krát...pomoooooooooc...

aljusik
17. mar 2010

Egy - ano, da sa polohovat az do lahu, aj na nohy. to bola jedna z podmienok, aby bol dobry aj na spanie, kedze biba este 2xdenne chrni a prave v kociku mi dokaze potiahnut aj vyse dvoch hodin.

ajka82
17. mar 2010

diocka, tymi dvoma zubami to asi nebude, my mame tiez iba dva a zje vsetko, aj velke kusy si pozuje 😉
deni neporadim, jedine ze by si jej nechala zuby vytrhat 😀 😝 ...mna raz kusla tymi sojimi dasnamia dvojzubom a muselazaspavat bez prsa a nosenia...odvtedy nekusala

ajka82
17. mar 2010

zas pisem bez medzier 🙄 idem spinkat...bru noc

katja78
17. mar 2010

Den - nebolí, iba vtedy, keď sa hrá a zahryzne, ale to je prísnym tónom poviem, že to nemôže, achovám prso a je. Hanka má teraz taký uspávací zvyk, že jedno prso v puse a druhou rukou šmátra-šmátra, vyšmátra druhú bradavku, šteluje a zaspí 😅
A nie je nejaká možnosť, ako Táničku odstaviť? Pije dosť aj iné tekutiny? Žiadne UM nechce? Ozaj, Annag niekde písala, že prirodzene znižovať tvorba mlieka sa dá tak, že cez deň ponúkaš napr. len pravý prsník a v noci len ľavý. To dieťatko prinúti, aby pilo viac incý tekutín a mliečka pomaly ubúda.

diocka
17. mar 2010

ajka, tak nenapada ta preco cestoviny ocmula (aj ryzu) ale povypluva vacsinou? ja som myslela ze to kvoli chybajucim zubom.
a ovocie ako jete? ja ked dam malemu kusok jablcka tak on je jak odstavovac a bobor v jednom - rozhryzie ho na minikusocky ktore vypluje a popritom mu vyteka vsetka stava po bradicke.

ajka82
17. mar 2010

diocka, veru ma nenapada preco...ovocie, bud postruhane(je to rychlejsie zjedene, ako ked papa sama) alebo dostane na stvrtky nakrajane a odkusuje tymi dvoma zubami, chvilu to pomelie v puse a prehltne, banan jej mozem odlamovat kolecka a davat do ust,to jej samej nedavam, lebo ho rozmacka v ruke alebo ozuzle supku, ked som nechcela aby ho rozpucila

baskaj
17. mar 2010

katja - ja kávu iba sporadicky avždy dobre sladkú a s mliekom

ajka - krásne fotky karinky!

kočík máme Concord fusion 2008 trojkombináciu, ja som s ním úplne spokojná. je pomerne ľahký, vanička veľká, športový veľký, ľahko sa skladá. jediné 2 výhrady by som mala - že sa šporťák nedá otočiť tváou ku mne a že rúčka je potiahnutá takou penou a teda sa to nedá čistiť. a ja by som to rada z času na čas vydezinfikovala. a hej, brzdová tyčka padá do ozubeného kolieska (ale my ho máme z druhej ruky).

citrusy som ešte nedala.

dáva niekto BB puding? vraj je zdravší. ale neviem, neni to samé kakao?

denkolc
17. mar 2010

Tak moja má asi ostré zuby.....lebo to neni, že by hrýzla.....to vôbec...by skúsila..hehe....ale problém je, že tými vrchnými mi akoby odierala kožu.....fakt peklo... ☹

Katika, mňa aj to štelovanie už bolí....už jej to nedovoľujem, taká som dáka ubolená... ☹ Iné nechce piť....vodu z pohára trochu, viac sa pooblieva, UM tak 40 ml, čo je nič a nezlepšuje sa to...sladké voooobec....chce len moje a často..písať Annag sa mi zdá zbytočné, isto poradí -kojiť, kojiť, kojiť....a moja pediatrička kázala odsávať a dať jej odsaté z pohára.....jedna výhra za druhou.. 😀 😀 😀

pasoa
17. mar 2010

mňaaaaaaam jooooooooj jujuuujuuuj....

http://www.das-tropenhaus.de/Kinderwagen-Classi...

katja78
17. mar 2010

Ajka - zabudla som pochváliť fotečky. Karinka vie takto stáť na špičkách? 🙂 Zlatunké dievčatko.

diocka
17. mar 2010

a my mame kocik Hoco Champion s (rozhodovala som sa este nad concordom a bertini). ale vyhral tento lebo ma otocnu sedacku aj prehadzovaciu rucku, je vysoky, ma mierne perovanie takze sa da aj troska hojdat, ma otocne predne kolieska.
ma ho este jedna suseda u nas v baraku - tiez je vysoka ako ja ale inak som ho este nikde nestretla zeby ho dakto mal. neviem preco.

a kavu nepijem, iba na litre Caro 🙂

katja78
17. mar 2010

Den - odsávať ročnému dieťaťu dovtedy kojenému, ak nie je životne závislé na MM,... 😕 to by málokto robil. Asi skôr nikto. Ak IP-neš Annag, možno Ti poradí iné, ako kojiť. Za vyskúšanie nič nedáš.

denkolc
17. mar 2010

Pasojka, ja som ho videla naživo.....smotanovej farby....ale 1000 eur bych nedalaaaaaaaaaaaaaa...toľko stál u nás....že fu...

katja78
17. mar 2010

Baška - si musela byť zhrozená z nášho ušmudlaného kočíka, keď máš nutkanie aj rukoväť dezinfikovať. 😉

pasoa
17. mar 2010

Den, aj ja som taký videla u nás v MT (na tej stránke sú aj iné farby, ale tento jednoznačne vedie u mňa) a ja by som zaň také pengy nedala už len preto, že je takýýýý NEPRAKTICKÝ...

preto mám ten, čo mám, lebo to je akože taktrochu retro tiež... noale fakt len tak trochu 😎

hmmm, čeče
http://www.goldpony-shop.de/cgi-bin/goldpony.pl...

diocka
17. mar 2010

pasoa, kamoska ma tento
http://www.kocarky-teutonia.cz/products/kocarek...
aj som ho chvilku kocikovala a super sa hojdal. ale ked dakde prideme tak jej kazdy kuka na kolieska🙂)), ze denka? 😉

denkolc
17. mar 2010

Pravdupovediac mne veľké kolieska, hlavne tie, čo majú tie strunky, pripomínajú invalidný vozík.....je aj taký kočár, čo má tie kolesá také krivé, že idú akoby k sebe...tak to by som nechcela ani za nič...

Ale fakt je, že musím s kamoškou kúpiť dáky taký, na ktorý nebude pindať....ale keď každý má dáku tú vadu.....hm.... 🙄

pasoa
17. mar 2010

diočka, tak ten tiež nevyzerá zle.

denkolc, to, čo spomínaš ty, ... nie som si istá... či to nie je invalidný kočiar. pre postihnuté deti
ale to len tak strieľam z brucha, nie som si istá...

pasoa
17. mar 2010

prisahám, že toto je posledný retro-príspevok. (na dnes 😀 )
http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?VISuperSize...

denkolc
17. mar 2010

Pasojka, myslím, že nie....dnes v tom priviezla jedna baba na plávanie normálne, zdravé dieťa......ide asi len o imidž....

pasoa
17. mar 2010

Den, aha, no tak som fakt trepla blbinu.

ten odkaz, čo som dala, mne samej nefuguje. Je to fotka, kde sú vonku na trávičke porozostavované retráče. Koooopec retro kočiarov. Aaaaach... pusťte ma tam!!!! 😵

labutka
17. mar 2010

dobru noc, zajtra na FB budem len malo, dala som si zavazok ze dokoncim adamov album. do buducej soboty.
som zvedava na noveho kona nazivo.

potulka
17. mar 2010

katja, uvidime, ci sa pridame. matej zvycajne v tom case spi. ak, tak sa ozvem labutke, ze kde sa nachadzate. 🙂

ja som bola velmi ukecane dieta, v jednom roku som uz vedome hovorila plno slov. a ako prve bolo HOJDA, to som mala asi 9 mesiacov. mamina si vsetko zapisovala, tak mam prehlad. 🙂 matejko po mne asi nebude. vselijako blaboce, ale slovencine sa to az tak nepodoba. 😀 jeden den je skoro vsetko "to", iny den "tam", milion veci je PA (lampa, papuca, ponozka, bim-bam, páli, pracka, piecka...), z dvojslabicnych iba ý-ta (= snurka), pý-pa (= pracka ked doperie pípa 🙂) a novinka poslednych dni - bá-ba (babika v knizke). dedde, myslim si, ze si nemusis robit tazku hlavu, tamarka teraz nasava vsetko ako spongia a potom to jedneho dna na vas pekne krasne vybali. 🙂

den, mna matej dost hryzol asi pred mesiacom/dvoma. nie naschval, ale tak nejako si ulozil zuby, ze sa mi zaryvali do dvorca. mala som tam chrasticky. pomohol repik a sem tam aj stara dobra mast babylove. a tiez zmena polohy kojenia z lezacej na sedaciu. teraz asi cucka nejako inak, lebo problemy uz nemam.

diocka, matejovi chutia cestoviny, ale niekedy sa mu prilis rychlo smykaju - bud do gagora, vtedy ho napina, alebo von z pusky. no statocne sa s nimi pasuje. lucinu som prihodila do poslednych cestovin, ale nemala uspech. no myslim si, ze preto, lebo ju bolo citit dymom zo slaniny. 😅 rozmrazila som cviklove pyre a uvarene kuracie masko, prihodila som lucinu, vymiesala na riedku kasicku a vykydla na cestoviny. take krasne ruzove boli! aha, zeby preto ich matej nechcel? 😀
ovocie - postruhane jablko, rozpuceny banan alebo aj kusky, rozmrazena vyzivka, uvarene cucoriedky... z jablka vie papat aj cele kusky, ale potom toho zje menej.

iron
19. mar 2010

a ono to uz frci a ja teda navrhujem, aby sme to tu urobili ako sukromnu skupinu a dalej navrhujem nech to spravuje potom Nsoci, lebo ona je taka konikovozdatna... 😀
Hi, ale neviem ako sa to robi...

munu
19. mar 2010

caute, tak uz to tu funguje? 🙂 dufam, ze si zvyknem na tuto novu verziu konika.. pretoze ta starsia sa mi zatial viac pacila

munu
19. mar 2010

neviem, ci Nsoci bude moct mat takuto ulohu, kedze bude mat dost s dvoma deturencami uz 😉

iron
19. mar 2010

no ved to je pravda, nech povie sama....ale za tu sukromnu skupinu rozhodne som. No idem prichystat vecicky na kupanie pre drobceka.

kucina1
19. mar 2010

jeeej funguje, aj ja navrhujem urobit novu temu 🙂 sak deti maju uz rocik skoro vsetky zachvilku

munu
19. mar 2010

ked uz robili tuto novu verziu konika, tak uz to mohli aspon spravit tak, nech sa to samo refreshuje.. to by nebolo na skodu, si myslim

munu
19. mar 2010

a idem skusit pridat foto k prispevku, ze ako to ukaze 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre