Najkrajšie detičky na svete, marec 2009

bershka
21. aug 2009

baby, už sme za 10000 príspevkami tak šup sem, nech sa orientujeme lepšie 😉

katja78
28. nov 2009

Pavli - hej, poznám ju osobne 🙂 čo si spomínam, tak nám aj ukazovala svojich pacientikov malinkých, jeden dostával rastový hormón a bol to krásny, aj keď drobnejší chlapček 🙂

Ajka - Marušku občas chytal takýto šábes. Tak som to riešila tak, že som dopredu hovorila "srdiečko, za chvíľku pôjdeme von, lebo vodička pôjde pá-pá". potom som nebadane vypustila vodu, vody ubúdalo, prestalo ju baviť sa hrať a šla pekne dobrovoľne 😀

egyptanka
28. nov 2009

No cica mica spala od 13,15 do 16,15 vonku na cintorine ... jej tieto bozske miesta robia dobre ... v kostole tiez pri zvuku organu dokaze tiez spat ako zarezana.

pasoa
28. nov 2009

ups, tu je ako pusto... kde ste boli všetky?

nsoci
28. nov 2009

Ahojte...

ako prve velka vdaka egy za tip na Senec, sme zistili, ze tam mame yadarmo vstup tak sme tam uz o 10tej santili vo vode, fjne bolo, potom navstevy... a volit.... a uz sme doma

a katja dakujem sestricke za kupon a tebe za organizaciu... uz je u mna 😉

pasojka... no mala som nenarastla 🙂 ... a meditovat... fakt, ze ja moc neobsedim 😀 , ale kedze som tou indiankou uz raz v zivote (minulom) bola, mam v sebe taky akysi radar, ktory ma naviguje zivotom (ak moc nerozmyslam a nespekulujem cim som zabila styri roky puberty a aj tak som na nic neprisla)...a dakujem za kompliment, uz nm nic nebrani v tom sobasi... este keby si bola chlap by som ta mozno pojala za druheho muza... 😀

egy, zienka, Ty si taka prisna na seba... necakas od seba vela? klud, uvolni sa, mas doma malinke narocne babulko, je mi jasne, ze to je na prasky, ked furtom nespi... ale za to predsa tz nemozes... aj v cajovni som zachytila, ze si zufas, lebo nepapala a hned si sa obvinovala... ja viem, ze je to tzke, ale mne najviac pomaha nadych, vydych a kaslt na to... inak v novom Dietati (som si kupila, ze aky narcis som, cheche) pisu co pomaha pri raste deti, vraj jogurtik navecer... ak ti teda ide furt o to, ze by mala narast

Pasoa neni ten clanok v Dietati s tou Vasou endokrinologickou co ste u nej boli?
a labutka... o par stran dalej v eko pise zas jedna latkarka tu z MK...

nsoci
28. nov 2009

Pasojka plavanie odporucam... an motoriku urcite. Nam nic nebolo, usi, ekzemy atd. ... to musis yvayit.
A yrovna vcera som vravela Potulke, ze muz mi uz roky vravi o nejakej indianskej restike v Ziline, to je ona co si spominala?

egyptanka
28. nov 2009

pasoa, Natalke sa plavanie paci, mam pocit ze sa zlepsuje motorika, ale kedze mala je strasny neposeda tak ja plavanie beriem ako z nej vybit energiu. Ale urcite odporucam.
a co sa tyka srandy z bratislavskeho prizvuku tak to neber tak tragicky, ja som tvrda bratislavska pastikarka a mna tieto reci nedokazu rozhodit. Takze pohoda, klidek, tabacek ... 😉

nsoci, hej momentalne som psychicky rozhodena a kazdy neuspech ma dokaze deprimovat, aj som sa chcela porozpravat o svojich pocitoch, ale nebol cas. Proste niekedy to na mna tak dolahne, ze hroza. Chcem mat vsetko dokonale a nie vzdy sa mi to podari. ☹

nsoci
28. nov 2009

Vsak to. Ja tiez mam rada vsetko dokonale, podla mojich predstav... a ono to tk zial? chvalabohu? neni.

egyptanka
28. nov 2009

nsoci, stale hladam navod ako byt dobra matka a neviem ho najst ... kazda nezodpovedna otazka ma trapi. Preco nevie spat v noci? Preco nechce spat cez den? Ako docielit aby sa dobre vyspala? Co jej dat na jedenie? Zistila som ze som na Natalkine stravovanie velmi prisna a niekedy si to vycitam. Neviem si rady s tekutinami...
... stale hladam odpovede. Bojim sa, ze nieco spravim zle... ☹

pasoa
28. nov 2009

egy, som si všimla na stretku, že si smutná, a ja som sa fakt chcela s každou z vás dosýta porozprávať ale ono fakt nebolo kedy a ja fakt ani neviem, ako to ubehlo...
takže to značí jedno, že musíme prísť zas 🙂

egy, nevyčítaj si nič. Každý človek je originál, osobnosť. Aj Tvoja Natalka. Ty jej môžeš dávať lásku, výchovu, ísť príkladom, ale nemôžeš za to, či chce alebo nechce jesť, či chce alebo nechce spať.

Mne matúško hrozne zle papá na desiatu. To je polhodinový boj, kým vypije fľašu MM a nikdy ho nedopije.
Ja už som si povedala, že asi nechce moje MM, a môj muž sa mi to snaží vyhovoriť.
Ale bola som u jedného psychoterapeuta, alebo ako ho nazvať...on robí regres a pod, a tam sme zistili, že vraj Matúško odmieta MM, lebo si myslí, alebo má pocit, že je ťažko získavané, že ja sa trápim, kým ho odsajem a že som pod manželovým tlakom, aby som odsávala aj naďalej.... plus to, že sa mu papanie MM spája s obrovskou bolesťou (zvracaním) a povedome ho odmieta. K tomu to obdobie, čo vyše 2m pri papaní hrooozne reval a to bolo asi najhoršie obdobie môjho života, nebola som nijako schopná nakŕmiť svoje dieťa... ach, ani radšej na to nejdem myslieť, aký des to bol....
On sám - hoci to je človek, čo na 1000% podporuje prirodzené pôrody, dojčenie a všetko, čo súvisí s matkou , dieťatom a prirodzenosťou, -- mi odporučil prestať odsávať a skúsiť UM...

No.. keď som to povedala Vilkovi, že s tým chcem seknúť (s odsávaním), tak mi na rovinu povedal, že s tým nesúhlasí a že URČITE matúškove zlé papanie nesúvisí s tým.... a to som mu o tom psychoanalytikovi ani nepovedala. Môj muž je moc pragmatický, aby veril a nie to ešte sa zaoberal takýmito vecami.

ale je fakt, že mne sa odsávať chce čím ďalej tým menej. vážne. Mňa osobne pri odsávaní drží už len otrasná cena UM. Fakt.
Som pre to zlá matka? ŽE chcem svoje dieťa ukrátiť o MM, hoci ho mám dosť. Bohvie. Ja to tak necítim. Necítim sa byť zlou matkou ani necítim, že by som chcela matúška o niečo ukrátiť.
Ale u manžela v tomto podporu nemám.
Presne mi povedal toto: AK čakáš odo mňa, že ti poviem "presťaň odsávať a dávajme matúškovi UM, tak to ti nepoviem, lebo s tým nesúhlasím. SOm si však vedomý, že ťa do toho nemôžem nútiť" 😖

aj o tom som s vami chcela včera pokecať, že čo si o tom myslíte. Prestať, či neprestať. byť, či nebyť...

Takže egy, každá minca má dve strany, treba len zmeniť uhol pohľadu 😉

baby... ste ma ukecali na to plávanie... u nás je problém tá prekonaná otitída (zápal stred. uška) a aj zápal moč. ciest. Matúškova pediatrička nebola plávaniu moc naklonená, keď som chcela v pol roku chodiť, bohvie, čo povie teraz, keď sú chrípky...

egyptanka
28. nov 2009

Pasojka ono asi udalosti poslednych tyzdnov na mna dost dolahli. Ono presne ako vravis je mnoho veci ako si ulahcit ... napriklad to UM co pises, ale aj mna od UM odradila ta cena. A na druhej strane aj moj muz je taky ako tvoj tiez mi povedal nieco podobne ... "nemoze ma nutit, ale tak naco som o dojcenie tak bojovala".
Idem riesit vecerny ritual tak napisem viac ...

A plavanie ... ono je to urcita forma aj otuzovania tak je to prevencia pred chripkou.

ajka82
28. nov 2009

pasoa, ked ste mali take zapaly tak sa radsej naozaj opytaj lekarky, ja som veela len o tom usku...ale mozes sa opytat aj vacerych lekarov co na to povedia, nemusis sa riadit len jednym....
a pasoa co tak len vyskusat, ci to UM nebude lepsie papat? nemusis hned prestat odsavat, alenaozaj len skusit ako bude matusko reagovat na to UM...kaby moja zle papala MM tak by som urcite aspon skusila zmenu a keby to bolo lepsie tak by som zostala pri tom, ak by to lepsie nebolo, tak by som isto volila lu lacnejsiu variantu...

pasoa
28. nov 2009

ajka, už som sa raz vybrala k dr. že nech mi predpíše na skúšku krabicu UM (máme UM H.A. na predpis, keďže som alergik) ale som sa neodvážila ani ceknúť, keď prišlo na lámanie chleba. Sme poriešili všetko iné, ale o UM som ani nepípla...

ajka82
28. nov 2009

pasoa, takze ho mas niekde v skrini, ci si aj vyskusala? ... podla man za skusku nic nedas, ked nebude chutit, tak das zas MM (dokym budes mat)

lubi22
28. nov 2009

Ahojte 🙂

Potulka super, mat pubertu uz od 2 rokov 😀 Tie dve vyplaty od tatinka dostal, ked hrubo ublizil Filipkovi. A nebolo to len tak, manzel mu dohovaral a asi na 4.krat mu povedal, ze ked neprestane stuchat do Filipka, tak dostane po zadku. A spytal sa ho, ci chce dostat. Samko sa mu pozrel priamo do oci a povedal, ze ano. Tak dostal capanec po zadku, ale mimo plienky, takze to aj pocitil. Bol z toho fakt v soku, urazeny, manzela to trapilo viac ako jeho, co za chvilu zabudol. Stalo sa to este raz a potom manzel povedal, ze uz sa ho nikdy nedotkne, ze aj tak to nema zmysel. Ale on niekedy fakt dokaze taaaak provokovat, clovek sa musi velmi ovladat. 😅

Egy zbytocne sa trapis nad vecami, ktore nijako nevyriesis, jednoducho su tak. Natalka nepotrebuje vela spinkat, budi sa v noci, Ty nerobis nic zle, je to tak a hotovo. Bude starsia, zlepsi sa to. Tebe zostava obrnit sa trpezlivostou a zvyknut si, ze sa moc nevyspis zatial. Esteze ste na nu dvaja 😉 A ver mi, nie si sama, je vela takych narocnych babeniek 😉 Potom druhe budes mat za odmenu pohodove 😀

Nsoci mne to tiez nejde do hlavy, ako mozu byt taki odlisni - absolutne vo vsetkom. Ale aj vdaka bohu, nie je nuda. No viem, ze niektori neveria na numerologiu a tak podobne, ale mne numerologicka urobila rozbor oboch deticiek, asi mesiac po Filipkovom narodeni, chlapcov nikdy nevidela, ale povedala mi, ze mozem byt stastna, ze mam dve uzasne ale uplne total odlisne deticky, ze to malokedy vidi u surodencov. Ale ze prave vdaka tomu si budu vynikajuco rozumiet, budu sa vo vsetkom doplnat, tak sa tesim tomu 😅 Vzdy som tuzila, aby moje deticky mali pekny vztah, tak dufam, ze to vyjde 🙂

Pasojka - som velmi rada, ze ste si priniesli take pozitivne spravy 😵 Urcite to bude tak, ako hovorila ta pani docentka. Treba si vypocut viac nazorov. Skoda, ze som vas nevidela nazivo.

Pasoi - plavanie velmi pomaha na rozvoj motoriky, fakt super. A na zapaly, existuju take stupliky do usiek, skus sa spytat lekarky, ze ak by Matusko plaval s tymi stuplikami, ci by to prekazalo. A v konecnom, ved sa nemusi ponarat, da sa plavat aj bez toho.

S prizvukom - no my rozpravame makko, mne uz nikdy neuveri, ze som Trnavcanka. Moj muz vzdy ked je jarmok v Trnave, tak sa hrozne vytesuje, ako pocuva ludi, ze ako smiesne rozpravaju, je to pre neho super sranda 😅 No len aby raz nebol Trnavcanom aj on, ved ho smiech prejde 😀

Co sa tyka odsavania - ja by som sa priklonila na Tvoju stranu, po tom, co vyskusas UM, ci Matusko vypije. Ja to idem urobit asi rovnako. Zase ma chyta dalsi zapal, prsnik ma boli cely az mi to vystreluje do podpazusia. A uz tolkaty krat, nechapem, pri Samkovi vobec a pri Filipkovi kazdu chvilu. Mamina ma prehovara, nech uz skoncim s kojenim a idem na vysetrenie, svokra zase, ze ked mam mlieko, nech kojim aj nadalej. Moj manzel mi povie, ze to je na mne, ze ved uz by som aj mohla prestat. Neviem, u mna je to skor o tom, ze Samka som kojila rok a citim pocit viny voci Filipkovi, ze jeho by som kojila kratsie. Chcem byt spravodliva, aby vsetko dostali na rovnako 😒

Nsoci Matejkovi ten sram ani nevidno 😉

katka0602
28. nov 2009

O tej dokonalosti to nsoci dobre napisala. Ja sama si uvedomujem ze by sa mi lahsie zilo keby som nechcela mat a robit vsetko "dokonale", ci uz v domacnosti alebo s malym. 90% nezhod s mojim muzom vyplyva prave z toho, ze "dokonalost" podla mna je niekde uplne inde ako ta jeho. A mozno je to nieco podobne aj u Egy. Ja tiez som taka, ze je 10 hodin, maly by mal spat tak sa ho snazim uspavat. A niekedy to veru trva dlhooo. Moj muz ho vezme, nechce spat tak ho donesie dolu, a hra sa s nim. Ja mam nervy ze mu kazi rytmus a narusi cely den. A to on nechape. On hovori, ze ani nam sa nechce vzdy spat ci jest v rovnaku hodinu. Asi je pravda niekde uprostred... A myslim ze aj tie deti je treba niekedy nechat tak, nech trosku sami urcuju co chcu a kedy chcu. Ale tiez si uvedomujem, ze je to narocnejsie aj na rodica a hlavne ak je tych deticiek v rodine viac.

Pasoa, to ze ci mas skoncit s odsavanim alebo nie je tazke. Ja by som ti povedala ze ano, si matka tak sa rozhodni ty. Avsak je tu aj otec ktory sa chce podielat na vychove a ma svoje nazory a presvedcenia. I ked toto je dost taka zalezitost, ze si podla mna nevie predstavit ze co to stoji zenu, ze ju to mozno unavuje, vycerpava. Nemyslim len to odsavanie, ale aj celkove krmenie dietatka ked odmieta mm. Tu ani nejde o to ze by si Matuskovi chcela odopriet mm a nejako ho tym ochudobnit, ako skor o nezhodu nazorov medzi manzelmi. Neviem co ti tu poradit, len sa s nim skus este o tom porozpravat a vysvetlit mu hlavnu pricinu toho preco s tym chces skoncit. Ach ti pragmatici!! Niekedy je to s nimi tazke!!

katka0602
28. nov 2009

A este k tomu plavaniu som chcela. Chodila som s malym na jeden kurz. Zo zaciatku (asi 2x) vypadal ze nevie co sa s nim deje aj ked kupanie doma ma velmi rad. Dalsie razy to ale bolo o inom - uplne vykrikoval od radosti ked sme boli vo vode. Bolo vidno ze sa mu to paci. Kurz sme skoncili pred 2 tyzdnami. Neviem ci mu to pomohlo po motorickej stranke, ano, rozhybal sa ale neviem ci je to vdaka plavaniu alebo preto ze proste rastie a tak by to malo byt. Pred vcerom som bola u lekara lebo mal cervene oko aj s takym hnisavym vytokom. Diagnoza - zapalene obe uska. Doktor to nezvalil na plavanie, moze to byt hocico ine, sopliky v minulosti, z flase, vraj aj ked sa mu zavrati a ide to do nosa a pod. Plavanie v buducnosti nam nezatrhol. Teraz si dame prestavku, ale v buducnosti by som chcela skusit znovu (preventivne mu zaobstaram tie stople do usi co pisala ajka). I napriek tejto skusenosti odporucam.

pasoa
28. nov 2009

ajka, nemám UM, lebo som nenašla odvahu si ho od Dr. pýtať 😅

baby, dík za rady...

nsoci
28. nov 2009

Pasoa podla mna je sice dolezitz muzov nazor, ale toto si musis rozhodnut sama. Je to, z mojho pohladu, podobne ako ked muz chce mat dieta a zena este nie. Ma ho mat nasilu? Ja to beriem tak, ze deticky maju na starosti naozaj viac zeny a preto maju pravo trochu viac do tohto kecat.

Ja si vzdy v takychto chvilkach polozim otazku: Co je to co naozaj chcem? Co by ma urobiloa stastnou - bez ohladu na potreby inych? Clovek ma odpovede v sebe, len im treba s odvahou pozriet do oci a hlavne priznat si odpovede.

My zeny sme take planovacky. Aj ja. Vsetko si pekne napalnujem, mam svoje redstavy a myslim si, ze veci by nejak mali byt. Napriklad, ze vtedy a vtedy by mal maly spinat, vtedy a vtedy zjest tolko a tolko niecoho... a potom pride moj muz, povie mi, e maly predsa nechce spat a hento mu nechuti, tak co ho nutim. Preco? Lebo som si precitala v mudrych knizkach, ze deti maju mt rezim a rodic ma byt konzekventny. Ale preco? Neliezlo mi rave to na nervy ked som bola mala? Ze ma furt niekto nutil robit veci v istych casoch?

Nariklad u nas sa zasadne v sobotu doobeda uratovalo. O osmej sa vstavlo a o desiatej sme mali vygruntovany byt a boli sme nevyspaty. Za cele roky som nepochopila preco si radsej nepospime a neupraceme potom. Proste moja mama mala pocit, ze sravna zenska v sobotu doobeda upratuje.

Tak Pasoa, Egy, tot moja filozoficka odoved...

nsoci
28. nov 2009

...plna preklepov 😀

pasoa
28. nov 2009

nšoči, u nás (v detstve) sa tiež časť víkendu trávila upratovaním.
preto to teraz u Somorovcov niekedy vyzerá, že gazdinka sa odsťahovala, alebo že máme pokazený vysávač a prachovka sa stratila 😀

a s tým režimom máš pravdu - všade píšu, že by sa mal dodržiavať a ja mám stále pocit, že žiadny nemáme ... resp. m,áme taký, že raňajy doobveda, desiata na poludnie, obed poobede a tak ... noačo ale, však matúškovi je vlastne šumafuk, koľko je hodín

no a odsávanie... ťažko povedať... už som sa pýtala seba a prekvapila som sa odpoveďou, že sa mi už nechce. ale ako som už písala, stále ďalej odsávam, lebo keď si predstavím, že krabica UM stojí nejakých 600,- Sk, tak ma obchádzajú mdloby...

matja
28. nov 2009

pasoa, Paťko mal zápal močových ciest a nález na obličkách a doktorky som sa vyslovene pýtala, či to nevadí, keď chceme chodiť na plávanie. Chodili sme 1 mesiac a či to ovplyvnilo Paťkov vývoj, neviem odpovedať, podľa mňa sa vyvíja primerane jeho veku a možno by to bolo tak isto, aj keby sme na plávanie nechodili.

nsoci
28. nov 2009

600 Sk? Beba stoji 10 EUR v DMKe... a ked mam akciu papierik ze 3 za cenu dvoch tak mam 2.4 kg beby za 20 EUR... tj. 3 tyzdne papania. A Mtko vzije megavela na posedenie (nad 200ml). A su aj lacnejsie mliecka.

A ked mas HA na predis tak 5o percent hradi poistovna. Nweresviedcam ta ale.

pasoa
28. nov 2009

jaj... no ja len čo si matne spomínam, keď okolo toho idem v obchode...

matja, takže nevadí ani na zápal moč. ciest? to by bolo fajn. len čo na to naša ustráchaná pani doktorka.. aj tak... ona stále omieľa tú chrípku dookola... asi sa o matúška bojí oveľa viac, ako ja, lebo naposledy, keď sme šli na očkovanie, tak mi kázala kúpiť rúšku, aby sa nenadýchal v čakárni bacilov a víusov, čo tam ostali. Hoci sme prišli poobede a chorí pacienti boli doobeda...

ajka82
28. nov 2009

no po dnesnom dni musim skonstatovat, ze kaknie malej bolo vyborne, bez znamok niecoho neobvykleho...takze mlieko v kasi nam nevadi ... doktorka dobre hovorila, tak sem tam uz dame take 😉

ajka82
28. nov 2009

no a dnes som po poobednom spanku uz malej nedala dudkat prsnik, aj ked chcela 😅 ale keby ju dam dudlat, tak by isto este zaspala, takto sama nezaspi cez den...tak som zvedava kedy dnes pojdeme spat... jak dojedla kasu, zase zacala byt akasi akcna a vymysla co by vyviedla a kam by sa vopchala...

ajka82
28. nov 2009

nikde nikto? co sa vsetky venujete uz chlapom svojim?
moj este v praci a dieta stale zive...

moncicii2000
28. nov 2009

ajka aj moj je este furt hore a nie a nie ist spat ... ted je pri mojej mamine a kukaju slavika :D

moncicii2000
28. nov 2009

my sme dnes mali pestry den 2 krat vonku ... a boli sme volit a nakoniec na oslave .. krstna mala meniny .. tak som myslela ze maly sa i unavy ale on praveze naopak .. ako keby prespal cely den .. 😒

viliamko je strasny papkac dnes zase toho pojedol ze ja by som asi uz pukla :D ale ked mu chuti co uz .. sak to aj vybehava v pavuku tak to nanom ani poriadne vydiet neni ..

atemi
28. nov 2009

Ahojte,
Jooooooj zeny, vam zavidim to stretko. Ako sme tam len mohli chybat??? Preletela som z rychlika par stranok dozadu a nasla som len par foto od Nsoci, nebudu aj dalsie?
Pasojka, to je super, ze ste tak dobre dopadli. A kedy zase pridete? 🙂 A co tak stretko severu niekedy medzi sviatkami, to budeme v Hradku a v ZA, tak by sme urcite dofrcali.
A s tym odsavanim ta obdivujem. Si naj matka s velkym M, ze si to dokazala tak dlho robit. Ja odsavam par tyzdnov aj to len na vecernu kasu a ide ma z toho prcnut. Vidim to tak este na tyzden a kupim mliecnu kasu.
A keby si neprestala uplne odsavat, ale zacala kombinovat MM a UM? To by si si aj trosku oddychla a aj by si mala stale dobry pocit, ze robis pre Matuska max a davas mu v mliecku protilatky a aj manzel by bol spokojny... ? Ale v prvom rade musis byt spokojna ty, presne ako Nsoci pise, lebo Matusko potrebuje spokojnu a oddychnutu maminu viac ako MM... Je to o tebe a Matuskovi, samozrejme ze treba brat v uvahu aj nazor muza, ale... mam pocit, ze keby to bolo na chlapoch, tak by ich zeny kojili este aj 15 rocnych pubertakov.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre